Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 19.2.
Jurik, vloženo 19.2.2018 23:34

Dnes na čelovku klasikou Bedřichov Bunkr a zpět . Budu se opakovat , ale co předvádí OPS a jejich rolbaři je neskutečné . Úžasná stopa , skvělé podmínky včetně Krásné Máří . Platim z principu nerad . Za cokoliv . Posílat DMS za luxus který Jizerská magistrála nabízí mě naopak baví . Děkuji , dobrou noc .

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 19.2.
TomasBi, vloženo 19.2.2018 14:39

dnes dopoledne 10-12 skejtem velký okruh z Bedřichova přes Rozmezí na Knaipu, zpět přes točnu, Kristiánov, NL, Greg. kříž, Vládní, Bedřichov – dle mého názoru jedny z nejlepších podmínek v letošní sezoně, vše nádherně upraveno, díky Jizerské ops za super úpravu po J50… D Í K Y

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 18.2.
Pavel Princ, vloženo 20.2.2018 17:58

Odpovím si sám :) Šel jsem v neděli 18.2. téměř k Tišině, kde jsem si nasadil běžky. Jinak 0,5 km - 1 km k Tišině (směr od Nového Města p. S.) už sníh na jezdění byl, do té doby poprašek neumožňující klidnou jízdu bez obavy poškrábání skluznice.
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel Princ z 16.2.: Ahoj, nevíte někdo, jak je to se sněhovými podmínkami na trase Nové Město p. Smrkem - Píščina? Na jizerskaops.cz psali 13.2., že právě tahle trasa není kvůli sněhu upravena. Jde mi hlavně o ten sníh, jestli se dá jet, příp. odkud? Na úpravě trati tolik nesejde. Díky)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 18.2.
Baloo, vloženo 18.2.2018 17:31

Ahoj, dneska po 10h skate z Kořenova -Bosna-Vystrkov-Hvezda-Kapradnik-Nad Pašerákem-Kořenov. Sněhu dost, povrch ujetý-pomalejší. Ve sjezdech semtam vyplužený led. Stopa na klasiku mělčí, ale slušná. Dost psů s páníčkama..

> Hranice Jizerských hor a Krkonoš

Info ze dne 18.2.
Marek von Gablonz, vloženo 18.2.2018 11:21

V 9h skate, trasy upravené, na některých jsme ještě jeli po manšestru. Super svezení. V 11hod.už se valily davy. Na parkovišti u přejezdu jsme našli mobil, info na 737252058.

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 17.2.
P, vloženo 23.2.2018 19:29

Nedá. V lese pod stromy a na rovinkách kam svítí slunce vykukuje asfalt a kamení z rozpadající se cesty. Bez přenášení se dá 700m od rozcestí Pod přehradou a stopa je tam místy vyříznutá v příkopě.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 23.2.: Dobrý den, nevíte někdo, jestli se dá rovnou z Rudolfova od elektrárny směrem na Závory? Díky.)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 17.2.
namornikpepek53, vloženo 17.2.2018 21:12

ahoj,na zitra j50 jsem zazehlil 3 vrstvy swix v40 a rano na start primaznu jeste jednu nebo v45...tak snad to pojede

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 17.2.
Martin Sajal, vloženo 17.2.2018 19:43

Tratě v Jakuszycích ve velmi dobrém stavu i přesto, že Skimapa hlásí, že na sobotu se neupravovalo - což může být pravda i nemusí, každopádně na většině tratí lyžařů moc nejezdí, takže vydrží dlouho. Davy jsem potkal jen na stadionu a na Orle, nejfrekventovanější cestou mezi těmi místy jsem ale nejel ani metr. V dobrém stavu je i trasa Orle - hranice nad Harrachovem - Dzial Izerski, která byla upravena už v úterý. Stadion a oba Dukty byly dopoledne zavřené kvůli závodům, je dobré se předem pořádně podívat, co bude zavřené (to jsem neudělal), informace od pořadatelů byly dost zmatené.

Z Orle jsem vyrazil k Chatě Gorzystow - strojová úprava ze středy včetně velmi slušné stopy na klasiku (na tamní poměry - stopy jinde byly samozřejmě lepší), prostor na bruslení sice docela podupaný (trasa slouží i pro pěší), ale pár bruslařů tam taky jelo. Na Hale Izerské pár horších míst (lezoucí štěrk, za mostkem pak místy jen 1cm sněhu na asfaltu), ta horší místa se dají objet, mně to za nádhernou krajinu okolo stálo. Inspirován týden starou zprávou od Čecháčka (díky!) jsem vyrazil dál směrem na Stog Izersky - trasa byla upravena dnes, stopa na klasiku + hodně místa pro bruslení, ale opět slouží i pro pěší. Nejvýš se lyžař dostane do sedla mezi Stog Izerski a Smrk, pak už se klesá na druhou stranu hřebene a upravená cesta končí v zatáčce sjezdovky - po sjezdovce nahoru k horní stanici lanovky už se mi nechtělo, jezdilo tam docela dost sjezdařů a nahoře už jsem stejnak kdysi byl :-)

GPS záznam viz https://www.strava.com/activities/1412330092 + fotky na https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/875731175931803/

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 17.2.
ben, vloženo 17.2.2018 19:12

sobota ráno, Jizerka, promenádní, knajpa, Mhb, protrženka, kasárenská, knížecí, jizerka, klasicky, mazal jsem modrý swix a držel slušně.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 17.2.
J., vloženo 17.2.2018 17:46

Dnes mi to jelo na VR45 dole a nahore 2 vrstvy VR50. Jelo to pekne, krom dolnich ledovych a umydlenych pasazi.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 17.2.
Honza, vloženo 17.2.2018 17:18

Na zitra mazu VG 30 a 4 x VR 45 (neco takoveho doporucoval swix na dnesni 25), zitra ma byt okolo - 3 na startu az -4 na Jizerce. bylo by zajimave, kdyby nekdo napsal, jak to dneska jelo.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 17.2.
Jbc, vloženo 17.2.2018 17:02

(Odpověď na dotaz uživatele nováček z 17.2.: Poradí mi, prosím, někdo, co namazat na odraz na zítřejší J50?)
Jako podklad zažehlit 1 vrstvu SWIX VG30, zakorkovat 5 vrstev SWIX VR50 a navrch zakorkovat 1 vrstvu SWIX VX43 (pokud používáš vosky SWIX). Doufám, že se tady rozproudí na toto téma další diskuze.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 17.2.
Dan, vloženo 17.2.2018 16:55

Ahoj. Trasy kolem Stepanky fajn, vse dobre sjizdne, velka cast v pulce tydne upravena. Snehu vsude dost. Kriticke pouze prudsi sjezdy v lesnich pasazich, kde je to misty na led.

> Hranice Jizerských hor a Krkonoš

Info ze dne 16.2.
REDAKCE - Petr Horník, vloženo 17.2.2018 23:42

Dnešní Jizerky: Polubný - Smědava (Kasarenska) - Knajpa - Čihadla - Kasarenska - Smedava - Predel - Info od Martina Gregora:
Jizerka - Bunkr - Polubný. ráno cca od pul 9 absolutne bez lidi, stopa Polubny - Smedava zapadana prašanem a dřina, od smedavy dal a zbytek dne absolutní koncert s panoramaty v ucebnicovych blue extra podminkach i zrychlenou stopou...

FOTKY NA:
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/875015019336752/

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Jbc, vloženo 17.2.2018 19:50

Mára na svých stránkách doporučoval na dnešní J25 Swix VG 30 + SkiGo HF Blue 3x

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena