Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 25.3.
Marie, vloženo 25.3.2017 19:54

Deštné, Jelenka, Pěticestí a zpět. Sníh sice mokřejší, neupraveno, stopa na klasiku od běžkařů, ale na toto období nádhera, jelo to, sluníčko mrkalo z modré oblohy a bylo teplo, co víc si může běžkař přát. Díky Orličky.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 21.3.
ssissik1, vloženo 21.3.2017 20:52

Mam informaci,ze ne. Pry az v patek,jestli se neco nezmenilo. Psal mi to vcera pan Prouza.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 20.3.
Eva, vloženo 22.3.2017 7:43

Diky za zprávu o robě z Deštného.Eva

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 19.3.
Eva, vloženo 20.3.2017 15:01

Prosím neví někdo jestli v úterý vyjede na úoravu tratí rolba z Deštnéno? Díky za zprávu

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 19.3.
ssissik1, vloženo 20.3.2017 6:04

Z Hanicky na Peticesti. Kopec pod Hanickou temer nesjizdny-led a jehlici a ryhy z minulych dnu. Nahore uz bylo snehu dost,jediny problem je u bunkru u Mezivrsi. Presto,ze je snehu dost,se jelo spatne. Kopce byly temer nesjizdne. Je to bohuzel kvuli neuvazene uprave. Schvalne jsem si precetla komentare ze stejneho dne z Jizerek-luxus,manzestr do 10,primrzle,jelo to samo...

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 19.3.
Radek, vloženo 19.3.2017 22:22

Z Říček jsem vyjel před osmou směr Mezivrší. Neupravené, rozježděné a přemrzlé = nic příjemného. Do kopce, to ale jakž takž šlo. I krátké sjezdy ale výrazně nepříjemné. Ty tři potoky ve stoupání na Mezivrší jsem radši přenesl i když jeden nebo dva by možná šli i obkročmo překročit.

Sjezd od Komáří Vrchu dolů jsem radši částečně snesl, neb rozjetá stopa byla po ránu umrzlá. Druhá polovina se jakž takž dala.

Z pěticestí bunkrovka "projeta" skůtrem přesně uprostřed, takže se dalo trochu bruslit po krajích, Zato Kapradinka měla snad nejlepší podmíky dneška.

Sjezd z Pěticestí do říček po Zdobnické cestě, která byla v super stavu neb tam v sobotu asi nikdo nejel. Jediný problém, bylo těch ca 5 přenášení když se člověk blížil k modré sjezdovce.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 19.3.
Aleš Sokol, vloženo 19.3.2017 21:54

Díky Karlovi za odkaz na stránky....

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 19.3.
Pavel, vloženo 19.3.2017 16:23

Luisino údolí, Pod Jelenkou, Pěticestí severní cestou, ráno zmrzlé, někde nesjízdné z důvodů neupravených cest, poprvé jsem nesl běžky místo sjezdu. Jinak pohoda, perfektní viditelnost i Praděd vykukoval. Po změknutí v poledne už to bylo docela dobré. Sněhu zatím stále dost.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 19.3.
Jindra, vloženo 19.3.2017 16:22

Dnes Šerlich - Vrchmezí - Sedloňovský kopec a bunkrovkou dolů do Deštného.Dalo se sjet až do poslední zatáčky pod lesem.Místy jehličí,místy jen ledový podklad ,ale jinak dobrý.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 19.3.
Karl, vloženo 19.3.2017 16:05

@ Aleš Sokol: Peter ti už asi letos neodpoví, on do běžek zas tolik není, přispíval sem z titulu pověření jako olešnický zastupitel a pro rolbu z Čihalky už sezona dávno skončila...
Ale náhodou jsem narazil na tento článek, třeba se ti bude hodit: http://auto.idnes.cz/ctyrkolka-rolba-snih-0r6-/motorky.aspx?c=A170217_152325_motorky_taj

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 18.3.
Karl, vloženo 19.3.2017 15:56

Tak v sobotu to byl opravdu mazec, vyrazil jsem až před 12. hodinou, kdy se pomalu na hřebenech měnil sníh v déšť, k tomu slušný vítr a stala se z toho čtyřhodinová ledová koupel :) Nebyl jsem však jediný blázen mezi Šerlichem a Pěticestím, cestou tam a zpět jsem napočítal asi 15 podobných promrzlých hastrmanů :) A jak psal Martin Sajal navíc to vůbec nejelo, po dešti se to krásně bořilo, ale byl to adrenalin jak má být :)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 18.3.
Martin Sajal, vloženo 18.3.2017 17:18

Z Říček na Mezivrší to nahoru zatím šlo i na nových lyžích, ale dolů bych se trochu bál + v jednom místě kříží trasu několik potoků, dva z nich už svůj souboj skoro vyhrály, i když dnes šly překročit ještě na lyžích a přímo, ne obkročmo. Ale rolbu bych sem už bál poslat = zde to brzy bude konečná. Z Mezivrší k Annenskému vrchu vylézal dnes v poledne podklad jen málo - a to zhruba v půli cesty nedaleko bunkru, co se v něm topilo :-) Mezivrší - Pěticestí sněhu dost. Páteční úprava i zde všude komplet zasypaná sněhem a ten pak rozmočen deštěm.

> Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí

Info ze dne 18.3.
Martin Sajal, vloženo 18.3.2017 17:08

V noci a ráno nasněžilo tolik, že se stopy z páteční úpravy staly nenávratnou minulostí - někde sice šlo tušit, kudy vedly, ale bylo úplně jedno, kde si je lyžaři znovu vyjeli. Okolo 11h začalo střídavě pršet a sněžit a tak od 14h už jen pršelo i v nejvyšších polohách. Sníh je mokrý, těžký a neskutečně pomalý, ale bylo ho všude dost. Trasa Šerlich - Jelenka - Pěticestí, ale podobné to bude všude.

Stopy vyjeté od lyžařů jsou celkem slušné. O bruslařích jsem ráno chtěl napsat, že neměli problém, i když to musela být makačka, ale jak do toho začalo pršet, už si bruslení na některých místech (kde projelo málo lidí, jako třeba na východní cestě mezi Pěticestím a Homolí) nedovedu moc představit. Mezi Velkou Deštnou a Šerlichem trochu rozdupáno od pěších, ale stopám se vyhli.

(Odpověď na dotaz uživatele Marie z 18.3.: Prosím, nebyl jste někdo dnes 18.3.2017 - Deštné, Jelenka, Pěticestí. Pokud ano, jak to tam vypadá, sněžilo dnes či pršelo? A, jak vypadá stopa? Dík)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 17.3.
Aleš Sokol, vloženo 17.3.2017 21:48

Prosím Petera nebo nějakýho rolbaře odborníka o radu. Chci dokopat starostu města, aby upravoval kolem města. Co je k tomu potřeba? Město má čtyřkolku, lze jen dokoupit pásy a nějakej vlek s kolejničkou?? Skútr by asi nekoupili. Díky za info a inspiraci, případně odkazy na nějaký stránky....

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 16.3.
Maca, vloženo 17.3.2017 11:27

Včerejší podvečerní skaty po 17.00 hod. - od parkoviště u Šerlichu přes Velkou Deštnou na rozcestí Pod Homolí - cca 1 km od parkoviště občas hodně jehličí, jinak ostatní část trasy super lyžování, po celou dobu se dalo krásně bruslit. O víkendu to bude s ohledem na předpověď poslední lyžování na jedničkových lyžích :).

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji