Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Řazení aktualit:

Info ze dne 7.4.
Vit, vloženo 7.4.2018 14:11

Ze Smedavy na Rozmezí pak zpátky a po knížecí pod Vlasák a zpátky na Smedavu. Jedno z nejlepších svezení letos. Nikde nikdo, azuro, sníh prijemmej na sk8. Super jarní lyžování!

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.4.
Pavel68, vloženo 7.4.2018 14:02

Horním duktem nahoru a pak projeto vše na Cícha rownaja. Ty přímý a otevřený tratě čistší než okruhy, tam místama více jehličí. Stále cca 20-40 cm sněhu a nikde jsme nemuseli přenášet. Pěkná lyžovačka - šlo to jak na klasiku, tak bruslením. Lidí málo. Vyjeli jsme na klistrech a návrat na mohéru :-)

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 6.4.
Luboš, vloženo 9.4.2018 7:44

V letošní sezoně poslední "svezení" z Bedřichova ,Hřebínek a zpět, po ránu vše zmrzlé na klasiku pomohly asi 2-3 mm nového sněhu někde ještě zbývající stopě. Pro skalní nutno do vyšších poloh Jizerek.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 6.4.
T.H., vloženo 6.4.2018 20:18

Dnes jsem jel zhruba po trase Jizerské 50 s nástupem na Souši. Krásné počasí, přenášet jsem musel u Nové louky a Kristiánova, vždy do 500 metrů. V okoli Krásné Máří a Hřebinku jsem šel dlouhé úseky pěšky. Celkově moc hezké rozloučení se sezónou. T

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 5.4.
gven, vloženo 6.4.2018 13:09

Večer NL - Rozmezí. Hodně jehličí ve stopě, pomalý mokrý sníh, 3x přenášení. Z Bedřichova už asi naposled.
Každopádně zima byla krásná a dlouhá, díky OPS za úpravu !

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 5.4.
gven, vloženo 6.4.2018 12:00

Z nl na romezi, vecer. hodne jehlici, pomaly mokry snih. 3xprenaseni. vzato kolem a kolem to uz z Bedrichova nema cenu.
Sezona to byla dlouha a pekna, diky OPS!

> Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Info ze dne 5.4.
M, vloženo 5.4.2018 20:47

18:00 Ze Souse hodne jehlici a vetevek, na jezdecke bez problemu, sice bahno, ale jelo to hezky. Furt to jde.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 5.4.
j.v, vloženo 5.4.2018 14:40

ráno skate Mořina - Promenádní - Kasárenská - Rozmezí - na duben (až na odhrnutou silnici) super, Kasárenská - Rozmezí luxus, to jsem si dal víckrát :-).
Jen škoda, že dva čelovkáři nepočkali, než manšestr za rolbou zatuhne - takhle jeli oni v bahně, a nám ledové rýhy podrážely nohy...
Myslím, že pár dní to ještě bude dobré i bez úpravy. Skol.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 4.4.
Cyril, vloženo 4.4.2018 21:33

Bedrichov -- Kristianov -- Smedava -- Kiosek a zpet. Skvela jarni jizda, hory skoro prazdne. Prenaseni dopoledne: pod Bukem 50m, u Nove Louky 100m, u Blataku 5m, pod Kristianovem 50m (odpoledne x2). Na pocasi to bylo prekvapive tvrde, oranice jen misty ve vyssich polohach (na slunci). Pod Blatakem je uz jen 2-3cm "zpoceneho" ledu a snih jen misty; do vikendu to asi nevydrzi (mozna ani do ctvrtka). Naopak nad Kristianovem skoro vsude 15+ cm (nahore i 50), kolem Knajpy je to luxusni. Zavreno: Smedava, Samalka, Knajpa; otevreny akorat Kiosek. Samalka ma mit snad zavreno i pristi tyden, ale tenhle vikend by meli mit otevreno. Hodne jehlici a dnes protazeno ze Smedavy k Pesakovne. Nojo, jaro :)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 4.4.
Jan, vloženo 4.4.2018 19:50

Lesáci nepočkali do neděle a projeli pluhem a frézou silnici Pešákovna -Smědava, i když bylo psáno, že ještě dnes bude poslední úprava.Jinak lyžování i při 15 oC nemělo chybu.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 3.4.
Luděk, vloženo 4.4.2018 7:16

Na duben je v nejvyšších partiích areálu ještě solidní svezení.Rychle to bude mizet,doporučuji skalním jet ze stadionu horním duktem na Sasmolot a tam si pojezdit,ještě to jde na Orle,ale k Harrachovu již budete muset část pěšky a v mokru.Dolu k nádraží ledové koryto-lámač kostí.Samozřejmě místy i jehličí ve větším množství.Je to takové rozloučení se sezonou 17/18.Všem pěkné léto.

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 3.4.
Lanca, vloženo 4.4.2018 2:07

3.4. vecer zamrzlé, ackoli bylo 6 stupnu. Jizerka knajpa protrzenka a zpet. Skate sel, ale rýhy, soupaz naprosto super.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.4.
pavel68, vloženo 3.4.2018 9:05

Na velikonoční pondělí klasicky - klasicky Jakuszyce. Krása střídala nádheru, nahoře okolo Samalotu nové stopy v čerstvém prašanu. Různé sněhy - prašan, vlhký prašan, mokrá sůl, popř. prasátka ve stopě. Byly projety stopy na Orle a kompletně vršek "Cicha" plus oba dukty. Sněhu dost, dole na klistry, nahoře kde to bylo ve stínu zamáznout tuhým.

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 2.4.
KocIQ, vloženo 2.4.2018 21:51

V 8:45 h bylo v Bédově 0°C, do 11 h bylo pod mrakem (a lyžování bylo naprosto zimní, včetně bílých stromů), ve 12 h bylo na Knejpě +2°C a ve 13:30 h v Bédově +5°C. Jak píše redakce, dole je potřeba opatrnost, myslím, že úsek Hřebínek-Točna, Gregor.kříž-N.Louka a kusy cest u Blat.rybníka a Kristiánova jsou na hraně (některé za hranou) už teď a asi bude hotovo za den/dva. Od Kristiánova výš je to v pohodě i na jedničkové lyže, tam je sněhu fůra, jen je tedy holt změklý. Ráno jsem potkal rolbu a myslím, že díky tomu, jak to uplácala, to překvapivě i mezi N.Loukou a Bédovem bylo poměrně tvrdé, žádná dramatická oranice.
Pro přátele hromadné dopravy upozornění, že skibus z Liberce sice řídí fakt povedená kočka, ale podle její informace vyjel 2.4. naposledy, takže teď už sledujte jen klasické linky 18 (z Liberce)/ 101 (z Jablonce.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.4.
Vit, vloženo 2.4.2018 21:26

Ze Smedavy na Morinu a pak na Knajpu a Rozmezí od 9 do 11. Super svezení skate i soupaz ve stopě. Nemělo to chybu. Škoda že už to končí.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena