Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn – běžky

V centrální části Krkonoš bývají sněhové podmínky lepší než jinde, lyžovat se tam dá, i když jinde roste tráva. Hlavními středisky této oblasti a nástupními místy pro turisty na hřebenové túry jsou Horní Mísečky a Špindlerův Mlýn. Závodní běžecké tratě na Mísečkách splňují jako jedny z mála v ČR mezinárodní FIS standardy a jsou pravidelně upravovány. Z Míseček se dá vyrazit nejen směrem nahoru na hřeben na Labskou louku, ale i jižním směrem po bočním hřebeni, kudy se dá dojet až na Benecko, kde se nachází další areál se závodními bežeckými tratěmi. Ze Špindlerova Mlýna startuje každoročně známý lyžařský závod Krkonošská 70.

Užitečnou pomůckou je mapa aktuálně upravených tratí v okolí Míseček na Skimapě.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 25.3.
LFC, vloženo 27.3.2016 1:56

Od Čtyř pánů rozšlapané neupravené hold v této části Krkonoš je to spíše na backcountry.
Zlaté západní Krkonoše nebo Jizerky.

Info ze dne 24.3.
nick, vloženo 24.3.2016 7:19

no, pokud máš auto, tak se snad vyplatí jet na Mísečky autem, je to sice 40 km (směr Jilemnice), ale poměr cena x výkon je rozhodně lepší...
Nebo, pokud je nahoře sníh a jste zdatní, udělat celodeňák, vyjet busem na Špindlerovku a odtud přes Labskou na Mísečky. Dolů to pak po sjezdovce sjedete zpět do Špindlu... SKOL :-)

Info ze dne 22.3.
Marci, vloženo 22.3.2016 20:59

Dnes odpoledne skate - napadlo cca 2cm, obcas svítilo i sluníčko,svaznice a tratě ujete od par lyžařů. Sice je březen, ale podmínky jsou jako v lednu ;)

Dotaz
Marek Vrťátko, vloženo 22.3.2016 11:04

Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá na trase Benecko-Rovinka-Horní Mísečky? Je to sjízdné nebo se vyplatí vyjet autem až na Horní Mísečky. Díky

Zodpovědět
Info ze dne 20.3.
Petr, vloženo 24.3.2016 21:08

Na Vrbatovu boudu to jistě bude sjízdné. S největší pravděpodobností i na skate.
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 24.3.: Zdravim....nevi nekdo jak vypada cesta z Misecek na Vrbatovu boudu...diky)

Info ze dne 20.3.
Honza, vloženo 22.3.2016 8:07

Počasí nic moc, ale sněhové podmínky parádní. projeto 7 a 10km okruhy a až na pár maličkostí naprosto skvělé ježdění bez lidí. Upraveno na skate. Na některých místech lehce rozježděno od závodů, ale nijak to neomezovalo. Sněhu dostatek. Občas už trochu padá jehličí na trasu, ale nic závažného. Na to, že je 22 březen to bylo moc dobré. Parkování úplně bez problémů.

Info ze dne 20.3.
Marci, vloženo 20.3.2016 16:50

skate - dnes dopoledne byly na tratích závody. Jinak po ukončení závodů - trať 10 km sice od závodníků "vyjetá", ale pořád pěkný a rychlý povrh. Svážnice byla upravena pouze po sjezdovku, k závoře uhlazená od lyžařů. Jinak celkově super lyžování a žádné lidi :)

Info ze dne 16.3.
Harec, vloženo 16.3.2016 22:05

Cesta z Horních Míseček na Zlaťák oproti pondělku lehce rozčochtaná od pěšáků, jak něco připadlo. Sníh tupý, ale vybruslit se to dalo. Za mohylou směrem k Labské boudě rolbou nebo stopařem vyjetá stopa - rychlá jako šlak. Pod pramenem Labe doleva na Voseckou boudu a přes Svinské kameny zpátky k Labské boudě. Tento okruh neupravený a nepříliš vhodný na skejtové lyže, ale stálo to za to - zima v plné kráse - smrky a smrčky pokroucené a oblečené do kazajky z ledu a sněhu, na dřevěných tyčích podél cesty v celé výšce až 30 cm široké ledové záclony od větru. Místy zamrzlé i turistické ukazatele. Prostě nahoře ještě kraluje zima a tak neváhejte a hurá na lyže. SKOL

Info ze dne 14.3.
Lukas, vloženo 16.3.2016 12:54

Predevcirem jsme presne tuto trasu sli, usek Spindlerovka-Lucni proslapnuto, od Lucni na bufac upraveno,od buface ke srubu proslapnuto,od srubu pres krasnou plan do svateho petru opet upraveno. Snehu bylo vsude dost,bylo to na jednicky a navic vcera jeste cca 5 cm pripadnulo. Nadhera.

(Odpověď na dotaz uživatele Kuba z 15.3.: Ahoj, nemáte někdo prosím aktuální informace z trasy: Špindlerovka - Luční - Výrovka - Na Rozcestí - Klínovky - Krásná pláň - Svátý Petr. Jaký je sníh - zmrzlý nebo prašan? Je někde stopa na klasiku? Je to sjízdné až do Špindlu na jedničkových lyžích? Děkuji za reakci, ve čtvrtek se tam chceme vydat.)

Info ze dne 14.3.
Harec, vloženo 14.3.2016 23:15

Na Horních Mísečkách tratě upravené kromě nejodlehlejší smyčky 10 km okruhu (v délce 3 km), kde byla patrná starší úprava a několik holých míst. Svážnice rovněž upravená. Silnice na Zlaté návrší poježděná, povrch celkem rovný, nechá se to vybruslit v celé délce. Od mohyly až k Labské boudě široká magistrála, pěkné bruslení. K prameni Labe se to rovněž nechá vybruslit, ale od odbočky to není upravené. Počasí výstavní. SKOL

Info ze dne 12.3.
Jirka, vloženo 12.3.2016 19:27

Skate - celá trasa Krkonošské 70. Všude dost sněhu a kromě úseku Klínovky - Friesovky i výborně upraveno. Super.

Info ze dne 12.3.
Marci, vloženo 12.3.2016 18:52

Dnes H.Misecky - skate- svaznice upravena, závodní tratě 10km- upravena v týdnu, ale pekna.
Jela jsem na Rovinku přes Janovu horu, cesta byla v týdnu upravena, kopec pred Rovinkou je kus ledu a v jednom místě nutné sundat lyže. Do kopce bych to bruslit nechtěla :). Z Rovinky již kolem Piráta, na skate vcelku pekne:).

Info ze dne 12.3.
Honza Šotola, vloženo 12.3.2016 12:33

Mísečky - závodní tratě - dopoledne:
Dnes se tu honí mraky, teplota i v poledne kolem nuly a slunce moc neškodí.Malinko i za sněžilo, ale na zemi to není znát.
Tratě jsou upravené (ale ne z dnešní noci), krásně tvrdé na bruslení, jen na několika málo místech měknou do firnu. Stopa je uježděná do zrcátek, na klasiku moc nedrží. Zkusil jsem stříbrný a červený klistr, celkem držel mimo stopu.
Jel jsem jen 5km okruh, ale jak to tu tak sleduju, bude okruh na Rovinku podobný, jako jsem popsal 7.3. (od té doby dost nasněžilo, ale čtvrteční slunce to asi zase vyžralo). Asi by se dalo risknout, že tam všude bude nějaký sníh, ale čekal bych dole buď leďák, nebo firn. A nad Beneckem možná už pár fleků asfaltu.

Info ze dne 12.3.
René, vloženo 12.3.2016 9:47

Ahoj,nevíte někdo jak to vypadá se sněhem z Bemecka na Mísečky pes Rovinky

Info ze dne 10.3.
Honza Šotola, vloženo 10.3.2016 16:47

Mísečky - Labská bouda - Violík:
Dnes dost svítilo slunce a sníh velmi rychle zmýdlovatěl. Stříbrný klister držel jen ve stínu a pak občas na Labské louce. Jinak to dost klouzalo (měkčí klistr jsem nevzal).
Silnice na Vrbatku je uplouhaná lyžaři do hladka (jen pár zbytků stop od pěšáků, kterých chodí hojně). Horní úsek už to odpoledne trochu namrzá (je pod mrakem). Z Vrbatky na Labskou byl odpoledne už sníh kvalitní (žádný leďák ani mejdlo).
Od Čtyř pánů k hranicím je to zdupané, ale očas je vedle té cesty vyjetá kvalitní čistá stopa. Hraniční hřeben je jako obvykle zdupaný, byly tam pokusy o dvě stopy vedle sebe, ale v obou jsou šlápoty. Sněhu je dost - na hřebeni vyfoukáno tak na 30cm, na Labské louce něco mezi 100 a 150cm.

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Restaurace Krkonoše
Nechte si od Restu doporučit výtečný podnik. Sbírejte body na jídlo zdarma!

Odkazy k oblasti

Ski areál Špindlerův Mlýn - sekce běžecké tratě
Aktuální informace o stavu úpravy běžeckých tratí v okolí Špindlerova mlýna a Horních Míseček
Článek o lyžařských trasách západních Krkonoš
Článek z časopisu Krkonoše - Jizerské hory z roku 2006 o lyžařských trasách západních Krkonoš

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji