Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 28.3.
Kahis, vloženo 28.3.2017 9:56

Ahoj jeli jsme dnes (brusleni) od 6:15 Smedava - Knajpa - U studanky - Kiosek - Smedava. Pocasi nadhera. Stopa zmrzla, stopa pro klasiku byla a vypadala dobre, na brusleni to docela slo :) Clovek jel pomaleji a musel vice hlidat techniku. Az to zase upravi, bude to pecka!

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 27.3.
Lukáš Vaňura, vloženo 29.3.2017 14:09

Byl jsem v pondělí na Jizerce. Přijel jsem v 8 ráno a bylo cca 6 aut. Vracel jsem se kolem 13hod a parkoviště bylo skoro plné. Takže bych to viděl podle počasí a fakt doporučuju si přivstat a vyrazit brzo. Jinak to byla paráda, dokonce jsem se vracel přes Jizerku, ale na loukách je to už na hranici. Ale Promenádní byla paráda.

(Odpověď na dotaz uživatele Gabina z 29.3.: Dobrý den, rádi bychom s rodinou vyrazili o víkendu na Jizerku. Jak je to tam, prosím, s obsazeností parkoviště? Standardně jezdíme z Prahy do Bedřichova autobusem, takže s tím nemáme zkušenosti. Klidně bychom jeli autobusem i na Jizerku, resp. do Polubného, ale čekat na přestupu 1,5 hod, resp. 50 minut při zpáteční cestě se nám opravdu nechce. V jednom příspěvku z 25.3. jsem si přečetla, že kolem 9 hod je to již celkem problém. Dá se případně zaparkovat již v Polubném a jak je to s obsazeností parkoviště tam? Děkuji)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 27.3.
bora, vloženo 27.3.2017 17:42

nevíte jak to vypadá smědava směr podtržená M.boudy??

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 27.3.
Mira K, vloženo 27.3.2017 14:46

Ahoj vsem pratelum bile stopy! Dnes jsme jeli z Nove Louky pres Hrebinek, odbocku nad Hrebinkem, Kristianov, Knajpu, panelku a zpet... Uprava zadna, ale snih byl rychly, nahore temer zadny naznak jara. Na Nove Louce odtato, ale jinak jsme nemuseli sundat lyze. Pocasi vyborny, tak snad to pristi tyden jeste pujde!

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 27.3.
MartinV, vloženo 27.3.2017 12:53

Ráno 6:00 Mořina-Kiosek-Smědava-Kneipa-Kiosek-Mořina.
Bylo to neupravené. Zmrzlé, velmi rychlé. Jel jsem klasiku. Sjezd z Kiosku na Smědavu jsem místy šel pěšky, protože zmrzlé návalky od bruslařů znemožňují plužení a stopa byla všelijaká. To by bylo o život. :)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 26.3.
Johny, vloženo 27.3.2017 16:51

vzhledem k tomu, že tam byla rolba naposled v sobotu, tak ráno tvrdé a rychlé, ale na bruslení dost o hubu, po změknutí pomalejší, ale dá se jet

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 26.3.
Johny, vloženo 27.3.2017 16:48

Včera skate ze Smědavy na Předěl, Paličník, Písčiny, Kiosek, po promenádní na Jizerku, Knížecí, Kůrovec, kasárenská, Potrženka, Máriánohorské boudy, Čihadla, Knejpa a po Kasárenské na Smědavu. Ráno tvrdé, od 10.hod bramboračka, ale sněhu dcl dost (tak 30-40cm podle jednoho vytátého místa na kasárenské). Jen škoda že se Jizerská OPS neprdne s úpruvou na Bedřichov, NL, Hřebínek a další níže položená místa, kde už je to o lyže a neprojíždí ty vrchní partie, ala to co jsem jel.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 26.3.
Luboš, vloženo 27.3.2017 8:36

Připojuji se k předchozí zprávě s tím, že i na klasiku byly upraveny tratě na malém kolečku z Bedřichova přes Bílé buky a Krtistiánov. Do 9 hodiny perfektní , těch několik míst bez sněhu (Kristiánov, Blaťák) není podstatných.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 26.3.
-ury-, vloženo 26.3.2017 21:01

kromě úpravy tratí na polské mistrovství není skoro nic najeto, ani horní pasáže, kde je jak dost sněhu tak to furt drží na rozdíl od naší části Jizerek, kde to už teče (neprojeto od horní křižovatky Duktu k lomu a směrem na Porebu, stejně i na Orle, oboje bylo to hodně rozbitý a zmrzlý)

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 26.3.
Přemek, vloženo 26.3.2017 21:01

Dneska jsme jeli bruslenim kolecko bedrichov, hrebinek a pres buky zpatky...vyrazili jsme rano, v pul 8, a stopa byla upravena, zmrzla, tak to jelo pekne, navic malo lidi... pro me jedna z lepsich lyzovacek:)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 26.3.
Sedlonka, vloženo 26.3.2017 19:27

Snehu mraky,vytata mista tam, kde vzdycky - Krasna Mari,pod Ptacimi kupami,Kristianov,Nova Louka.Brzo rano snih tvrdy,od 11 to mekne a misty je 5-8cm natateho "bordelu", ve stinu to pak zas tuhne.Nejhorsi to bylo ze Smedavy ma Jizerku a zpet,obe cesty..Vladni uz je prohrnuta.vyhodou je,ze hory jsou liduprazdne.Uz nejezdi bus z LBC,jen 18.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 26.3.
Lanča, vloženo 26.3.2017 12:36

Skate šel jenom tam, kde byla noční úprava, viz ops. Šlo to dobře asi do 11, ted už je to břečka a pomalé. Protrženka včera super, dnes zmrzlé rýhy, nesjízdné. Klasikou to zatím jde celkem všude.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 26.3.
michal, vloženo 26.3.2017 12:00

VAROVÁNÍ parkoviště Mořina: Pohlidejte si týpka v zelené reflexní vestě. Funkční parkovací automat přelepí nápisem "Mimo provoz. Plaťte u obsluhy. " Žádný doklad vám samozřejmě nevydá.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 26.3.
VasekP, vloženo 26.3.2017 11:28

Dnes v 6:30 skate z Jizerky na Rozmezí + kroužení po Knížecí a Promenádní. Byla to opět paráda a pocitově jedno z nej letošních lyžování. Se sklouznutím z Jizerky jsem o Velikonocích optimista. Myslím, že pokud nebude pršet, nemuselo by se ani přenášet, sněhu je opravdu dost.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 25.3.
Martin, vloženo 26.3.2017 23:41

Ja to jel v sobotu-Promenadni i Knizeci a obe cesty byly naprosto v pohode na jednickovy lyze-nemam ani skrabanec...

(Odpověď na dotaz uživatele Přemek z 26.3.: v tejdnu bych chtel vyrazit z jizerky na smedavu, bruslenim, da se to nebo je to tam fakt bida?dekuji)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji