Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Krkonoše – běžky

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a v souvislosti s lyžováním v nich se zpravidla mluví o sjezdovkách. Ani běžky však nezůstávají pozadu. Velkou výhodou Krkonoš je nadmořská výška, díky které ve hřebenové oblasti leží sníh až 6 měsíců v roce. Celé Krkonoše od západu na východ lze projet na běžkách po Krkonošské magistrále – jednotlivé krkonošské oblasti jsou propojené a dost se prolínají. Specialitou je zvláštní značení pro lyžařskou turistiku, tzv. němé značky Krkonoš. Významné horské objekty (chaty, sídla, hory) jsou označeny pomocí různých červených symbolů, které ve formě plechové značky ukazují směr k danému místu a jsou dobře vidět i za zhoršených podmínek.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 16.2.
Jitka, vloženo 16.2.2017 15:39

mrkni tady na nějaké informace k trasám...já myslím, že tam bude všude dost sněhu na sjezd, taky to plánuji
http://www.skimu.cz/lyzarske-stredisko/lyzovani/bezky

> Úpa a Rýchory

Dotaz
Aleš, vloženo 13.2.2017 15:03

Poradí někdo nějakou pěknou vyhlídkovou trasu na zítra,nejlépe z Harachova,na klasiku. Děkuji

Zodpovědět > Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice

Info ze dne 12.2.
Jirka, vloženo 13.2.2017 12:18

Oproti Jizerkám v pá+so který byly uplně tragický,byla neděle v Krkonoších super,ve finále vlastně pomohlo že nebylo upaveno a nerozbil se podklad na sypký krystal. Dole u Mumlavy už trochu ledovatý,ale jinak super svezení a zejména okruh přes Heliport naprostej luxus a všude minimum lidí. Pro klasikáře asi místy bordel ve stopách,ale na skate opravdu paráda.

> Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice

Info ze dne 12.2.
RoobertG, vloženo 12.2.2017 20:03

Doplním informace z Lomnické magistrály. Sjízdná je všude, ale ideální podmínky jsou spíše na skate stopa není všude ideální. Perfektně upraveny včetně stopy jsou pouze okruhy okolo Lomnice nad Popelkou. Sněhu všude zatím dostatek tak snad to vydrží i nadále.

> Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice

Info ze dne 12.2.
Marcel, vloženo 12.2.2017 19:39

Doplním info o trase z Harrachova směrem ke Krakonošově snídani : od Mumlavské boudy je sice stopa pro klasiku (směr dolů do Harr.), ale celý úsek podél Mumlavy je kromě tvrdého podkladu ještě zasypán jehličím a větvičkami - a to hodně. Čistější je to rozhodně od Lubochu nahoru přes Okružní cestu a Heliport.

> Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice

Info ze dne 12.2.
Soňa, vloženo 12.2.2017 17:49

Moc děkuji LSK Lomnice nad Popelkou za skvělou úpravu tratí i když sníh už zdaleka není v optimální formě. Projela jsem dnes celou Lomnickou magistrálu z Nové Vsi přes Klepandu a okruhem kolem města přes vysílač zpátky do Nové vsi. Všude upravený široký pás pro bruslení a dvě klasické stopy, tvrdé, ale nikde ledovaté. Dala jsem i kousek odbočky na Zelený háj, kde je sníh díky výšce ještě luxusní. Děkuji i za pravidelné info o stavu tratí na stránkách LSK Lomnice.

> Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice

Info ze dne 12.2.
Dana Rypackova, vloženo 12.2.2017 17:19

Od Rozcesti Pod byvalou celnici az na rozc Pod Voseckou,Krak snidani pekne upraveno.Napadl poprasek,ktery je misty pomaly. Z krak.snidane o Kkadove ceste misty hodne jehlici,ale rychlejsi snih. Z rucicek na Studenov taky dobry,jen jehlici ve stope.Asi dele neupraveno

> Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice

Info ze dne 10.2.
Honza Šotola, vloženo 10.2.2017 18:05

Okruh Mísečky - Rovinka:
Situace podobná, jako psal 8.2. Digigag.
Kolem Benecka vyloženě led (hlavně uprostřed), jinde jen trvdý sníh. Na něm je skoro všude trocha seškrábaného a částečně i nového sněhu, takže lyže na klasiku se v tom trochu chytí. Totéž většinou i ve stopách. Dnes ale dost foukalo a v lesích je ve stopách spousta jehličí a bukvic a celkem to drhne, hlavně ve stopách. Naopak prudší sjezdy jsou vyplužené na podklad už dají celkem práci ubrzdit. Už aby nasněžilo něco čerstvého.

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 9.2.
RoobertG, vloženo 10.2.2017 20:12

Z H.Míseček na Vrbatovku dále po magistrále na Voseckou boudu a zpátky. Trasa projetá čerstvě rolbou z Labské boudy, kterou jsem potkal ráno i odpoledne na cestě zpátky. Povrch tvrdý a rovný pro skate ideální. Jinde zmrzlý firn s vrstvičkou přemrzlého prašanu. Nahoře jasno bezvětří .

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 9.2.
mckarel, vloženo 10.2.2017 7:55

ve čtvrtek klasika z Vejsplach směrem na Kněžický vrch, křížovky a kolem Valteřic zpět na stadion Vesjplachy. Bylo sice po oblevě najeto rolbou, jedna stopa na klasiku (místy chyběla) a široký pás na skate, ale všude hodně ledovaté, stopa často rozbitá a nestálá, občas zapadaná krupicí sněhu která okamžitě namrzala na klistrech. Na skate také většinou nic moc tam zase hodně rozryto když to bylo ještě měkké a teď umrzlo tak je to dost rozbité a o hovadech na skůtrech ani nemluvím. Bylo to spíš trápení než zážitek, a některé sjezdy se nedaly na lyžích jet, páč to bylo o život. 100% obrat přišel na stadionu Vejsplachy. Tam je trať špičkově připravená na klasiku i skate a jedno kolečko namotá cca 6 km. Takže doporučuji nikam se nevydávat a zakroužit si Vejsplachy :o)
skol Karel

> Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice

Info ze dne 8.2.
digidaq, vloženo 8.2.2017 20:30

Benecko - Mísečky. Na Rovinka ledovatá stopa. Dál pak projeto těsně před koncem oblevy. Dvě tvrdé stopy, uprostřed dostatek místa na skate. Mezi sjezdovkou a Mísečkama není stopa. Sjezdaři a čtyřkolkáři. Tratě na Mísečkách upraveny po ochlazení. Ještě je vidět manšestr.

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 8.2.
Honza Šotola, vloženo 8.2.2017 17:59

Mísečky - Vrbatka - Labská bouda:
Cesta až na Labskou urolbovaná s lehkou vrstvou uplouhaného sněhu. Stopy žádné. Na bruslení ideální. Na klasiku držely klistery KR30+KR40. Na pláních na hřebenech je krusta sněhu, kterou opatrnou jízdou neproříznete a na ni cca 1cm nového přemrzlého sněhu. Jezdí se po tom krásně, zejména pokud to dnes v noci (vyjasňuje se) víc umrzne. Od víkendové oblevy skoro nefoukalo, takže to nikde není vyfoukané na leďák.

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 6.2.
Honza Šotola, vloženo 6.2.2017 18:08

Mísečky - Medvědín - Vrbatova bouda:
Silnice na Vrbatku má urolbovaný skoro ledový podklad, ale na něm je rozumná vrstvička uplouhaného sněhu. Drží to v něm na stoupání a dá se v něm dobře brzdit při sjezdu. A jede to obstojně. Cesta z Medvědína přes Šmidovu vyhlídku je lyžaži uplouhaná na velmi tvrdý podklad a v tom nemálo šlápot od pěšáků. Paralelně vede dobrá stopa od skialpinistů, ale často dost prudce (na běžkách už mi to stoupací vosk neudržel). Na sjezd nic moc, sníh v lese má krustu, kterou lyže někdy prořízne. Na ní je cca 1cm nového sněhu.

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 6.2.
Honza Šotola, vloženo 6.2.2017 15:42

Mísečky - závodní tratě: Navzdory předpovědím je tu stále kolem nuly. Sníh je mokrý nebo přemrzlý, trochu na něm drží kombinace klistrů (V30, V40, V50). Všechny závodní tratě jsou upravené (zdá se, že celkem nedávno). Rolba pokračovala přes Janovu horu směrem k Rovince, ale tam jsem dnes nebyl. Parkoviště na Mísečkách poloprázdné, silnice vyplužená až na asfalt (leďák začíná nad odbočkou na centrální parkoviště cestou k Jilemnické).

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 6.2.
roobert, vloženo 6.2.2017 13:20

(Odpověď na dotaz uživatele Jana z 6.2.: Byl jste někdo teď po oblevě v Jilemnici na Hraběnce? Jak to tam vypadá?)

http://www.webkamery-krkonose.cz/cs/kamery/index/id/60-bezecky-areal-hrabenka

> Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Restaurace Krkonoše
Nechte si od Restu doporučit výtečný podnik. Sbírejte body na jídlo zdarma!

Odkazy k oblasti

Ergis.cz - sekce Na běžkách
Informace o mnoha trasách pro běžecké lyžování v Krkonoších
Článek o Krkonošské lyžařské trase
Článek z ledna 2005 na Horydoly.cz o Krkonošské lyžařské trase, která protíná celé Krkonoše od západu na východ
Panoramatická mapa tras v Krkonoších
Panoramatická mapa lyžařských tras v Krkonoších na snowhill.cz – sekce běžecké tratě

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji