Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Východní Krušné hory – běžky

Východní část Krušných hor má víceméně charakter náhorní plošiny, nad níž vystupují ojedinělé vrcholy, z nichž žádný nedosahuje 1000 m n. m. V zimě 2007/08 vznikl projekt Krušnohorská bílá stopa, v rámci kterého bylo lyžařskou stopu propojeno 6 hlavních lyžařských středisek v této oblasti - směrem od východu na západ jsou to Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák (Nové Město), Fojtovice a Telnice. A to není všechno, další pravidelně upravované stopy čekají lyžaře kousek za hranicemi v Německu, kam se dá v místech jako je např. Cínovec nebo Moldava jednoduše přejet na lyžích.

Podívejte se na video a popis výletu v okolí Dlouhé Louky.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí ve východní části Krušných hor na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krušné hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 14.1.
Čtyři-pět, vloženo 14.1.2017 16:18

I když se KBS snaží, dnes to na Nové louce s lyžováním nemělo moc společného. Přes noc napadlo minimálně 15cm nového, do toho fouká silný vítr, který jakoukoliv údržbu za pár desítek minut pohřbí. Na skate úplně nepoužitelné, klasika cross country s výhradami jo, kdyby se hole nebořily 20 hluboko

Info ze dne 14.1.
Soňa, vloženo 14.1.2017 10:45

Trať z Komárky na Cínovec v mlze, zavátá, hrozný vítr. Dělala jsem si stopu, ale brzy to vzdala.

Info ze dne 14.1.
fotbalik, vloženo 14.1.2017 9:12

Běžně je tam pro oba styly, přímo nahoru na Lesnou je cesta trochu užší, ale dá se bruslit, na Sluneční cestě jsou leckdy i dvě stopy na krajích a mezi nimi dostatek prostoru na bruslení. Jak je to s parkováním ale nevím, ale asi někde u sjezdovky.

(Odpověď na dotaz uživatele Hank z 13.1.: Nemate nekdo tipy a rady jak to chodi na Pyšné? Kde se parkuje, jestli je modra trasa na Lesnou protažená jen na klasiku, nebo i na skate a tak. Dik!)

Info ze dne 13.1.
Hank, vloženo 13.1.2017 15:10

Dlouha louka dnes neupraveno, jak pisou na kbstopa, trate jsou zavate. Dopoledne to ještě asi mělo smysl na klasu v turistickych stopach od lidi. (podle jednoho typka, se kterym sem hodil rec) ale odpoledne zacalo snezit a foukat a zmizly i tapoty od turistu. Chvíli jsem se brodil v hlubocaku s pak jsem to vzdal. Dneska je to tam marny. I hospoda byla zavrena. Asi se chystaji na vikend. Snad se počasí umoudri a rolba tam zaridi nejake trate

Dotaz
Dana/C, vloženo 13.1.2017 15:14

Reakce na doporučení Jardy 7.1.2017 - odpověď na dotaz Petra Š., co je šikovné pro začátečníky z Prahy: Já bych pro začátečníka klidně doporučila i Krušné hory (východ)- sněhové podmínky a upravené tratě asi jako v Jizerkách, vzdálenost při cestě autem je přijatelná a jinak spíš výhody oproti Jizerkám: míň lidí, levnější a volnější parkování - výškově v podstatě na hřebeni. Jinak Jizerky mám moc ráda a pokud je člověk odkázaný z Prahy na veřejnou dopravu, tak jsou jednoznačně nejdostupnější.

Zodpovědět
Info ze dne 12.1.
Redakce, vloženo 13.1.2017 7:47

Info o úpravě v Novém Městě bude asi nejlepší hledat na Skimapě http://skimapa.cz/oblast/krusne-hory-vychod - naposledy projiížděno ve čtvrtek. A už v sobotu, kdy jsem tam byl (viz zpráva z 7.1.2017 18:51 psaná pod mou druhou identitiou :-) působily některé okruhy v Novém Městě jako projeté rolbou vícekrát. Pro nezávodníky: závody se tam konají v sobotu i v neděli, trasa je vidět na http://www.k30.cz/ .

(Odpověď na dotaz uživatele jivi z 12.1.: Tusi nekdo jak je upraven stadion Nove Mesto, kde najdu nejake info o stavu... upraveno asi bude, o vikendo jsou zavody K15-30.)

Info ze dne 12.1.
Hank, vloženo 12.1.2017 19:53

Dnes Dlouha Louka. Upraveno flaje, vlci hora, vysoka myt a smycka propojka po silnici na hranice, ale jen kousek a zpet uzka spojka na rozcesti pod vrchem tri panu. Celkem cca 20-25 km trati. Cerstve urolbovano. Na par mistech, kde vitr odval snih rolba vyhrabla par kaminku, ale vse je dobre videt a lze objet. Na klasiku uplna parada s moznostmi napojeni na turisticky proslapnute trate směr kliny, zebracky roh, nove město. Na brusleni to bylo dost mekke, místy se borily lyze i hole (az na zem). Teplota kolem nuly a prasan vlhnul. Když to trochu slehne a udusa se rolbou a lyzarema, tak to bude super. Znamka za litr je zakoupena, rolbarum diky. Lidi jezdete na do krusek a podporujte KBS ma to tam velky potencial, když je teda zima se snehem

Info ze dne 12.1.
Alex, vloženo 12.1.2017 17:47

Dnes Dlouhá Louka jeden velký luxus. Díky skvělá práce rád jsem zaplatil parkovné 60 proti Bedřichovu za 100 vlastně zadarmo a ještě koupil známkuKBS za 500

Info ze dne 11.1.
jivi, vloženo 12.1.2017 13:37

Streda vecer s celovkama, projeto bylo, ale zapadano cerstvym snehem (max 5cm), nejlepe upraveno okoli (okruhy) biatlonareny, pocitam, ze nemci uz dnes jezdi..a upravi. mimochodem stopy na klassisch jsem nevidel, jen co jsme si vyslapali.

Info ze dne 9.1.
fotbalik, vloženo 9.1.2017 22:41

Dnes večer na Klínech na okruzích už trochu vymydlené z víkendu, přesto skvělé svezení.

Info ze dne 8.1.
fotbalik, vloženo 9.1.2017 22:40

Altenberg-Zinnwald stopy perfektní, magistrála z Cínovce na Nové Město taky dobře upravená, přes louky už navátý sníh, ale dá se to v pohodě a od Tří pánů na Dlouhou Louku znovu super. Pak jsem sjížděl ještě od Loučné do Litvínova, ale dá se to jen na Hvězdu, dál už vyčuhují kamínky.

Info ze dne 8.1.
jarda richter, vloženo 9.1.2017 9:02

V neděli jsme s dětmi vyrazili z Krásného Lesa směrem na Adolfov, slušná stopa prošláplá od nějakých dobrých lidí před námi, kolem Zapomenutého pohraničí chvíli ve stopě od traktoru. Na Adolfově strojově upravené okruhy. Cestou zpět byla pláň za odbočkou z okruhů už zase zavátá. Sněhu všude dostatek, na okruzích trochu přelidněno, mezi Krásným Lesem a Adolfovem tak 5 lidí.

Info ze dne 8.1.
Honza Tojnar, vloženo 8.1.2017 21:27

V neděli jsme vystartovali z Dlouhé Louky před 11:00, parkoviště už bylo narvané. Chvilku před námi vyrazila rolba. Začali jsme flájským okruhem po směru hodinových ručiček, poté odbočili na vrch Tří pánů (pozor, super lyže si můžete poškrábat na kamíncích v ďolíku na louce po vrchem Tří pánů). Jinak všude se dalo skvěle bruslit, já osobně se téměř vůbec nebořil. Paralelní stopa z vrchu Tří pánů nebyla strojově projeta, tak jsme se zpět na Dlouhou Louku vrátili po hřebeni + oklikou přes Vysokou Mýť. Po občerstvení Na Rozcestí jsem ještě přejel na Bystřickou. Na pláni s větrníky vítr stopu zavál, ale ten kousek se dal odpíchat. Sníh na silnici od trafa byl prosolený s ledovým podkladem. Lyže dolů vůbec nejely. Naopak auta se jen těžko dostávala nahoru.
Pár fotek na Googl u: https://goo.gl/photos/52KnUwZmSbcJ2hzq6

Info ze dne 8.1.
Mates, vloženo 8.1.2017 15:12

Dnes projeta trasa z Dlouhé Louky po okruhu Fláje, následně jsem se na silnici napojil na okruh Žebrácký roh, dojel k němu a zpátky zase se zajížďkou pod vrch Tří pánů a Vysokou mýť na Dlouhou Louku. Sněhu všude dostatek. Okruh Fláje a cesty okolo Vrchu Tří pánů projety dnes rolbou. Stopa většinou dost měkká, takže na nějaké velké odrážení hůlkama, či dokonce jízdu soupaž to úplně není. Skate bych příliš nedoporučoval, protože se to hodně boří a prostředky cest jsou dost rozorané. Nicméně až se trochu oteplí a ten prašan slehne, tak si myslím, že to bude super...

Info ze dne 7.1.
Vicktor, vloženo 14.1.2017 9:13

Ahoj. Moje zkušenosti a znalost skoro domácího prostředí: parkovat se dá na na parkovišti u HS, ale parkují tam i všichni na sjezdovky. Při problematickém počasí můžeš mít problém vyjet až nahoru bez 4x4 nebo bez řetězů. Auto lze nechat dole na Pyšné u restaurací a rolba občas zajíždí i dolu nebo projít mezi baráka a napojit se na modrou na začátku Sluneční cesty. Upravuje se jen s 1 stopou na klasiku, takže se dá bruslit. Já osobně raději nechám auto nahoře na konci Sluneční za Svahovou a jedu z vrchu nebo pokračuji na okruh Svahová.
(Odpověď na dotaz uživatele Hank z 13.1.: Nemate nekdo tipy a rady jak to chodi na Pyšné? Kde se parkuje, jestli je modra trasa na Lesnou protažená jen na klasiku, nebo i na skate a tak. Dik!)

Doporučujeme

Pobyty v Krušných horách - slevy až 52 %
3 dny s polopenzí za 660 Kč pro 1 osobu + další akční nabídky. Lyžařské a jarní pobyty na horách - více zde.
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Krušnohorská bílá stopa
Aktuální podmínky ve stopách propojujících 6 středisek – Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák, Fojtovice, Telnice
Sport areál Klíny
Jedno ze středisek napojených na Krušnohorskou bílou stopu – popis tratí, aktuální počasí v místě
Krušnohorský klub
Aktuálních podmínky na běžeckých tratích v areálu Dlouhá Louka, které Krušnohorský klub upravuje

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Ústecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Ústeckém kraji