Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 11.2.
Dana Rypackova, vloženo 12.2.2017 8:02

Cerstve upraveno ze stadionu na Orle a cesta Radiwej Jedynky.Elektrovnik Turow je tvrdy,neupraveny.Jinak doporucuji vyrazit brzy rano ,po 10.00 zacina masakr.

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 11.2.
Honza, vloženo 11.2.2017 23:56

55km okruh ze Souse klasicky, 2x cernej klistr Swix nahoru fialovej Rode.
V oblasti Jizerky a Smedavy stopa celkem dobra ikdyz misty melka, okruh na Protrzenou je jeden led. Z Knajpy do Bile kuchyne hodne rozbita stopa od skejtaru a obecne hodne lidi. V oblasti Vladni a Samalovi cesty je ve stope hodne jehlici a obecne vitr nafoukal bordel stop vsude. Neni to idealni ale vzhledem k pocasi to lepsi byt nemuze. Dvakrat jsem domazaval protoze jehlici a pluh pri sjezdech poslal mazu dolu. Osobne jsem zvedavy jak pripravi stopy na pristi vikend, bylo videt ze s tim dost bojovali.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 11.2.
Jonas, vloženo 11.2.2017 21:44

Jeli jsme kolem prehrady a pres Jabloneckou nahoru a pak Hrabetice a smer Horni Maxov, klasika asi ok, stopa pomalejsi (soupaz), ale na skate led-dost narocny a chce to slusny hrany. Pres prehradu stopa jen v prvni casti u zabradli, druha cast led a melke stopy. Zadna slava to neni, ale tak aspon je snih no
(Odpověď na dotaz uživatele Daniela z 11.2.: Jel jste prosím někdo dnes přes Hrabětickou louku směrem ke Královce nebo dolů k přehradě? Jak to tam vypadá na klasiku? A foukalo to tam hodně? Uvažujeme o zítřku. Díky moc za jakoukoli zprávu.)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 11.2.
Jbc, vloženo 11.2.2017 20:54

Podklad swix klistr KR30 a nahoru swix klistr KR50, nebo klistry jimého výrobce na stejné podmínky. Do kapsy tuhý swix VR45, kdyby začalo padat. A do kapsy spolu s tuhým vozím vždy škrabku pro všechny případy.
(Odpověď na dotaz uživatele Pepa z 11.2.: co by jste radili zítra od 8 hod z Bedřichova na Jizerku
na klasiku, bruslit opravdu,ale opravdu nechci,
ale zůstat doma taky ne.
Dík)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 11.2.
jx, vloženo 11.2.2017 18:13

@Vasek:

Dnes rano jsem jel skate, zhruba ve stejnou dobu co vy, cca po sedme. Od Bedrichova se to borilo, protoze se podle me musela rolba vracet nedlouho pred tim a nestihlo to zmrznout. Verim tomu, ze pres Hrebinek nahoru to mohlo byt na skate zmrzlejsi, protoze si myslim, ze tam rolba v noci zacina. To ze rozjezdim stopu na klasiku je blby, ale holt je malo snehu a rolbujou to uzky. Proto taky jezdim radsi na Kristianov, tam to je sirsi. (Od Buku po Blata pokud mozno soupaz.) Z Kristianova na Rozmezi to je zase uzsi, ale uz tam netahne tolik lidi, tak to snad nevadi tolik jako na "Vaclavaku" Bedrichov-Hrebinek. Od Cihadel dal ke Smedave uz neni problem. Uplnej superluxus z hlediska sirky stopy je kopecek ze Smedavy k Promenadni.

A jestli skate nebo klasiku, tak na to mam jednoduchy pravidlo "Kdyz to neni na modry extra, tak jdu bruslit." Kez by zase napadlo.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 11.2.
Vašek, vloženo 11.2.2017 14:18

Hned po svítání jsme jako jedni z prvních vyzkoušeli výborně připravené tratě. Já starší jsem jel klasiku, ostatní mladší skate. Od stadionu nahoru je rozhrnutá vrstva technického sněhu. Stopy pro klasiku byly perfektní, moje nanogripy nasucho držely do kopce skvěle. Na skate se to ostatním zpočátku hodně bořilo. Výše už to bylo rychlejší. Tam, kde nebylo čerstvě upraveno, třeba od Greg. kříže k přehradě, je na trati dost jehličí, kdo mazal klistrem, asi litoval. Před polednem při sjezdu už proti davům před stadionem se to dost bořilo, je to tam hodně měkké. Ale ani začátečníci se tu nemusí bát pádu, je to jak do peřin.
Ještě malá poznámka. Skejtaři byli do cca 8. hodiny ve značné přesile (resp. jsem do té doby žádného dalšího klasika nepotkal) a tomu odpovídaly místy už v té době dost rozježděné stopy na klasiku, napřiklad od Hřebínku k Točně. Pak s nástupen klasiků se to zlepšilo. Asi už jsme na vymření, nebo tak brzy vstávají jenom skejtaři...

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 11.2.
Jiri D, vloženo 11.2.2017 8:38

Super.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 10.2.
Křemílek, vloženo 11.2.2017 9:07

Jel jsem Maliník - Knejpa - Jizerka a zpět. Doporučuju všem skate - skate - skate! Jede to úplně samo i do kopce. No mít lepší kondici, cítím se jak Alsgaard:-) I tak za cca 4 hodiny naprosto v pohodě. Někde jsou plotny, ale povětšinou je tvrdý podklad pokrytý malou vrstvou sedřeného sněhu. Klasici to mají těžší, ale i těm to pěkně jelo. Skol!

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 10.2.
Martin, vloženo 10.2.2017 18:44

Dnes SKATE: Bedřichov - Nová Louka - Pod Olivetskou horou - Pod přehradou - Vládní - Bedřichov. Menší okruh po obědě. Na skate ideální, opět všude zmrzlé, takže to jede rychle. Na hlavní tratí Bedřichov - Nová louka a na dalších hlavních trasách nahrnut rolbou prašan, tipuji z ty obrovské kupy co byla na stadionu, takže tam to jede pomaleji.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 10.2.
Jarda, vloženo 10.2.2017 18:34

To Prochy díky za radu.Lehce jsem zažehlil modrý klistr KR 30 a výborně držel.Jel jsem Mořina,Bunkr,Vlašák,Smědava,Předěl,Píščiny,Paličník,Kiosek,Promenáda,Mořina.Super,ale sjezdy rychlé a zmrzlé.Musíte dávat bacha.Zítra mají upravit,tak dejte vědět jestli odstraní to namrzlo.Díky.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 10.2.
Antonín, vloženo 10.2.2017 8:34

Já KX30 a poslední jemnou vrstvu KX45
(Odpověď na dotaz uživatele Míra z 10.2.: Tak asi na sobotu opět modrá KX30? a podložit gumou co?)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 9.2.
JJ, vloženo 13.2.2017 3:53

9.2.2017 odpoledne jsem na parkovišti na Smědavě našel rukavice Roeckl. Majitel se může ozvat na tel. 776 870 637

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 9.2.
jx, vloženo 11.2.2017 18:29

Dej si tam sádlo

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 9.2.
Vyry, vloženo 10.2.2017 9:54

Jel jsem včera večer klasiku mezi 17-20h trasou Bedřichov-Kristiánov-Knajpa-Hřebínek-Oliv. hora-Bedřichov. Bylo -3 až -5°C. Krásný dlouhý skluz a jistota v odrazu ve stopě na všech úsecích. Nejlepší a nejrychlejší jízda letoška. Jen sjezdy jsou fakt nebezpečný.
Mazal jsem 2xVR40 a na to do prvních 2/3 komory 1x VR50 (pečlivě roztáhnutý korkem bez hrudek). Vydrželo celou cestu a ještě dost zbylo.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 9.2.
Přemek, vloženo 10.2.2017 7:32

Včera bruslením jsem jel bedřichov, smědava, hřebínek bedřichov...Trasa hodně zmrzlá, počasí nádherný, jelo to dost rychle a bylo málo lidí....určitě jedny z nejlepších lyží:)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji