Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Krkonoše – běžky

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a v souvislosti s lyžováním v nich se zpravidla mluví o sjezdovkách. Ani běžky však nezůstávají pozadu. Velkou výhodou Krkonoš je nadmořská výška, díky které ve hřebenové oblasti leží sníh až 6 měsíců v roce. Celé Krkonoše od západu na východ lze projet na běžkách po Krkonošské magistrále – jednotlivé krkonošské oblasti jsou propojené a dost se prolínají. Specialitou je zvláštní značení pro lyžařskou turistiku, tzv. němé značky Krkonoš. Významné horské objekty (chaty, sídla, hory) jsou označeny pomocí různých červených symbolů, které ve formě plechové značky ukazují směr k danému místu a jsou dobře vidět i za zhoršených podmínek.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

V létě se může hodit článek o tom, jak se dá jezdit v Krkonoších na kole.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 17.12.
Dzik, vloženo 17.12.2017 20:35

Od Klinovek přes Friesovy jsme po nočním chumelení stopu prošlapávali, od Friesovek už projetý alespoň skůtrem, či rolbou. Pak přes Přední Renerovky na Kolínskou Boudu, projeté, dále přes Zrcadlovky do Černé Hory prjeté. Stále padal sníh.
(Odpověď na dotaz uživatele Aleš z 15.12.: Nevíte někdo, jak to vypadá od Špindlu na Klínovky a směrem na Černou horu, prosím? Díky)

> Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně

Info ze dne 16.12.
Janule, vloženo 17.12.2017 19:22

Trasa: Pec p. Sněžkou - Lesní Bouda-po magistrále k Pražské b. - Václavák - Pěticestí - Vlašské boudy -Pěticestí - zpět k Pražské a po magistrále přes Slatinnou stráň do Pece. Celá magistrála upravena pro klasiku i skate, kvalita výborná-měkčí, trošku pomalejší sníh, sněhu je nadbytek, od Pražské po Václavák spíš bez úpravy resp. upraveno lidma na běžkách i chodcema, ale projet se to dá bez problémů.

> Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně

Info ze dne 15.12.
Redakce, vloženo 16.12.2017 22:01

Ze Špindlerovky na Labskou? No není to pro každého. Mám jednu takovou speciální tabulku a v ní vidím, že z této trasy už psalo za 8 let zprávu asi 8 lyžařů :-) Takže tam zjevně někdo jezdí a nejspíš to nejvíc vystihuje poslední ze zpráv: "Turistika dobrá, požitek z jízdy moc ne:)". Upravené stopy tam určitě nečekejte.

(Odpověď na dotaz uživatele pavla z 15.12.: Da se jet ze spinlerovky na láskou, nebo je to blbost pro běžkaře? Díky, nikdy js tu na běžkách nebyla)

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Info ze dne 15.12.
PetrJ, vloženo 15.12.2017 19:46

Šel jsem po sněžení kolem Ručiček, ale bylo hezky nově protaženo z Harrachova na Čerťák. Na bruslení i hezky řízlá stopa. Pár pěšáků bohužel neodolalo ale snad nic dramatického.

> Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice

Info ze dne 14.12.
Redakce, vloženo 15.12.2017 20:53

Dle GPS záznamů (i předchozí zprávy od Petra) to vypadá, že rolby v Harrachově letos poprvé vyjely - dá se to zjistit na http://bilestopy.cz/cs/krkonose/harrachov . Vhodné brát s rezervou, občas tam něco ulítne, občas GPSsku nezapnou... takže je ideální po každém lyžování napsat zprávu :-)

(Odpověď na dotaz uživatele Johanka z 15.12.: Ahoj, nevíte někdo, kde lze zjistit zda rolbaři vyjeli a jaké trasy upravili v oblasti Harrachova. Minulý rok jezdili velice zřídka a někdy se v hlubokém sněhu nedalo vůbec bruslit a nebylo se kde nachytřit dopředu.
Díky za informace Johana)

> Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice

Info ze dne 13.12.
Fišerák, vloženo 13.12.2017 14:15

(Odpověď na dotaz uživatele Kevin z 13.12.: zdravím jsou tratě na Mísečkách upravené, jak to tam vypadá chci jet zítra, díky za info)
Ano, jsou upravené, plus svážnice Medvědín a cesta na Vrbatku.

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Info ze dne 10.12.
Míra K, vloženo 11.12.2017 10:22

V neděli od Pražské boudy přes Lesní dolů na Tetřeví a pak okruhem zpět přes Rennerovky, Dvorskou, Bufáč a Liščí horu. První půlka dobrá, upravená, naopak druhá byla hrůza a děs (co se úpravy týče). Pokud byste chtěli jet skate, tak určitě nedoporučuji. S tím, že Liščí bude jen vyšlápnutá jsem počítal, ale trochu mě zaskočilo, že magistrála směr Chalupa na rozcestí, Výrovka nebyla úpravou ani dotčena. Doporučuji se spíš zdržovat kolem Černé hory, tam jsme jeli v sobotu a nemělo to chybu. Sněhu jsou mraky, tak neváhejte a jeďte :).

> Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně

Info ze dne 10.12.
Ziriath, vloženo 11.12.2017 1:11

Pec Zelený potok-Javor- Pražská Bouda-Krkonošská magistrála-Chalupa na rozcestí-Výrovka-Čertovy schody-Pec.
Většina této trasy rozježděná rolbou, která tudy nějaká projede co půl hodiny, takže i když si sami posloužíte stopou na klasiku, zanedlouho bude pryč. Sníh nelepivý, na hřebeni i prašan.

> Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně

Info ze dne 9.12.
ivana, vloženo 12.12.2017 11:53

Harrachov a Rokytnice nic nenajeli! Sněhu fůra, všude se lyžuje, tady nic!!!

> Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice

Info ze dne 9.12.
Tonda, vloženo 10.12.2017 9:32

Jj,mohu potvrdit ☺ Stopa na klasiku i na bruslení v dobrém stavu. Každopádně je to furt nahoru dolů

> Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně

Info ze dne 9.12.
Martin, vloženo 9.12.2017 16:39

Super, nový sníh upraveno, stopy na klasiku. Jezdil jsem od parkoviště po svážnicí. Pomezky

> Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně

Dotaz
Matěj, vloženo 9.12.2017 22:08

Dobrý den, chci se zeptat, upravuje se už cesta kolem Mumlavy na Voseckou boudu a dál na hřebeny. Děkuji za odpověď

Zodpovědět > Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice

Dotaz
Tonda, vloženo 8.12.2017 20:52

Jak to prosím vypadá se sněhem od Hoffmanek ? Stopy na klasiku i skate ? Díky za aktuální info

Zodpovědět > Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně

Info ze dne 5.12.
Kevin, vloženo 5.12.2017 21:20

Dnes i přes celodenní sněžení parádní skate, v 11 hodin hlubší sníh, Vodarenská nově upravena, super podmínky diky moc areálu a lidem, kteří upravuji, stopa i na klasiku.

> Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Info ze dne 4.12.
Karel, vloženo 7.12.2017 23:02

Sněhu dost, cca 40 - 60cm, upravená stopa taky, akorát místy ne úplně nově a dost to zapadlo, třeba už to je teď ale zas dobrý

(Odpověď na dotaz uživatele Jiří z 6.12.: Půjde to na klasiku Vidlice-Rezek-Vítkovice? Chystám se v pátek 8.12.)

> Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Pobyty v Krkonoších - slevy až 64 %
3 dny pro dva za 1 090 Kč + další akční balíčky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.

Odkazy k oblasti

Ergis.cz - sekce Na běžkách
Informace o mnoha trasách pro běžecké lyžování v Krkonoších
Článek o Krkonošské lyžařské trase
Článek z ledna 2005 na Horydoly.cz o Krkonošské lyžařské trase, která protíná celé Krkonoše od západu na východ
Panoramatická mapa tras v Krkonoších
Panoramatická mapa lyžařských tras v Krkonoších na snowhill.cz – sekce běžecké tratě

více odkazů k oblasti