Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Bedřichov a Jizerská magistrála – běžky

Jizerská magistrála v centrální části Jizerských hor patří k nejnavštěvovanějších areálům pro běh na lyžích v ČR a je známá pravidelnou strojovou úpravou bežeckých stop o celkové délce přes 180 km. Největším nástupním místem Jizerské magistrály je Bedřichov, dalšími nástupními místy jsou pak např. Smědava, Jizerka, Horní Polubný, přehrada Souš či Hrabětice. V oblasti Jizerské magistrály se každoročně v lednu koná nejznámější český lyžařský závod Jizerská 50 se startem a cílem v Bedřichově.

O úpravu tratí se stará JIZERSKÁ, o.p.s. Pro udržení vysoké kvality úprav se musí každý rok zajistit dostatek finančních prostředků. Významná část přichází z rozpočtů obcí, měst, Libereckého kraje a od sponzorů. Stranou ale nezůstávají ani samotní lyžaři, kteří mohou stopy v Jizerských horách využívat zdarma. Dobrovolní dárci mohou zvolit některou z možností veřejné sbírky, která je povolena a kontrolována Krajským úřadem Libereckého kraje. Využití těchto prostředků musí být vždy řádně doloženo, lidé tak mají jistotu, že všechny peníze budou použity na úpravu běžeckých tratí a činností s tím spojených. Děkujeme za vaši podporu - v současnosti mohou lyžaři přispět hned několika způsoby:

  • Zasláním libovolné finanční částky na účet veřejné sbírky č. ú. 255899476/0300.
  • Platební kartou nebo systémem PaySec přes internet. Stačí kliknout na webové stránky www.jizerskaops.cz.
  • Zasláním dárcovských SMS ve tvaru DMS MAGISTRALA na tel. číslo 87 777 (cena je 30 Kč a Jizerská magistrála obdrží 28,50 Kč).
  • Vhozením peněz do zapečetěné kasičky v informačním centru v Bedřichově.
  • Zakoupením samolepek a odznaků s logem Jizerské magistrály, z jejichž prodeje jde na účet veřejné sbírky celých sto procent.

Pro plánování tras a měření jejich délky použijte interaktivní kilometrovník Jizerské magistrály.

Pomoci může i mapa aktuálně upravených tratí Jizerské magistrály na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 28.3.
Kahis, vloženo 28.3.2017 9:56

Ahoj jeli jsme dnes (brusleni) od 6:15 Smedava - Knajpa - U studanky - Kiosek - Smedava. Pocasi nadhera. Stopa zmrzla, stopa pro klasiku byla a vypadala dobre, na brusleni to docela slo :) Clovek jel pomaleji a musel vice hlidat techniku. Az to zase upravi, bude to pecka!

Info ze dne 27.3.
Lukáš Vaňura, vloženo 29.3.2017 14:09

Byl jsem v pondělí na Jizerce. Přijel jsem v 8 ráno a bylo cca 6 aut. Vracel jsem se kolem 13hod a parkoviště bylo skoro plné. Takže bych to viděl podle počasí a fakt doporučuju si přivstat a vyrazit brzo. Jinak to byla paráda, dokonce jsem se vracel přes Jizerku, ale na loukách je to už na hranici. Ale Promenádní byla paráda.

(Odpověď na dotaz uživatele Gabina z 29.3.: Dobrý den, rádi bychom s rodinou vyrazili o víkendu na Jizerku. Jak je to tam, prosím, s obsazeností parkoviště? Standardně jezdíme z Prahy do Bedřichova autobusem, takže s tím nemáme zkušenosti. Klidně bychom jeli autobusem i na Jizerku, resp. do Polubného, ale čekat na přestupu 1,5 hod, resp. 50 minut při zpáteční cestě se nám opravdu nechce. V jednom příspěvku z 25.3. jsem si přečetla, že kolem 9 hod je to již celkem problém. Dá se případně zaparkovat již v Polubném a jak je to s obsazeností parkoviště tam? Děkuji)

Info ze dne 27.3.
bora, vloženo 27.3.2017 17:42

nevíte jak to vypadá smědava směr podtržená M.boudy??

Info ze dne 27.3.
Mira K, vloženo 27.3.2017 14:46

Ahoj vsem pratelum bile stopy! Dnes jsme jeli z Nove Louky pres Hrebinek, odbocku nad Hrebinkem, Kristianov, Knajpu, panelku a zpet... Uprava zadna, ale snih byl rychly, nahore temer zadny naznak jara. Na Nove Louce odtato, ale jinak jsme nemuseli sundat lyze. Pocasi vyborny, tak snad to pristi tyden jeste pujde!

Info ze dne 27.3.
MartinV, vloženo 27.3.2017 12:53

Ráno 6:00 Mořina-Kiosek-Smědava-Kneipa-Kiosek-Mořina.
Bylo to neupravené. Zmrzlé, velmi rychlé. Jel jsem klasiku. Sjezd z Kiosku na Smědavu jsem místy šel pěšky, protože zmrzlé návalky od bruslařů znemožňují plužení a stopa byla všelijaká. To by bylo o život. :)

Info ze dne 26.3.
Johny, vloženo 27.3.2017 16:51

vzhledem k tomu, že tam byla rolba naposled v sobotu, tak ráno tvrdé a rychlé, ale na bruslení dost o hubu, po změknutí pomalejší, ale dá se jet

Info ze dne 26.3.
Johny, vloženo 27.3.2017 16:48

Včera skate ze Smědavy na Předěl, Paličník, Písčiny, Kiosek, po promenádní na Jizerku, Knížecí, Kůrovec, kasárenská, Potrženka, Máriánohorské boudy, Čihadla, Knejpa a po Kasárenské na Smědavu. Ráno tvrdé, od 10.hod bramboračka, ale sněhu dcl dost (tak 30-40cm podle jednoho vytátého místa na kasárenské). Jen škoda že se Jizerská OPS neprdne s úpruvou na Bedřichov, NL, Hřebínek a další níže položená místa, kde už je to o lyže a neprojíždí ty vrchní partie, ala to co jsem jel.

Info ze dne 26.3.
Luboš, vloženo 27.3.2017 8:36

Připojuji se k předchozí zprávě s tím, že i na klasiku byly upraveny tratě na malém kolečku z Bedřichova přes Bílé buky a Krtistiánov. Do 9 hodiny perfektní , těch několik míst bez sněhu (Kristiánov, Blaťák) není podstatných.

Info ze dne 26.3.
Přemek, vloženo 26.3.2017 21:01

Dneska jsme jeli bruslenim kolecko bedrichov, hrebinek a pres buky zpatky...vyrazili jsme rano, v pul 8, a stopa byla upravena, zmrzla, tak to jelo pekne, navic malo lidi... pro me jedna z lepsich lyzovacek:)

Info ze dne 26.3.
Sedlonka, vloženo 26.3.2017 19:27

Snehu mraky,vytata mista tam, kde vzdycky - Krasna Mari,pod Ptacimi kupami,Kristianov,Nova Louka.Brzo rano snih tvrdy,od 11 to mekne a misty je 5-8cm natateho "bordelu", ve stinu to pak zas tuhne.Nejhorsi to bylo ze Smedavy ma Jizerku a zpet,obe cesty..Vladni uz je prohrnuta.vyhodou je,ze hory jsou liduprazdne.Uz nejezdi bus z LBC,jen 18.

Info ze dne 26.3.
Lanča, vloženo 26.3.2017 12:36

Skate šel jenom tam, kde byla noční úprava, viz ops. Šlo to dobře asi do 11, ted už je to břečka a pomalé. Protrženka včera super, dnes zmrzlé rýhy, nesjízdné. Klasikou to zatím jde celkem všude.

Info ze dne 26.3.
michal, vloženo 26.3.2017 12:00

VAROVÁNÍ parkoviště Mořina: Pohlidejte si týpka v zelené reflexní vestě. Funkční parkovací automat přelepí nápisem "Mimo provoz. Plaťte u obsluhy. " Žádný doklad vám samozřejmě nevydá.

Info ze dne 26.3.
VasekP, vloženo 26.3.2017 11:28

Dnes v 6:30 skate z Jizerky na Rozmezí + kroužení po Knížecí a Promenádní. Byla to opět paráda a pocitově jedno z nej letošních lyžování. Se sklouznutím z Jizerky jsem o Velikonocích optimista. Myslím, že pokud nebude pršet, nemuselo by se ani přenášet, sněhu je opravdu dost.

Info ze dne 25.3.
Martin, vloženo 26.3.2017 23:41

Ja to jel v sobotu-Promenadni i Knizeci a obe cesty byly naprosto v pohode na jednickovy lyze-nemam ani skrabanec...

(Odpověď na dotaz uživatele Přemek z 26.3.: v tejdnu bych chtel vyrazit z jizerky na smedavu, bruslenim, da se to nebo je to tam fakt bida?dekuji)

Info ze dne 25.3.
Garry, vloženo 25.3.2017 21:12

V 7,30h klasika z Mořiny,Bunkr,Vlašák,Kůrovec,Protrženka,Knajpa,Paulina louka,Smědava,Kiosek,Promenáda,Mořina.Upraveno 1.stopou a umrznutý manšestr. Sněhu všude dost,kolem 10h. to začalo měknout a závěr po Promenádě už velké oraniště. Na zítřek by to chtělo upravit. Na Ačkové lyže,nikde se nepřenáší a dlouho nebude. Máza klistry

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena
Kilometrovník Jizerské magistrály
Šikovný nástroj pro měření délky tras a plánování výletů na Jizerské magistrále.
Článek o trasách v okolí Jizerky a Smědavy
Článek na horydoly.cz z listopadu 2008 o trasách v okolí Jizerky a Smědavy

více odkazů k oblasti

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji