Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 22.1.
petrE, vloženo 23.1.2017 14:26

Skol. Záleží, kdy chceš vyrazit. Včera ráno třeba krásně zabíral tuhý super extra od Rode (-1-5°C).
Z Béďova to může být ovšem umydlené.
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 23.1.: Ahoj, chystáme se zítra do Bedřichova, co mazat na zítra? Dá se ještě jezdit na tuhý vosk?
Díky)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Jana, vloženo 23.1.2017 10:22

Kde je prosím nejlepší nástup na hraniční cestu (přes Žlabský vrch a Luboch) od Jakuszyc na Szrenicu? Hned na hraničním přechodu, nebo na okraji Jakuszyc, nebo ještě dál?

Zodpovědět > Jakuszyce a okolí

Info ze dne 22.1.
zoly, vloženo 23.1.2017 7:25

(Odpověď na dotaz uživatele Veru z 22.1.: ahoj, jak je to prosím v Jakuszycích s parkováním? Je to tam tak nabouchané o víkendu jako v Jizerkách? Že po 8h je plno? Upravují trasy tak často jako v Jizerkách? Díky za radu)

úprava je téměř denně, tratí víc než dostatek, ale o víkendech mnoho lidí. Tak před devátou se dá zaparkovat slušně, pak je to hledání. Ceny za parkovné 100,- Kč na den, berou Kč.

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 22.1.
Hegi, vloženo 23.1.2017 1:44

Díky, Hamrstakovi za skvělý tip - Zásada - Zbytky - Držkov, paráda! (Netušila jsem, užila jsem si to maximálně.)

> Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Info ze dne 21.1.
Mildo, vloženo 21.1.2017 16:31

Smedava,Kasarenska,Kristianov,Nova louka,Hrebinek,Cihadla,Smedava-trat pevna,upravena.Snih zmrzly,tak se skaet neboril.Kolem Blatneho rybniku snih pomalejsi.Lyzaru akorat-vice klasiků.Nevahejte a vyrazte! Čuski

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 21.1.
Mates, vloženo 21.1.2017 13:16

(Odpověď na dotaz uživatele Adam Prskavec z 18.1.: Zdravím. Kam byste doporučili vyjet začátečníkovi do JIzerských hor? Budu se pohybovat v okolí České Lípy a Liberce. Děkuji. Adam) V okolí České lípy jsou nejblíže asi stopy v okolí Polevska a Cvikova v Lužických horách. Jinak ještě bývaly nějaké stopy v Kryštofově údolí, ale nevím, zda upraveny. Pak je u Liberce stadion ve Vesci a dále již z kraje Liberce měly vést stopy do jizerek. Upravené stopy jsou také v Žitavských horách kolem obcí Oybin, Jonsdorf a Luckendorf - jsou tam rovinaté okruhy na pláních přímo u prakoviště.

> Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Dotaz
Vojta, vloženo 21.1.2017 21:47

Dobrý den, neví někdo jaký je dojezd z České chalupy do Liberce?

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Petr, vloženo 20.1.2017 19:54

Ahoj, omlouvám se za dotaz netýkající se sněhu - minulou sobotu večer jsem asi zapomněl na parkovišti Central v Bedřichově boty na skate. Prosím, pokud byste je našli, napište mi sms na 724646060 nebo email na xleon@centrum.cz . Tekutá odměna jistá :-) Díky.

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 19.1.
Martin, vloženo 19.1.2017 21:43

Z Jizerky asi jen skutrem, mekke. Kolem Predelu strasna voranice, do toho hlubokej pesi turista :(, na skate skoro nepouzitelne :(

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 19.1.
VasekP, vloženo 19.1.2017 19:30

Z Mariánské Hory skate na Předěl přes Protrženku a Knejpu. Moc hezké svezení s výjimkou úseku ze Smědavy na Předěl, kde se to hodně boří a je částečně zaváto. Z Předělu na Palaličník je pás na bruslení zničený od tlupy pěšáků, v kombinaci s měkkým podkladem je bruslení dost nepříjemné. Úprava by hodně pomohla. Jinak velká pochvala JOPS ;-)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 19.1.
Hamrstak, vloženo 19.1.2017 18:55

Kdo to ještě nezná určitě doporučuji zkusit upravené stopy mezi Plavy,Držkovem,Zásadou a osadou Zbytky-upravené na skejt+1stopa na klasiku.Nádherné výhledy na Krkonoše od Plavů a ze Zbytků.Nástupní místa Plavy u vleku pak sjezdovkou nahoru na tratě nebo Držkov KD velké parkoviště zdarma,Zásada malé parkoviště nebo Zbytky Hospoda na vrších.Okruh má cca 15 km záleží co všechno objedete.SKOL

Ještě jsem zapoměl velké díky Plavákum a Zásaďakům z vleku za ůpravu stop a Mírovi P. za stopy na klasiku,jen škoda pár blbců na skutrech a fatbajkách,které baví ničit něčí práci .Dík

> Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Info ze dne 19.1.
Zoly, vloženo 19.1.2017 17:17

(Odpověď na dotaz uživatele Adam Prskavec z 19.1.: Dobrý den. Pojedu z Liberce na Bedřichov. Kde mi doporučujete zaparkovat, abych byl hned u běžeckých tratí? Budu tam uplne poprvé, tak poprosím nejlépe GPS lokaci, abych to našel a bylo to pro mě co nejjednodušší, přecijen jsem začátečník :) Děkuji. Adam)
Jeďte do Bedřichova, vede tam z Liberce jediná silnice. Na kraji obce na skoro nejvyšším místě silnice je první parkoviště, to vynechte a pokračujte z kopce. Vpravo uvidíte velké a plné parkoviště. To je ono. Přes silnici je lyž. stadión - start Jiz. 50 a hlavní trasy. O víkendu tam ale musíte být před osmou ráno!!! Jinak je plno.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 19.1.
Iva z Jizerek, vloženo 19.1.2017 16:57

Slušná stopa na klasiku z Horního Maxova přes Hrabětice na Královku i k Jablonecké chatě a přes Josefodolskou přehradu na Kristiánov (hráz samozřejmě opět vyplužena). Další stopy vedou také od kostela v Maxově přes bývalou oboru směrem na Lučany. Studené údolí upraveno není.

> Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Info ze dne 18.1.
EM, vloženo 19.1.2017 19:20

Červená ruka bez úpravy, hluboký sníh.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 19.1.: Nevíte, jak to vypadá kolem chaty Věčného mlčení a Červené ruky?)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Adam Prskavec, vloženo 19.1.2017 17:35

Zoly: Můžete mi dát prosím GPS pozici? Pojedu tam v pondělí ráno. Děkuji. Adam

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji