Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Krkonoše – běžky

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a v souvislosti s lyžováním v nich se zpravidla mluví o sjezdovkách. Ani běžky však nezůstávají pozadu. Velkou výhodou Krkonoš je nadmořská výška, díky které ve hřebenové oblasti leží sníh až 6 měsíců v roce. Celé Krkonoše od západu na východ lze projet na běžkách po Krkonošské magistrále – jednotlivé krkonošské oblasti jsou propojené a dost se prolínají. Specialitou je zvláštní značení pro lyžařskou turistiku, tzv. němé značky Krkonoš. Významné horské objekty (chaty, sídla, hory) jsou označeny pomocí různých červených symbolů, které ve formě plechové značky ukazují směr k danému místu a jsou dobře vidět i za zhoršených podmínek.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

V létě se může hodit článek o tom, jak se dá jezdit v Krkonoších na kole.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 30.4.
Jarda, vloženo 1.5.2017 16:30

V sobotu 29.4. rolba prohrabávala cestu pod Vrbatovou boudou směrem dolů na Mísečky - pendlovala tu cca 2 km tam a zpět celý den, takže večer už se dostala místy až na asfalt a auta, která do té doby parkovala na Mísečkách, vyjela k Vrbatce. Jinak v neděli 30.4. nahoře - Vrbatova bouda, Harrachovy kameny, Pančavská i Labská louka, Vosecká bouda, bouda u Sněžných jam - vše perfektní. Dolů od Vrbatky se dá jet těsně vedle vyfrézované silnice a pak kolem Šmídovy vyhlídky na Medvědín a po sjezdovce dolů na Mísečky.
Jinak silnice se frézuje skutečně kvůli autobusu - viz. stránky Buslinu i informace na zastávkách na Horních Mísečkách i u Vrbatovy boudy, mělo se jezdit od 29.4. - čili komu toto vadí, prosím pište Buslinu (provoz nahoru vždy začínal až na konci května, ne dubna jako letos, je to naprostý nesmysl). Bohužel je i pravdou, že silnici pod Vrbatovou boudou směr Mísečky tu v sobotu frézovala rolba z Labské (kdo si to objednal je jiná věc). Mezi Vrbatovou a Labskou je vyhrabané od rolby koryto, ale je v něm ještě dost sněhu, takže i tudy se dá, navíc tu běžkaři projely stopy těsně vedle prohrabaného koryta - místa je tu dost a sněhu nahoře zatím všude též.

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 30.4.
Michal, vloženo 30.4.2017 22:12

Špindlerovka-Sněžka-Luční Bouda-Výrovka- Bufáč-Pláně- Po modré k parkovišti Hromovka.
Hezkývýlet! První 2km, pěšky neboť cesta je od pěšáků rozbitá, od Čertovy louky hezké svezení po poměrně čerstvém sněh až ke Kapličce.
Sjezd k Výrovce nic moc, těžký sníh a dále dolu kolem Klínovek, na Pláň a ke lanovce, spíše pochoďák a užívání sluníčka. Militantní běžkaři nejsou, jen přišla doba pěšáků...

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 29.4.
JZ, vloženo 30.4.2017 16:39

V sobotu krasne svezeni Misecky - Vosecka - Labska - Misecky na cerstve napadanem. Nahore minimalne pul metru snehu, na hrebenu o neco min. Prohrabnuto nebylo nikde, odpoledne jsem sundaval asi pul kilometru nad Miseckami; nahoru nejezdil ani autobus. Jen by me zajimalo, kde byli za techto podminek vsichni ti militantni bezkari, kteri by zastrelili kazdeho pluhare, potkaval jsem za cely den jen pesi...

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 28.4.
Mira K, vloženo 28.4.2017 16:48

Ahoj, podle mych informaci to vypada blede, taky jsem koukal na kamery a vsude kouka trava a blato. Bohuzel :(.

(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 28.4.: Ahoj, nevíte někdo zda to bude v pondělí 1.5. sjízné na Černé Hoře? Prý by tam měl být projetý okruh 6 km, děkuji.)

> Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně

Dotaz
Radim, vloženo 27.4.2017 9:17

Dobrý den, prosím nevíte někdo jak to vypadá na trase Snežka-Pec pod Snežkou nebo obráceně po modré Obřím dolem? Chystáms etam na víkend ale nikde nemohu najít zda je to schůdné nebo ne...
moc díky za odpovědi
Radim

Zodpovědět > Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně

Info ze dne 25.4.
Redakce, vloženo 27.4.2017 7:39

O stavu cesty z Míseček k Vrbatově boudě a dál k Labské - z mnoha příspěvků na toto téma vytahuji pro přehlednost fakta:

Včera jsem tam byla a cesta je pouze vypluhovaná na Vrbotovu boudu. Od Mohyly k Labské je no­rmálně sníh. (Karolína, vloženo 26.4.2017 9:58)

V sobotu jsem byla na bezkach a bylo to prima. Snehu vsude hromady. (Anonymous, vloženo 23.4.2017 18:23)

Zprávy, které byly ponejvíce diskusního charakteru, přesouvám do obecné diskuse http://www.kamzasnehem.cz/diskuze , kde je možno diskutovat dál dle libosti. Zde mezi "běžnými zprávami" by jinak mohly zapadnout jiné zprávy, které se aktuálním podmínkám věnují.

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 22.4.
Jana, vloženo 23.4.2017 12:02

Špindlerovka-Luční-Bufet-Pláně. Ze Špinlerovky cca 2 km pěšky. Pak se dalo jet mezi smršky. Kolem Luční souvislá pěkné vrstva sněhu.Přes Výrovku, Bufet až nad Klínovky pěkné. Jeden úsek bez sněhu, jinak okolo Plání souvislý sníh. Sjezd po modré a dále pěšky po Hromovce. Pěkné svezení celkově.

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 22.4.
Pavel, vloženo 22.4.2017 20:30

Z Horních Míseček po sjezdovce na Mědvědín, po hřebenu na Vrbatovu a na Labskou (sníh souvisle), spodní cestou na Martinovku (sníh skoro k Martinovce souvisle, ale vykukují šutry) a pak po hřebeni na Tvarožník (občasné přenášení), Voseckou, Labskou louku, Vrbatovu a po silnici dolů na Mísečky. Poslední 1 km pěsky.
Labská pláň zatím bez kazu, hřeben se už na běžky skoro nevyplatí. Sluneční brýle a větrovka.

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Dotaz
Kuba, vloženo 20.4.2017 23:13

Ahoj, nezná prosím někdo aktuální situaci na trase Horní Mísečky - Vrbatka - Labská? Je to sjízdné alespoň na kameňačkách nebo to nemá již vůbec smysl? Případně trasa Špindlerovka - Luční - Výrovka - Na Rozcestí - Pláně - po sjezdovce do Špindlu? Děkuji, rád bych ještě zítra nebo v sobotu vyrazil.

Zodpovědět > Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 19.4.
Jirka, vloženo 19.4.2017 16:53

Zdravím, jen doplňuji o plužení, že krátký úsek cesty u Labské směr Zlaté návrší lze vidět z webkamery ČHMÚ - http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/kam/prohlizec.html?cam=labskabouda

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 19.4.
Igor, vloženo 19.4.2017 15:26

Podle kamer vypáda, že na Pláních neco rolbovali

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Dotaz
Igor, vloženo 19.4.2017 15:24

Zdravím,
jak to vidíte o víkendu? Myslíte, že to bude na bežky?

Zodpovědět > Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 15.4.
Pluhař Radek, vloženo 18.4.2017 10:06

bylo to dobré, dobře namazáno, dolů kolem pomníku Hanče to frčelo.

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 15.4.
Ondra, vloženo 15.4.2017 19:45

Slušnej skate na Pláních, snehu dost, navic dnes (už jsem v to nevěřil) manzestr, na spojnici plane- stoh! Díky za krásnou sezónu panu bohu a Skiareál ŠM.

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Dotaz
michal, vloženo 13.4.2017 14:55

Prosím, je alespoň z té současné krkonošské běžkobídy sjízdná (kameňačky - šupiňačky) od Špindlerovky (Šišák) - Čertova louka -Luční - Kaplička - Bf.na rozcestí - Klínovky -Pláně - Hromovka? Děkuji

Ad. Situace H. Mísečky - Vrbatka. Zajímavé, v létě každý kolař na hřebenech dostane jako nežádoucí element co proto a tady se před očima Krnapu prohánějí "buldozery", aby se asi auta na velikonoce dostala na velikonoce na Labskou...tam se vždycky chodilo pěšky, na lyžích nebo na saních. Doba se možná změnila ale v horách by to mělo fungovat jinak, s pokorou a s respektem k horám...
Co na to "pluhování" říká KRNAP?

Zodpovědět > Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Restaurace Krkonoše
Nechte si od Restu doporučit výtečný podnik. Sbírejte body na jídlo zdarma!

Odkazy k oblasti

Ergis.cz - sekce Na běžkách
Informace o mnoha trasách pro běžecké lyžování v Krkonoších
Článek o Krkonošské lyžařské trase
Článek z ledna 2005 na Horydoly.cz o Krkonošské lyžařské trase, která protíná celé Krkonoše od západu na východ
Panoramatická mapa tras v Krkonoších
Panoramatická mapa lyžařských tras v Krkonoších na snowhill.cz – sekce běžecké tratě

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji