Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 17.1.
Novic, vloženo 18.1.2018 8:24

Malý kolo, večerní skate. Přes den pravděpodobně přejeto rolbou, ale na celým okruhu 2-5 cm novýho, takže se to bořilo, odraz nic moc. Spíš romantika, nežli výkony, ale což. Lyže "1". Skol

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 17.1.
Mates, vloženo 17.1.2018 23:21

Klasika v 15:30 Elektrárna-Závory-Olivetská-Hřebínek-Máří-Knajpa-Kristiánov-NL-Vládní-elektrárna. Fialovej SWIX, kterej namrzal, ale vždy po seškrábnutí to na podmínky (vánice, zapadané stopy) docela dobře jelo. Elektrárna-Pod Černou Nisou vyjetá stopa, místy člověk píchal do asfaltu, stejně tak Točna-Máří. Upraveno až od Tetřeví boudy. Něco zase připadlo, tak myslím, že by rolba se vší opatrností tyto úseky mohla zatáhnout, zítra na to nasype a bude to cajk.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 17.1.
Milan Jelínek, vloženo 17.1.2018 17:30

Béďov 17.1 (-2st.)
Přestože chvílemi docela dosti sněží,před Kristianovem potkávám rolbu,která upravuje novou sněhovou nadílku.Dnes Swix modrý extra (někomu prý namrzal),na něm slabě Rode Multigrade na Rozmezí v nové stopě lehce občas zatahal na nohu.Dolů z kopce to jede o 20km/h pomaleji a dost lidí si dnes stěžovalo,že jim namrzaly "bakule".Soupažáků je dnes minimum,protože na pomalém sněhu je to dřina a občas se nedaří pořádně zapíchnout silově zejména pravou hůlku.Pro klasiky dnes nádhera!

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 16.1.
Redakce - Martin Sajal, vloženo 17.1.2018 7:00

Fotky z úterka jsou přesdíleny na https://www.facebook.com/Kamzasnehe­m/posts/1789923507745062 , tam by to měli vidět všichni - "chyba" je na naší straně, ještě asi musíme chvíli počkat, aby fotky vkládáné od lyžařů do naší FB skupiny byly vidět pro všechny...

Jinak v noci na středu byla upravena i Olivetská, kde předtím rolba dlouho nebyla, hurá... akt. stav na http://skimapa.cz/oblast/jizerske-hory

(Odpověď na dotaz uživatele newli z 16.1.: to garret: Ten facebookovy link mi nefunguje - nejde to nejak odemknout pro vsechny? FB nemam ....)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 16.1.
mara, vloženo 16.1.2018 20:06

nová louka, Kristiánov, hřebínek. spousta nového sněhu. na skate makacka ale hned to udusavali rolbou. až to v noci zmrzne, budou úplně ideální podmínky. jo lidi někteří chovejte se slušně. když jdu do kopce stromečkem a půl prostredku nechávám volno pro protijwdouci, tak je to podle mého úplně v pohodě. přesto se najdou takoví, co si léčí své komplexy a sprosté nadávají. samozřejmě jen když jel pan dolu kdy já se neotocim a nepůjdu mu to vysvětlit. hory jsou pro všechny milej pane :)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 16.1.
Garret, vloženo 16.1.2018 15:59

Ráno z Bedřichova malý okruh přes Kristiánov na Hřebínek a Novou louku + odbočka Za Přehradou a přes Gregorův kříž zpět na stadion.

Klasika, konečně to bylo na modrý extra. Celá trasa čerstvě ujetá rolbou. Stále sněžilo, podmínky se výrazně zlepšily.

Problematická byla jen Točna kde lezou kameny a jedna ledová plotna be sjezdu na Hřebínek.
Jinak nádhera.

Fotky: https://m.facebook.com/groups/852485418256379?view=permalink&id=856783541159900

(edit redakce: pro lidi bez přístupu na FB přesdíleno na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/posts/1789923507745062 , tam by to měli vidět všichni - na zobrazování fotek z té skupiny všem pracujeme)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Dana, vloženo 16.1.2018 13:58

Nemá někdo informace, jak to vypadá okolo Štěpánky?

Zodpovědět > Hranice Jizerských hor a Krkonoš

Info ze dne 15.1.
Garret, vloženo 15.1.2018 21:54

Trasa: Bedřichov-Kristiánov-Knajpa-Kasárenská-Jezdecká-Bunkr-Mořina-Jizerka-Promenádní-Č.Smědá-Předěl-Písčiny-Předěl-Smědava a zpět po Kasárenské přes Knajpu do Bedřichova.

Jeli jsme klasiku, nahoře dneska nakonec nic nového nepřipadlo, takže modrý klistr ve stoupáních držel, akorát se na plotnách při sjezdech sjížděl.

Až na Rozmezí je ve stopě hodně jehličí.

Jinak obecně za Rozmezím jsou stopy tvrdé ale v dobrém stavu, nepříjemně ledovaté jsou jen prudší sjezdy (od Bunkru, od Jezdecké apod.)

Kritická místa bez sněhu na Nové Louce a u Blaťáku dnes zaházená.

Za Klínovým vrchem pozor na dvě místa vydřená na hlínu.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 15.1.
František, vloženo 15.1.2018 18:01

Okruhy od chaty hvězda: povrh zmrzlý, sem tam zledovatěly a občas plno jehlici. Ale prujezdne to je, klasika i bruslení, a dobře to sviští.

> Hranice Jizerských hor a Krkonoš

Info ze dne 14.1.
Bára, vloženo 15.1.2018 9:53

Václavíkova studánka - Rozcestí před Smědavou - Knajpa - Rozmezí - Kristiánov - Josefodolská přehrada klasika, stopa parádní, celá trasa pod sněhem, super, až na poslední úsek kolem Josefodolské, která byla ještě v pátek bezvadně upravena. Pak tam někdo projel asi se čtyřkolkou, naprosto zničená stopa, která zmrzla. Velmi špatně sjízdné.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 14.1.
RoobertG, vloženo 15.1.2018 8:10

Dopoledne ze stadionu v Jakuszyce na Orle a zpátky cestou na Harrachov. Hlavní trasa upravena, výborný skluz, ale mraky turistů. Zpátky už volno ale místy nerovné nebo zledovatělé. Počasí ideální.

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 14.1.
Petr, vloženo 14.1.2018 19:46

Skejt Bedrichov-Rozmezi-Protrzena-Morina-Smedava-Rozmezi-Bedrichov. V noci upraveny usek na Kristianov paradni, dal na skejt nic moc, v kopcich to hodne ustrelovalo na zmrzlem podkladu. Casto bylo lepsi jet soupaz, stopy byly paradni.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 14.1.
REDAKCE - Petr Horník, vloženo 14.1.2018 16:54

Dnešní špičkové podmínky nahoře v Jizerkách. Bedřichov - NL - Kristiánov - Rozmezí - Knajpa - Smědava - kolo kolem Předelu - a stejne zpět.
Exluzivní svezení hlavně od Čihadel. Skvěle upraveno. Zažehleno zelený base klistr + fialovej a trocha stříbra. Super svezení!

FOTKY NA:
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/855792984592289/

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 14.1.
Dana Rypackova, vloženo 14.1.2018 16:49

dnes jen na skok pri ceste domu a stacilo to.Okruh nahore z Vystrkov,pod Tetrevi boudou,Hvezda a zpet. po cele trase hodne tvrde,ledovate, na skate nic moc. Do stopy s klistrem asi dobry. Hold bych vcera nesmela jezdit nad Harrachovem...cim vys tim lip..

> Hranice Jizerských hor a Krkonoš

Info ze dne 14.1.
Sporticus.cz Bedřichov, vloženo 14.1.2018 16:22

Parádní lyžování. Ve sjezdech (v mém směru výjezdech) hodně často vypluženo na led. Kdo chce tedy bruslit, doporučuji lyže s kvalitními hranami.

Fotky na https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/855799651258289/

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena