Východní Krušné hory – běžky

Východní část Krušných hor má víceméně charakter náhorní plošiny, nad níž vystupují ojedinělé vrcholy, z nichž žádný nedosahuje 1000 m n. m. V zimě 2007/08 vznikl projekt Krušnohorská bílá stopa, v rámci kterého bylo lyžařskou stopu propojeno 6 hlavních lyžařských středisek v této oblasti - aktuálně to jsou směrem od východu na západ Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák (Nové Město), Telnice (Adolfov) a nejvíce na východě Petrovice a Tisá. Východně od Tisé pak plynule navazují běžkařské trasy v oblasti Děčínského sněžníku (ty už organizačně pod KBS nepatří). A to není všechno, další pravidelně upravované stopy čekají lyžaře kousek za hranicemi v Německu, kam se dá jednoduše přejet na lyžích. Nejznámějšími německými areály jsou Altenberg (blízko Cínovce), Holzhau (dostupné z Moldavy, Dlouhé Louky či Českého Jiřetína) nebo Seiffen (nedaleko Klínů).

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Dlouhé Louky.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí ve východní části Krušných hor na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krušné hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 18.2.
Míra, vloženo 19.2.2018 8:36

Moldava - Teichhaus po německé straně podél hranice. Hezké úseky se střídaly s vyčnívajícími kořeny, pár škrábanců na kultovních Bohemkách přibylo, ale kvalita sněhu dobrá, kvantita již nikoliv. Příští víkend se vracím na Kahleberg.

Info ze dne 18.2.
Otakar Kohl, vloženo 18.2.2018 18:59

Dnes jsem jel klasiku resp. hodně soupaž, celkem lehce přes 80 km. Vyrazil jsem z Cínovce směrem na Dlouhou louku, v oblasti Dlouhé louky jsem projel asi vše co bylo upraveno, k tomu jsem se projel i po Jihobřežní cestě, kde je to jen prošlápnuté od lidí a je tam fakt málo sněhu, vracel jsem se zpět na Cínovec. Flájský okruh a většina silnice z D. Louky směrem na Žebrácký roh je horší, zbytek mě příjemně překvapil. Samozřejmě celkově je kvalita tratí horší, sněhu je prostě málo.

Info ze dne 18.2.
Hlava, vloženo 18.2.2018 18:51

Naprostý souhlas se Simonou K.
Píšu o trase mezi Dlouhou loukou a Cínovcem.
Není pravda, že místy jsou kamínky. Pravda je, že místy kamínky nejsou.
Možnost psát aktuality je super, ale má to smysl jedině tehdy, když se píše pravda.

Info ze dne 18.2.
Petr Jirásek, vloženo 18.2.2018 18:14

Dnes na Dlouhé modrý okruh a trasa tří pánů slušné svezení místy méně sněhu. Po obědě ještě výšlap na rozhlednu a Loučnou. Zde upraveno rolbou i se stopou všude dostatek sněhu, jedno místo kde se musí objíždět. Díky za úpravu zakoupena známka KBS

Info ze dne 18.2.
Simona K, vloženo 18.2.2018 16:16

Dnes projeta většina upravených tratí. Stav tratí je opravdu ŠPATNÝ. Sice včera projeto rolbou, ale ta akorát vyházela kamínky. Na velké části jsou kamínky částečně, na některých místech po celé šířce. Cesta od Flájů podél obory na mnoha místech na asfalt. Na skate nedoporučuju vůbec, nebo jen s lyžemi, na kterých vám opravdu nezáleží. Na klasiku o něco lepší, ale i tak bída. Nechápu, jak mohl Roman Fišer napsat, že "stav tratí je překvapivě a nad očekávání dobrý". Vzhledem k tomu, že to tu včera navečer byla jediná informace o stavu tratí, nebyli jsme sami, kdo na základě této zaváděcí zprávy vyrazili právě na Dlouhou louku a odjížděl dost naštvaný..

Info ze dne 18.2.
Luke, vloženo 18.2.2018 15:00

Adolfov - Krásný Les směr Větrov.
Modrý 6km okruh celkem dobrý vhodný spíše na skate ale klasika šla jezdit taky.
Dál mimo okruh na cyklostezce to byl spíš cross. Místy se muselo jet po poli. Na cestě bylo málo sněhu.
Celkově vzato Ok na tu sněhovou bídu, ale nové běžky bych na to nebral :).

Info ze dne 17.2.
Pavel74, vloženo 18.2.2018 0:34

Vitiška - Cínovec. Sjízdné, žádný zázrak. Postranní cesty s obtížemi také. Občas kameny pod sněhem, natáhl jsem se proto při sjezdu z kopce.

Info ze dne 17.2.
REDAKCE - Petr Horník, vloženo 17.2.2018 23:00

Info od Petra:
Dneska běžkaření kolem Flájí a na Vrch Tří Pánů. Občas vykukují kamínky, ale jinak pohoda.


FOTKY NA:
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/875717582599829/

Info ze dne 17.2.
Lada MK, vloženo 17.2.2018 21:15

Dnes z Dlouhé Louky na Nové Město s odbočkou na
Vsokou Mýť a zpět. Všude stopa + urolbováno. Na Vrch tří pánů místy kamínky, ale všude sjízdné - starší lyže.Na některých úsecích krásná stopa. Za daných podmínek pěkné svezení na novém sněhu. Za úpravu - děkujeme.

Info ze dne 17.2.
Tomas, vloženo 17.2.2018 20:28

Dlouha louka - pres optimisticke zpravy i zde naprosty nedostatek snehu. Stopy jsou protazene, ale velmi casto uplne na asfalt, takze je z nich potreba casto vystupovat a vysledek je horsi, nez kdyby nebyly vubec, navic tedy ta zprava o 50 km upravenych okruhu je pak dost zavadejici. Odpich je vyborny, protoze pichate do asfaltu... Cesta dal k Zebrackemu rohu je jeste horsi, ostre kameny zakryte minimalni vrstvou snehu, idealni na zniceni lyzi (overeno). Od Zebrackeho rohu dale k Holzhau tez velmi malo snehu, nutno opetovne zouvat. Na bezky v zadnem pripade nedoporucuji.

Info ze dne 17.2.
robert, vloženo 17.2.2018 20:04

Cinovec-Vitizka skate super, ale dal na dlouhou louku opravdu ne na ackove lyže.

Info ze dne 17.2.
Otakar Kohl, vloženo 17.2.2018 10:38

Včera večer skate v oblasti Cínovce, německá strana je teď lepší, kamínků oproti minulé neděli minimálně, magistrála na Vitišku ok, místy dost nerovný, v prudkým úseku jsou 2 holý místa. Celkově dobrej dojem, místy teda docela umydlený.

Info ze dne 17.2.
ROMAN FIŠER, vloženo 17.2.2018 0:55

DLOUHÁ LOUKA 17.2. UPRAVENO 50 KM OKRUHŮ A MAGISTRÁLA. STAV TRATÍ PŘEKVAPIVĚ A NAD OČEKÁVÁNÍ DOBRÝ, VĚTŠINA UPRAVENÝCH TRATÍ STOPA A MANŠESTR MÍSTY JEN MANŠESTR.

Info ze dne 16.2.
Aleš, vloženo 16.2.2018 20:58

Jel jsem z Adolfova přes Komárku směrem na Cínovec. Z komárky na Cínovec to po asfaltu klasikou jde. Tak 5cm ušlapaného sněhu. Na bruslení nic moc. Ve stoupání na Cínovec je podklad štěrk a tam to asi nepůjde. Směr Adolfov - Komárka je jen pro otrlé,Opět po asfaltu do Habartic ještě lze. Louky jen pro těžké masochisty.

Info ze dne 16.2.
ROMAN FIŠER, vloženo 16.2.2018 9:49

DLOUHÁ LOUKA 16.2. NAPADLO CCA 3-4 CM PRAŠANU. TRATĚ SJÍZDNÉ. ÚPRAVU NĚKTERÝCH OKRUHŮ ROLBOU ZVAŽUJEME. PO OBHLÍDCE TRATÍ BY PAK PROBĚHLA ÚPRAVA NA VÍKEND.

Doporučujeme

Pobyty v Krušných horách - slevy až 52 %
3 dny s polopenzí za 660 Kč pro 1 osobu + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.

Odkazy k oblasti

Krušnohorská bílá stopa
Aktuální podmínky ve stopách propojujících 6 středisek – Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák, Fojtovice, Telnice
Zapomenuté pohraničí
Popis a aktuální stav běžkařských tras v okolí Petrovic a Tisé, které jsou nově součástí Krušnohorské Bílé Stopy
Sport areál Klíny
Jedno ze středisek napojených na Krušnohorskou bílou stopu – popis tratí, aktuální počasí v místě

více odkazů k oblasti