Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Jizerské hory – běžky

Rozlohou sice nevelké, ale lyžaři hodně vyhledávané – to jsou Jizerské hory. Jen málokteré hory mají tak hustou síť upravovaných běžkařských tras, jako Jizerky. Není to jen Jizerská magistrála, nejrozsáhlejší a nejznámější oblast v Jizerkách s hlavním nástupním místem v Bedřichově, ale i další méně známá a přesto velmi pěkná místa.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v Jizerských horách na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Jizerské hory

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Dotaz
Petr, vloženo 12.1.2017 21:08

Dobrý den, můžete mi, prosím, napsat, kde je nejlepší nastoupit na vratislavický běžkařský okruh? Nejlépe adresu, nikdy jsem tam nebyl a nevím, kde to je :-) Děkuji

Zodpovědět > Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Info ze dne 11.1.
Martin, vloženo 11.1.2017 17:36

Vratislavice dnes v 10, skate : Bál sem se menší sněhové vrstvy, ale opak byl pravdou. Sněhu tady je dostatek. Rolbou projeto na klasiku i skate. Tím že to je na louce, hromadu místa na lyžování, 2 stopy pro klasiku a jeden pruh pro skate. U paneláku kde se nejvíce nastupuje jsou podmínky horší, skate je rozšlapaný, občas se ze skatového pruhu stávali další 2 pruhy pro klasiku. V odlehlejších místech už to bylo lepší, avšak stejně to bylo hodně rozbořený od pěších a bylo to hodně měkký, takže velmi náročné podmínky, stopy u klasiku vypadaly lépe. Chtělo by to znovu upravit. Lidí jsem pár potkal, cca 5. Tím že je to otevřená louka, fouká tam nepříjemný vítr. Zde přikládám ještě fotky pro představu.
https://postimg.org/image/6wluov2af/
https://postimg.org/image/jl1q390ql/
https://postimg.org/image/iq2yx9dnn/

> Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Info ze dne 10.1.
Honza, vloženo 11.1.2017 10:42

Po 19:00, klasika, Bedřichov - Kristiánov - Točna - Hřebínek - Bedřichov., lidí málo, podmínky excelentní až na tu zimu:-) jen stopy kolo trasy Bedřichov - Nová Louka už jsou dost rozbité.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 10.1.
naivka, vloženo 10.1.2017 16:22

Naivně jsem naletěla propagačnímu videu a vyrazila do Vesce. Ač mělo být dnes upraveno, tak rozhodně nebylo, aspoň ráno ne. Ve čtvrtek mi bylo sděleno, že sjezdovky mají přednost. Rolba v areálu původně vůbec nebyla, nemohlo se včas upravit, aby byl nějaký podklad. V pátek zafoukáno, že prý upraví, až přestane foukat. Vítr ale odfoukl i sníh z mostků a návětrných stran, čehož si asi nevšiml rolbař a hlínu s trávou parádně rozmetal na určitých úsecích. Stopu vesměs nelze najít, ale zase vám na to večer posvítí. Jedním slovem úprava naoko. Škoda, že areál z mistrovství světa není upraven aspoň na úrovni Vratislavic. Dlabou tam na to.

> Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Info ze dne 10.1.
Tomáš H, vloženo 10.1.2017 14:17

Dnes 11:00 Maliník-Hřebínek-Máří-Ždárek a zpět o proti včerejšku více fouká,ale tratě jsou o.k. jel jsem skate.Zdravím Růžu, doufám,že ten víkend na Orle jsi zamluvil.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 10.1.
zoly, vloženo 10.1.2017 13:10

(Odpověď na dotaz uživatele Ivan Skalský z 10.1.: Máte někdo zkušenost s trasou z Jakuszyc nebo ze Szklarszke Poreby směrem na Smrk po polské straně? Pak dále na Tišinu a Nové Město p. Smrkem nebo na Smědavu, v mapě je tato trasa značená. Díky)
Na Polské straně je letos úprava po velké Jizerské louce ale jen k mostku, tam obvykle dále rolba neprojede. Od nás tak po Tišinu... Na kole to jde, v létě, ale na běžkách by to asi byla výprava tak na ski-alpech...

> Jakuszyce a okolí

Info ze dne 9.1.
Růža, vloženo 10.1.2017 10:13

Včera po 17hod skvělé podmínky,minimum lidí,ale přesto pár neviditelných bez čelovek-dost nebezpečné.
Zdravím Tomáše H.,ať mu to jezdí a hlavně když tak chválí tratě,tak ať DMSky létají o stošest.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 9.1.
Martin Zíta, vloženo 9.1.2017 22:26

dneska odpoledne v arealu ve Vesci na klasiku, des a hruza.

> Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Info ze dne 9.1.
Tomáš H, vloženo 9.1.2017 17:15

Dnes 13:15 Maliník-Hřebínek-Máří-Ždárek-Knajpa a zpět jel jsem skate a bylo to super po celé trase i stopy na klasiku vypadaly pěkně.

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 9.1.
Oja, vloženo 9.1.2017 12:58

...sobota kolem Štepanky upravena dle možnosti..brzo rano měkké na skate, klasika v pohodě, tupý snih -16,... může mě trefit, když se mladá dáma! pěšky procházi upravenou stopou se dvěma psiskama a nechá je sráát do stopy......

> Hranice Jizerských hor a Krkonoš

Info ze dne 8.1.
Kulda, vloženo 12.1.2017 17:23

(Odpověď na dotaz uživatele Gabča z 12.1.: Dobrý den, prosím vás, nevíte někdo, zda se upravují stopy z Kořenova (od Tesařovské kaple) do Polubného? Dle skimapy.cz to vypadá že nikoliv, dle bilestopy.cz, že ano. Děkuji)

V neděli upravená byla (asi jen skútrem), i když bylo vidět, že ji upravovali už v pátek.

> Hranice Jizerských hor a Krkonoš

Info ze dne 8.1.
volný styl, vloženo 9.1.2017 11:49

Navečer v neděli 8.1.2017 ve Vratislavicích. Na klasiku asi ok, ale skejt bylo utrpení. Trasa se bořila, byla zasypaná a nešlo to. Nevíte, kdy a zda budou upravovat ?

> Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí

Info ze dne 8.1.
mckarel, vloženo 9.1.2017 7:01

...tak si odpovím sám, třeba to někomu pomůže.
V neděli zimní pohádka, trať projetá rolbou z Jabloneckých břízek přes louky u Maxova až na Hrabětice. V neděli ráno to bylo zapadané asi 10 cm prašanu, ale při odpoledním návratu opět projeto tam i zpět. Takže hodně široké a luxusní...všem doporučuju. Skol K.
(Odpověď na dotaz uživatele mckarel z 7.1.: nevíte někdo jak vypadá cesta z Horního maxova nad Josefáčem směrem na Hrabětice...nikde se zde o tomto úseku nepíše, díky Karel)

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Dotaz
Zdeněk, vloženo 8.1.2017 22:10

Omlouvám se že otravuji se zprávou mimo téma lyžařských podmínek. Dnes večer(kolem 20:00) jsem na malém kole ztratil mobilní tel. Kdyby ho nějaká dobrá duše našla a rozhodla se jej vrátit volejte 721755538 - láhev moku bude samozřejmost.

Zodpovědět > Bedřichov a Jizerská magistrála

Info ze dne 8.1.
e, vloženo 8.1.2017 20:27

Ops avizovala úpravu všech cest mino loveckých revírů, ale okruh ze Závor směr Červená ruka, neznačená propojka, Travní cesta neupravená, ale projeto lyžaři a sjízdná. ( chápu, že pokud není úprava do Oldřichova neupravuje se ani cesta ke Kuběnkově chatě, ale tento krátký okruh by byl "únikovou" alternativou...).

> Bedřichov a Jizerská magistrála

Jizerská OPS

Doporučujeme

Ubytování Jizerské hory
Široká nabídka ubytování v Jizerských horách. Horské penziony, hotely, chaty a apartmány za příjemnou cenu...
Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování + nově prodejna v Bedřichově.

Odkazy k oblasti

Jizerská o.p.s.
Jizerská o.p.s. upravuje stopy na Jizerské magistrále a pravidelně informuje o místech, která byla upravena

Kulturní akce - Liberecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Libereckém kraji