Ski areál Friesovy boudy

Friesovy boudy vlastně nejsou klasický skiareál. Jde o jednu 750 metrů dlouhou sjezdovku vybavenou kotvovým vlekem umístěnou v nadmořské výšce okolo 1200 metrů nad mořem. Zásadní nevýhodou pro některé lyžaře může být, že Friesovy boudy nejsou v zimě dostupné autem. Což ale znamená výhodu zejména pro lyžaře ubytované v hotelu Friesovy boudy a okolních chalupách, protože vlek a sjezdovka jsou víceméně určeny jen pro ně. Friesovy boudy mohou sloužit i jako vhodné startovací místo pro běžkaře – přímo areálem prochází Krkonošská magistrála a také na Sněžku se odtud dá slušně vyrážet.

Friesovy boudy pochopitelně nepatří mezi areály, u nichž získáváme informace o aktuálních podmínkách od centrálního dodavatele sněhového zpravodajství. Ideálním místem pro informování o sněhových podmínkách tedy může být náš web.

Nejnovější zprávy ze sjezdovek

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali

V této sezóně zatím nebyla k dané oblasti vložena žádná zpráva.

Aktuality ze sezóny 2021/2022, popř. starších

Vloženo 13.3.2016 8:48
Na sjezdovce už byla vidět místy vydřená místa. Okolo poledního na vleku poloprázdno nebo spíš prázdno. Vše z pohledu běžkaře, co se zastavil na Andule občerstvit se :-)
Vloženo 1.2.2012 0:07
I v sobotu se kromě denního konalo i noční lyžování. Jak přes den tak před nočním lyžováním byla sjezdovka luxusně upravena. Sjezdovka je celkem mírná, takže tentokrát jsem zvládal celkem bez problému v noci sjezdovat i na běžkách. Pouze když vypadlo osvětlení (tentokrát 2x), tak jsem se na těch běžkách necítil nejjistěji. Sněhu je tam samozřejmě spousta, do jara by měl vydržet...

Jinak vlek jede rychlostí 7-8 km/h a z GPS záznamu http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=1436289 je vidět přesné umístění sjezdovky (jezdil jsem jen upravenými místy) a taky maximální dosažená rychlost 80 km/h (to ale bylo den předtím na sjezdovkách)
Vloženo 28.1.2012 8:46
Friesovy boudy nabízejí i noční lyžování (na vyžádání). Většinu sjezdovky před ním upravili. Veselé bylo, když asi na 5 minut vypadlo osvětlení, pak to bylo opravdové noční lyžovaní. Ale i za tmy se jezdit dalo.