Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Východní Krušné hory – běžky

Východní část Krušných hor má víceméně charakter náhorní plošiny, nad níž vystupují ojedinělé vrcholy, z nichž žádný nedosahuje 1000 m n. m. V zimě 2007/08 vznikl projekt Krušnohorská bílá stopa, v rámci kterého bylo lyžařskou stopu propojeno 6 hlavních lyžařských středisek v této oblasti - aktuálně to jsou směrem od východu na západ Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák (Nové Město), Telnice (Adolfov) a nově nejvíce na východě Petrovice a Tisá. A to není všechno, další pravidelně upravované stopy čekají lyžaře kousek za hranicemi v Německu, kam se dá jednoduše přejet na lyžích. Nejznámějšími německými areály jsou Altenberg (blízko Cínovce), Holzhau (dostupné z Moldavy, Dlouhé Louky či Českého Jiřetína) nebo Seiffen (nedaleko Klínů).

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Dlouhé Louky.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí ve východní části Krušných hor na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krušné hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 16.2.
Honza, vloženo 17.2.2017 6:41

Cínovec - Vityška - Pramenáč-Cinovec- Kahleberg- Cínovec v cca 19:00, naprosto skvělé, na stopách je vidět výsledek kvalitní úpravy stop. Pěkně utaženo, zatím se neboří.

Info ze dne 15.2.
Standa, vloženo 15.2.2017 18:57

Dnes Moldava-Žebrácký roh(po německý straně) Dlouhá Louka-Moldava.Ráno do 11hod. super,potom už to měklo.V lesních úsecích jehličí ve stopě,ale i tak pořád dobrý.

Info ze dne 15.2.
Otakar Kohl, vloženo 15.2.2017 16:55

Včera a dnes skate z Komárky směr Cínovec, pak různé variace na české i německé straně. Úsek Komárka-Cínovec pořád super, od Cínovce na Vitišku horší, na otevřených úsecích umydlený. Od Šteničárny dolů + 10-km okruh v lese hodně zledovatělé. V Německu včera ok (poslední úprava byla v pondělí), dnes to všude dost změklo a moc to nejelo. Příjemně mě překvapil okruh Wüster Teich, kde se dalo jet slušně (zde bývá sníh dost brzo pryč). Cca. 500 metrů od začátku magistrály u Komárky stojí zelený auto. Pěšákům jsem se snažil sdělit, že jsou na lyžařský magistrále, bohužel moc nechápali.

Info ze dne 14.2.
Lenka, vloženo 14.2.2017 20:18

Skejt Vitiška-Cínovec-okruh v Altenbergu - podmínky všude srovnatelné, hodně ledových ploch, lyže moc nedrží stopu, žádná hitparáda, ale díky alespoň za to. Jinak co se týče stavu tratí na Dlouhé a okolí - nemůžeme srovnávat podmínky třeba s Bedřichovem, kde byly tratě v neděli perfektní, tady není tolik peněz na údržbu..

Info ze dne 14.2.
Alena, vloženo 14.2.2017 15:17

Flájský okruh jsme si s manželem zamilovali stejně jako Dlouhou Louku kam jezdíme od roku 2008. Dnes krásné počasí a upraveno. Pánové, Tondo, Filipe zamyslete se, za mých mladých let jsme si vše šlapali sami a teď tahle nádhera...... Co tady dokázali, za to bych osobně za rodinu Skaláku chtěla poděkovat především panu Fišerovi. Krásné tratě, mapa, značení, pravidelná uprava.

Dotaz
Tonda, vloženo 14.2.2017 10:27

K úpravě kolem Dlouhé louky by mě zajímalo, jestli se používá rolba s frézou, která to rozemele, nebo se jen přežehluje? A druhá věc, je rozdíl, když se upravuje rolbou a 4kolkou, nebo mančí rolbou. Na Skimapě to není vidět a pak je to trochu zklamání v terénu... Je mi jasné, že s frézou je to dražší. Jen bych to rád věděl, pro příště, kam jet?

Zodpovědět
Info ze dne 13.2.
Otakar Kohl, vloženo 13.2.2017 22:47

Dnes skate z Cínovce po magistrále na Vrch tří pánů, dále kolem Flájské přehrady, přes Klínskou bránu, na Mračný vrch, zpět k Mníšku, kus v Německu po Schwartenbergloipe (v lese nic moc, strašně rozměklé), zpět k Flájské přehradě, nahoru na Dlouhou louku, dále po magistrále návrat k autu na Cínovci. Jelo to pěkně, v pár sjezdech ledové plotny, ale nic strašnýho. V sobotu jsem jel klasiku z Cínovce , po německé straně až na Žebrácký roh, pak na Dlouhou louku a odtud zpět na Cínovec. Překvapil mě rozdílný výsledek projetí rolbou (u Němců i v oblasti Cínovce OK, na trasách od Dlouhé louky avizované zhoršení - trať jakoby rozrytá, zde byly lepší neprojeté úseky) - předpokládám, že to bude dáno typem rolby.

Info ze dne 13.2.
fotbalik, vloženo 13.2.2017 22:19

Okruhy na Klínech-Mníšek-Nová Ves pěkné svezení, rychlá stopa, pro klasiku se stopa ztrácí na otevřených úsecích (louky za Mníškem a na Strážném vrchu), ale v pohodě sjízdné. Od větráků nutno sejít z kopce do Nové Vsi po svých.

