Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Východní Krušné hory – běžky

Východní část Krušných hor má víceméně charakter náhorní plošiny, nad níž vystupují ojedinělé vrcholy, z nichž žádný nedosahuje 1000 m n. m. V zimě 2007/08 vznikl projekt Krušnohorská bílá stopa, v rámci kterého bylo lyžařskou stopu propojeno 6 hlavních lyžařských středisek v této oblasti - aktuálně to jsou směrem od východu na západ Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák (Nové Město), Telnice (Adolfov) a nově nejvíce na východě Petrovice a Tisá. A to není všechno, další pravidelně upravované stopy čekají lyžaře kousek za hranicemi v Německu, kam se dá jednoduše přejet na lyžích. Nejznámějšími německými areály jsou Altenberg (blízko Cínovce), Holzhau (dostupné z Moldavy, Dlouhé Louky či Českého Jiřetína) nebo Seiffen (nedaleko Klínů).

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Dlouhé Louky.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí ve východní části Krušných hor na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krušné hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 26.2.
Levitující, vloženo 27.2.2017 9:33

Trasa Cínovec- Komárka. Projeto námi v sobotu i v neděli.
Jen jednou jsme přenášeli u Sedmihůrské vyhlídky. A asi dvě další místa mají také namále. Jinak stopa pro pátečním sněžení vcelku dobrá. Ráno zmrzlá, po 11 už mokré. Na klistr to jelo dobře. Myslím si, že týden to tam určitě vydrží a pak se uvidí.

Info ze dne 26.2.
Vítek, vloženo 27.2.2017 9:03

Souhlasím s komentem níže. První zbyteček sněhu byl v lese vidět až 3 km před Dlouhou Loukou. Nahoře skoro nic a pár běžkařů se procházelo s lyžema po rozblácené louce. V lese překvapivě sníh je. Kromě cesty na Vrch 3 pánů se dá jet směrem na Žebrácký Roh (zhruba po rozcestník silnic).Dá se sjet i k Flájím, ale ve sjezdu od Dlouhé Louky je dole pár míst, kde se musí přenášet. Najeli jsme něco přes 30 kiláků, lyže museli sundat 3 krát a k tomu ještě tak 4 krát objíždět větší vytáté místo lesíkem nebo škarpou...Jak psáno, rychle to taje. Dál už to moc optimisticky nevidím, pokud se nějak zázračně oproti předpovědi neochladí

Info ze dne 26.2.
Lucie, vloženo 27.2.2017 8:26

Dlouhá Louka: nebýt zdejších komentářů a webkamer, na parkovišti bychom to otočili (je tam jenom bláto a tráva). U lesa ale sníh začne a ve stopě se víceméně drží, i když na okolních loukách je většinou tráva a voda. Z Dlouhé Louky na Žebrácký roh se dalo dojet víceméně bez problémů. Na německé straně k Moldavě jehličí, slalom mezi šiškami a vytátá místa. Z Moldavy na Vitišku v pohodě, ovšem celá louka kolem větrných elektráren je úplně holá. Z vrchu tří pánů na Dlouhou Louku naopak pěkné svezení.
Jestli ale nenapadne, zbývají tak 2-3 dny sněhu.

Info ze dne 26.2.
Míra, vloženo 27.2.2017 7:18

V sobotu odpoledne na okruzích kolem Kahlebergu krásné svezení na bruslení i klasiku, v horních partiích dokonce pár čísel čerstvého sněhu, nejlepší byly okruhy v biatlon aréně (ale musí se přelézt plot). V neděli ráno klasika z Holzhau přes Teichhaus na Moldavu po německé straně, stopa byla zapadaná jehličím, místy odtátá místa a muselo se přenášet. Vzhledem k tomu, že v poledne bylo nahoře 10 °C tak asi pro tuto trasu konečná.

Info ze dne 25.2.
lebeda, vloženo 26.2.2017 11:26

Dlouhá Louka - Fláje kolem dokola - zpět přes Vlčí horu. Ráno stopa vynikající, po poledni se zhoršovala. Severní strana přehrady se prakticky nedá jet - silnice protažená, i když nesypaná, v lese málo sněhu, břeh přehrady kamenitý a travnatý. Na západní straně silnice černá, ale dá se hezky jet lesem a po břehu, tam jse snahu dost a je to nádhera. Na jižním břehu upravená stopa, ale sníh mizí a je v něm dost větví. Nahoru na Vlčí horu jsou úseky úplně bez sněhu - pozor při sjezdu opačným směrem.

Info ze dne 25.2.
fotbalik, vloženo 25.2.2017 20:32

Dnes nejdříve okruhy u Moldavy: čerstvě upravené, stopa ráno perfektní, kolem poledne hodně už hodně měkla. Sněhu dost, nikde se nemusí přenášet, občas nepořádek ve stopě (jehličí, bukvice apod.). Silnice Vitíška-Cínovec na dvou místech již asfalt. Na Cínovci přejezd přes louku do Německa, kde byly stopy nic moc, na Kahleberg rozťapáno od pěšáků, kolem Wüster Teich po cestě dobré, ale druhá polovina směrem k Rehefeld sjezdy prakticky nesjízdné. Celkově spokojenost, v Čechách úprava mnohem lepší než v Německu.

Info ze dne 25.2.
Ráďa, vloženo 25.2.2017 19:16

Okruhy na Adolfově ještě dnes z části dobře sjízdné. Zejména okruh k hranici a pak červená turistická směr rozc. Pod Liškárnou lze nenáročnému běžkaři ještě doporučit. Místy sněhu ještě relativně dost, jinde méně, ale úseků, kde je třeba lyže vysloveně sundat či hledat složitou cestu po posledních zbytečcích sněhu bylo ještě jen pár. Těch pár cm poprašku tomu hodně pomohlo. Celkem jsem na 10 km poponesl lyže dohromady o 50 m. Nicméně zejména ve sjezdech je třeba velká opatrnost (vytáté plochy, voda, popadané větve). Pláně směr Komáří Vížka skoro holé a směr Krásný les cca 1 km za Adolfovem již skoro bez sněhu všude.

Info ze dne 24.2.
Roman Fišer KBS, vloženo 24.2.2017 18:52

DLOUHÁ LOUKA V NOČNÍCH HODINÁCH UPRAVENO 40 KM TRATÍ ROLBOU. OPATRNĚ NĚKTERÉ ÚSEKY MAJÍ VYTÁTÁ MÍSTA JINAK I PO OBLEVĚ VĚTŠINA TRATÍ V DOBRÉM STAVU S DOSTATKEM JIŽ PŘEMRZLÉHO SNĚHU. OPATRNĚ NA OKRUHU FLÁJE V DOLNÍCH PARTIÍCH ASI TŘI ÚSEKY DO 20 M BEZ SNĚHU DAJÍ SE OBEJÍT MIMO STOPU. SOUČASNÉ SNĚŽENÍ BY MĚLO STAV TRATÍ JEŠTĚ ZLEPŠIT.

Info ze dne 24.2.
zvonek, vloženo 24.2.2017 16:35

Cínovec - Altenberg, napadlo do 5cm, v Německu se okruhy okolo Kahlebergu postupně upravují, místy je led, je to na trochu horší lyže, pár kamínků se potuluje. Ale po té oblevě a lijáku super. V CZ rolba vyrazila z Cínovce na Vitišku a pak na okruh 10 km

Info ze dne 24.2.
Redakce, vloženo 24.2.2017 7:50

Na Dlouhé Louce upravili 40 km tratí již v pátek ráno. Dle očekávání záznam na http://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod ukazuje, že rolba nejela ani na Žebrácký roh, ani na pláň s větrníky směrem k Novému Městu. Na obou místech se dalo tušit už o minulém víkendu, že tam při dešti sníh brzy zmizí. Více např. o vytátých místech na http://kbstopa.cz/

Info ze dne 23.2.
Roman Fišer KBS, vloženo 23.2.2017 13:53

DLOUHÁ LOUKA - PO OBHLÍDCE TRATÍ BUDE ÚPRAVA NA VÍKEND ZŘEJMĚ MOŽNÁ. NA TRASÁCH KBS DLOUHÁ LOUKA JE DOSTATEK MOKRÉHO SNĚHU OBČAS KRÁTKÝ ÚSEK BEZ SNĚHU. DLE PŘEDPOVĚDI POČASÍ ZAČNE V PÁTEK RÁNO MRZNOUT A NÁSLEDNĚ MÁ PŘIPADNOUT DO 5 CM NOVÉHO SNĚHU. POKUD PROBĚHNE ÚPRAVA TAK PRÁVĚ NA ROZHRANÍ PŘEMRZNUTÍ MOKRÉHO SNĚHU. NÁSLEDNÉ SNĚŽENÍ BY MĚLO PŘEKRÝT ZMRZLÝ SNÍH. O VÝVOJI VÁS BUDEME INFORMOVAT.

Info ze dne 23.2.
Roman, vloženo 23.2.2017 11:59

(Odpověď na dotaz uživatele Jitka z 23.2.: Netušíte jak to aktuálně vypadá na Dlouhé louce? Bude ještě možné o víkendu tam běžkovat?)

Sleduj informace na: http://www.kbstopa.cz/ nebo http://www.scbournak.cz/ . Pokud nepřipadne alespoň 15 cm sněhu, tak víkend 25. a 26.2. nebude v Krušných Horách nic moc. Asi bych doporučil Jizerky.

Info ze dne 19.2.
Honza, vloženo 21.2.2017 9:52

Lesná - okruh Svahová, luxusně upraveno na klasiku i skate, sněhu kupodivu dost i na otevřených místech, pevná, zmrzlá stopa, minimum lidí.

V sobotu Dlohá Louka - okruh Žebrácký roh, mokrý sníh, sněžení, stopy na klasiku hned rozjezdili bruslaři, ale i tak pěkné svezení, na některých místech sněhu minimálně a stopro na příští víkend vyleze asfalt a hlína a upravovat se moc nebude...

Info ze dne 19.2.
Rabín, vloženo 20.2.2017 12:27

V neděli Komáří vížka - Adolfov - Krásný les - Petrovice. Úsek Komáří - Adolfov luxusní na bruslení, dál klasikou přes Krásný les na vyfoukaných pláních zatím jen ojedinělá místa bez sněhu, poslední asi 2 km před Petrovicemi už hodně dobrodružné hledání posledního sněhu :). Obávám se, že při předpovězeném dešti a teplu to příští víkend už asi nebude vůbec sjízdné :(

Info ze dne 19.2.
ctyri-pet, vloženo 20.2.2017 10:34

Jedno z nejlepších poježdění za celou sezónu, nějakých 55km: Dlouhá Louka - Cínovec - Rehefeld - Cínovec - Vitiška - Moldava - Teichhaus - Žebrácký roh - Dlouhá Louka. Sněhu pořád dost, i když kolem vrtulí a Žebráckého rohu a na Bahndammloipe už prosvítá asfalt. Úprava kolem Dlouhé louky a Moldavy naprosto luxusní, naopak mezi Novým Městem a Vitíškou a kolem Kahlebergu nic moc - zmrzlé díry po pěšácích.
Jediný puntík na skvělé neděli je parkoviště - s nižším autem prakticky nesjízdná oranice s 20cm tekutého blátíčka po celém povrchu.

Doporučujeme

Pobyty v Krušných horách - slevy až 52 %
3 dny s polopenzí za 660 Kč pro 1 osobu + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Krušnohorská bílá stopa
Aktuální podmínky ve stopách propojujících 6 středisek – Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák, Fojtovice, Telnice
Zapomenuté pohraničí
Popis a aktuální stav běžkařských tras v okolí Petrovic a Tisé, které jsou nově součástí Krušnohorské Bílé Stopy
Sport areál Klíny
Jedno ze středisek napojených na Krušnohorskou bílou stopu – popis tratí, aktuální počasí v místě

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Ústecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Ústeckém kraji