Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Dotaz
Kajis, vloženo 23.11.2017 17:20

Dá se aktuálně alespoň trochu jezdit u Nové Louky nebo u Maliníku?

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 22.11.
RH, vloženo 22.11.2017 16:58

po vcerejsim nekolikahodinovem desti snih nacucanej , a mekej . Jakstakz se da jezdit na tom stadaku skate a tim koleckem okolo i kdyz uz dost prosakujou kaluze, zadna slava .. ted ma byt 2dny teplo :-( takze to pujde do kytek

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 21.11.
zoly, vloženo 21.11.2017 13:09

Jakuszyce - stadión upraven + malé kolečko za střelnicí. Vhodné spíš jen na bruslení, mokrý sníh, padá sníh s deštěm. Lyže na mokro jedou parádně...

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 20.11.
JFk, vloženo 21.11.2017 9:00

Souhlasím se Zuzkou - včera pozdě večer na Soušské silnici asi 25 cm prašanu. Dalo se jet celkem dobře klasiku ve staých širokých stopách od traktoru. Sníh sice tupej a měkej, ale zas na druhou stranu - supr první lyžovačka. Vyražte ještě dnes a nebo pak asi až tak za 14 dní. Obleva už je skoro tady.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Petr, vloženo 20.11.2017 21:38

Ahoj, Zuzko jakou jste použila mázu ?diky....Petr

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 20.11.
Redakce, vloženo 20.11.2017 20:27

Ráno v Bedřichově zimní pohádka. Kolem stadionu cca 10 čísel, nahoře až 30! Začátek byl opravdu idylický - našlápli jsme si krásnou stopu, ani koleje od aut téměř nebyly. Traverz vyloženě pochutnání. Cestou zpět od Buku už stopy celkem rozšlapané od bruslařů (chudáci) a smekajících klasiků. Sníh krásný, ale odspodu hooodně mokrý. Ale dá se z parkoviště. Zítra hlásí oteplení i nahoře, tak pokud můžete, vyražte co nejdřív! - ze zprávy Zuzky Kocumové, fotky jsou na https://www.facebook.com/sporticus.cz/

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 18.11.
Tomáš Jbc, vloženo 19.11.2017 7:53

Sobota v okolí Bedřichova po nočním mrazu vytuhlý střed až do 12h, ale rozdupaný od pěšáků, takže boj o stabilitu, nešlo nic, jen soupaž. Úbytek sněhu nejen ve vyjetých kolejích od aut, ještě že je příznivá předpověd´, která se snad od večera plní :) šlo to s opatrností nazout až nad Točnou, po Dřevařské, Holubník,Žd´árek, Čihadla, Knajpa, ještě by zafungovala Kasárenská, ale dále na Jizerku a okolí od středy vypluhováno,návrat přes Rozmezí, až k lesu nad Kristiánov ještě slušné, lesem kolem odbočky k Chatě věčného mlčení už dolů s velkou opatrností, pak už jen pěšky..

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 15.11.
Dana, vloženo 17.11.2017 12:10

Potkali jsme jej kolem 14 hod. na Promenádní kousek od Kiosku a jestli se jen vrátil po Jizerské silnici nebo měl v plánu i Jezdeckou, to nevím.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Petr Horník, vloženo 16.11.2017 21:55

Díky za odpověd, a nevíte, zda je odplužena i jezdecká cesta a cesta spodem přes osadu? Děkuji.

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 15.11.
Dana, vloženo 16.11.2017 21:40

Potvrzuji, že jsme na Promenádní ve středu v podvečer potkali traktor s pluhem a cca 10-15 cm sněhu, na kterém mezi kolejemi od aut vedla stopa, je pryč.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Petr Horník, vloženo 16.11.2017 18:43

Hezký večer, neví někdo, jak to aktuálně vypadá na jakuszyce? Je to tam kolem 950m. n. m.

Na Rozmezí (993m.n.m.) aktuálně asi 17cm, bohužel ale údajně trasy zničili lesníci.(promenádní....) Může někdo tuto informaci potvrdit?
Předem děkuji za veškeré informace.

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Petr Horník, vloženo 16.11.2017 18:42

Hezký včer, neví někdo, jak to aktuálně vypadá na jakuszyce? Je to tam kolem 950m. n. m.

Na Rozmezí (993m.n.m.) aktuálně asi 17cm, bohužel ale údajně trasy zničili lesníci.(promenádní....) Může někdo tuto informaci potvrdit?
Předem Děkuji za veškeré informace.

Zodpovědět > Jakuszyce a okolí

Info ze dne 15.11.
Tomáš Jbc, vloženo 16.11.2017 0:30

Poránu od Kristiánova-Knajpu-Kasárenskou-Kiosek-Promenáda-Mořina slušné úvodní seznamování,místy vyjeté koleje od dřevařů.Ovšem po 12h nazpět výrazné zhoršení,díky aktivnímu traktoristovi fi Dendria..oboustranně shrnul celou Promenádu,Knížecí a všechny propojovačky k nim :( přitom žádné vytěžené dřevo nebo polomy nevidno..to spíš níž, přenášení nebo velká opatrnost

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 14.11.
Honza, vloženo 14.11.2017 17:40

Dnes z Jizerky po Promenádní, Kiosek, Smědavu, po silnici na Kůrovec a na Knajpu.
Promenádní pěkná, cca 15 cm sněhu, okolo Smědavy možná 20 cm. Všude koleje od lesáků, takže stopa uprostřed. Od kiosku dolů občas vyházený štěrk do stopy, pak silnice s opatrností jetelná na Kůrovec a na Knajpu, kam jsem vyšlapal stopu uff, ale pěkné celkem, zpátky jsem vynechal Smědavu a jel přes kopec ke kiosku.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 13.11.
Kremilek, vloženo 14.11.2017 12:04

V 9 start od stadionu. Pesky jsem sel asi 500m, pak nazul. Skate jsem dal pres Novou Louku, Kristianov na Kneipu a zpet. Ke Kristianovu to bylo ujety od aut, nad nim naopak uz moc prasanu (odhadem 15 cm). Hrany jsem trochu sedrel ale kdyz se jelo opatne, slo to. Cestou zpet od Novy Louky na Bedrichov rozjezdeno od aut, dnes to tam uz nepujde..

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena