Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Krkonoše – běžky

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a v souvislosti s lyžováním v nich se zpravidla mluví o sjezdovkách. Ani běžky však nezůstávají pozadu. Velkou výhodou Krkonoš je nadmořská výška, díky které ve hřebenové oblasti leží sníh až 6 měsíců v roce. Celé Krkonoše od západu na východ lze projet na běžkách po Krkonošské magistrále – jednotlivé krkonošské oblasti jsou propojené a dost se prolínají. Specialitou je zvláštní značení pro lyžařskou turistiku, tzv. němé značky Krkonoš. Významné horské objekty (chaty, sídla, hory) jsou označeny pomocí různých červených symbolů, které ve formě plechové značky ukazují směr k danému místu a jsou dobře vidět i za zhoršených podmínek.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 21.3.
Mudr, vloženo 21.3.2017 17:09

Dnes z Černé hory po magistrále na Friesovy boudy a zpět. Cestou tam částečně upraveno, terén byl často dost těžký, ale bruslit se dalo v pohodě. Zpátky to bylo lepší, mezitím projela rolba a úsek pod Frísovkami až nad Pec výborný. Sníh byl mokrý a těžký, ale byl všude. Občas špinavý, s jehličím a větvičkami. Nejhorší je úsek mezi magistrálou nad Pecí a Pražskou boudou, úsek cca 300 metrů je zmrzlý a celý pokrytý jehličím. Ke konci drobně pršelo, takže je otázka, jak dlouho to ještě vydrží. Lidi nebyli.

> Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně

Info ze dne 18.3.
Maca, vloženo 18.3.2017 19:14

Dnes na Horních Miseckach cele dopoledne hustě snezilo. Napadlo cca 10 cm snehu. Kolem 9.30 hod.projela rolba stadion, malé kolečko, 5, 7 a 10 km - suprova uprava. Byla to sice kvůli hustemu sněžení dřina, ale lyzovacka byla pekna ;).

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 17.3.
Soňa, vloženo 17.3.2017 17:52

Okruhy na Černé a Světlé hoře luxusně upraveny na skate i na klasiku. I když to bylo trochu měkčí, nijak dramaticky se to nebořilo, podklad stále drží. Dolů lze dojet na lyžích až k Modrokamenné boudě, ale od Krausovek níže už je sníh dost špinavý.

> Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně

Info ze dne 15.3.
Soňa, vloženo 15.3.2017 21:49

Úsek Výrovka - Na rozcestí - Krásná Pláň - Špindl rozhodně ano, takže předpokládám, že na hřebeni to bude taky bez problémů. Jen poslední úsek od Hromovky do Špindlu je rozrytý od skútrů, ale sněhu je tam dost až dolů, takže pokud to nebude zmrzlé, jde to bez problémů na jedničkách.
(Odpověď na dotaz uživatele Kuba z 15.3.: Ahoj, chtěl bych poprosit o aktuální info z trasy Špindlerovka - Slonecznik - Slezská bouda - Luční Bouda - Výrovka - Na Rozcestí - Krásná pláň - Špindlerův Mlýn. Je trasa stále sjízdná na jedničkových běžkách? Děkuji za odpověď.)

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 12.3.
Luky, vloženo 12.3.2017 20:25

Kolem Harrachova dnes vzorně upravíno, oproti minulé středě musím pochválit, prostě 1*, jeli jsme z Čerťáku na Studenov, Ručičky, Dvoračky, nahoře pak tradičně bez úpravy ale za velmi dobrých podmínek Mohyly, Labská, Violík, Vosecká a pak zase krásná úprava na Krakonošovu snídani, podél Mumlavy, dole už to bylo trochu špinavější, jehličí atd. pak odbočka Luboch, Kládovka a Rýžoviště, krásné svezení!

> Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice

Info ze dne 12.3.
Janule, vloženo 12.3.2017 19:54

Trasa: od lanovky k Černé boudě, dále Václavák a okruh k Vlašským boudám a zpět ke starému kiosku, malý okruh kolem Černé hory a kolem Zrcadlovek dolů do Jánek. Všude perfektní úprava stop na klasiku i na skate, málo lidí a jediný kritický úsek je dole od Zrcadlových bud (zledovatělé a na tom špinavá tenká vrstva sněhu).

> Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně

Info ze dne 12.3.
Martin, vloženo 12.3.2017 18:32

Stoupání na Černou Horu po ledu až k odbočce na Zrcadlovky. Od odbočky dále super. Nahoře upravené trasy a všude stále dost sněhu.

> Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně

Info ze dne 11.3.
Martin, vloženo 12.3.2017 18:36

Na Mísečkách je stále fůra dobrého sněhu. Okruhy perfektně upraveny. Jeli jsme až na Žalý - v nižších pasážích na Benecku a na Rovince sněhu méně, ale bez kamínků. Stoupání na Žalý neupraveno, ale stále dobře sjízdné i na skate.

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 11.3.
Martin Sajal, vloženo 11.3.2017 21:28

Na Černé hoře parádně upravena magistrála (včetně pokračování k Černohorské sjezdovce) a okruh Malá Černá hora (včetně odbočky až k vysílači), tam je sněhu spousta. Stoupání z Hoffmanek nahoru není ani parádní ani strašné, to bude až příští víkend při aktuální předpovědi. Silnice na Černou horu má až do zatáčky s odbočkou na Zrcadlovky špinavější sníh - přitom ráno byl ještě čistý. Asi ho tam natahala rolba/skútr, co jezdí na Zrcadlovky - tento úsek na Zrcadlovky je nejhorší, na okrajích cesty místy hlína a z ní asi ta špína... Dolů bych jel přes Zrcadlovky asi jen na kameňačkách, nahoru se to dalo. Stopa klasiku začíná až za Zrcadlovkami, místy je trochu zafoukaná (rolba tam byla asi v pátek ráno), místy hezky hluboká), na skate asi slušné. Dolů jsme tedy jeli pak po silnici z Černé hory, tam je sníh naprosto ok, jen taky chybí stopa na klasiku.

Dál mezi Kolínskou a Pražskou boudou čerstvě upraveno. Od Pražské na vrchol lanovky na Zahrádky z Pece úprava starší, ale bez problému. Ze Zahrádek čerstvě a pěkně upraven okruh "Desítka" a i dál po magistrále směrem na Strážné a dál na Friesovky - co bylo dál, je napsané na http://www.kamzasnehem.cz/bezky/krkonose/misecky-spindleruv-mlyn

Zpátky jsme jeli od chalupy Na rozcestí přes Liščí horu, tam se standardně neupravuje, cesta jako obvykle hrbolatá, uježděná, stopa jen místy, ale i lidi se skejtovými lyžemi si tu poradili. Lidí paradoxně nejvíc na tomto úseku, jinak docela málo.

Okomentované fotky jsou na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/ , GPS záznam na https://www.strava.com/activities/896255752

> Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně

Info ze dne 11.3.
Martin Sajal, vloženo 11.3.2017 20:05

Z Plání parádně upraven okruh směr Stoh. Dál po magistrále na Klínovky upraveno taky čerstvě, ale stopa místy horší - hrbolatá, trochu rozbruslená, na šikmé ploše. I tak ale lepší, než jsem zde čekal. Z konce Klínovek na Friesovky zas luxusní, skoro tak dobré i dál pp magistrále směr Strážné a Pec, jen bruslařům trochu ničí manšestr zásobovací rolby. Celkově moc pěkné, příjemné překvapení, loni to týden po Krkonošské 70 zdaleka tak dobré nebylo.

Přijeli jsme tam od Černé hory, o tom napíšu později večer a pak budou i fotky.

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Dotaz
Martin Sajal, vloženo 10.3.2017 9:59

Nemá někdo aktuálnější zprávy z Černé hory a okolí? Vím, že rolba projela skoro všechno asi ve čtvrtek ráno (jen okruh přes Valšovky má o nějaký den starší úpravu). Mám info z minulé neděle, že od Hofmanovy boudy k Zrcadlovkám a asi kilometr za ně to bylo špatné, místy i na sundání lyží. Ale nevím, kolik v týdnu napadlo sněhu, popř. jestli v nižších polohách chvílemi nepršelo, a jak to teď na těch problematických místech (která taky rolba projela) vypadá.

Zodpovědět > Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně

Info ze dne 4.3.
majkl, vloženo 9.3.2017 19:16

Jel sem před týdnem z Pece po hřebenech do Rokytnice, po hřebenech pohoda, sněhu dost,od Špindlerovky k Petrovce trošku rozvoraný ,na Martinovku v pohodě stopa a od Labský to bylo upraveno.

(Odpověď na dotaz uživatele Michaela z 9.3.: Nevíte prosím, zda je sjízdný okruh: Vrbatovka-pramen Labe, přes česko-polskou hranici, sněžné jámy a Petrovku až na Špindlerovku? díky)

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Info ze dne 4.3.
ladik, vloženo 6.3.2017 10:39

Z Jakušic Terexem na Voseckou dále Labská - Špindlerovka -Strecha Akademicna nocleh.
Sněhu hodně sluníčko celou cestu , ale po Voseckou neupraveno a hodně rošlapáno velká škoda , že to neprojeli to by byla naprostá bomba. Ale další krásný den na horách.

> Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice

Info ze dne 4.3.
Honza, vloženo 5.3.2017 11:41

Špindlerovka - Slezská bouda bez stopy, ale dost nafoukaného prašanu, jen místy zmrzlé. Slezská bouda - Výrovka, zbytky stop, na bruslení ok = vůbec nikde se nezaboříte (ideální plocha na lyže s padákem :-) ). Výrovka - Špindl po magistrále, zbytky strojové stopy, sníh se často mění od zmrzlého až po mokrý, ale je až dolů do Špindlu.
Na Výrovce nechutně pomalá obsluha = dojezd za tmy. Celkově to docela jelo, lidí (s vyjímkou vrcholu Sněžky) minimum :-)

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Dotaz
Hanka, vloženo 2.3.2017 18:33

Jak vypadá aktuálně trasa z Benecka na Rovinku a z Rovinky na Mísečky? Je sjízdná? Díky

Zodpovědět > Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Restaurace Krkonoše
Nechte si od Restu doporučit výtečný podnik. Sbírejte body na jídlo zdarma!

Odkazy k oblasti

Ergis.cz - sekce Na běžkách
Informace o mnoha trasách pro běžecké lyžování v Krkonoších
Článek o Krkonošské lyžařské trase
Článek z ledna 2005 na Horydoly.cz o Krkonošské lyžařské trase, která protíná celé Krkonoše od západu na východ
Panoramatická mapa tras v Krkonoších
Panoramatická mapa lyžařských tras v Krkonoších na snowhill.cz – sekce běžecké tratě

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji