Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn – běžky

V centrální části Krkonoš bývají sněhové podmínky lepší než jinde, lyžovat se tam dá, i když jinde roste tráva. Hlavními středisky této oblasti a nástupními místy pro turisty na hřebenové túry jsou Horní Mísečky a Špindlerův Mlýn. Závodní běžecké tratě na Mísečkách splňují jako jedny z mála v ČR mezinárodní FIS standardy a jsou pravidelně upravovány. Z Míseček se dá vyrazit nejen směrem nahoru na hřeben na Labskou louku, ale i jižním směrem po bočním hřebeni, kudy se dá dojet až na Benecko, kde se nachází další areál se závodními bežeckými tratěmi. Ze Špindlerova Mlýna startuje každoročně známý lyžařský závod Krkonošská 70.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 14.3.
michal, vloženo 17.3.2014 12:47

ad Jana 14.3.
jak prosím vypadá silnice odzdola k první, rep. druhé zatáčce směrem nahoru k Vrbatce po víkendové změně počasí? Děkuji

Info ze dne 14.3.
Jana, vloženo 16.3.2014 13:57

K Vrbatově boudě, přes návrší, k Labské boudě a pramenu ... sněhu dost.

Info ze dne 10.3.
Tomas, vloženo 11.3.2014 11:58

Jo,celá republika bez sněhu,celý Krkonoše bez sněhu, jen ten poslední 2km okruh na střelnici a zpět je ok, a oni se musí procházet zrovna tam.Ačkoli se tam nedá ani nikam dojít. Prostě to nikam nevede, jen 2km smyčka v lese. Tady ty výmluvy typu, že se nedá v Krkonoších pěšky nikam jít, aby se nechodilo po tratích, tuto zimu prostě nezaberou. Je to normální bezohlednej dobytek.

Info ze dne 9.3.
Aleš, vloženo 12.3.2014 8:58

Šli jsem na běžkách od Špindlerovky po hřebeni na západ.... Sníh tak od 1200m a výš. Od Špindlerovky až po Sněžné jámy většinou sníh je, ale stopa rozdrbaná, občas koukají šutry, často se nosí. Od Sněžných jam přes Labskou louku až po Voseckou velmi dobré podmínky.....

Info ze dne 9.3.
K., vloženo 11.3.2014 10:41

Od Jilemnické boudy se musí lyže směrem na Vrbatovu boudu asi 200 nést, poté je to již v pořádku. Jinak se chodci začali pohybovat nejen na Masarykově silnici, ale i na tratích na Mísečkách. Jim doporučuji Český ráj, tam je na pěší výlety ideální stav!

Info ze dne 8.3.
Dan, vloženo 11.3.2014 12:13

Ahoj všem! Info ze soboty.
Vyjel jsem lanovkou na Pláně (za hezkých 200) a následně brzy ráno šlapal po velmi pěkně upravené pevné cestě bez vytátých míst....kamsi pod Stoh, kde jsem si nazul Sněžnice a šel vzhůru. Ale dle mého by to tam stále na dopolední výlet bylo:)

Info ze dne 8.3.
Martin B, vloženo 10.3.2014 10:58

trasa Medvědín - Vrbatova - Vosecká - Labská - Horní Mísečky.
Okolo deváté ráno sníh místy namrzlý, potom začal docela tát. Sníh je přemrzlý, hrubozrnný, težký. Stopy spíš na bruslení, ale na trase byl sníh všude.

Info ze dne 2.3.
JirkaL, vloženo 2.3.2014 21:36

I cesta ze Špindlu na Mísečky je v dobrém stavu, kromě pár úseků ve spodní části kolem sjezdovek, kde je holý asfalt, ale to je celkem cca sto metrů na přenášení. Jak se vjede na severní stranu kopce, tak je to bez problému.
Stadion na Mísečkách byl k večeru už velká louže.

Info ze dne 2.3.
pg, vloženo 2.3.2014 20:02

mísečky - vrbatovka - labská louka - sněžné jámy - labská bouda - vrbatovka - horní mísečky...
sníh je všude. nahoře za vrbatovkou to ještě dokonce vypadá jak v zimě:-) odpoledne už sjezd z vrbatovky na horní mísečky po morkým, ale sníh až k autobusu.

Info ze dne 1.3.
david a., vloženo 3.3.2014 18:47

Mísečky - Vrbatova - pramen Labe .- hranice - Sněžné Jámy - zpět po hranici na Voseckou - Krakonošova snídaně - Ručičky - Dvoračky - Vrbatova - Mísečky. Po Krakonošovu snídani zmrzlý sníh, na hranicích místy holé kameny. Z Vosecké zmrzlý držkopád. Okolo Ručiček a Dvoraček mokrý hluboký sníh, nutno nosit. Výstup ze Dvoraček též s lyžema v rukou. Jinak paráda.

Info ze dne 1.3.
Mirek, vloženo 1.3.2014 20:50

Mísečky dnes dobré. Okruh pětka pěkně upravený a ráno i dobrý sníh, na Vrbatovku sněhu dost, jen se to po obědě na sluníčku začalo bořit. Za Vrbatokou parádní poježdění i po obědě. Příjemné překvapení.

Info ze dne 26.2.
Dinamit, vloženo 1.3.2014 13:05

Z Hornich Misecek do Spindlu uz je to spatne. V polovine dosel snih a musi se jit pesky. Bylo to zledovatele a plne kaminku.

Info ze dne 25.2.
JiříK, vloženo 25.2.2014 19:17

Horní Mísečky - Vrbatova bouda - Labská louka dopoledne výborný sníh, výstup v pohodě i na červený vosk. Směrem na Voseckou boudu umydlené, občas led, ale jde to. Z Vosecké boudy dolů - alespoň začátek nejprudšího klesání - raději bez lyží, led. Pak doprava směr Terex (Janouškova cesta) souvislá pokrývka mokrého sněhu. Na letošní zimu dobré :)

Info ze dne 25.2.
Standa Tichý, vloženo 25.2.2014 17:12

Vrchní zastávka lanovky Pláně-Chalupa na Rozcestí-Výrovka-Luční bouda: sněhu dost, méně upravená trať. Luční bouda--Špindlerova bouda. Neupravená ceta, nikde se nemusí sundavat, občas led. Celkový doje z cesty velmi dobrý.

Info ze dne 24.2.
Honza Šotola, vloženo 24.2.2014 17:03

Běžecké tratě Horní Mísečky: 2km okruh (na střelnici) nově upravený, 5km okruh upravený asi dříve. Sněhu dostatečně, žádné kameny. Úseky ve stínu jsou příjemně tvrdé, ale lze se do nich zaříznout a je na nich i trochu naškrábáno sněhu, takže to drží i na klasiku. Leďák jen na pár místech kolem lanovky z Labské. Kam svítí slunce (cca 1/3 trati), tam je hnojný firn. Obdobně vypadá i cesta k medvědínským sjezdovkám. Mazal jsem klistr modrý K30, fialový K50 a univerzál K21 a drželo to skoro všude.

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Tauplitz - "česká" chata Haus Alpin
Na Tauplitzu jsou již upravené stopy - aktuální info na webu chaty. Na listopad speciální snížené ceny ubytování.

Odkazy k oblasti

Ski areál Špindlerův Mlýn - sekce běžecké tratě
Aktuální informace o stavu úpravy běžeckých tratí v okolí Špindlerova mlýna a Horních Míseček
Článek o lyžařských trasách západních Krkonoš
Článek z časopisu Krkonoše - Jizerské hory z roku 2006 o lyžařských trasách západních Krkonoš

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji