Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 18.1.
EM, vloženo 19.1.2017 10:33

Stopy upravené na st jsou u kraji a pravou hůlkou se nelze oddrazit. V ú i ve st upraveny skůtrovky přes Bedřichovskou přehradu na hřebínek.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 18.1.
Daniela, vloženo 18.1.2017 19:27

Díky za zprávu Zoly, přesně tak to tam vypadalo. Nemám 4x4, ale asi kvalitní zimáky, bez problémů jsem vyjela. Mariánka - Boudy - Protržená - Knajpa - Boudy - Mariánka se dalo odpoledne stihnout i s trochou sluníčka. Stopy byly super. Díky ops!

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 18.1.
petrLB, vloženo 18.1.2017 16:23

Klasika. Luxus. Mráz. Nádherné počasí. Stopa už od České chalupy, ze Závor ke Kuběnkově chatě. Než se sjíždí na rozcestí, cesta se rozdvojuje a doprava vede stopa někam k Poledníku. Ta ale asi po 2 km končí, dál jen od lidí. Na Bílou kuchyni je to hodně měkké (upravovalo se poprvé). Přes Máří na Smědavu, dál na Předěl a Paličník opět měkkčí, ale stopa všude parádní. Od Kiosku spojkou na Kasárenskou a přes Rozmezí zpátky. Výměny dne dovolené za toto nelituji. Díky o.p.s., odměna DMS.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 18.1.
Iva z Jizerek, vloženo 18.1.2017 15:51

Z Hrabětic od Kapličky upraveno směr Královka i směr Horní Maxov.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 18.1.
zoly, vloženo 18.1.2017 12:14

(Odpověď na dotaz uživatele Daniela z 17.1.: Zítra se chystám přes Mariánské boudy na Knajpu. Ví někdo, jestli je silnice k parkovišti na Mariánské hoře sjízdná?)
sjízdná je, ale jen protažená a úzká. Chce to auto nejlépe 4 x 4, nebo alespoň kvalitní zimní gumy, neboť se často stává, že v půli se potká auto zhora i zdola a vždy musí jeden někam odcouvat... Jinak Mariánka - Boudy - Kneipa - Protržená - upraveno, uprostřed měkčí, ale výtečné podmínky, kdybych na Boudách nepotkal dva blby na fatbikách, který to slušně rozvorali z Marianské hory.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 17.1.
Jakub, vloženo 18.1.2017 21:15

Zdravím, včera jsme s kamarádem podnikali přejezd z Bedřichova do Nového Města p. Smrkem. Po magistrále přes Novou Louku, Kristiánov, Knajpu, Kůrovec, Smědavu, Předěl, Písčiny, potud krásně uprraveno. Od Písčin jel někdo skútrem na Tišinu, takže aspoň jsme se nebořili, protože nadílku od soboty (neděle) umačkal. Od Tišiny až ke Spálené hospodě jsme si stopu museli prorazit, což jsme přepokládali už od Písčin. Neplánují tam úpravu na sobotu nebo pátek, to by bylo lepší? Nebo nejel tam od včerejšího odpoledne někdo? Rád bych se tam opět svezl, ale po aspoň trochu projeté stopě, když ne upravené. Ale upravená od Písčin ke Spálené hospodě by byla perfektní. Klidně i za 2 nebo i 3 DMS. Jinak zbytek perfektní. Neví někdo, jak s tou úpravou ke Spálené hospodě? Ale asi ppředpokládám až z pátku na sobotu, že?
Díky a zdravím.
Jakub

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Godi, vloženo 18.1.2017 12:26

Ahoj, podle planu OPS ze dne 16.1. mela byt upravena trasa k Hrabetice -kaplicka,Hrabeticka louka, Josefovska prehrada. Ve Skimape to ale oznacene neni. Muze dat nekdo zpravu, jak to tam vypada? Diky

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 17.1.
Růža, vloženo 17.1.2017 22:01

Dnes v 16.hodin klasika z Harrachova,Orle,Jizerka,Knajpa,Maliník a sjezd do Lidových sadů.Nejlépe upravená stopa byla v Polsku,taky jsem tam nepotkal ani živáčka.Už je to lepší jak se prodlužuje den,bez čelovky se dalo až za Jizerku.Sjezd do liďáků nic moc,je vidět že už jsou lidi zhýčkaný a radši se dolů svezou autem,takže jsem jel úzkou pěšinou,ale všude okolo prašánek,tak se padalo dobře.
Tome,v sobotu vyrážíme,tak doufám,že jsi všechny prachy neutratil v DMSkách a že Ti aspoň litránek zbyl do kostek.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 17.1.
Pajson, vloženo 17.1.2017 21:57

večer na klasiku Maliník-Černá Nisa-po břehu k rozcestí Za přehradou (jedna stopa)-pak malý okruh a zpět po kanále. Nemělo to chybu, máza modrý V30 krásně podržel, hůlky se dost bořily.
Jen proč někteří vozí večer světlo jak vod kombajnu?

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 17.1.
Mapák, vloženo 17.1.2017 20:42

Z Maliníku po Kanálu k přehradě a dál po povalovém chodníku an rozcestí Za Přehradou. Vše krásně upraveno skútrem, na Kanálu dokonce obousměrně (dvě stopy). Projetá byla dokonce i spojka z rozcestí Za Přehradou na Hřebínek paralelně s Hejnickou (přes Hřbítek). V té euforii jsem se vydal na Ždárek s tím, že by mohl být protažený i Kristiánovský chodník na sedlo Holubníku, ale tam jsem byl od víkendu první lyžař. Až od odbočky na Černou horu dolů na Kulaťák (rozcestí pod Holubníkem) byly alespoň viditelné dřív vyjeté koleje od meteorologů a dalo se tam trochu odrazit hůlkami. Dolů na Kristiánov a přes Novou Louku do Bedřichova už vše perfektní! OPS díky!

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 17.1.
Martin, vloženo 17.1.2017 19:04

Nová Louka - Pod Kristiánovem - Josefodolská hráz - Pod Prezidentskou chatou - U Buku - Nová Louka. Dnes 14-16h SKATE. Oproti včerejšku mnohem lepší počasí, s tím se i lineárně zvýšilo množství lyžařů ve stopě. Zde doplním trochu Ivu z Jizerek, rolba kolem Josefodolské přehrady jela těsně před náma a vše bylo upraveno. Opět měkčí podklad pro skate.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 17.1.
Iva z Jizerek, vloženo 17.1.2017 17:25

Dnes mezi 11.-14.hodinou klasika Nová Louka - Rozmezí - Smědava - Promenádní - Vlašský hřeben - Kasárenskou zpátky. Tato trasa upravena, ovšem někde záhy poničena bruslaři. Nebyly upraveny slibované trasy přes Josefodolskou přehradu a přes Královku na Hrabětice - kdy jindy, než dnes? Janov nad Nisou na stopy přispívá nemalou částkou ...

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Kuzma, vloženo 17.1.2017 9:35

Zdravím, nějaké informace ohledně protažení rolbou v úseku: Jablonec (Břízky či Sádky) - Horní Maxov - Hrabětice? Díky

Zodpovědět > Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Info ze dne 16.1.
Martin, vloženo 16.1.2017 20:56

Bedřichov - Nová Louka - Hřebínek - Olivetská hora - Závory - Bedřichovská přehrada - Vládní - U Nové louky - Bedřichov. SKATE. Celý den chumelilo a bylo to na stopách znát. Rolbaři se myslím mohli snažit sebevíc, ale to aby to bylo sjízdné na nejvyšší úrovni, by museli jezdit každých půl hodiny. Pokud napadne takové množství prašanu za tak krátkou dobu, ani oni s tím nic nezmůžou. Většinu času jsem se bořil v několika centimetrech prašanu, takže to chce vynakládat více síly, ale jede to. Stopy na klasiku vypadali lépe. Jinak ani to, že to ta rolba projede není úplná výhra. Stačí aby po tom doslova projelo pár skejtařů a měkký podklad se rozsype. Stačilo jet na místě po kterém hodinu předem jela rolba a kdybych ji neviděl na vlastní oči, tak bych tomu ani neuvěřil. Chtělo by to, aby to trochu umrzlo. DMS poslána.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 15.1.
Redakce, vloženo 16.1.2017 22:24

K úpravě v neděli nad ránem se ještě hodí dodat, že oproti původním plánům z webu JOPS dle GPS záznamů nejspíš neproběhla úprava z Předělu na Písčiny.

Jinak hodnotící komentáře k víkendové úpravě tratí jsem přesunul do obecné diskuse na http://www.kamzasnehem.cz/diskuze , tam je lepší prostor na argumentaci, zatímco zde spíše odsouvá přínosné zprávy o aktuálním stavu.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji