Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 26.3.
michal, vloženo 26.3.2017 12:00

VAROVÁNÍ parkoviště Mořina: Pohlidejte si týpka v zelené reflexní vestě. Funkční parkovací automat přelepí nápisem "Mimo provoz. Plaťte u obsluhy. " Žádný doklad vám samozřejmě nevydá.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 26.3.
VasekP, vloženo 26.3.2017 11:28

Dnes v 6:30 skate z Jizerky na Rozmezí + kroužení po Knížecí a Promenádní. Byla to opět paráda a pocitově jedno z nej letošních lyžování. Se sklouznutím z Jizerky jsem o Velikonocích optimista. Myslím, že pokud nebude pršet, nemuselo by se ani přenášet, sněhu je opravdu dost.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 25.3.
Martin, vloženo 26.3.2017 23:41

Ja to jel v sobotu-Promenadni i Knizeci a obe cesty byly naprosto v pohode na jednickovy lyze-nemam ani skrabanec...

(Odpověď na dotaz uživatele Přemek z 26.3.: v tejdnu bych chtel vyrazit z jizerky na smedavu, bruslenim, da se to nebo je to tam fakt bida?dekuji)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 25.3.
Garry, vloženo 25.3.2017 21:12

V 7,30h klasika z Mořiny,Bunkr,Vlašák,Kůrovec,Protrženka,Knajpa,Paulina louka,Smědava,Kiosek,Promenáda,Mořina.Upraveno 1.stopou a umrznutý manšestr. Sněhu všude dost,kolem 10h. to začalo měknout a závěr po Promenádě už velké oraniště. Na zítřek by to chtělo upravit. Na Ačkové lyže,nikde se nepřenáší a dlouho nebude. Máza klistry

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 25.3.
Petr, vloženo 25.3.2017 20:07

Z Bedrichova se jeste jet da, ale je tam uz vytate misto pod bukem a dlouho to uz asi nevydrzi. Jinak se prenasi jeste za NL smerem na Kristianov. Nahore pak byly po ranu vynikajici podminky, nejlip to jelo asi z Cihadel na MH boudy a protrzenku, a taky cela Knizeci az na VS. Po devaty uz to zmeklo, chce to vyjizdet hodne brzy.
(Odpověď na dotaz uživatele Jana z 25.3.: Dá se ještě jet z Bedřichova?)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 25.3.
Jarda, vloženo 25.3.2017 18:49

Ahoj, úsek ze Souše směrem na Smědavu byl na dnešek upraven, sněhu na Soušské silnici i dole min. 30 cm, průjezd od Darrské na Kůrovec kolem 9:30 již trochu měkčí,na klasiku OK, na datum nadstandart.
(Odpověď na dotaz uživatele Daniela z 25.3.: Jel jste prosím někdo dnes ze Souše na Smědavu? Jak to tam vypadá? Chceme zítra na klasiku. Díky za každou zprávičku.)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 25.3.
Jakup, vloženo 25.3.2017 14:47

Skate Morina - Smedava - Knajpa a zpet po Knizeci (7-9). Upraveno a super posledni svezeni. Pri navratu parkoviste preplnene a tekly tam i nervy. Pokud se tam chystate zitra, tak doporucuji si privstat. Kolem 9 uz parkovani neni snadne. Diky JOPS za super sezonu. Rok od roku je uprava lepsi.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 25.3.
kuba, vloženo 25.3.2017 14:10

smědava kasárenská protrženka cihadla knejpa a přes rozmezí do beďova. až po kristianov luxus. z kristianova do bedrichova stále horší a horší. dole to už je pomalu konečná ale nahoře ještě stále sněhu dost.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 25.3.
Pavka, vloženo 25.3.2017 12:53

Rano -1 a premrzly firn, kolem jedenacte +3 a firn a uz to meklo a bylo to mokre. Upraveno cerstve 30km dve stopy na klasiku a prostredek na brusleni, vcetne trasy na Orle a kolem Kozince. Malo lidi, nadhera, polske mistrovstvi v klasice zitra konci, odehrava se kolem Gornyho Duktu a nijak moc neomezuje.

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 25.3.
VasekP, vloženo 25.3.2017 11:50

Od 6:15 skate z Mariánské - Protženka - Jizerka - Předěl - Promenádní - Jizerka - Jezdecká - Knajpa a zpět na MH. Celkově moc pěkné svezení, vytátá místa v okolí Jizerky nejsou zatím ani náznakem. Zhruba do 10h pevný podklad a kde bylo upraveno, přemrzlý manšestr. Z Mariánské Hory to ještě jde, s výjimkou úseku 150m od nástupního místa k první zatáčce, kde je spousta jehličí a bukvic, jinak bez větších problémů. Tak zase za týden! ;-)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 25.3.
Mates, vloženo 25.3.2017 9:49

Skate NL-Rozmezí-Mar.boudy-Protrženka-Kůrovec-Kiosek-Bunkr-Sedlo pod Zámky-Kůrovec-Knajpa-NL. Celkově to co najela rolba z Jizerky paráda, krom úseku Knajpa-Mar.boudy (jak jsem psal níže, rolba sice vyjela brzo, ale 3 inteligenti vjeli do měkkýho a jelikož jim nestačil pás na bruslení, pěkně rozjezdili i jednu stopu, to je ten risk brzkého výjezdu rolby...). Rolba z Béďova to nějak neutemovala a bylo to takové hrbolaté. Cca 200 od NL pěšky, kolem Blaťáku a Kristiánovem opatrně soupaž, jinak sněhu dosti... Ale vzhledm k počasí předpokládám v nižších partiích brzký konec.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Jirka, vloženo 25.3.2017 18:55

Nevíte někdo, jestli je to ještě sjízdné z Martinského údolí na Jizerku?

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Nick, vloženo 25.3.2017 8:00

Je tady někdo, kdo by mi mohl říct jak vypadá cesta z osady jizerky přes Šmědavu na Jizeru ? Zda se dá jet ještě na běžkách ? Děkuji za odpověď

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 24.3.
LFC, vloženo 24.3.2017 21:43

z Bedřichova hnědý koberec až na NL, cesta směr Blatenský r. na začátku vytátá, pak už to šlo bez přenášení i okolo Blatenskýho r..Od vodárny v Kristiánově už nebylo tolik jehličí.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 24.3.
Janus, vloženo 24.3.2017 14:12

Dnes dopoledne skate ze Souše přes Kůrovec a Kiosek na Promenádní, zkratkou před Bunkrem nad Souš a po Jezdecké zpátky k Montanii, prakticky všude to bylo měkké a hluboké a jelo to dost špatně, sněhu ale všude dost, jen u Souše trochu špína. Jestli upraví a o víkendu ráno přimrzne, bude to ještě super! P.S. z Mariánské hory už to nejde, sněhu dostatek, ale je úplně zasypaný jehličím a bukvicemi.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji