Eshop s lyžařskými vosky
 

Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn – běžky

V centrální části Krkonoš bývají sněhové podmínky lepší než jinde, lyžovat se tam dá, i když jinde roste tráva. Hlavními středisky této oblasti a nástupními místy pro turisty na hřebenové túry jsou Horní Mísečky a Špindlerův Mlýn. Závodní běžecké tratě na Mísečkách splňují jako jedny z mála v ČR mezinárodní FIS standardy a jsou pravidelně upravovány. Z Míseček se dá vyrazit nejen směrem nahoru na hřeben na Labskou louku, ale i jižním směrem po bočním hřebeni, kudy se dá dojet až na Benecko, kde se nachází další areál se závodními bežeckými tratěmi. Ze Špindlerova Mlýna startuje každoročně známý lyžařský závod Krkonošská 70.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 14.3.
Monika, vloženo 14.3.2015 22:07

David: Sice hodně zmrzlý, ale dá se to jet. :)

Info ze dne 14.3.
David, vloženo 14.3.2015 0:07

Ahoj,nevite někdo jak je sjízdná trasa Benecko - Mísečky?Díky

Info ze dne 7.3.
Honza Šotola, vloženo 7.3.2015 13:32

Mísečky - závodní okruh 10km: Přes den 3 nad nulou, sníh ale zatím není přemrzlý, spíš "čerstvý mokrý", mejdlovatí. Mazal jsem stříbrný klistr (KR40 + K21) a moc to nedrželo. Asi to bylo spíš na červený pevný vosk.
Závodní tratě jsou krásně upravené a to vč. okruhu na Rovinku.Lidí na sobotu uspokojivě málo.

Info ze dne 6.3.
Honza Šotola, vloženo 6.3.2015 18:04

Medvědín - Růženčina zahrádka - Česká budka - Vosecká bouda - Mísečky:
Odpoledne přišla teplá fronta, do 1200m mrholilo, sníh dole zmejdlovatěl a teď k večeru už namrzá. Na hřebenech lehce sněžilo a sníh zůstal kvalitní.
Silnice z Míseček na Labskou je ujetá lyžaři, závěje ani leďák skoro nikde a je pokrytá upluženým sněhem, takže na ní drží fialový vosk.
Pohraniční hřebenovka je doširoka vyšlapaná pěšáky, opět skoro žádný leďák.
Ostatní cesty (z Labské louky na Voseckou či na Růženčinu zahrádku) jsou vyjeté lyžaři, výjimečně je tam i stopa, ale většinou v tom chodili pěšáci, takže žádný požitek. Většinou by se tam dalo trochu i bruslit, ale je to spíš na klasiku.
Sněhu je na hřebenech dost - podle tyčí odhaduji něco kolem metru (samozřejmě až na vyfoukaná exponovaná místa).
Mimo cesty se dá jet jen tam, kde jsou stromy - tam je sníh celkem měkký. Na planinách se střídají plotny firnové krusty a dotvrda ufoukaného prašanu.

Info ze dne 5.3.
Honza Šotola, vloženo 5.3.2015 15:17

Mísečky - Vrbatka po staré cestě - Šmídova vyhlídka a lesem dolů.
V noci skoro nesněžilo a přes den bylo jen pár přeháněk, cca 3cm nového sněhu. Pod 1000m padal sníh mokrý který zejména na slunci hodně mejdlovatěl. Nedrží na tom ani měkčí fialový. Ve vyšších výškách padal i zůstal takový těžší prašan a fialový Swix V50 byl skoro až moc tupý.
"Zkracovák" na Vrbatku je prošláplý několika lyžaři dolů i nahoru, ale mimo les to během pár hodin překryje vítr. Sjezd ze Šmídovky lesem dolů byl krásný, ale přeci jen to nebyl ten lehký zimní prašánek a trochu se to zařezávalo.

Info ze dne 4.3.
Honza Šotola, vloženo 4.3.2015 17:32

Medvědín - Šmídova vyhlídka - Vrbatka - Harrachovy kameny: V noci opět napadlo a trochu padalo i přes den. Na hřebenech je minimálně 15 cm prašanu. Dost fouká, takže mimo les jsou někdy závěje a jindy naopak vyfoukáno na starý přimrzlý sníh. Ve Špindlu bylo pár nad nulou, na Mísečkách kolem nuly a na hřebenech asi míň. Držel modrej v kombinaci s fialovým. Sníh je pomalý.
Stopa z Medvědína na Šmídovu vyhlídku je prošláplá a hamtalo v ní jen pár pěšáků, takže celkem obstojná. Silnice na Vrbatku byla upravená rolbou, ale jako obvykle je tam hodně našlapáno. Cca třetinu cesty je i lidmi vyjedtá stopa. Poslední 1km k Vrbatce už jsou nafoukané závěje. Zhamtané je to bohužel i dál na Harrachovy kameny, ale sníh je měkký a tak ty šlápoty moc nevadí, lyže to proříznou.

Info ze dne 3.3.
Kuba, vloženo 5.3.2015 11:52

Ahoj, přidávám informaci z trasy: Špindlerova Bouda - Luční Bouda - Výrovka - Bufet Na Rozcestí - Klínové Boudy - Struhadla - Špindlerův Mlýn. Vzhledem k předchozímu nočnímu sněžení nebylo většinou upraveno. První část trasy po Luční Boudu šlapání vlastní stopy v navátém sněhu. Mezi Luční Boudou a Bufetem Na Rozcestí již alespoň ujeto rolbou, ale částečně zaváto se sněhovými jazyky. Úsek Na Rozcestí - Špindlerův Mlýn upraven den předem, tudíž na něm bylo cca 5 cm nového sněhu. Počasí bylo velmi proměnlivé. Když pominu silný vítr, tak polovinu trasy jsme měli polojasno a polovinu zataženo s občasným sněžením. Trasu ale jednoznačně doporučuji, všude sněhu dostatek, žádná vyfoukaná místa na kameny a led a hlavně nádherné výhledy.

Info ze dne 3.3.
Honza Šotola, vloženo 3.3.2015 17:19

Mísečky - Rovinka: ráno napadlo asi 5cm nového sněhu, závodní tratě dopoledne protáhli vč. 15km turistického okruho (snad celý - já jel jen z Míseček na Trojdomí a zpět).Bylo kolem nuly, takže ve stopě to namrzalo a klouzalo, ale mimo stopu na ukrouhaném sněhu dobře držel modrej s fialovým.

Info ze dne 2.3.
Honza Šotola, vloženo 2.3.2015 14:55

Mísečky - závodní okruh 10km. Nad ránem pršelo a cca od 1000m sněžilo. Po posledním sněžení už nestihli tratě upravit, takže 5km okruh měl i ve stopě cca 3cm nového mokrého sněhu. Níže už jsou varhánky a mokrý sníh. Obstojně na to držel fialový klistr KR40 v kombinaci se stříbrným. S kopce i na rovině to jede uspkojivě rychle.
Teď jsou tu přeháňky, padá krupice (vypadá jak polystyren). Lidi skoro žádní, parkoviště na Mísečkách plné ani ne z poloviny.

Info ze dne 28.2.
Als, vloženo 28.2.2015 21:27

Benecko - Misecky stale prijemne svezeni. Jak na klasiku, tak na skate. Nikde zadne problematicke misto.
a.

Info ze dne 28.2.
Mirek Kalina, vloženo 28.2.2015 20:05

Dnes jsem objel s týmem Krkonošskou 70 a musím říct, že lyžování v našich nejvyšších horách dnes nemělo chybu. Krásné počasí (slunečno a skoro bezvětří) lákalo nejenom k závodění, ale určitě i k výletům.

Sněhu je po celých Krkonoších (Špindl, Pražská, Černá hora) zatím dost, úprava tratí byla na většině míst luxusní. Na většině míst byla po jedné straně připravena i stopa na klasiku. Sníh nebyl ani po ráno moc zmrzlý, takže lyžování bylo i ze sjezdů docela bezpečné. Čím později k poledni vyrazíte, tím pomaleji lyže pojedou, ale zase si užijete teplejšího počasí.

Info ze dne 27.2.
JirkaL, vloženo 27.2.2015 22:40

to Pavel: při K70 nic turistům uzavřeno není

Info ze dne 24.2.
MAT, vloženo 24.2.2015 18:18

Dnes klasická "osmička"(tvarem, ne kilometráží, ta byla 20km). Ze stadionu na Benecku na Rovinku pak doleva směr Mísečky a zpět pak nad Špindlem přes Třídomí a Rovinku zpět. Večerní sněžení tomu hodně pomohlo, zhruba 5cm nového sněhu. V okolí obou stadionů stopy i bruslení, po spojovačkách vždy alespoň jedna stopa vyjetá od běžkařů. Příjemné svezení ikdyž při teplotách nad nulou pomalejší sníh...

Info ze dne 24.2.
Pavel, vloženo 24.2.2015 14:20

Ahoj,
můžu se zeptat, jestli v souvislosti se sobotní Krkonoškou 70, dojde k nějaké uzavírce běžkařských tras pro běžné turisty? Obzvlášť mě zajímá trasa z Tetřevých bud na Klínovky.
Díky moc za odpověď.

Info ze dne 23.2.
MAT, vloženo 24.2.2015 18:23

Okruhy kolem Vítkovic jsou pokud použiju auto terminologii s opatrností sjízdné všechny. Jen je to mokré, v lese s jehličím. Nad Jestřábím a Křížlicemi prosvítá tráva ale lze v pohodě objet. Po černém okruhu v lese se prošel kůň tak pozor na díry...

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Chata Votočka v Rokytnici
Ubytování přímo na sjezdovce a nedaleko tras pro běžkaře.

Odkazy k oblasti

Ski areál Špindlerův Mlýn - sekce běžecké tratě
Aktuální informace o stavu úpravy běžeckých tratí v okolí Špindlerova mlýna a Horních Míseček
Článek o lyžařských trasách západních Krkonoš
Článek z časopisu Krkonoše - Jizerské hory z roku 2006 o lyžařských trasách západních Krkonoš

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji