Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 18.2.
Milan, vloženo 18.2.2017 21:25

na vrch dám aktualní V podle stupňu několik vrstev a zažehlim korkem. Já vím je to možná na klistr ale jaký tam chceš dát-ráno bude nějak a v poledne zas jinak. Jaká je tvoje volba?

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 18.2.
Lander, vloženo 18.2.2017 21:02

Určitě VG30? Na pevne vosky to nebude...

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 18.2.
Milan, vloženo 18.2.2017 20:44

(Odpověď na dotaz uživatele Antonín z 18.2.: Nějaké tipy co zítra namazat na jiz50?)
Taky nevím,zkusím VG30 jako podklad a zítra ráno podle počasí asi fialový na 0.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 18.2.
Roman, vloženo 18.2.2017 20:05

Trasy okolo Štěpánky, tenká vrstva nového sněhu, na bruslení měkké. Stopy celkem ok. Jen jsem nevěděl co namazat

> Hranice Jizerských hor a Krkonoš

Info ze dne 17.2.
pavel68, vloženo 17.2.2017 14:25

Co si pamatuju z minula, tak jsem minimálně 2x vždy po 50-ce si to byl objet, tak cca od 16 hod. a v pohodě jsem vždy zaparkoval a žádnej problém nebyl. Jen ty stopy byly holt horší...
(Odpověď na dotaz uživatele Hanka z 17.2.: Ahoj, nevíte někdo zda bude o víkednu nějak omezen provoz parkoviště na Maliníku v sobotu či v neděli večer a zda bude problém vyrazit na magistrálu na noční lyžování cca v 7 večer? Díky.)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 16.2.
DN, vloženo 23.2.2017 8:43

Ano je.

(Odpověď na dotaz uživatele Bára z 23.2.: Víte někdo, zda je v provozu parkoviště nad Horným Polubným na louce?)

> Hranice Jizerských hor a Krkonoš

Info ze dne 16.2.
Gabča, vloženo 17.2.2017 7:34

Pro cinox: V tomto případě se omlouvám, ale Váš původní příspěvek pro mě vyzněl tak, že jezdíte autem z LBC do Bedřichova pokaždé. V Praze máme cca 700 m okruh technického sněhu ve Velké Chuchli. Přestože přímo před vchodem je autobusová zastávka a přes ulici staví ve všední den i ve večerních hodinách 4x za hodinu vlak (za 13 minut jste s ním v centru), jezdí tam 99% lidí autem... :-(

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 16.2.
Jarda, vloženo 16.2.2017 21:16

Dnes jsem se vydal do Jakuzsyc a jsem velmi zklamán!! Kolem střelnice bylo upraveno,ale pro lidi uzavřené!! Turistické stopy ledovka a neupraveno nejméně 14dní.Oraniště!! V LESE PLNO JEHLIČÍ A ROZŠLAPANÉ OD PĚŠÁKÚ!! V dávných dobách to zde bývalo super upravené a dnešek velký hnus ! Už nikdy více Jakuzsyce!!!!!

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 16.2.
Martin, vloženo 16.2.2017 20:54

Dnes 9-14 SKATE. Bedřichov - Nová Louka - Rozmezí- Máří - Hřebínek- Bedřichov. Tratě upravené, ledovka která byla všude minulý týden už se objevuje výjimečně. Naopak na hlavních úsecích odpoledne při návratu to už bylo pískoviště. Teploměr odpoledne při příjezdu do Bedřichova ukazoval 15 stupňů nad nulou. Nepříjemné byly přechody ze stínu na slunce, kde lyže byly rozjeté z tvrdého povrchu a vjelo se do mokré kaše. Jinak na to, že byl čtvrtek vypadalo to všude jak na Václaváku.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 16.2.
Zdenek, vloženo 16.2.2017 18:42

Píšou,že projeli magistrálu v noci.Rozhodně ráno úseky na Hřebínek a kolem Krásné Máří projety evidentně nejsou.Tak nevím.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 16.2.
Mates, vloženo 16.2.2017 15:11

Dnes v 6:30 skate od Elektrárny přes Závory, Hřebínek, Máří, Mariánky, Protržená, Kůrovec, Kiosek, Bunkr, Jezdecká, Kůrovec, Knajpa, Hřebínek, Olivetská, Elektrárna. Koukal jsem jak puk, asi rolby vyjeli včera extra brzo a večerní čelovkáři na nezmrzlou úpravu vyjeli v počtu 100+, protože až na pár úseků evidentně z večera zmrzlé rýhy po čelovkářích. Odměna úsek Knajpa-Mariánky-Protržená-Kasárenská, kde jsem ztuhlý manžestr prořezával jako první ;-) Trochu nechápu, když jedu večer, jsou podmínky jako nyní a projede rolba, pokorně zapadnu do stopy a soupažím, abych to nerozoral pro ty, co na to vyjedou, až to zatuhne. Ale to je na rozhodnutí každého z nás. Pro Pavla: Když nepospíchám a je stabilní počasí (ne jako teď - ráno supr, od cca 10h měkota), naplánuju si trasu tak, abych max. 10min před odjezdem busu dojel a pak není problém. A když mi to ujede, pivko v hospodě to jistí. PS: Nejsem bezhlavý polykač km, jedu tempo a zároveň si užívám ;-)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 15.2.
Petr, vloženo 16.2.2017 0:07

(Odpověď na dotaz uživatele Jk z 15.2.: Jak to dnes vypadá? Lepší večer skate nebo klasika?)
Dnes k večeru se to strašně často měnilo, z Bedřichova nejdřív trochu pomalejsi měkčí, od Rozmezí na Jizerku převládala nerovná zmrzlá stopa a ledový plotny uprostřed, takže nejjednodušší bylo jet soupaž. Pak to projela rolba a dalo se pěkně odrazit i při skejtu. Klasika by pak asi jela taky dobře, ale pěkné stopy v tomhle sněhu asi moc dlouho nevydrží.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 15.2.
Maruška, vloženo 15.2.2017 22:08

Pro Gabču:
také jezdím z Prahy "žlutým" s přestupem a cestou zpět děkuji Jizerské o.p.s. za příjemně strávený den na čerstvém vzduchu a ještě si bezstarostně odpočinu. Díky, že nejsem sama.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 15.2.
Redakce, vloženo 15.2.2017 22:01

V pátek dopoledne z Maliníku vyrazit lze, ten den také parkoviště (bude-li místo) může využít i veřejnost. Tratě, kde se v tu chvíli nezávodí, pro veřejnost otevřeny jsou. Ve 13:00 startuje Bedřichovská 30, kudy je vedena trasa, je vidět na http://www.jiz50.cz/cms.front.maps/ . S jakým předstihem před závodem již nebude povoleno na trať vstupovat by musel napsat někdo jiný, to nevím. Kdykoliv bez problému určitě bude krátký výlet po trase typu Maliník - Pod Přehradou - Závory - popř. ještě kus dál až k trase závodu.

O víkendu pak veřejnost v Bedřichově nezaparkuje, podrobněji na http://www.bedrichov.cz/jizerska-50/ . Přímo na tratě závodu "běžní lyžaři" v tu chvíli nemohou, píší to zde http://www.jiz50.cz/cms.front.page/page/54 . Z několik let staré zkušenosti vím, že ve východní části Jizerek jsme si během J50 hezky zalyžovali po trase Martinské údolí - Mořina - Jizerka - Jizerská silnice - Předěl a cokoliv za ním. Z Mořiny na Jizerku sice trať J50 vede, ale běžný lyžař může jet mimo ni.

(Odpověď na dotaz uživatele KAPA z 14.2.: Ahoj, chtěl bych v pátek dopoledne vyjet z Maliníku někam po magistrále. Poradíte trasu-okruh. Budou tratě otevřeny pro veřejnost? díky)

(Odpověď na dotaz uživatele tomas z 14.2.: ahoj, chci se zeptat zda během víkendu probíhá nějaká regulace/omezení na běžeckých tratích z důvodu závodů?)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 15.2.
cinox, vloženo 15.2.2017 15:54

Pro Gabču. Většinou jedu busem, autem jezdím brzy ráno nebo na noc ...to už veřejnou dopravou je nerealizovatelný. ..

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji