Eshop s lyžařskými vosky
 

Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn – běžky

V centrální části Krkonoš bývají sněhové podmínky lepší než jinde, lyžovat se tam dá, i když jinde roste tráva. Hlavními středisky této oblasti a nástupními místy pro turisty na hřebenové túry jsou Horní Mísečky a Špindlerův Mlýn. Závodní běžecké tratě na Mísečkách splňují jako jedny z mála v ČR mezinárodní FIS standardy a jsou pravidelně upravovány. Z Míseček se dá vyrazit nejen směrem nahoru na hřeben na Labskou louku, ale i jižním směrem po bočním hřebeni, kudy se dá dojet až na Benecko, kde se nachází další areál se závodními bežeckými tratěmi. Ze Špindlerova Mlýna startuje každoročně známý lyžařský závod Krkonošská 70.

Odkaz: webkamery - Krkonoše

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 24.2.
Pavel, vloženo 24.2.2015 14:20

Ahoj,
můžu se zeptat, jestli v souvislosti se sobotní Krkonoškou 70, dojde k nějaké uzavírce běžkařských tras pro běžné turisty? Obzvlášť mě zajímá trasa z Tetřevých bud na Klínovky.
Díky moc za odpověď.

Info ze dne 23.2.
MAT, vloženo 24.2.2015 18:23

Okruhy kolem Vítkovic jsou pokud použiju auto terminologii s opatrností sjízdné všechny. Jen je to mokré, v lese s jehličím. Nad Jestřábím a Křížlicemi prosvítá tráva ale lze v pohodě objet. Po černém okruhu v lese se prošel kůň tak pozor na díry...

Info ze dne 16.2.
Harec, vloženo 16.2.2015 21:56

Dnes skate z Benecka na Horní Mísečky a zpět - tam po tratích, zpátky po plynovodu. Na Mísečkách tratě upravené - ještě odpoledne leckde manšestr. Obě cesty na Mísečky neupravené, stopy zledovatělé, uprostřed taky, při bruslení to ustřelovalo, hodně jehličí a větviček. Počasí super, lidí málo. Kdo si chce zajezdit, vyjeďte raději rovnou na Mísečky.

Info ze dne 9.2.
H., vloženo 9.2.2015 10:32

Info zde:
Mísečky:
http://www.skiareal.cz/bezky
Benecko:
http://bilestopy.cz/cs/krkonose/beneckovitkovice

Na Mísečkách je teď 100% jistota, že bude upraveno vše. Na Benecku se starají o tratě také velmi svědomitě.

Info ze dne 9.2.
Luděk, vloženo 9.2.2015 10:07

Dobrý den
Jedeme na týden a sype a sype. Nějaké aktuální info Rovinka, Mísečky,špindl? Moc děkuji

Info ze dne 5.2.
JirkaL, vloženo 6.2.2015 20:25

Benecko-Rovinka-Mísečky po plynovodu parádní úprava pro skate i klasiku. Z Rovinek to vypadalo stejně dobře všemi směry-kolem Janovy hory, velbloudka, k Bellevue. Tratě na Mísečkách čerstvě upraveny.
To Alena: aktuální stav tratí v okolí Vrchlabí najdete zde http://www.krkonose-vrchlabi.cz/bezecky-areal-vejsplachy

Info ze dne 1.2.
H., vloženo 2.2.2015 12:19

1.2.2015 Benecko- Rovinka-Pirát-Mísečky a zpět. Závodní tratě na Benecku upravené, stejně i z Rovinek na Mísečky.
31.1.2015 Jsem sjel do Vrchlabí z Rovinek Velbloudí (Ale tam bylo v podvečer cca. 10 cm nového na upraveném podkladu ) nad Bubákov a sjezdovkou dolů. Cca. 600m pod Mísečkami diskuse s třemi pěšáky na upravené trati "My si můžeme chodit kudy chceme, nám nikdo nemá co zakazovat a poroučet".

Info ze dne 1.2.
hlavki, vloženo 1.2.2015 9:10

Opäť krásne upravené trate, až na debila, ktorý rozryl skútrom cestu na vrbatovku (v zákrutách úplne).

Info ze dne 31.1.
hlavki, vloženo 31.1.2015 8:53

Dnes ráno krásne upravené trate na Horních Mísečkach. Sněží.

Info ze dne 30.1.
milda, vloženo 31.1.2015 6:49

Trasa z Benecka-Rovinka-Plynovodni-Misecky-Janova Hora-Rovinka-Benecko, stopa absolutne bez upravy!!!???? pouze proslapana boulovata stopa,ktera lyze vubec nevede....mezitim pesaci,skutry....proste tragedie. jinak vsude spousty snehu, -3C a obcas snezeni- zimni idyla. mazano swix V45,ktery zacal pod miseckani namrzat,premazano modrym extra V40 a ok.
souhlas s Kamzikem, je skoda, ze je mistnim podnikatelum jedno,po jakych tratich se tu bezkuje!!!ikdyz jak jsem videl,hospody jsou
plne...a o to prece jde.
v nedeli si radeji zajedu do preplnenych Jizerek,sice o 30km dal,ale s jistotou,ze se svezu po upravenych tratich. Skol

Info ze dne 30.1.
kamzik, vloženo 31.1.2015 1:35

stopa na Rovinky projetá pouze od lyžařů, kterých bylo na trati poměrně dost. Opravdu nechápu, proč nejsou stopy strojově upraveny, za chvilku už do Krkonoš nikdo nebude mít důvod jezdit! sjezdovky předražené a běžecké tratě, hrůza, naprosto bez zájmu místnoch vesnic ! nechápu, proč s tím místní hoteliéři nic nedělají, takhle tu za chvilku zkrachujou úplně všichni :-( . smutný to příběh!

Info ze dne 30.1.
milda, vloženo 30.1.2015 7:20

Zna tady nekdo duvod,proc se neupravuje stopa z Benecka na Misecky? samozrejme se setri,ze?
z toho duvodu jezdim do preplnenych Jizerek.je to docela ostuda,kdyz to porovnam.

Info ze dne 29.1.
Míla, vloženo 29.1.2015 22:53

Dnes večer jsem byl Benecko-Třídomí-HM-Janovka-Benecko. Vzhledem k tomu, že v poslední době napadlo relativně dost nového sněhu, tak je to měkkéí, odraz při bruslení se boří. Někdy jsem jel radši soupaž než bruslit :) Úsek Benecko-Labská upraveno spíše turisty a místními boudaři na skútrech než rolbou (stopa na klasiku tu ale byla). Od Labské přes 10km okruh hezky upraveno. Dále na Janovku už opět pouze upraveno svépomov od turistů. Asi ještě horší než cesta přes Třídomí. Celkově hezká projížďka vše je okolo bílé, ještě aby rolbaři trochu pomohli a bude to 1 s * :)

Info ze dne 28.1.
milda, vloženo 28.1.2015 4:48

Chci se zeptat,jak to vypada na tratich z Benecka na Misecky po vcerejsim snezeni? docela pochybuji o strojove uprave....

Info ze dne 26.1.
Frantik, vloženo 26.1.2015 10:55

Tratě kol Benecka vesměs upravené, stopa často přimrzlá, spíš na klistr. Méně lidí než o víkendu. Výjimkou je hlavní z Benecka na Rovinky, kde je to samá škola.

Doporučujeme

Ubytování v Krkonoších
Velká nabídka ubytování v Krkonoších za výhodné ceny. Zajímavé pobytové balíčky...
Chata Votočka v Rokytnici
Ubytování přímo na sjezdovce a nedaleko tras pro běžkaře.

Odkazy k oblasti

Ski areál Špindlerův Mlýn - sekce běžecké tratě
Aktuální informace o stavu úpravy běžeckých tratí v okolí Špindlerova mlýna a Horních Míseček
Článek o lyžařských trasách západních Krkonoš
Článek z časopisu Krkonoše - Jizerské hory z roku 2006 o lyžařských trasách západních Krkonoš

Kulturní akce - Královehradecký kraj

Načítám data...
Další kulturní akce v Královehradeckém kraji