Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 31.3.
gven, vloženo 31.3.2017 13:07

Ivano pujde, z Bedrichova hure, z Jizerky a Smedavy lepe. Koneckoncu ma jet i rolba...

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 31.3.
Ivana, vloženo 31.3.2017 12:35

Pujde to nekde jeste o vikendu? diky za zpravu...

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Pavel68, vloženo 31.3.2017 18:17

Dnes dopoledne ze Smědavy, Kasárenskou přes Knejpu na Žďárek, tam otočka a zpět okolo Vlašáku, bunkr, Mořina, kiosek, Smědava. Všude stále dost sněhu mimo úsek Čihadla - Žďárek, kde je už pár ledových ploten a asi dvě místa, kde už je vidět podklad. Ráno do cca půl desáté to bylo zmrzlý a parádně to jelo. Pak už to začíná měknout a zpomalovat. Okolo Smědavy a Knejpy to vidím ještě tak na týden. Jinde už to po neděli bude asi potřeba občas přenášet.

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 29.3.
zoly, vloženo 30.3.2017 8:04

(Odpověď na dotaz uživatele Lukasssss z 29.3.: Ahoj, chtěl bych se prosím zeptat. Myslíte si, že půjde ještě příští týden jít na běžky? Jsem z daleka a chtěl bych do Jizerek vyrazit příští úterý - středa. Ale mám obavu aby tam ještě bylo dost sněhu na běžky. V horních polohách snad jo, ale úsek Bedřichov - Nová Louka už asi nepůjde, že? Díky za info.)
- Z Bedřichova to už nyní prakticky nemá valnou cenu. Z Jizerky to bylo ve středu upraveno, sněhu dostatek i na jedničkové lyže. Na víkend bude asi poslední úprava. Po 9. hod ráno to začíná měknout, ale stále super. Příští týden...jen odhad: z Jizerky, na Knajpu to asi půjde, ale lepší zvolit měkčí lyže s mokrou strukturou - bude to mokrý firn, ale s opatrností by to mělo jít... Ale... týden dopředu odhadnout je problém.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 29.3.
Mates, vloženo 29.3.2017 22:04

Dnes 5:40 skate Nová Louka-Rozmezí-Kasárenská-Smědava-Kiosek-Mořina-Bunkr-Jezdecká-Kůrovec-Nová Louka. 200m pěšky z Nové Louky do lesa, kolem blaťáku 50m, u Kristiánova 100m. Jinak bez problémů. Úseky v lese měkčí, otevřené prostory krásně vymrzlé, celkově hodně dobrý. Rolba parkuje na Nový Louce, takže nejspíš dle předchozích zkušeností bude na sobotu poslední úprava. Škoda, pondělí i úterý mrzlo ráno vydatněji, tak by to bylo v případě úpravy supr. Aspoň že existuje Skimapa, kde jsem v 11hod večer zjistil, že rolby vyjeli, tak jsem si ráno udělal trochu času ;-) Opravdu by OPSka mohla dát vědět odpoledne, že rolby vyjedou, a nemusel za celou cestu potkat jen 3 lidi (což mi teda nevadilo ;-) ). Asi se tam v sobotu ještě teda ukážu...

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 29.3.
Pitec, vloženo 29.3.2017 21:37

Ahoj, dnes v 9h z Jizerky (skate), příjemné překvapení hned od startu - čerstvě upraveno, paráda. Kolečko Jizerka-Promenádní-Smědava-Knejpa-Kristiánov-Točna-Žďárek-Knejpa-Jezdecká-Jizerka. Sjezd na Kristiánov místy hodně zapadanej jehličím, úsek Točna-Krásná Maří asfalt bez sněhu. Perfektní rozloučení. Doporučuji start z Jizerky a držet se jen nahoře.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 29.3.
Šihajl, vloženo 29.3.2017 15:50

V Jizerské o.p.s. začali hojně praktikovat „pokročilou obecně prospěšnou službu“ lyžařům – o úpravě tratí informují ZPĚTNĚ. Lidi by se rádi sklouzli na nažehleném zmrzlém jarním firnu, zařídili si program, dohodli se do auta a zrána vyrazili za lyžovačkou. Bohužel. Asi už je činnost o. p. s. nebaví a vytvářejí si důvody, aby mohli ukončit sezónu „protože lidi už nelyžují“.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 29.3.
Honza, vloženo 29.3.2017 14:51

Byl jsem i dopo. 28.3. asi 3,5 hod. Dneska výborný počin od správců tratě, za 3,5 hod. jsem najel tak 60 km. V případě že bych se už nedostal, lepší rozloučení se zimníma Jizerkama si neumím představit. Moc děkuji. Pro tyhle momenty a zážitky se oplatí ráno vstávat dřív. Je mi 55 let. Jizerkám živió.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 29.3.
gven, vloženo 29.3.2017 8:43

Po ranním manšestru malý kolo z NL. Nějaký přenášení bylo, jinak perfektní, potkal jsem jedinýho kolegu.

Pro Gabču: osobně bych tenhle víkend Jizerku risknul i později než v 9, sezona končí a lidi ubývají. V nejhorším řidič rodinku vyhodí na Jizerce a vrátí se s autem zpátky.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 28.3.
jirka, vloženo 31.3.2017 22:01

Harrachov-Orle a dál k rozcesti k jizeře ok, od rozcestí k mostu přes Jizeru rozbite, špinavé a občas odtáté, od mostu k Jizerce občas zledovatělé, přes Jizerku přenášení, od Panského Dvora přes Vlašský hřeben, dál po Jezdecké, Kasárenské, kolem Knajpy na Kristiánov ok, dál už žádná hitparáda

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 28.3.
Lukáš Vaňura, vloženo 29.3.2017 14:12

Je jsem od Jablonecké pod Prezidentskou a směrem na Šámalku a pořád pěkné. Jen v lese je dost jehličí. A na loukách sněhu strašně ubývá.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 28.3.
Rh, vloženo 28.3.2017 17:25

Z Jizerky rano na Knajpu plus okoli.. Snehu dost.. Rano hodne ledove.. Na skate brzo rano po neupravenem nic moc.. Ale snehu porad hodne.. O lyze bych se vubec nebal to mozna v okoli Bedova, Nove Louky.. Jako byva obvykle prvni kde to konci.. Z Jizerky uplne paradni.. Plus modro a nikde ani mracek.;-)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 28.3.
mckarel, vloženo 28.3.2017 16:53

Dnes 7:00 - 10:30 ze Souše od Montanie. Na začátku dost jehličí a bordelu ale cca po 500 metrech už dobré. Sněhu dost až k přehradě, jel jsem na kasárrenskou pak promenádu k Jizerce a zpět po knížecí a po kasárenské až na Knajpu a přes Mariánsk.boudy a protrženou přehradu zase na kasárenskou a zpět k Souši (40 km) celá cesta sněhu dostatek jen u Mar.boud začíná pomalu u studánky vykukovat 1metr čtverečný asfaltu :o) což nemá na funkci vliv. Jak píše Janus, ráno super rychlé, trochu hrbolaté ale čekal jsem to horší - dá se to v pohodě. Po 10 h.začíná rychle měknout a zpomalovat. Sezóna zdaleka na vrškách nekončí :-)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 28.3.
Janus, vloženo 28.3.2017 16:15

Dnes 8:00-10:30 Skate z Nové Louky přes Kristánov, Rozmezí a Kasárenskou na Kiosek, dál po Knížecí na JIzerku a zpátky kolem Bunkru nad Souš, ke Kasárenské, na Protrženku, Mariánskohorské boudy a přes Rozmezí a Kristiánov zpět na Novou louku. Téměř všude to ještě bylo tvrdé, rychlé a hrbolaté, ke konci na pár slunných místech už měkčí. Přenáší se na kus od Šámalky, kousky u Blatného rybníka a na Kristiánově, jinak všude sněhu stále dostatek.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 28.3.
Pavel68, vloženo 28.3.2017 11:17

Dnes ráno od 7:05 hod. do 7:55 hod. ze Šámalky přes Hřebínek a panelku k Bílým bukům (východ slunce) a zpět.
Je to určitě na kameňáčky, ale nikde jsem ještě nemusel přenášet. Nad Hřebínkem jsem jen jedno místo asi metr přehopkal po trávě jinak se všude dalo. Od Šámalky to je sice špinavý - jehličí + vosky a prach jak to odtává a humus zůstává navrchu, ale pořád se dá. Cestou pár vytátejch fleků cca 5x a někde jsou ledový plotny - tj. už jen vrstvička ledu. Panelovka je docela OK - čistý a relativně dost sněhu. Ráno to bylo ještě všechno zmrzlý, takže to jelo, ale na hrbolech se hůř držel balanc, takže asi lepší chytit čas kdy to začne trochu povolovat. Sjezd z Točny na Hřebínek byl tedy docela dobrodružnej, tam to na ledu letělo... Takže se ještě dá, ale dole už to je bída. Naopak vejš pořád OK - byl jsem o víkendu ze Smědavy a tam to bylo skoro nejlepší ježdění za tuto zimu. Okolo Krásný Máří asi už zbytečný jezdit protože co jsem jen nakouknul z Točny, tak tam už to odtává fest.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji