Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 14.2.
MarekVonGablonz, vloženo 16.2.2017 13:45

Okruh Zásada, Plavy, Držkov na skate. V 15 hodin +3°C, sněhu stále dost, ve stínu sníh namrzlý, na sluníčku malinko změklý, ale bruslilo se velmi dobře. Nebe bez mráčku, nádherná panoramata na Černostudniční hřeben, Tábor, Lysou horu....

> Hranice Jizerských hor a Krkonoš

Info ze dne 14.2.
Gabča, vloženo 15.2.2017 7:38

Vzkaz pro cinox: Je fajn, že se snažíte řešit přecpané parkoviště v Bedřichově a okolí nabídkou spolujízdy. Ale co takhle jet autobusem? Jet z LBC těch pár kilometrů autem by mě hanba fackovala. Jezdím autobusem z Prahy s přestupem v LBC a nemám s tím problém. Samozřejmě to má nevýhodu v tom, že během lyžování musím hlídat čas, ale dá se to zvládnout.
P. S. :...nejsem ekoaktivista... ;-)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 14.2.
Gabča, vloženo 15.2.2017 7:29

Zkuste stránky: http://bilestopy.cz/cs/ , příp. stránky Biegu Piastow: http://www.bieg-piastow.pl/
(Odpověď na dotaz uživatele Garry z 14.2.: Prosím Vás,nezná někdo web na úpravu tratí v Jakuszycích nebo obdobu naší SKIMAPY ze záznamy úprav. Děkuji za pomoc!!)

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 14.2.
Mapak, vloženo 14.2.2017 22:05

Dnes skate Maliník, Vládní, Nová Louka, Hřebínek, Kasárenská, Smědava, Kasárenská, Točna, Kristiánov, Nová Louka, Bedřichov. Vyjel jsem cca v půl třetí a až na pár úseků to bylo super. Stále docela tvrdé ale plotny jen nepatrné. Stopa povětšinou kvalitní a se zrcadýlky. Jen mezi Bukem a Novou Loukou to byl hluboký "písek".

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 14.2.
roni, vloženo 14.2.2017 20:54

14.2. v 17h skate Malinik-Vladni-Nova louka-Hrebinek-sedlo pod holubnikem-Kristianov-Pod Olivetskou-Zavory-Malinik. Sjezdy o hubu (pardon). Neskutecne rychle, hodne zmrzle plotny. Sem tam nebylo kam pichnout hulku. Ale napr. panelka luxusni svezeni.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 14.2.
Jirka, vloženo 14.2.2017 19:20

odpověď máza na zítra: volil bych klister univerzal, např Rode multigrade -6 až +6, nebo swix univerzal -3 až +10, ale ráno to je ledovatý. Samozřejmě jde si s tím pohrát, ale to je pak na odborníky. Skol

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 14.2.
M., vloženo 14.2.2017 13:58

Poraďte mi prosím s mázou , chci vyrazit zítra 15 ráno z Bedřichova předpokládám že bude rano lehce pod 0,v poledne na 0 a odpoledne nad 0.
co jste mazali dnes? Díky.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 14.2.
cinox, vloženo 14.2.2017 13:24

Chválím Milana za nabízení volného místa v autě! Když potkávám mraky aut obsazených pouze řidičem a jeho běžkařskou výbavou...často se ptám jestli není "něco" špatně...
Za sebe chci napsat, že když budu trochu dopředu plánovat cestu autem z LBC a budu mít volné místo, napíšu to sem...Co vy ostatní?
P. S. :...nejsem ekoaktivista... ;-)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 14.2.
Milan, vloženo 14.2.2017 7:28

V neděli ráno 19.2. jedu trasu Praha-Hrabětice, na místě budu ve 4hod, v autě mám místo, vracím se za soumraku.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
tomas, vloženo 14.2.2017 20:25

ahoj, chci se zeptat zda během víkendu probíhá nějaká regulace/omezení na běžeckých tratích z důvodu závodů?

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
KAPA, vloženo 14.2.2017 18:07

Zdravím, budu od pá do ne v Liberci, poradíte kde nejlíp zaběžkovat? Jak to vypadá ve Vestci? Kryšotofovo údolí? kolem Ještědu? případně bude možné se někde svézt na jizerské magistrále během závodů - bude něco otevřené pro veřejnost? Díky mooc

Zodpovědět > Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Info ze dne 13.2.
sys, vloženo 13.2.2017 22:28

Dnes dokonalé počasí, skvěle upravené, jen z Knajpy kolem 11 jeli 4 blbečci na sněžných skútrech směr Máří a stopu poničili. Kdo můžete vyražte, skol :)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 12.2.
Pavel, vloženo 16.2.2017 10:02

Pro Gabču: Jet autobusem je OK pro turistu, co si to odjede-odejde teple oblečený na kochačku, ale když jedete nalehko tempo, a dojedete na stadion propocený, je čekání na bus o zdraví. Rychle vyhřáté auto a být hned doma je k nezaplacení..

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 12.2.
Honza, vloženo 13.2.2017 10:13

Několik okruhů na Štěpánce, přijemně upraveno, stopa sice jen na jedné straně, ale na bruslení to bylo fajn, občas nečistoty ze stromů, ale trochu tomu pomohlo cca 2cm nového sněhu. Ani nebylo tolik lidí.

> Hranice Jizerských hor a Krkonoš

Info ze dne 12.2.
Lenka, vloženo 13.2.2017 8:03

Veliká pochvala rolbařům za nedělní úpravu, skejtovalo se jedna radost. Krásné svezení i kolem Máří, pořád je tam sněhu dost.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji