Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 15.1.
Mates, vloženo 16.1.2017 0:59

Pozor při sjezdu z Olivetské směr Černá Nisa, cca 400m od začátku sjezdu v pravé stopě hlína, rolba štrejchla krajem o svah. Ale dá se to přeskočit ;-)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 15.1.
Martin Sajal, vloženo 15.1.2017 22:37

Přes noc nasněžilo, celý den sněžilo dál. Tam, kde bylo upraveno rolbou v neděli nad ránem, byly tratě i odpoledne ve slušném stavu pro oba styly. Kde bylo upravováno v noci na sobotu, tak úprava zapadla pod cca 15 čísel sněhu. Bruslení v tom muselo být utrpení, klasici si vždy nějak poradili a stopy vyjeli.

Z míst, kde nejsou GPS záznamy z rolby na Skimapě: Hrabětice směr rozcestí pod Slovankou a asi dál na Maxov - na skate zapadané, stopa na klasiku dopoledne kvalitní. Odbočka na Dolní Maxov v sobotu upravena jen k silnici mezi Hraběticemi a Horním Maxovem, dál do Dolního Maxova jen od lyžařů, na skate nemožné. Cesta z Bílé Kuchyně směr Oldřichov projetá až ke kontrole č. 7 od lyžařů, co se účastnili B5h (viz mapa http://play-map.com/event.php?id=177 ), dál dolů taky nějaká stopa vedla. Na skate nemožné, dokud to neupraví.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 15.1.
Jarek, vloženo 15.1.2017 19:45

Vratislavice.....tři kolečka, jedno nad Sluníčkem směr žlutá na Prosečskou ch.(dá se to vyběhnout na nějakých starších ski až na Proseč.ch,bylo to ale rozšlapané) druhé kolečko nejdelší je v prostoru mezi Sluníčkem a sídlištěm a hřbitovem a třetí kolem hřbitova směr pivovar, projeto skutrem. Nejtvrdší stopa kolem hřbitova na to, že sněžilo a foukalo, tak super....jo kdyby to mohla utáhnout rolba to by bylo něco !! a pak jen to upravovat skutrem a jinak řekl bych , že dost lyžníků.

> Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Info ze dne 15.1.
Dája, vloženo 15.1.2017 18:42

Vesec - neděle a NEUPRAVENO. To je prostě tragédie a není se asi koho dovolat, protože na FB Kocumové nad špatnou úpravou hořekuje člen dozorčí rady areálu Cicvárek a předsedkyně představenstva Kocumová se v podstatě přidává. Absurdnější situaci by jeden nevymyslel.
Trasy tak zafoukané, že občas nebylo možné zjistit, kudy vlastně vedou. První půlhodinu jsem strávila prošlapáváním stopy menšího okruhu, neb kroužit pouze po stadionu nemusím. Lidí po 10 h opravdu dost, je fajn, že areál chtějí využít.
Kdyby, ale to jsem asi v příliš odvážných myšlenkách, kdyby opravdu někdo chtěl Vesec upravovat, nešly by dvě stopy? Obzvlášť na stadionu, kde je provoz největší, se mísí pomalí (starší, děti, začátečníci) s rychlejšími.

> Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Info ze dne 15.1.
Jurik, vloženo 15.1.2017 18:16

V daných podmínkách (celodenní sněžení) pěkné svezení Bedřichov JIzerka a zpět. KLobouk dolů před rolbaři. Dojezdí a tam kde začali je zase zasněženo. Dík.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 15.1.
Martin, vloženo 15.1.2017 17:55

ve Vesci na tratích parádní podmínky, docela hodně lidí, ale samozřejmě neupraveno, netušm, proč to tam nemohli na neděli projet rolbou

> Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Info ze dne 15.1.
Filip K, vloženo 15.1.2017 17:41

Maliník - Závory - Nová louka - kolem Josefodolské přehrady na Kristiánov - Pod sedlem Holubníku - Točna - Hřebínek - Nová louka - Maliník...Úsek od Kristiánova přes Točnu a Novou louku na Maliník super svezení, relativně tvrdý prostředek, jinak se to hodně bořilo. Mimochodem i úsek od Josefodolské přehrady na rozcestí Pod Kristiánovem je upravený, ačkoliv je na mapě zakřížkován jako omezený.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Kristýna, vloženo 15.1.2017 20:08

V sobotu jsem na Hřebínku v prostoru výdeje občerstvení asi nechala oranžové sportovní brýle. Nenašel někdo? díky ;-)

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Jarda, vloženo 15.1.2017 11:15

Ahoj. Vím, že už tady bylo zmíněno číslo do břízek v Jbc. Ale nevíte jak tam probíhá úprava takhle o víkendu. Šel bych se sklouznout jen tak na hodinku na skate, ale nejsem si jistý jestli má cenu se tam takhle v neděli kolem oběda (po celonočním sněžení) vypravovat... Nechce se mi tam bořit :-)

Zodpovědět > Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Info ze dne 14.1.
Lukáš, vloženo 14.1.2017 20:08

Při rozvozu kontrol to bylo dnes dost jednotvárné - samý sníh :) Rozvazel jsem kontroly v oblasti okolí Jizerky a Predelu. Neupravena byla Darrska cesta, zbytek upraveno rolbou a přes to docela nasnezilo. Stopa někde už kvůli počtu projetych lidí zmizela. Prostředek na skate dost měkký. Předěl byl logicky o něco horší než hlavní cesty na Jizerku.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 14.1.
Pavlos, vloženo 14.1.2017 20:01

Pri rozvozu B5H je kolem Hrabetic projeto rolbou, kolem Josefodolske prehrady take, krome samotne hraze.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 14.1.
Redakce - SPORTICUS.CZ, vloženo 14.1.2017 18:54

Zavážel jsem dnes pár kontrol na Bedřichovskou pětihodinovku - mile mě překvapila úprava v okolí Horního Maxova, kde úprava nebyla vidět na pohybu roleb. Nevím přesně, co vše je upraveno, ale tipuji to od Kapličky směr Horní Maxov, viděl jsem upravenou cestu na Slovanku. Dále jsem se pohyboval na hřebenu Maliníku (nad Bedřichovem), tam je opravdu upravena pouze ta cesta po hřebeni, cesta zpět pod kopcem zpět na Maliníkem je šlápnutá pouze na klasiku.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 14.1.
Standa, vloženo 14.1.2017 18:21

Josefův Důl, Marianskohorské boudy - luxus, krásná stopa bez lidí. Čihadla, Hřebínek, Nová Louka - davy lidí, stopa na klasiku rozbitá bruslaři.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 14.1.
Jirka, vloženo 14.1.2017 16:36

(Odpověď na dotaz uživatele Honza S. z 14.1.: Jaké je to dneska na klasiku? (14.1.))
Pokud ti nevadí běhat ve vánici, tak to celkem jde. Lidí však nečekaně fůra. Stopy rolbou neupravené, ale dá se. Ta masa lidí stopy prošlápne, ale jsou křivé:-( Hlavně že v Bedřichově běhají holčiny a klučinové a žádají příspěvek pro o.p.s. Sám jsem jim již posílal nějaké dms, ale zatím se moc nepředvedli.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 14.1.
Honza, vloženo 14.1.2017 13:38

Byl jsem tam dnes rano a upravene to nebylo. Mozna ze odpoledne uz bude ...

> Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji