Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 30.3.
Kuba, vloženo 30.3.2018 16:37

Velký pátek ve znamení skvělého lyžování. Horní partie Jizerek nádherne. Spousty sněhu a skvělá uprava... velké díky jizerské OPS.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 30.3.
Ještědi, vloženo 30.3.2018 15:51

30.3. 10-13 hod - klasika Souš, Jezdecká, Promenádní, Smědava - sněhu spousty, parádní stopy - díky OPS

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 30.3.
Kuba, vloženo 30.3.2018 15:45

Dnes po ránu Albrechtice, MH boudy, Protrženka, Knejpa, Čihadla a zpět. M. Hora - MH boudy, NEUPRAVENO, přestože to bylo v plánu a sněhu je tam dost. PROČ ?????

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 29.3.
Eva, vloženo 29.3.2018 18:40

Z parkoviště na Mořině přes bunkr a Promenádní až ke kiosku a zpět... Sněhu dostatek, místy rozbitější stopa, ale na konec března sněhu dost a pěkné svezení i s dětmi :-)

> Hranice Jizerských hor a Krkonoš

Info ze dne 29.3.
Štěpán, vloženo 29.3.2018 17:42

Skate z Mariánské hory na Knejpu, přes Smědavu po Promenádě k bunkru a druhou stranou přes hřeben zpět na Kasárenskou a přes Protrženou přehradu. Sníh všude, pouze nástup tak 100-200 m nic moc, ale potom ok. A překvapivě dobře to i jelo. Takže se není čeho bát :-)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 28.3.
Eva, vloženo 29.3.2018 21:41

Ahoj. Byla jsem včera po poledni, začínala jsem v Bedřichově a bylo to v pohodě. Sněhu dost. Teplota okolo 4 stupňů.

(Odpověď na dotaz uživatele Lucka z 29.3.: Zdravím, myslíte, že má zítra cenu jezdit z Bedřichova? Byl jste dnes někdo? Jak to tam se sněhem vypadá?)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 28.3.
jast, vloženo 28.3.2018 15:50

Dnes skate NL-Rozmezí-Smědava-Souš-Jezdecká-Knajpa-NL
Na Souši sněhu je dostatek, pouze starší úprava - jedna stopa, ale OK. Na zbytku trati čerstvý manšestr.
(Odpověď na dotaz uživatele Janina z 28.3.: Prosím, tuší někdo, zda se dá aktuálně projet na klasičkách kolem Soušské přehrady? Plánujeme na běžkách tamtudy přesun a nemůžeme moc volit jinou cestu... Díky!)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 28.3.
Mates, vloženo 28.3.2018 11:37

V 6:45 skate NL-Knajpa-Kůrovec-Kiosek-Mořina-Jezdecká-Knajpa-NL. Jak píše kolega, poprašek na manžestru. Celkově hodně pomalé, při návratu sjezd z Rozmezí dřina, po 30m jsem se zastavil... U Kristiánova v umydlené stopě trochu lepší. Celkově na konec března supr!

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 28.3.
gven, vloženo 28.3.2018 9:07

Dnes s rozbřeskem NL - Rozmezí - Knajpa a zpět. Manšestr, cca 1-3 cm nového sněhu. Paráda.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 27.3.
Pepa M., vloženo 28.3.2018 8:15

Mořina-Promenádní (kiosek otevřen)-Smědava-Knajpa-zpět ke Smědavě- cesta Pod Černým vrchem-Mořina. Po nočním sněžení přibyly ca 4cm, takže stopy měkčí, ale bez ledu. Solidní počasí, výborné poježdění, málo lidí

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 27.3.
Robert Bobika, vloženo 28.3.2018 1:03

Dnes odpoledne z Nové louky až k Tetřevím boudám bez přenášení. Na kritických místech slabá vrstva sněhu bez umrzlého podkladu.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 27.3.
Honza, vloženo 27.3.2018 23:37

Dnes odpoledne z Mořiny, Promenádní na smědavu, Knajpu, Kasárenskou, Jezdeckou zpět, PARÁDA, jasno, bezvětří, úseky ve stínu s čerstvou vrstvou prašanu, na sluníčku natáté a zmrzlé, sněhu s rezervou na dobré lyže.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 25.3.
Tom, vloženo 27.3.2018 11:23

Bruslení Bedřichov - Nová Louka - Kristiánov - Rozmezí - Mariánské boudy - protržená přehrada - Knajpa - Rozmezí a zpět. čerstvá stopa - díky Jiz OPS! a asi dva dny stará stopa kolem Mariánských hor, ale zase žádní lidé, což bylo super. Celkově krásná zima stále.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 25.3.
Roman, vloženo 26.3.2018 9:29

Předpověď počasí nevyšla. Sluníčko bylo až po 13 hod. Na Mořině v 10 hod. -2 st. Výška sněhu mezi 50 - 70 cm. Vše upraveno, ve stopě občas zrcadla. Dopoledne máza: české fialové skivo odpoledne by se snesl už klistr. Sportovní zážitek kazilo parkování na Mořině. Provizorní parkoviště nad Polubným - U Pralinky u lesa zrušeno. Řada vyhýbacích míst obsazena parkujícími vozidly. Na Mořině v reflexních vestách vesele kasírovali místní
majitelé chat i na pozemcích, které nevlastní nezdaněných 100 Kč hotově. Za odevzdaný peníz jste obdrželi papír s razítkem. Co asi na to ČOI a EET? O velikonocích, kdo nepřijede Na Mořinu do 8:30 bude mít zřejmě s parkováním smůlu.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 25.3.
petr, vloženo 25.3.2018 22:00

krome jednoho mista kdyz se sjizdi z buku jsou tam vydet sutry a asfalt pouzite druhou stranu jak jdou lidi na horu tak tam sjedte v proti smeru tam zadne sutry nejsou neznicite si tak lyze?

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena