Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn – běžky

V centrální části Krkonoš bývají sněhové podmínky lepší než jinde, lyžovat se tam dá, i když jinde roste tráva. Hlavními středisky této oblasti a nástupními místy pro turisty na hřebenové túry jsou Horní Mísečky a Špindlerův Mlýn. Závodní běžecké tratě na Mísečkách splňují jako jedny z mála v ČR mezinárodní FIS standardy a jsou pravidelně upravovány. Z Míseček se dá vyrazit nejen směrem nahoru na hřeben na Labskou louku, ale i jižním směrem po bočním hřebeni, kudy se dá dojet až na Benecko, kde se nachází další areál se závodními bežeckými tratěmi. Ze Špindlerova Mlýna startuje každoročně známý lyžařský závod Krkonošská 70.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v okolí Míseček na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Dotaz
Tereza, vloženo 15.1.2016 9:35

Někdo nové zprávy od středy? Jak vypadají Rovinky, Mísečky? Díky a hezký víkend všem

Zodpovědět
Info ze dne 13.1.
Rob, vloženo 13.1.2016 23:40

Za poslední 3 dny tak 30c, nového sněhu. Během 3h připadlo dnes asi 5cm. Takže sníh už je a bude. Zatim je to skvělé pro kochače, pro treninkový idioty nic moc. Neuklizenej sněhovej prasečák, suma sumárum, o 40-50% horší skluz proti ideálu. Udržba tratí projevila reakční dobu českého lenochoda. Něco se průběžně projelo, ale málo a spíš v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Takže 10cm závěje běžné, i víc, stopa stihla zapadávat rychleji než ji bežkaři projížděli. Silnice na Vrbatku od odbočky na Medvědín totálně zapadlá. Jen vyjimečně ji vynechávám, ale stalo se, zatim jen pro klasu. Okruhy 7mička jde celá, je jakž takž ujetá. 5ka je projetá víc, Svážnice Medvědín projetá jen ke sjezdovkám, dál sněhovej prasečák. Tak hodně zdaru při upravě tratí :)

Dotaz
Rob, vloženo 12.1.2016 18:31

Jak to vypadal ? Jsou nějake dobré zprávy z lokality ? Dík za info .

Zodpovědět
Info ze dne 10.1.
Rob, vloženo 10.1.2016 23:24

Dnes snad poslední chudej den téhle zimy. Začíná sněžit :). Od 10% lepší kluznost než před 2 dni díky povolenému sněhu, furt o 10-15% za ideálem. Silnice na Vrbatku cela pokrytá, nahoře trochu nerovná,, slušně pevná. Na Labskou solidni slušně pevné. Totéž až na Prameny Labe. Dál horší. Dole na okruzích 5ka jde, v dolní části tráva se sněhem, mírné zhoršeni za posledni 2 dny. Svážnice Medvědínem slušná. Od teď bude líp :)

Info ze dne 9.1.
Vojta, vloženo 10.1.2016 9:19

Včera jsem jel svaznici ze Špindlu na Medvědín a každou chvilku kamínky, na skate nic moc, každou chvilku jsem to musel sundavat. V horní části uz snehu dostatek.

Info ze dne 8.1.
Rob, vloženo 9.1.2016 1:57

Behem posledních 2 dnu 10cm nového sněhu. To zpravilo silnici na Vrbatku. S minimem asfaltu a nerovná v horní partii, ale funkční. Medvědínská svážnice taky funkčí a upravovaná. Těsně ale bez problémů na kameňačkách. Ku podivu jde i 5 okruh, taky upravená, ale to už je dole mix sníh/tráva, při sjezdech problém s odhadem brzdného efektu kamínků. Dnes suchej, takže pomalej sníh, asi 20% proti ideálu.

Info ze dne 8.1.
Jarda, vloženo 8.1.2016 19:22

Dnes Medvědín asi 10 - 12 nového, svážnice pokud byla vidět z lanovky projetá rolbou jen na bruslení, zadní svážnice z Medvědína do Špindlu projetá, v pohodě na ní chodili na skialpách. Zatím nic moc, mimo technického celkem tak 15 - 17 cm i v 1100mnm. Silnice na Vrbatku by mohla jít ( pokud ji zase někdo nevypluhuje :-) )

Dotaz
Tereza, vloženo 8.1.2016 15:22

Ahoj, nevíte někdo, jak to vypadá na mísečkách se sněhem? Jestli má smysl tam na běžky vyrazit..
Díky!

Zodpovědět
Dotaz
Janča, vloženo 8.1.2016 11:38

Ahoj všem, netušíte někdo, zda má cenu jet zítra (sobota) na Rovinku, Mísečky atd.?
Je tam nějaký sníh (alespoň na závodních tratích?
Díky moc :-)

Zodpovědět
Info ze dne 6.1.
Rob, vloženo 7.1.2016 12:49

Na 99% dead. Budou tam kameny a tenká sněhová pokrývka. Nebyl jsem tam, ale byl jsem výš a těsně vedle. Z toho se to dá odvodit.
(Odpověď na dotaz uživatele Erika z 7.1.: Nevíte někdo jak to vypadá se sněhem na trase Benecko - Rovinky a dál. Chystáme se o víkendu s malými dětmi a tohle je ideální trať na první seznamování.
Díky)

Info ze dne 6.1.
Rob, vloženo 7.1.2016 0:01

Cesta na Vrbatku jde na kameňačkách. Bohužel tu zjevně sníh nepřipadl poslední 2 dny. Lehkému dotyku s asfaltem se dole asi občas nevyhnete. Vrstva sněhu je tenká pár cm. Nahoře nerovné. Ale jde to. Sníh spíš pomalý. Svážnice Medvědínem v podobném stavu. Občas větší kameny.

Info ze dne 3.1.
Míra, vloženo 4.1.2016 12:25

Cesta na Vrbatku už jde na kameňačkách

Dotaz
jir, vloženo 4.1.2016 12:22

Rob: podle posledního vývoje se nechá předpokládat, že jestli něco nasněží, tak bude prohrnuto a posoleno.

Zodpovědět
Dotaz
Rob, vloženo 4.1.2016 12:10

Zdravim. Pokud by někdo věděl v úterý 5.1.2016 večer aktuální info z Míseček a silnice na Zlatého návrší, budu za ně vděčen. Díky.

Zodpovědět
Info ze dne 3.1.
Zbynek, vloženo 3.1.2016 9:25

bez vazby na poškozené pneumatiky uvádím:
Myslím si, že vzor placených tratí "někde" v zahraničí není důvodem k ospravedlnění úpravy anebo neúpravy stop. myslím, že naše česká společnost obecně(stát, kraje a města) utratí nehospodárně daleko více peněz za jiné aktivity. Jsem toho názoru, že nelze vždy spojovat přímou úhradu za cokoliv. Běžecké lyžování má přeci více vedlejších efektů jak pro turistický ruch tak pro zdraví obyvatel. Běžkař utratí za občerstvení na horách (většinou) cestou více než 75% ceny paliva pokud jede autem, jde do státní pokladny :-) nevidím důvod proč zase všechno zpoplatňovat! Peněz je dost, stačí je správně směrovat. Znám mnoho středisek v zahraničí bezplatných a rádi tam utratíme za jídlo, pití a jiné aktivity, protože tam funguje cestovní ruch jako celek!
(Odpověď na dotaz uživatele Rob z 1.1.: Když se originální podstata web site vytratí objektivně, tak možná nevadí chvilku psát aspoň o blízkých věcech. Pokud někdo prořezal pneumatiky chatařům z Labské za to že protáhli dočasně silnici Misečky Labská v období této zoufalě zimy, tak já se od tohoto bezduchého činu distancuju jako vášnivý a vysoce aktivní bežkař. Pokud to udělal naštvanej běžkař, tak se omlouvám jako běžkař, kterej si uvědomuje cenu a va´ží si úpravy tratí, díky které se dá na běžkách jezdit v ji ém stylu než před 100 lety. Běžkaři nejsou zrovna silný zdroj financí pro lokalitu, ale trocha se s tim dá udělat. Úpravy tratí pro běžkaře jsou i různým způsobem zpoplatněny ve světě. Jizerky to řešej parkovištěm plus dárcovstvím, ve Francii jsem platil přímo vstup do bežkařského epicentra. Kdyby vznikla dohoda o úpravě tratí pro běžkaře v oblasti nad Mísečkama tak aby bylo za co platit, já jsem pro. Chtělo by to ale udržovat silnici na Zlaťák v solidnim stavu plus ještě něco na hřebenech. Ze Zlaťáku to bývá na hřebeny většinou neupravované, cožje ultra škoda.)

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Restaurace Krkonoše
Nechte si od Restu doporučit výtečný podnik. Sbírejte body na jídlo zdarma!

Odkazy k oblasti

Ski areál Špindlerův Mlýn - sekce běžecké tratě
Aktuální informace o stavu úpravy běžeckých tratí v okolí Špindlerova mlýna a Horních Míseček
Článek o lyžařských trasách západních Krkonoš
Článek z časopisu Krkonoše - Jizerské hory z roku 2006 o lyžařských trasách západních Krkonoš

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji