Eshop s lyžařskými vosky
 

Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn – běžky

V centrální části Krkonoš bývají sněhové podmínky lepší než jinde, lyžovat se tam dá, i když jinde roste tráva. Hlavními středisky této oblasti a nástupními místy pro turisty na hřebenové túry jsou Horní Mísečky a Špindlerův Mlýn. Závodní běžecké tratě na Mísečkách splňují jako jedny z mála v ČR mezinárodní FIS standardy a jsou pravidelně upravovány. Z Míseček se dá vyrazit nejen směrem nahoru na hřeben na Labskou louku, ale i jižním směrem po bočním hřebeni, kudy se dá dojet až na Benecko, kde se nachází další areál se závodními bežeckými tratěmi. Ze Špindlerova Mlýna startuje každoročně známý lyžařský závod Krkonošská 70.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 17.1.
Koloděj Hřib, vloženo 17.1.2015 17:30

Zdravím, máte někdo zprávy jak to vypadá na tratích mezi Beneckem a Mísečkama? Díky za info

Info ze dne 13.1.
Máša, vloženo 13.1.2015 21:40

Taky jsem jel dnes od Bellevue na Mísečky a zpět. Trat na bruslení skutečně pěkná a ještě bych doplnil, že je i na každé straně pěkná stopa na klasiku...

Info ze dne 13.1.
harec, vloženo 13.1.2015 21:33

Dnes skate z Benecka na Zlaťák a zpět. Tam po tratích, zpátky po plynovodu a okolo Bellevue. Sněhu dost, místy v lesních úsecích odpoledne rozmočený, jak kapalo ze stromů. Mezi Beneckem a Mísečkami projeto rolbou. Dejte pozor při sjezdu od Benecka na Rovinka, v dolní třetině svahu jsou cca na středu dva lavory od spodní vody, které jsou vidět na poslední chvíli. Najet do toho, byl by člověk rád, že zlomil jenom lyži. SKOL.

Info ze dne 11.1.
Zdeny, vloženo 11.1.2015 18:17

Dnes ráno vše trošku ledovaté, ale v průběhu dne sněžilo a tak to bylo čím dál lepší. Svážnice dobrá na skate i klasiku. Na 5 km okruhu nebyla stopa na klasiku a občas menší hrudky od rolby. Kameny nikde nebyly. Až do zítra upraví, tak to bude výborné.

Info ze dne 7.1.
figur, vloženo 7.1.2015 16:33

Trasa z Benecka od Bellevue přes Janovu horu na Mísečky a svážnicí do Labského dolu. Zpět na Benecko přes Třídomí.Z Benecka super manžetr trochu poškozený pásovou čtyřkolkou se saněmi.Z Rovinky pouze klasická stopa, pro bruslaře (můj případ) trápení v cca 10cm sněhu. Po napojení na běžecký areál Mísečky včetně svážnice do L. dolu bezva. Zpět cca 2 km upraveno, dále pouze ujeto běžkaři ale lepší než Janova hora. Sněhu dostatek. Nejlepší je svážnice Labský důl.

Info ze dne 4.1.
Harec, vloženo 4.1.2015 19:30

Dnes 04.01.2015 výjezd na Horní Mísečky. Okolo 09:00 poloprázdné parkoviště (parkování zdarma). Volil jsem mezi zachovalými skejtovými lyžemi a práskačkami - klasičkami. Nakonec bruslení a udělal jsem dobře. Na klasiku nebyla projetá stopa. Bruslení v pohodě. Pětka byla po ránu projetá rolbou, ale stále sněžilo, tak se to trochu bořilo, sníh byl tupý, nijak extra to nejelo, ale spokojenost. Pětkrát jsem si obkroužil pětku, na první lyžování pro mě dostačující. Zejména ve stoupání místy viditelný kamínek nebo zmrzlá hlína, ale s trochou opatrnosti se dalo jet i na pěkných lyžích. Docela funělo a jak sněžilo, tak to flákalo do ksichtu. Chvílemi v lesních úsecích v závětří, když zasvítilo sluníčko - zimní pohoda. Jen ať ještě připadne, ať brzy zapomeneme na loňskou sezónu. SKOL !

Info ze dne 4.1.
Dejv, vloženo 4.1.2015 18:35

Na víkend jsme byli s kamarádem na Mísečkách a nemůžu si moc stěžovat. Jezdili jsme hlavně závodní okruhy od 1km až po 5km. V sobotu na pětce byly občas ledové plotny,ale dalo se v pohodě. V neděli ráno tam napadlo tak 8 čísel(sněží dál) a ráno to ujela rolba.... takže to bylo krásný, akorát stále sněží, tak to rychle zapadalo a poté se to lehce bořilo... Ted má ještě tak den sněžit, no a potom, když to projede rolba, tak to bude jedna velká fantazie! Příští víkend jedem asi zase, tak hodim info! :)

Info ze dne 4.1.
Esoš, vloženo 4.1.2015 18:06

Z Benecka přes Rovinka na Mísečky prašan, bez jediného kamene . Až připadne a bude udělaná stopa, luxus.

Info ze dne 3.1.
Mirek Kalina, vloženo 3.1.2015 17:15

Dnes se na Benecku odjely první závody VŠ ligy v běhu lyžích. Závodilo se bruslením. Jezdilo se ze stadionu na vrchol promenády před sjezdem na Rovinka.

Sněhu tam bylo vcelku dost, bohužel byl skoro všechen ve formě ledu, takže to bylo na pořádné hrany. Pár šutýrků se našlo, ale nebyl problém se jim vyhnout.

Info ze dne 3.1.
hopik, vloženo 3.1.2015 16:23

Dnes z Míseček okolo Janovi hory na Rovinku a okolo Třídomí zpět. Výška sněhu docela ušla, jen občas nějaký kamínek, ale celá trasa byla hodně zledovatělá a neupravená. Dnes by mělo sněžit, pak by se tam mohla projet rolba a bude to bomba.

Info ze dne 1.1.
T.J., vloženo 2.1.2015 9:31

Mísečky-Vrbatovka-Pramen Labe a zpět
Na Vrbatovku super podmínky na bruslení, stopa na klasiku žádná. Trochu to tálo, ale dalo se. Parádní výhledy - Ještěd, Sněžka,... Nahoře dost foukalo, jeli jsme přímo na Prameny po žlutý značce a bylo to hodně zmrzlý. Magistrálu cca v 15 hodin upravila rolba (bez stopaře na klasiku). Pokud nebude pršet, tak nahoře sníh ještě dlouho vzdrží.

Info ze dne 1.1.
Zuzka J., vloženo 2.1.2015 8:58

Zaparkovali jsme ve Strážném na horním parkovišti za 50 Kč/den (ne dole v Lomu) a vyrazili směr Šestidomí a rozcestník U Krásné Pláně. Směrem nahoru jsme lyže nazuli kousek za Šestidomím, směrem dolů jsme sundavali už kousek za Krásnou Plání kvůli místům vydřeným až na asfalt. Od Krásné Pláně výše to bylo pěkné lyžování, ač čerstvý manšestr byl jen mezi vrškem sjezdovek Svatého Petra a Hromovkou. Zbytek ujela rolba už někdy dřív, ale bruslit se tam dalo v pohodě. Stopa na klasiku jen sem tam od lyžařů, spíš ale bez stopy.

A zapomněla jsem na náčrtek trasy: http://www.ma­py.cz/s/eYGH

Info ze dne 1.1.
Mirek Kalina, vloženo 1.1.2015 22:46

Zpráva od kamarádů z Benecka z dnešního odpoledne.

O víkendu se mají na tamních tratích konat první závody VŠ ligy, ale zatím to na to moc nevypadá. Prvních 50m stadionu je docela v pohodě, pak ale přichází nejhorší úsek v rozdvojení tratí a v tom hupíku (je tam fakt hodně šutrů). Zbytek promenády už pak docela jde. O samotných tratích (jak vlevo, tak vpravo) od promenády nemá cenu vůbec mluvit, tam se závodit nedá.

Celkově to vypadá, že by to chtělo nějakých 10cm nového sněhu, aby se tam dalo rozumně lyžovat. A vlastně všude, kde jsou u tratě stromy, tak jsou podmínky od dost horší než na volném prostranství.

Info ze dne 1.1.
Tomáš Blaťák, vloženo 1.1.2015 21:41

Mísečky-Rovinka 15km okruh: Díky za skvělé info od Honza Šotola, situace odpovídá popisu na 100%, i přes oblevu se podmínky nezhoršily. Poslední dva kilometry byly vyjeté koleje od nějakého JEEPa takže se hůře jelo.
Jinak super výlet.

Info ze dne 31.12.
Rosťa Zitta, vloženo 6.1.2015 10:36

Ahoj, před bufetem na stadionu na Horních Mísečkách mi někdo asi omylem vyměnil skatové běžky Salamon 10 (187cm, rok výroby 2013) a za Salamony 10 (192 cm, rok výroby 2010). Došlo i k záměně bílých holích Swix. Lyže jsou na mě opravdu dlouhé, prosím, o výměnu zpět. Děkuji. 777 599 076, roszitta@seznam.cz

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
5. přeshraniční skirogaining
Lyžařský orientační závod dvojic na 6 hodin, 1. března 2015, Klíny v Krušných horách. Předtím 28. února navíc možnost tréninku.

Odkazy k oblasti

Ski areál Špindlerův Mlýn - sekce běžecké tratě
Aktuální informace o stavu úpravy běžeckých tratí v okolí Špindlerova mlýna a Horních Míseček
Článek o lyžařských trasách západních Krkonoš
Článek z časopisu Krkonoše - Jizerské hory z roku 2006 o lyžařských trasách západních Krkonoš

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji