Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Řazení aktualit:

Info ze dne 2.4.
REDAKCE - Petr Horník, vloženo 2.4.2018 21:25

Info od Tomáše:
Povedená pomlázka v Jizerkách i bez koledy upraveno,poránu vytuhlé,od 11h slunečno. Rozmezí-Jizerka stav leden Bedřichov-Kristiánov minimum přenášení,Buk - stadion,Nová louka,Blatný rybník a úvod Kristiánova nutná opatrnost.

Fotky na:
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/901884096649844/

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.4.
Hlíďa, vloženo 2.4.2018 20:11

Parádní den na běžkách z Bedřichova, k večeru opět začlo přituhovat, takže stopa mimo sluníčko umrzlá a vylidnilo se.
"Malý" okruh nad Bedřichovem už ale moc nedoporučuji hlavně pro přicházející slunné dny - leze asfalt a z kopce to není ono ho trefit ;-) ... nejhorší z Točny dolů na Bedřichov, kde jsem to na ledu neubrzdil a běžky asi lehce přebrousil. Jinak směr na Smědavu paráda nadhera a sněhu kupy - od Kristiánova dál.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.4.
newli, vloženo 2.4.2018 15:48

Dnesni svezeni (s ohledem na datum), jedna basen. Snih byl sice tupy a moc to nejelo, ale od 7.50 do cca 10.30 pod nulou. Pak to zaclo misty lehce tat, coz svezeni pomohlo, ale ke konci (cca 12.30) uz to byla pekna brecka. Lidi, co teprve vyrazeli, jsem trochu litoval. Ale kameny nikde, takze proc ne :-)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 2.4.
Miloš, vloženo 2.4.2018 14:16

Dneska z Mořiny super svezení, ráno modrý extra, v poledne to bylo na klystr, ale to jsem již jel domů.Nějaký dobrák s Pražkou SPZ mě na parkovišti zablokoval auto. SUPER velikonoční svezení a rozlučka s běžkami 2018.SKOL

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 1.4.
Radim, vloženo 1.4.2018 18:48

Skate...Z Mořiny přes kiosek, protržená, knajpa. Vsude sněhu dost, na starem snehu čerstvý sníh..šlo to docela dobre. Na duben naprostá paráda :)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
newli, vloženo 1.4.2018 20:20

Kolik bylo aut na parkovisti v morine (a v kolik hodin)? Diky

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 31.3.
Voko, vloženo 31.3.2018 19:12

Smědava - Protržená přehrada - Mariánskohorské boudy - Knejpa - Smědava - Předěl: Bylo to klistr, který jsem neměl. Takže jsem střídal soupaž s bruslením (na klasičkách). Ale bylo to příjemné jarní svezení se sluníčkem a výhledy.

Z Předělu k Paličníku to není upravené a místy vytáté.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 31.3.
Sys, vloženo 31.3.2018 14:09

NL-Hrebinek-Tocna-Panelka-Kristianov-NL podmínky fajn,první přenášení pred Tocnou kde je čistý asfalt- na Panelce jedno přenášení jeden objezd kolem lesa....jinak bombicka...na konec března super....u Kristianova sjezd po louce,trocha přenášení a pak zase super až na NL...snad nezačne pršet...

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 30.3.
:-)), vloženo 31.3.2018 9:13

Víc, než kdy dřív se vyplatí si přivstat. Jel jsem od Souše nahoru na tu rovnoběžnou s Promenádní a připadalo mi, že jedu alleine ten kilometer. Stopa čerstvě najetá a zmrzlá, takže to jelo. Nahoře už se ale opíralo sluníčko, takže dost kaše a docela dřina. Jediná holá místa jsem viděl po cestě na Předěl. Z Předělu dál dozadu už se neupravuje, tak jsem se vrátil na Kiosek.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 30.3.
Billy, vloženo 31.3.2018 6:23

Krásné svezení, ráno perfektní, odpoledne trochu měkké. Lidé skvělí, sice hodně, ale chovali se k sobě krásně.
Velký obdiv "paní v růžovém", že dovedla obě holky do cíle. Jedna z holek říkala, že si měla radši doma uklízet pokoj :)
Měly první delší výlet a zvládly to skvěle

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 30.3.
Josef, vloženo 31.3.2018 0:40

Ze stadionu na Orle, na rozcestí pod Cichou a dál k lomu v pohodě na klasiku i skate. Na slunci měkčí, ve stínu i lehce namrzlý. Pak po hřebeni přes Vysokou kopu pár míst bez sněhu, ale v pohodě. Zpět traversem na rozcestí pod Cichou jen vyšlápnutá stopa. No a dolu na stadion paráda. Krásná jarní lyžovačka, jen pár lidí. Hlavní tratě ze stadionu vypadaly velmi dobře, lépe než samotný stadion.

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 30.3.
Martin Rygl, vloženo 30.3.2018 22:52

Chtěl bych také moc poděkovat jizerské ops za perfektní úpravu a to hlavně jednoho krásného nejmenovaného (ještě by nám tam začali jezdit pražáci :-D) minimálně frekventovaného úseku. Díky Fando!

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 30.3.
Johan, vloženo 30.3.2018 20:54

Dnes ráno krásný lyžování z Bedova malém okruh..jediný problematický místo před točnou( od Hřebínku)....jinak super pojezdeni...díky OPS...DMS jasná!

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 30.3.
Harec, vloženo 30.3.2018 19:51

Díky ópéesce za dnešní úpravu. Asi tak do desáté, než to začalo měknout, to jelo jako šlak. Počasí výstavní, nemělo to chybu. Nechápu některé kamarády, kteří v půlce března ukládají lyže na půdu. V posledních dnech muselo něco sněhu připadnout, protože dnes jsem Smědavu projel bez přenášení, posledně tam byly místy kamínky. Jediné místo, kde musel být člověk opatrný, bylo mezi Předělem a jezírkem na Černé Smědé, kde asi na třech místech lezlo kamínčí. Doufám, že se ještě sklouzneme. SKOL.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 30.3.
Veronika, vloženo 30.3.2018 18:30

Dnes od 7 z Mořiny. Naprostá paráda, necelých 60km. Posílám pusu na čelo a 500Kč na účet Jiz OPS. Díky!!!

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena