Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Východní Krušné hory – běžky

Východní část Krušných hor má víceméně charakter náhorní plošiny, nad níž vystupují ojedinělé vrcholy, z nichž žádný nedosahuje 1000 m n. m. V zimě 2007/08 vznikl projekt Krušnohorská bílá stopa, v rámci kterého bylo lyžařskou stopu propojeno 6 hlavních lyžařských středisek v této oblasti - aktuálně to jsou směrem od východu na západ Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák (Nové Město), Telnice (Adolfov) a nově nejvíce na východě Petrovice a Tisá. A to není všechno, další pravidelně upravované stopy čekají lyžaře kousek za hranicemi v Německu, kam se dá jednoduše přejet na lyžích. Nejznámějšími německými areály jsou Altenberg (blízko Cínovce), Holzhau (dostupné z Moldavy, Dlouhé Louky či Českého Jiřetína) nebo Seiffen (nedaleko Klínů).

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Dlouhé Louky.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí ve východní části Krušných hor na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krušné hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 19.2.
Otakar Kohl, vloženo 20.2.2017 8:59

Včera skate z Komárky po magistrále na Vrch 3 pánů, dále přes Vilejšov na okruh Žebrácký roh, dále Flájský okruh s odbočkou po jihobřežní k silnici do Jiřetína a zpět, dále na Dlouhou louku, návrat po magistrále zpět na Komárku, na Cínovci malá odbočka přes hranice a pár km po čerstvym německym (ale měkkym) manšestru. Celkem 82 km. Nejvíc si moje Fischerky lebedily na tratích od Fišera, naopak úsek Komárka-Cínovec za moc nestojí, protože se tam producírujou davy pěšáků, uražený kdykoliv jim našinec cokoliv řekne.

Info ze dne 19.2.
Tonda, vloženo 19.2.2017 20:10

Dnešní Dlouhá louka a okolí dokonalé na bruslení, díky p. Fišer :)
Cestou zpět jsem našel na silnici přejeté hodinky Garmin ..., asi někomu spadly ze střechy auta. Kdyby je někdo hledal, moje adresa je platno71@seznam.cz Asi nepůjdou opravit, ale kdo ví?

Info ze dne 19.2.
Jirka, vloženo 19.2.2017 19:09

Dlouhá Louka dnes naprostý kýč. Zmrzlý tuhý manšestr, široké tratě, fofr jako "blázen", že se muselo brzdit i do kopců. Bruslařské nebe.
Pane Fišer velký dík.

Info ze dne 19.2.
Standa, vloženo 19.2.2017 18:48

Dnes Moldava-Žebrácký roh-Dlouhá Louka-Fláje.Ráno umrznuto potom už měkčí stopa.Výborně uprveno Žebrácký roh-Dlouhá Louka-Fláje.

Info ze dne 19.2.
Jakub, vloženo 19.2.2017 16:38

Dnes skoro stejna trasa jako vcera Martin, ale skate. Zacatek OK, kolem vrtuli uz vykukuje trava, dale rozbito a umrzlo. Dlouha louka cerstve upravena, takze SUPER svezeni az na Zebracky roh. Nemecka strana kolem Moldavy na skate bida, na klasiku jeste pouzitelne. Misty hodne rozdupane od pesaku. Altenberg upraveny, ale opet davy pesaku ve stope. Parkovani u golfu. V 6 rano prazdne parkoviste, v 11 plno az cerpaci stanici Mol. Velke podekovani za udrzbu na Dlouhe louce! Byla to nejlepsi cast z cele trasy.

Dotaz
Lucka, vloženo 19.2.2017 21:32

Ahoj, byli jsme dneska (19.2.) v Krušných horách (Dlouhá louka,Fláje, Nové Město) na klasiku a dost jsme s tím bojovali. Byl dneska někdo komu to drželo? Co mažete?

Zodpovědět
Info ze dne 18.2.
Martin Sajal, vloženo 18.2.2017 18:16

Z Cínovce přes Dlouhou Louku, Holzhau, Moldavu a Altenberg. Občas sněžilo a to ve všech výškách (nejníž na trase leží Teichhaus 670 m n.m.), což v pátek nejspíš neplatilo - čím níže, tím byly stopy vlhčí. Čím později došlo k úpravě, tím lépe se po tratích jelo zejména klasikou, celkově to bylo velmi pěkné.

Magistrála Cínovec - Vitiška upravena asi v pátek přes den, stopy na klasiku trochu zasněžené, na skate asi nový sníh nevadil. Na magistrále okolo Nového Města (od trafostanice k pláním s větrníky) nejméně sněhu z celé trasy, zatím ještě v pohodě na dobré lyže, ale stačí aby tam párkrát zapršelo...

Na Dlouhé Louce začali upravovat až ve 4 ráno = paráda, nejlepší lyžování dne. Od Vrchu tří pánů je upravena i jižní cesta svahem v lese, co se dle http://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod upraveně netváří. Tam jsem jel poprvé, což mi vždy udělá radost, ale lyžařsky bude lepší cesta po magistrále. Na Žebrácký roh upravena vždy jen jedna strana široké trasy, škoda že nemají na DL na úpravy víc peněz, ale lidí tam moc nejezdilo, tak to ani nevadilo a pořád to byla paráda.

V Holzhau část tras upravena taky čerstvě, část dle pohledu na odbočky dávno (třeba nejdelší okruh západním směrem nevypadal moc jetelně). Bývalá železnice Teichhaus - Neurehefeld upravovaná na klasiku parádní, i souběžná trať na bruslení vypadala upraveně.

Přejel jsem přes hranici na Moldavu, k nádraží tradičně stopou od lyžařů a od nádraží už pěkně upraveno směrem k okruhům u Nového Města. Tam také velmi dobré, přestože byly upraveny už v pátek. Ani nejdelší okruh upravený naposled skoro před 14 dny nebyl vůbec špatný.

Určitě lepší, než okruh L4 v Altenbergu, na který jsem z něj přejel. Přestože byl upraven v pátek, jeho západní část je místy vyplužená a za moc nestojí. Další tratě v Altenbergu blíže Kahlebergu už lepší, střídaly se úseky s parádními stopami s úseky se stopami výrazně použitějšími, holt tam jezdí nejvíc lidí.

GPS záznam: https://www.strava.com/activities/870910842

Ještě parkování: Parkoviště na Cínovci vlevo od hlavní silnice na louce za hotelem Pomezí je pěkné bahniště, určitě bych tam teď nejezdil. V 8:45 naštěstí ještě bylo místo u lávky. Parkoviště na Bouřňáku nad sjezdovkami zavřené (provizorní zákaz vjezdu), asi taky proto, že by se s něj mohlo stát bahniště.

Info ze dne 18.2.
JARPYY, vloženo 18.2.2017 17:00

Z Komárky směr Cínovec pěkná stopa, počasí příjemné cca 1,5 nad nulou, občas sněžilo. Jen v lese se trochu boří hůlky.

Info ze dne 18.2.
Sam, vloženo 18.2.2017 12:03

Dnes Dlouhá louka v osm hodin okruh Fláje dále Žebrácký roh, Vilejšov směr třípanskej vrtule a zpět lesem a úvozem na Dlouhou louku jedna velká paráda trochu měkčí ale výborně čerstvě utažené tak jak pišou na stránkách KBS. Teplota na penzionu Rozcestí čistá nula. Díky za úpravu snad to ještě vydrží.

Info ze dne 16.2.
Honza, vloženo 17.2.2017 6:41

Cínovec - Vityška - Pramenáč-Cinovec- Kahleberg- Cínovec v cca 19:00, naprosto skvělé, na stopách je vidět výsledek kvalitní úpravy stop. Pěkně utaženo, zatím se neboří.

Info ze dne 15.2.
Standa, vloženo 15.2.2017 18:57

Dnes Moldava-Žebrácký roh(po německý straně) Dlouhá Louka-Moldava.Ráno do 11hod. super,potom už to měklo.V lesních úsecích jehličí ve stopě,ale i tak pořád dobrý.

Info ze dne 15.2.
Otakar Kohl, vloženo 15.2.2017 16:55

Včera a dnes skate z Komárky směr Cínovec, pak různé variace na české i německé straně. Úsek Komárka-Cínovec pořád super, od Cínovce na Vitišku horší, na otevřených úsecích umydlený. Od Šteničárny dolů + 10-km okruh v lese hodně zledovatělé. V Německu včera ok (poslední úprava byla v pondělí), dnes to všude dost změklo a moc to nejelo. Příjemně mě překvapil okruh Wüster Teich, kde se dalo jet slušně (zde bývá sníh dost brzo pryč). Cca. 500 metrů od začátku magistrály u Komárky stojí zelený auto. Pěšákům jsem se snažil sdělit, že jsou na lyžařský magistrále, bohužel moc nechápali.

Info ze dne 14.2.
Lenka, vloženo 14.2.2017 20:18

Skejt Vitiška-Cínovec-okruh v Altenbergu - podmínky všude srovnatelné, hodně ledových ploch, lyže moc nedrží stopu, žádná hitparáda, ale díky alespoň za to. Jinak co se týče stavu tratí na Dlouhé a okolí - nemůžeme srovnávat podmínky třeba s Bedřichovem, kde byly tratě v neděli perfektní, tady není tolik peněz na údržbu..

Info ze dne 14.2.
Alena, vloženo 14.2.2017 15:17

Flájský okruh jsme si s manželem zamilovali stejně jako Dlouhou Louku kam jezdíme od roku 2008. Dnes krásné počasí a upraveno. Pánové, Tondo, Filipe zamyslete se, za mých mladých let jsme si vše šlapali sami a teď tahle nádhera...... Co tady dokázali, za to bych osobně za rodinu Skaláku chtěla poděkovat především panu Fišerovi. Krásné tratě, mapa, značení, pravidelná uprava.

Dotaz
Tonda, vloženo 14.2.2017 10:27

K úpravě kolem Dlouhé louky by mě zajímalo, jestli se používá rolba s frézou, která to rozemele, nebo se jen přežehluje? A druhá věc, je rozdíl, když se upravuje rolbou a 4kolkou, nebo mančí rolbou. Na Skimapě to není vidět a pak je to trochu zklamání v terénu... Je mi jasné, že s frézou je to dražší. Jen bych to rád věděl, pro příště, kam jet?

Zodpovědět

Doporučujeme

Pobyty v Krušných horách - slevy až 52 %
3 dny s polopenzí za 660 Kč pro 1 osobu + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Krušnohorská bílá stopa
Aktuální podmínky ve stopách propojujících 6 středisek – Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák, Fojtovice, Telnice
Zapomenuté pohraničí
Popis a aktuální stav běžkařských tras v okolí Petrovic a Tisé, které jsou nově součástí Krušnohorské Bílé Stopy
Krušnohorský klub
Aktuálních podmínky na běžeckých tratích v areálu Dlouhá Louka, které Krušnohorský klub upravuje

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Ústecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Ústeckém kraji