Orlické hory – běžky

Orlické hory jsou oblíbeným lyžařským prostorem především pro obyvatele Východních Čech. Krásná příroda na hřebenech přímo vybízí k výletům. Úprava lyžařských stop se v posledních letech výrazně zlepšila, takže se určitě vyplatí zajet si do Orlických hor zalyžovat.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Orlických horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Orlické hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 19.1.
Karl, vloženo 19.1.2018 23:25

Potvrzuji již předešlé příspěvky. Dnes fantazie ze Serlisskeho pasu na Peticesti po české straně tam a po pruské straně zpět. Udělané stopy, trochu měkčí, ale parada!

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 19.1.
Milina, vloženo 19.1.2018 21:13

Diky Pepo za Cihalku!

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 19.1.
Aleš Sokol, vloženo 19.1.2018 19:28

Dneska od Šerlichu ke Korunce a zpět přes Záhoří a Bedřichovku - všude exklusivní podmínky a úprava. Možná lepší na klasiku. Pěšáky od Jelenky a Šerlichu jsem poučil a usměrnil...Díky za úpravu, bude to teď kouzelný všude....paráda

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 19.1.
Peter, vloženo 19.1.2018 18:53

Dobrý den.
Zdravím všechny milovníky bíle stopy.Po relatívně delší době se nám podařilo opět krásně upravit běžeckú stopu od Čihalky (nástup od hraničního přechodu) Knížecí,Ruské údolí,nový úsek k Sedloňovu.Na nezobrazovaní se některých upravovaných úseku se pracuje.Tak snad to bude ok.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 19.1.
Lenka, vloženo 19.1.2018 13:18

Ahoj, díky za to GPS. Ale dokonce jsem zjistila, že tady na těch stránkách na pravé straně jsou odkazy k oblasti a tam je mapa upravených tratí v okolí Deštného. Teda poku se stojí na oblasti Deštné v Orlockých Horách a okolí. Nefunguje to v sekci Orlické hory, je třeba rozkliknout ještě oblast.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 19.1.
dušan, vloženo 19.1.2018 13:17

Ahoj všem.Dnes jela rolba od pěticestí na v.deštnou a dolů na Šerlich.Zatím jedna stopa na klasiku a skate.Mně se nezobrazuje žádné info o úpravě tratí

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 19.1.
mase19, vloženo 19.1.2018 9:47

S těmi GPS to je asi u všech. Poslal jsem, asi před měsícem, dotaz na IC Deštné ohledně "nezobrazování" ikon s GPS, ale žádnou odpověď jsem nedostal. Alespoň že fungují barvy a časy průjezdu tratí, pokud na ni najedete myší.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 19.1.
Ivan, vloženo 19.1.2018 8:58

To ted m omentalne nevim. Nicmene na str. skiricky.cz a urcite i v Destnem neco podobneho maji, je v sekci zima/podsekce bezky mapa, co kdy a kde bylo projete. Vetsinou jezdi v patek a utery. podle penez a podminek. Vcera svitilo zeleni i Orlicke Zahori, takze snehu musi byt mraky.
(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 19.1.: Ahoj, prosím nevíte někdo jak to vypadá ze Šerlichu na Velkou Deštnou a dál na pěticestí po včerejším přívalu sněhu a velkém větru? A zda je sjízdná silnice nahoru na Šerlich. Chci jet zítra. Díky za info)

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Dotaz
Milena, vloženo 19.1.2018 19:44

Jak vypadá okruh z Luisina údolí přes Zámeček? Je projeto? Díky moc.

Zodpovědět > Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 17.1.
Ales Sokol, vloženo 18.1.2018 19:13

Karle, s tou GPS jsem na to stejně....

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 17.1.
Aleš Sokol, vloženo 17.1.2018 20:56

Snad vyjede rolba z Čihalky a i směr od Jelenky pod Homoli potřebuje úpravu. Deštenská štreka z Luisina přes Jelenku a Masayrčku směr Polomské sedlo v pohodě i na skate. Jinak padal nový a docela vítr, takže bude zaváto. Kdo jezdí pozdě večer, od Polomského sedla k Masaryčce je to díky sjezdovkám v Zielenci jako ve dne! Čelovku netřeba...

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 17.1.
carculka, vloženo 17.1.2018 14:51

Z jelenky směr Pod Homolí a dále pěticestí tak zasněženo novým přívalem sněhu,že byla pouze pro klasiku tvořena projíždejícími běžkaři.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 17.1.
carculka, vloženo 17.1.2018 14:50

Zdarec sportáci.Dnes šerlich-V.deštná-Jelenka-Luisino Údolí........trasa upravena rolbou,díky padajícímu sněhu po celé dopoledne to bylo ideálnější na klasiku(alespon po čase vždy projel běžkař),na bruslení díky přívalu novému sněhu se bořilo.Jinak to padá,takže víkend bude super bílý.

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Info ze dne 17.1.
Karl, vloženo 17.1.2018 9:40

Majkle to je super zpráva a další je, že Dešteňáci včera část protáhli a dnes vyjeli znovu. Díky za úpravu stop.
Jen tak bokem, jsem to jen já, komu se již nezobrazují údaje o GPS od roleb? Přitom grafické znázornění časovou barvou funguje...

> Deštné v Orlických Horách a okolí

Doporučujeme

Ubytování v Orlických horách
Výhodné ceny ubytování v Orlických horách, 20% sleva na skipasy u vícedenních pobytů...
Pobyty v Orlických horách - slevy až 34 %
3 noci pro dva za 999 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Orlickehory.net - sekce běžecké lyžování
Informace o lyžařských oblastech Orlických hor včetně velkého množství zajímavých článků