Info ze dne 13.2.
Ráďa, vloženo 13.2.2017 21:36

Adolfov (okruhy) - Komáří Vížka - Cínovec - Nové Město. Dnes moc pěkné svezení, trasy upravené, místy poprašek nového sněhu jinak stopy tvrdé, vymrzlé, ani na sluníčku to moc neměkne, pěšáci už se neboří a dokonce z Adolfova na Habartice už od víkendu jezdili po stopě nějací blbci terénními auty, jako by neviděli, že je tam místy i přes metr sněhu. Propadli se chytli za spodek až cca po kilometru, když jedním kolem vyjeli ze stopy a tahala je ven rolba, stopu naštěstí moc nepoškodili. Sněhu všude pořád dost, překvapivě bez problémů i na vyfoukaných místech Fojtovické pláně, v lese sněhu většinou přes půl metru. Myslím, že ještě o víkendu to bude bez problémů, dokud bude v noci mrznout, nemám o sníh obavy.

Info ze dne 12.2.
Filip, vloženo 13.2.2017 16:08

Včera závodní tratě pro biatlon v Altenbergu nevypadaly vůbec sjízdně. Biatlonový areál jsme objeli kolem dokola a všechny tratě přicházející zevnitř areálu působily jako jeden velkej ledovej tobogán bez úpravy po hodně dlouhou dobu. Jinak ale, když nebudu počítat biatlonový areál, v Altenbergu podle mého názoru naprosto luxusní úprava tratí v porovnání s českou stranou, bohužel. Ať se na mě rolbař na Dlouhé Louce nezlobí, ale... označit jako upravenou trať věc, která je z poloviny upravená naposledy jeden až dva týdny zpět a z druhé poloviny ji rolba jen rozryla a nadělala pás zmrlých ledových hrudek...přitom na Skimapě to svítilo jako čerstvá úprava... no nevim, snad nejsem příliš rozcapenej :)

(Odpověď na dotaz uživatele Apolena z 11.2.: Dotaz: Neví někdo, jak funguje biatlonová aréna v Altenbergu? Zda je přístupná i veřejnosti a zda se dá lyžovat i večer, popř. kolik se platí? Díky)

Info ze dne 12.2.
Míra, vloženo 13.2.2017 7:28

Okruhy na Novém městě překvapivě příznivé pro klasiku, dále bylo hezké svezení od hotelu Ján na Žebrácký roh. Napadlo pár čísel sněhu a tak stopa krásně jela, pouze sjezd od Vytišky byl jedno velké kluziště.

Info ze dne 12.2.
Vicktor, vloženo 12.2.2017 17:07

Včera a dnes na Klínech na skate. Super svezení. Díky za úpravu i neúpravu :-) Okruhy kolem Klínů směrem na Fláje dobře, že rolba rozbila a nebyl to jen hrbolatý led. Okruh na Český Jiřetín super. Úprava z minulého týdne téměř netknutá a vše rovné a super tvrdé. Nahoru to jelo podél potoka jak sviňa- nejlepší trénink na odraz. Díky.

Info ze dne 11.2.
Jiří Marek, vloženo 12.2.2017 11:12

Trasy kolem Tisé a Děčínského Sněžníku stále v poměrně dobrém stavu.Občas stopa namrzlá,občas větvičky ale ne moc.Sjezd od Sněžníku k Bynovu stále paráda,posledních 300 metrů nad loukou a sjezd po louce k Bynovu již těžko sjízdné,jen pro zkušené.Včera na chatě u Tisských stěn v poledně rovná 0°C.Sjezd od Sněžníku k Ostrovu nesjízdné-sundejte lyže-pěšky je to v pohodě,ale i tak opatrně.

Info ze dne 11.2.
Petr, vloženo 12.2.2017 10:38

Adolfov-Komarka + adolfovske okruhy vse upraveno. Mirny poprasek snehu na tvrdsim podkladu, na skate idealni. Na klasu lepsi okruhy v Adolfove. Celkove i po obleve parada.

Info ze dne 11.2.
konarix, vloženo 12.2.2017 0:08

Z Komárky do Litvínova: Celkově mě překvapilo velmi pěkné svezení; sněhu je hodně, stopa tvrdá, ale díky poprašku spíš ojediněle zledovatělá. Nejlépe upravené trasy pod Cínoveckým hřbetem, též pak v prostoru mezi Dlouhou Loukou a přehradou Fláje; i jinde na klasiku v pohodě skoro všude (asi též skate, ale ty divné pohyby já nedělám...), přestože trasy nebývají úplně funglovky. Tradičně horší sfoukané pláně u Cínovce, Nového Města. Odbočka přes vrchol Loučné většinou bez stopy, sjezd do Litvínova bývá vždy mazec, na tomto pevném sněhu obzvlášť, ale je ho hodně, takže se aspoň neškrábe. I v převažující mlze fajn den.

Doporučujeme

Pobyty v Krušných horách - slevy až 52 %
3 dny s polopenzí za 660 Kč pro 1 osobu + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Krušnohorská bílá stopa
Aktuální podmínky ve stopách propojujících 6 středisek – Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák, Fojtovice, Telnice
Zapomenuté pohraničí
Popis a aktuální stav běžkařských tras v okolí Petrovic a Tisé, které jsou nově součástí Krušnohorské Bílé Stopy
Krušnohorský klub
Aktuálních podmínky na běžeckých tratích v areálu Dlouhá Louka, které Krušnohorský klub upravuje

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Ústecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Ústeckém kraji