Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 14.1.
Redakce - SPORTICUS.CZ, vloženo 14.1.2017 18:54

Zavážel jsem dnes pár kontrol na Bedřichovskou pětihodinovku - mile mě překvapila úprava v okolí Horního Maxova, kde úprava nebyla vidět na pohybu roleb. Nevím přesně, co vše je upraveno, ale tipuji to od Kapličky směr Horní Maxov, viděl jsem upravenou cestu na Slovanku. Dále jsem se pohyboval na hřebenu Maliníku (nad Bedřichovem), tam je opravdu upravena pouze ta cesta po hřebeni, cesta zpět pod kopcem zpět na Maliníkem je šlápnutá pouze na klasiku.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 14.1.
Standa, vloženo 14.1.2017 18:21

Josefův Důl, Marianskohorské boudy - luxus, krásná stopa bez lidí. Čihadla, Hřebínek, Nová Louka - davy lidí, stopa na klasiku rozbitá bruslaři.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 14.1.
Jirka, vloženo 14.1.2017 16:36

(Odpověď na dotaz uživatele Honza S. z 14.1.: Jaké je to dneska na klasiku? (14.1.))
Pokud ti nevadí běhat ve vánici, tak to celkem jde. Lidí však nečekaně fůra. Stopy rolbou neupravené, ale dá se. Ta masa lidí stopy prošlápne, ale jsou křivé:-( Hlavně že v Bedřichově běhají holčiny a klučinové a žádají příspěvek pro o.p.s. Sám jsem jim již posílal nějaké dms, ale zatím se moc nepředvedli.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 14.1.
Honza, vloženo 14.1.2017 13:38

Byl jsem tam dnes rano a upravene to nebylo. Mozna ze odpoledne uz bude ...

> Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Dotaz
Adam Václavík, vloženo 14.1.2017 20:19

Zdravím. Jaké místo okolo Liberce byste mi doporučili pro začátečníka? Rád bych se projel v hezké krajině a na upavené trati. Otázka je jak to bude v pondělí vypadat? Mám v plánu se jet projet v pondělí po obědě. Děkuji za tipy. Adam

Zodpovědět > Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Dotaz
Dagi, vloženo 14.1.2017 19:49

Pri rozvozu kontrol B5H jsem objela celkem dost a shrnuti je takoveto. Mimo hlavni tah to diky snezeni a vetru je mnohem lepsi na klasiku. Vetsinou tam je klasicka stopa od lidi dost luxusni, ale prostor pro skate je zavaty a hluboky. Na hlavnich tazich je klasicka stopa hodne spatna, ale na skate je to v pohode, umydlene, takze to jede a clovek se nebori.

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Martin, vloženo 14.1.2017 13:59

9:00 Mořina - Rozmezí, tam přes Jezdeckou, zpět přes Promenádní. Na upravený podklad napadlo v noci/ráno 5-7 cm nového a stále padá. Skate pomalý, boří se to, dřina.

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Pavel, vloženo 14.1.2017 12:15

Ahoj, jak to vypadá ve Vesci? Co je upraveno?

Zodpovědět > Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Info ze dne 13.1.
Mildo, vloženo 13.1.2017 21:09

(Odpověď na dotaz uživatele His z 13.1.: Nevite nekdo, jak to vypada u Souse? Podle online mapy tam rolba nebyla uz vice nez tyden...chteli jsme tam zitra vyjet na Smedavu. Diky)
Pro His
Sousska nebyla upravena ve ctvrtek v15hod.Neverim tomu,ze by ji dnes upravily.čuski

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 13.1.
Roman, vloženo 13.1.2017 11:17

Na Bukovec dojedeš pokud si přivstaneš. Parkoviště za 50,- bývá plné o víkendech již po deváté hodině. Na značku ,,Zákazu vjezdu" ( u provizorního parkoviště u lesa nad Horním Polubným), která bývá zakrytá i při obsazeném parkovišti na Mořině, nelze spoléhat. Parkovat na vyhýbacích místech nebo na silnici H. Polubný - Jizerka rozhodně nedoporučuji - docela to dost stojí, a zároveň hrozí poškození auta. Při závějích a velkém spadu sněhu nasaď řetězy již v Horním Polubným u kostela.
(Odpověď na dotaz uživatele Mirka z 13.1.: Ahoj, ráda bych o víkendu na Jizerskou magistrálu. Dá se autem dojet až na parkoviště na Bukovec nebo jen do Polubného? Díky za info! ;-))

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Zuzana, vloženo 13.1.2017 21:47

Dobry vecer,
byl nekdo dnes bezkovat v areali Vesec? Jaka je tam kvalita pro skate a pro klasiku?
Na strankach se pise, příští úprava: 14. 1. 2017 8:00, tak verim, ze to probehne:)
Je mozne tam pres vikendy bez problemu parkovat? Moc dekuji!

Zodpovědět > Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Dotaz
Verča, vloženo 13.1.2017 18:46

Ahoj, jak to vypadá s běžeckými stopami v okolí Ještědu? (vých.bod nahoře na ještědském parkovišti) Jsou zde upravené tratě nebo musí člověk za běžkováním do Jizerek?
Díky za odpověď!

Zodpovědět > Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Dotaz
David, vloženo 13.1.2017 17:54

Bedřichov - Jizerka. Sněhu plno, u Rozmezí na měřáku 90 cm. Nad Kristiánovem sice pevný podklad ze čt, přibylo ale 7-10cm prašanu, takže skatování šlo ztuha. Zítra, pokud to ráno rolby projedou, by to mohlo stát za to.

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 12.1.
Ještědi, vloženo 12.1.2017 20:35

Bedřichov - Tetřeví bouda, ideální podmínky na klasiku i skate.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 12.1.
Pospíšil Honza, vloženo 12.1.2017 16:43

na kamenec

> Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji