Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Dotaz
Liba, vloženo 10.2.2017 6:41

Jakušice- je to upraveno na bruslení prosím?

Zodpovědět > Jakuszyce a okolí

Info ze dne 9.2.
Hawk, vloženo 10.2.2017 0:14

Jen klistry, vsak je to pekna ledovka.. uz by taky mohlo neco pripadnout at to neni jen o ledu a vypluzenych plotnach zvlast ve sjezdech.. Snehu vic jak metr porad pohoda a jeste dlouho bude

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 9.2.
Prochy, vloženo 9.2.2017 20:10

Ahoj Jardo, jedině klistr. Já byl dnes, žádný klistr nemám... Tak jsem tam dal 2x VR45 a na to V40. No užil jsem si to na maximum. Bohužel byla u Máry parta 13 lidí, tak jsem to udělal podle sebe...
(Odpověď na dotaz uživatele Jarda z 9.2.: Dobrý večer,poradí mi někdo, co máznout na klasiku na zítra? Díky. Jarda)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 8.2.
Kája, vloženo 8.2.2017 23:10

Dneska jsem jel z Jakuszyc do orle a potom do Harrachova.Stopy jsou ledovatý a sníh tvrdý.

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 8.2.
Martin, vloženo 8.2.2017 22:16

Dnes SKATE: Souš - Protržená přehrada - Mariánskohorské boudy - Knajpa - Smědava - Souš. Tak takhle dobře se mi už dlouho nejelo, fandové pomalé jízdy mají v tento čas docela útrum. Podmínky na skate výborné, je to všechno umrzlé a jede to samo i do kopce :). Sněhu všude hromady, i když to v Liberci mizí, na horách je ho ještě skutečně dostatek.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 8.2.
Martin, vloženo 8.2.2017 21:37

nechápu jak teď někdo může mazat pevné stoupací vosky, je to samozřejmě buď na hladký nebo modrej klistr

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 8.2.
Fero, vloženo 8.2.2017 19:31

Stopy na klasiku tvrdé a rychlé,převažují ledové plošky, jen místy ve stopě cukr. Obdivuji výkon Ondřeje s modrým Skivem. Já použil 5 vrstev VR 45 a 50, něco zažehleno, poslední 2 vrstvy rozkorkovány. Do mírného kopce a po rovině dobré, větší stoupání už neudrží. Asi to chtělo gumu a do toho tuhé vosky nebo rovnou klistr. Okolí stopy velmi tvrdé, hole odskakují. Sjezdy ledovaté, je co ubrzdit. Kdo má silnou soupaž jede rychle i do menších stoupání. Skol všem.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 8.2.
Ondřej, vloženo 8.2.2017 17:22

Dnes trasa Jiz50. Vosk skivo modrý 0° až -5°C, 4 vrstvy. Drželo to, čekal jsem to horší. Ráno v Bedřichově -5C, nahoře přes den také kolem -5.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 8.2.
Martin, vloženo 8.2.2017 17:01

Z Fb Jizerské magistrály: Včera proběhla úprava z Jablonce nad Nisou ke Kapličce a na Slovanku

(Odpověď na dotaz uživatele jaryn z 8.2.: Nevíte někdo jak vypadá trasa z Hrabětic do JBC Břízek, a trasa z Maliníku do Lidových sadů? Dá se to obojí sjet nebo je v současným sněhu vo hubu s častým přenášením? Díky za info)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.2.
Kryska, vloženo 7.2.2017 22:51

Mezi Točnou a Máří jsme našli bateriové pouzdro SILVA. Tel. 774159963.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.2.
Jbc, vloženo 7.2.2017 22:00

(Odpověď na dotaz uživatele Jbc z 7.2.: Hanko, vynech základ tuhý Start a bude to dobré. Jako základ pod klistr se nedává tuhý vosk.)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.2.
Hanka, vloženo 7.2.2017 20:58

Na zítra budu mazat toto: základ tuhý Start (-2 až -6), pak 1 vrstvu Swix base klistr (-3 až -25) a dvě vrsty Swix klistru (2 až -7) na hrubozrný mokrý sníh. Ale vůbec netuším, jestli to bude takhle dobrý...

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.2.
Martin, vloženo 7.2.2017 20:50

Dnešní podvečerní lyžování nemělo chybu. Supr stopa a doslova to letělo. Třešnička na závěr ale byla,když potkáte v 18:00 dvě paničky a jejich čtyřnohé mazlíčky uvázané na provázku k pasu. Člověk si těžko zvyká,že lidé nerespektují pravidla ve stopě,ale když letíte od buku na stadion a paničky s mazlíčky stojí hned za zatáčkou,jsou NEOSVĚTLENÉ,každá stojí na jedné straně a jejich miláčci jsou na napnutém provázku přes celou stopu,tak to se mi zdá dost zhovadilé! Já miláčka málem sestřelil a 2 holky za mnou to už neustály a bouraly! Pes nemůže za to jaký jeho pán je. Snad by nebylo od věci,aby se na lyžích pohyboval někdo,kdo takový páníčky bude pokutovat. Nemluvím ani o tom,co po nich zůstává ve stopě...

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.2.
Růža, vloženo 7.2.2017 19:45

Jestli máš silné paže,tak namaž jen na skluz a jeď soupaž.Dneska jsem potkal možná polovinu soupažistů.Stopa na klasiku až zledovatělá,na bruslení super ujetý,dneska to letělo úplně samo.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 7.2.
Martin, vloženo 7.2.2017 13:29

Tonda: když se tážeš, piš to formou dotazu

jinak k dotazu: stříbro

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji