Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Krkonoše – běžky

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a v souvislosti s lyžováním v nich se zpravidla mluví o sjezdovkách. Ani běžky však nezůstávají pozadu. Velkou výhodou Krkonoš je nadmořská výška, díky které ve hřebenové oblasti leží sníh až 6 měsíců v roce. Celé Krkonoše od západu na východ lze projet na běžkách po Krkonošské magistrále – jednotlivé krkonošské oblasti jsou propojené a dost se prolínají. Specialitou je zvláštní značení pro lyžařskou turistiku, tzv. němé značky Krkonoš. Významné horské objekty (chaty, sídla, hory) jsou označeny pomocí různých červených symbolů, které ve formě plechové značky ukazují směr k danému místu a jsou dobře vidět i za zhoršených podmínek.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 23.1.
RoobertG, vloženo 23.1.2017 17:34

v so projetý celý okruh Lomnické magistrály, všechno upraveno skvěle. Většinou 2 stopy na klasiku i pruh na bruslení. Pouze v nekrytých horních partiích od Morcínova místy stopa zavátá. V ne jízda na trase vech Tábor - Kozákov vysílač a zpátky, všude sjízdné.

> Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí

Info ze dne 22.1.
Eda, vloženo 22.1.2017 22:39

Trat Jilemnicke 50tky a areal na Hrabence na ceste domu z Krkonos - to nejlepsi nakonec pro klasiku i skate.Postupne jsem projel Vitkovice Misecky-Benecko a hrebenovku Misecky Harrachov - vsechno se mi libilo ale tohle nejvic.Dekuji eda

> Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí

Info ze dne 22.1.
Kevin, vloženo 22.1.2017 21:22

Dneska ze Strážného k horní stanici sjezdovky Pláně a Stoh,v horní části neskutečně upravené stopy na skate plus super počasí.

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 21.1.
Oskarák, vloženo 21.1.2017 21:05

V okolí Rudníku převážně čerstvě strojově najeté stopy (obvykle dvě) s občasnými přerušeními a nutností přenášet lyže přes silnice. Šel jsem z Hoffmannových bud směrem k Čisté a pak k Fořtu. Kus za Fořtem zhruba mezi Malou Sněžkou a Čihadlem však na kraji lesa stopa končila a abych se nemusel vracet, tak jsem se brodil hlubokým sněhem nahoru až kus pod Čihadlo. Teprve za Čihadlem opět začínala stopa směrem na Hostinné. Z časových důvodů jsem se rozhodl sjet do Prosečného, ale vyjetá stopa záhadně končila na úpatí zalesněného srázu nad Prosečným, takže jsem musel sundat lyže a složitě se prodírat mezi houštinami a sejít do obce. Vlak jsem naštěstí stihl.

Jinak oblast je to krásná a málo navštěvovaná, takže kdo si chce užít stopy o samotě, zde má příležitost.

> Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí

Info ze dne 21.1.
Oskarák, vloženo 21.1.2017 20:59

Dnes nádherné slunečné a nad 1000 m n. m. poměrně teplé počasí. Všechny běžecké tratě dobře upravené na bruslení i klasiku. Šel jsem z Hnědého vrchu přes Pražské boudy a pak okolo Černé hory na Zrcadlovky a na Hoffmannovy boudy. Pak směr Prosečné.

> Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně

Info ze dne 21.1.
Eda, vloženo 21.1.2017 17:41

Krásný skate z Míseček přes Vrbatovu a Voseckou boudu na terrex po kterém pod Mrtvý vrch,pak zpět.Stopa na klasiku byla vyjeta až od 4pánů skate bez problemů celou cestu,terrex dokonalý.Slunce a bezvětři ,na Vosecke teplomer na slunci 18C.
Včera byl v dobrem stavu okruh z Miseček přes Třídomí a Janovu horu na skate i klasiku

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 19.1.
Redakce, vloženo 19.1.2017 22:27

V Lomnici nad Popelkou opravili rozbitou rolbu velmi rychle a dnes už je upravená celá Lomnická magistrála. Zdroj: http://www.lsklomnice.cz/magistrala

> Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí

Info ze dne 19.1.
Harec, vloženo 19.1.2017 18:47

Tratě Jilemnické 50 široké a luxusně upravené, proti neděli velké zlepšení. Je vidět, že závod se blíží. Díky všem, co se podílejí na úpravě tratí.

> Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí

Info ze dne 18.1.
Harec, vloženo 19.1.2017 18:55

Benecko - Horní Misečky a zpět. Jel jsem po 14:00 hodině, tratě na Benecku mi moc upravené nepřišly. Od Rovinek po plynovodu na Mísečky, zpátky po tratích. Ani jedna cesta nebyla upravená rolbou, místy brodění - zejména z tratí dolů směrem k Rovinkám. Bruslit se dalo, ale žádná hitparáda. Na Horních Mísečkách tratě upravené do sedmičky, desítka neprojetá.

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 18.1.
Harec, vloženo 19.1.2017 18:43

Tratě ve Vrchabí pěkně upravené a jsou protažené na Kozinec, okolo Horní Branné a také do Valteřic.

> Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí

Info ze dne 17.1.
Laf, vloženo 18.1.2017 14:23

Začal jsem Bedřichov, sobota 1100 přes Knejpa - Hraničník(jizerky krasne upraveny na skate) - Orle( polsko hlavni trasa peknej skate, pripojovačka z čr (spatná, uzka stopa) - Harrachov 1530. Nedele 0900 k vodopadu krasnej skate, pak uzka stopa na Vosecka bouda-přes Labska Louka - Česke domky(cestou spiš ledové desky než sníh) - pak po hřebenovce- Sedlo pod Smělcem(letní mapa-dále LM) 1530 nocleh v nouzovem pristřešku. Ponděli 0730- Mužské a Dívčí kameny (led z kterého lezou šutry= nahoru i dolu pěšky)-Petrovka - Špindlerovka(trochu lepší) přes Polsko na Luční boudu(horor, bez 3 lidí co šli přede mnou se sněžnicema bych šel tak 3x dýl, šel jsem bez lyží, když jsem se moc bořil tak jsem je nandal)-býv. Obří bouda(celkem vpohodě)-Sněžka(hodně fouká oblékl jsem vše co mám sebou, špatná viditelnost)-Nad Růžovohorským sedlem(LM) na Jelenka 1600(ty 3 šněžmičáři tam dorazili 5 minut po mě, šli přes hřeben) po zelené turistické(Ohromná chyba, nejhorší úsek, jasně lavinové pole, sníh se boří po pás, stromky pod sněhem zachytá vají lyže a vypínají vázání, lepší je jít po hřebenu, tehle travetrs nedoporučuju) - Pomezní boudy(tím lesem nic moc, pak po silnici dobrý)-Cestník(asi normane upraveny, ted ale zapadany snehem) - Roh hranic(LT) 2030 dojel jsem na čelovku a přespal v nouzovém přístřešku-Úterý 0800 přes Sněžné domky(hluboký sníh) - kolem bunkru a vrchu Baba na Trutnov 1145
zhodnocení: skate běžky na hřebeny -nesmysl, spíš skialpy nebo sněžnice, když tak šupináče nebo hodně mazat; hůlky s malejma talířkama- zajela tam celá jako nic; neměl jsem brýle - chyba; myslet na to a vzít si víc vody co nezmrzne- nakonec jsem jedl sníh :(

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 17.1.
Roobert, vloženo 18.1.2017 7:21

Podle sdělení LSK Lomnice n.P. je rolba mimo provoz, shání se náhradní díly. O kousek dále v Jilemnici ovšem znamenitě upravena trasy jilemnické 25 a okruhy u stadionu. Výborné značení, malo lidí a všude dostatek sněhu.

> Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí

Info ze dne 15.1.
Míra, vloženo 16.1.2017 19:38

Včera jsem byl v areálu skokanských můstků v Lomnici n,Pop,ale bohužel nebylo upraveno jen vyjeté stopy na klasiku, škoda krásný areál ale rolba stála zasněžená, snad jindy to bude lepší :-)

> Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí

Dotaz
Johanka, vloženo 14.1.2017 18:16

Nevite nekdo jak to vypada v okoli Harrachova na skate a zda se budou trate ze sobotu na nedeli upravovat? Diky Johy

Zodpovědět > Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice

Dotaz
tom r., vloženo 10.1.2017 17:51

Jede nekdo v patek z prahy na bezky?

Zodpovědět > Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Restaurace Krkonoše
Nechte si od Restu doporučit výtečný podnik. Sbírejte body na jídlo zdarma!

Odkazy k oblasti

Ergis.cz - sekce Na běžkách
Informace o mnoha trasách pro běžecké lyžování v Krkonoších
Článek o Krkonošské lyžařské trase
Článek z ledna 2005 na Horydoly.cz o Krkonošské lyžařské trase, která protíná celé Krkonoše od západu na východ
Panoramatická mapa tras v Krkonoších
Panoramatická mapa lyžařských tras v Krkonoších na snowhill.cz – sekce běžecké tratě

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji