Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 21.3.
gvenda, vloženo 22.3.2017 11:20

Odpoledne malé kolo, klasika.
Směr Hřebínek špína ve stopě, nad Hřebínkem směr Točna téměř vytáto, pozor při sjezdu, panelka parádní. Celkově perfektní svezení s naprostým minimem lidí.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 21.3.
Janus, vloženo 21.3.2017 15:53

Dnes 8:00 SKATE z Bedřichova přes Kristiánov, Rozmezí, Kneipu, Kasárenskou a Kiosek na Smědavu a zpátky přes Kneipu a Rozmezí. Skoro vše čerstvě upravené, ale žádná velká výhra to nebyla, neupravené úseky jely místy lépe, jen nebyly úplně rovné. Z Bedřichova už to teče a před Bukem jsou dvě dost načatá místa, na Nové louce směrem k Blatnému rybníku už kouká štěrk, dál je sněhu ještě dost, jen je místy špinavý. Jestli se neochladí, tak za pár dnů už to z Bedřichova nepůjde.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 21.3.
Jakub, vloženo 21.3.2017 7:56

Lidi vstávat! Dnes jsem si dal před prací malý okruh. Ani rolba ještě nebyla zpátky. Byl jsem tam uplně sám!! Přenášet se nemusí, ale tímhle tempem to dlouho nevydrží. Vytátý místa jsou jasný. Jen dodám koberec z jehličí Hřebínek- N.L. Super jarní svezení! Skol!

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 20.3.
vodoca, vloženo 21.3.2017 9:09

Z Bedřichova přes Hřebínek, Točnu k Pod sedlem Holubníku a zpátky to šlo bez sundávání. Jehličí, led jen místy, ale byla mlha a na čelovce nemám mlhovky.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 19.3.
VasekP, vloženo 19.3.2017 15:31

Mariánská hora, Protržená, Jizerka, Jezdecká, Promenádní, Písčiny, Knajpa a zpět. Úprava opravdu na jedničku, do zhruba 10h byl manšestr namrzlý, takže to jelo samo i do kopce. Sněhu je v oblasti Jizerky zatím s velkou rezervou. K tomu OPS objednala i sluníčko, takže kdo nevyrazil, zaváhal ;-)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 19.3.
petrLB, vloženo 19.3.2017 14:00

Luxus skate.Ráno krásně upravené, tvrdé (kromě do kopce do Rozmezí), k poledni už hodně měkké, ale furt ne na vodě. Místa, kde to chce být ostražitý: cca 500m od Maliníku v kopci, hodně vytáté,lepší sundat,je to o lyže. Sjezd od silnice na Nové Louce, při napojení na cestu od Šámalky překvapí nepříjemné kamínky skoro v celé šířce stopy.Ve druhém sjezdu ve Studeném údolí, hned po levotočivé zatáčce opět kamínky. Kousek od Bílých buků směr Krásná Máří vytáté v celé šíři (šlo to jet pangejtem). Parádní svezení, nejlepší to bylo na Mariánskou Horu, tvrdé, rychlé, křupalo to. Sundával jsem akorát na té Vládní. Díky OPS, DMS samosebou.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 19.3.
von.maffersdorf, vloženo 19.3.2017 12:50

V 7:30 z Jizerky, Knížecí, Smědava, Klínový vrch, podél Jizery, most přes Jizeru... Jizerka 11:00 - Rychlé, tvrdé, krásné bruslení mimo cestu. Stopy úúúúžasně upravené, parádně upraveno k mostu přes Jizeru. Písčiny úžasné. Jizerska ops tentokrát 1**** Stopa ráno ledovatá, po 10h mokrá. Klistry...

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 19.3.
zoly, vloženo 19.3.2017 10:45

dopoledne: Mariánská hora - Knajpa - Protržená - upraveno, vymrzlý manžestr i stopy - ideální podmínky... sněhu víc než dost.

> Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Info ze dne 18.3.
Johny, vloženo 18.3.2017 19:23

Dnes skate od 7:45 ze stadiónu, k buku, Olivetská, Hřebínek, Točna, Kristiánov, Čihadla, Kůrovec, Knížecí, Bunkr (až sem v hlubokém sněhu 5-10cm), po promenádní ke kiosku, Předěl, Smědava, Knejpa, Máří, Hřebínek, Nová louka a stadión. Zhruba do 11hod sněžilo, pak už jen déšť. Okolo Máří se dalo projet, ale zítra si myslím, že už to asi bude na nějaké přenášení.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 17.3.
Michal Š., vloženo 17.3.2017 14:23

Dnešný skejt 7:15. Bedřichov, Kristiánov, Rozmezí, Smědava a speť cez Točnu a Hřebínek. Ráno dobre, 0 stupňov, o 10:15 kaša - 10 stupňov. Úsek Kristiánov, Smědava luxus, v rámci možností a teploty - super. Nemožete čakať, že to pri týchto teplotách bude ako v januári nech by to upravili akokoľvek a kedykoľvek. U Máři už je to na pešo, možno má snežiť teraz, ale myslím, že je to už koniec, tá teplota za týždeň ubrala snehu dosť a nielen tam.
Pri sjezdu zo Ždárku(pred tou "šikanou") dvaja bežkári v ľavej stope proti mne vedľa seba v najnovšej výbave. Autá i kola, jazdia vpravo, platí všade pravidlo pravej ruky, na stránke bod 2,3,4 (http://www.jizerskaops.cz/jizerska-magistrala/pravidla-pro-bezkare/ ), na pravo krásna prázdna stopa - nie oni idú po ľavej. Pískam, v poslednú chvíľu sa pozrel pred seba, uhol sa, ja krútim hlavou a oni - Co jeeee? Našťastie boli dnes jediní.

Bol to posledný skejt tuto zimu, chcem poďakovať rolbárom za celú sezónu, fakt si vážim vašej roboty, ja som maximálne spokojný, DMSku som samozreme poslal a dnes budem piť borovičku i na vašu počesť a zdravie. Majte sa.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 17.3.
von.maffersdorf, vloženo 17.3.2017 12:50

Dnes 7:00 - 9:00 okruh JIZ30. U Krásné Máří 3 místa na přenesení, celkem 100m pěšky. Překvapivě velmi dobrá upravená stopa přes Olivetskou.
Doporučuji přivstat si a jet ráno, po 10h to není sníh ale břečka.
Jestli pojedete klasiku, zažehlete Skare, jinak ostrý raní sníh klistry za 10km obrousí.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 17.3.
Mates, vloženo 17.3.2017 11:31

Dnes 5:30 skate B-Hřebínek-Máří-Knajpa-Smědava-Knajpa-Kristiánov-Točna-Greg.kříž-Za Č.Nisou-Vládní-B. Rolba se vracela v půl šestý, úsek, který projela při výjezdu, už umrzlý a rychlý, jinak měkota. Z točny na Máří 2x sundavání lyží, ale jinak sněhu dost. Nejlepší Knajpa-Smědava a panelka. Samozřejmně díky za úpravu, ale vzhledem k počasí, by to chtělo, aby rolba vyjela ještě než to klesne pod nulu, a bude to ráno tvrdé, rychlé a bez hrbolů s krásně vyřízlou stopou (za předpokladu, že večerní čelovkáři do toho nevjedou ;-) ) Čtvrteční úprava stejně-rolba z jizerky vyjela večer a ráno to byl luxus, bedřichovská vyjela nad ránem a nestačilo to zatuhnout. Skol

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 17.3.
AD, vloženo 17.3.2017 8:57

Dnes po pul osme z Maliniku pres Vladni za prehradu a pres Novou Louku zpet (vic casu jsem bohuzel nemel). Stopa vymrzla, prekvapive ne moc rozbita. Od Buku za prehradu az skoro ke Gregorovu krizi projeto rolbou - , pak samozrejme hlavni tepna magistraly taktez - parada. Na Vladni je kriticke misto hned za krizovatkou po sjezdu z Maliniku, dal pak ve stoupani pred skolkou (tam to talo delsi dobu), pak uz jen Klikvova louka - tam je to kus opravdu na mikrovrstve ledu. Mistama stopa spinava od jehlici vic nez dost (cerstve projete useky jsou prekryte, takze tam ok) az mi lyzi chvili bylo lito, ale pri zatnutejch zubech neni nutne prenaset :) - to bude az po vikendu. Na to, ze je pulka brezna tak porad super. Vyssi polohy na tom musi byt samosebou skvele.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 16.3.
Tom, vloženo 17.3.2017 7:59

Noční bruslení - Bedřichov - N. Louka (po cestě pár příkopů při rozdvojení magistrály), potom od N. Louky k Blatnému rybníku už se objevuje písek a kameny - Kristiánov - Točna - Hřebínek - Bílá Kuchyně - Hřebínek - Závory - Vládní - Nová Louka. Je potřeba dávat pozor na led a vytátá místa. A večer nebo ráno to jede jako ďas a nedá se samozřejmě kadý den upravovat, tak je potřeba dát veliký pozor. Přesto díky Jiz. o.p.s za vzornou péči o tratě.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 16.3.
Jakup, vloženo 16.3.2017 16:28

Skate Morina - Smedava - Knajpa a zpet po Kasarenske a Knizeci. Na brusleni dobre, ale stopy na klasiku dnes asi nic noc. V 9 hod snih jeste trochu primrzly, ale v 11 hod uz pekna kase. Pri navratu uz zcela plne parkoviste a mnoho rekreantu. Parkoviste u Vacl. studanky bylo dnes zavrene.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji