Obecná diskuze o lyžování

Nově vytvořené obecné fórum můžete využívat k diskusi o čemkoli lyžařském. Zprávy o aktuálních sněhových podmínkách samozřejmě nadále patří k příslušným běžkařským oblastem. Naopak komentáře, které žádné informace o aktuálních podmínkách neobsahují, můžeme ze stránek se sněhovým zpravodajstvím v jednotlivých oblastech občas přesouvat sem. Stránky se zprávami z oblastní pak budou přehlednější.

V obecné diskusi jsou tedy podmínky pro vkládání příspěvků benevolentnější. Nepatří sem ale neslušné komentáře a reklama, takové zprávy mohou být mazány.

Nejnovější diskusní příspěvky

Kvůli napadaní spamovacím robotem byla obecná diskuze dočasně pozastavena, takže tlačítko pro přidání zprávy zde není úmyslně. Třeba ho to časem přestane bavit a zas ji otevřeme. Děkujeme za pochopení.

Petr, vloženo 19.4.2017 8:39 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Tak jsem zjištoval některé informace o pluhovaní cesty na Labskou boudu. KRNAP může prověřit, zda při tom nepoškodili nějak přírodu, ale jinak je na ně více méně krátký i kdyby to chtěl nějak víc řešit. Tedy snad jen můžeme apelovat na Labskou boudu, aby aspon ze slušnosti dali vědět, když cestu propluhují. Býva to poslední místo v Krkonoších (možná ČR), kde bývá poslední sníh. My ale bohužel ani nevíme, zda tam můžeme vyrazit, či nikoliv, protože nevíme, zda je to vypluhované. Nevíme, zda si vzít lyže, nebo už kolo. Myslím, že v době internetu (FB apod.) by nás Labská b. mohla tedy informovat, at víme. Já je o to požádám a možná by bylo dobré, kdybych nebyl sám.....Ahoj :o)

Petr, vloženo 18.4.2017 22:58 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Ahoj. Asi by jsme na takového člověka jako je Luděk neměli vůbec reagovat. Opravdu to je to škoda slov. Nebudu mluvit o tom, že píše, že jsou lidi agresivní, že se napadají apod. a pak je jeho psaní nejméně slušné. Ale dobrá, ted fakta. Letos občas Labská b. upravovala asi. Ale rozhodně se na to nedalo letos spolehnout a ty roky nazpátek neupravovala, jen to rolba poničila pásama, nezatahla za sebou a nebo pluhovali. Tedy Luděk fakta vubec nezná. Nevim zda vždy, tedy i na jaře, ale na pluhovaní skutečně potřebují povolení a např. minule Vánoce, kdy vypluhovali poslední sníh v ČR, tak toto povolení neměli. Sam jsem se informoval na KRNAPu. Tedy přátelé, měl bych návrh. Pláčeme dobře, ale na špatném hrobě. Tady se nic nevyřeší, je třeba to řešit jinak. Např., psát dotazy přímo na KRNAP. Já tam psal o těch předlonských Vánocích a nyní napíši asi znova. Když se nám něco nelíbí, je třeba to řešit. Zrovna tak jsem psal na obecní uřad Špindlu, protože si hrajou na světové středisko, v propagačních materialech a vsude uvádějí, jak skvěle se upravuji stopy a pak treba na Plán a okolí (kde je navíc nahoře cedule: BĚŽKAŘSKÝ RÁJ) neprojela rolba za první měsíc a půl zimy ani jednou. Pak parkrat v unoru a pak zase už nejezdila. Informovanost o úpravě kolem Špindlu nulová. Na stránkách ski-arealu informace neaktualizované. Když trate projedou, tak to napíšou po týdnu. Když je obleva a uz ani není sníh, tak píšou upraveno. Špindl je prostě ostuda. Tedy je třeba se ozvat a né si tady poplakávat. I když uznávám, ono se stejně nic nezmění v Krkonoších, tady si běžkařů nikdo neváží... A když se už něco upraví, tak to boudaři a ostatní zase poničí skůtrama.... Škoda mluvit

Luděk, vloženo 18.4.2017 22:34 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 16.4.: ad Luděk: aha, takže každý, kdo na to má jiný názor, než Luděk je nerozumný a nenormální a měl by se dát vyšetřit... Luděk evidentně spolkl všechnu moudrost a tak nám tu nechal kousek Šalamounova hovna, které předevčírem sežral)---------------------------------------------------------------------------------------------------------------Dobrý večer,odpovím na tento příspěvek psaný ze zoufalství...Spolkl jsem více než jen všechnu moudrost poněvadž proto na Vás nezbyla žádná a voooo tom tooo jeee....Více Vás nebudu již Martine komentovat poněvadž dáme Já i Vy ze slušnosti přednost a prostor všem SLUŠNÝM běžkařům i pěšákům kterým tato stránka patří což nikdo zde ze všech vzdělaných nezaregistroval,a navíc tato stránka není lampárna takže asi tak,letím za Šalamounem pro kousek toho hovínka a třeba tam bude diamant z dolů krále Šalamouna ale nedělím se ani náhodou,jsem skrbla a přeji SPORTU ZDAR!ZDAR!ZDAR!

Luděk, vloženo 18.4.2017 22:18 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Odpověď pro Petra, vloženo 16.4.2017 0:20...)Přeji příjemný večer Petře,ono kdyby jste byl v oblasti častěji tak sám zjistíte že jakmile sníh po zimě povolil tak se všichni bez ohledu na věk propadali na zmíněné komunikaci do hluboké kaše která v noci zmrzla a s rozbřeskem okamžitě povolí,jinak jestli je Vám známo tak za mohylou již sníh nebyl vůbec žádný a na několika set metrech byl již v celé šíři asfalt a mimochodem jsem byl svědkem že i dobrý lyžař v té břečce neubrzdil a vjel do pěšáků a jiné...Jinak bych se rád zeptal proč zde nezmíníte že několikrát se zmíněnou počasím rozbředlou trať pokusila rolba v podvečer utáhnout a zmanšestrovat?Nejde to zkrátka do nekonečna což Vám jistě nikdo nemusí vysvětlovat poněvadž jste jistě vzdělaný a bystrý občan kterému nic neunikne...

Luděk, vloženo 18.4.2017 21:55 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Odpověď Hance, vloženo 16.4.2017 20:59)Dobrý večer Hanko,no se mnou to je totiž tak,aby jste se vyhnula mému podniku tak by jste musela vypnout televizi,mobil a rádiopřijímač...posílám televizní,datový i audio signál téměř 2 milionům spokojených zákazníků,takže odhlásit na poště v PL.položku poplatek za Televizi,rádio,zahodit mobil a máte mě navždy z krku...

Luděk, vloženo 18.4.2017 21:46 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Odpověď Honzíkovi z 18.4.2017 9:02.....Přeji hezký večer,no máte tedy poněkud zcestné informace poněvadž Velikonoce byli super,dokonce Velikonoční návštěvníci hor pochopili že je JARO a jak z Polské strany,tak od Vosecké tak z Míseček tak od Špindlerovky přišli shodně odhaduji v 80 procentech v POHORKOVÉ obuvi a zbytek SKIALPY a zmíněné BĚŽKY...Inu nejste přeci žádný zoufalec,hlavu vzhůru sněhu je stále dost,dejte e-mail a pošlu fotografie.Jinak Vám též VŠEM gratuluji poněvadž dnes sněží a běžky čekají ...

Luděk, vloženo 18.4.2017 21:18 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Info ze dne 13.4.Karel, vloženo 18.4.2017 11:03
Luďku,
je vidět, že buď nemáte patřičné informace, nebo záměrně lžete. Klíčové je totiž také to, že k pluhování potřebuje Labská bouda souhlas KRNAPu a ten majitelé Labské neměli. Strážci KRNAPu v nejbližší době vše prověří a budou vyvozeny důsledky. Bylo by vhodné se chovat slušně, podle všeho lze uvést jako příklad Voseckou boudu. Tam nic vypluhovaného doposud není.----------Zdravím Karle,Vy také žádáte obecní či Městský úřad zda si můžete Na jaře odhrnout sníh?Jinak o Vosecké nemám info ohledně nutného zásobování a navíc je nyní mimosezona ale Labská jede 365 dní v roce a to je markantní rozdíl nemyslíte?

Karel, vloženo 18.4.2017 11:03 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Luďku,
je vidět, že buď nemáte patřičné informace, nebo záměrně lžete. Klíčové je totiž také to, že k pluhování potřebuje Labská bouda souhlas KRNAPu a ten majitelé Labské neměli. Strážci KRNAPu v nejbližší době vše prověří a budou vyvozeny důsledky. Bylo by vhodné se chovat slušně, podle všeho lze uvést jako příklad Voseckou boudu. Tam nic vypluhovaného doposud není.

Honzík, vloženo 18.4.2017 9:02 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Milý Luďku, jako běžkař ani jako turista si už na Labské boudě nikdy nic nedám. Je mi jasné, že jakmile vidíte běžkaře, plivnete mu do jídla. To riskovat nebudu. No a uvedu to na pravou míru. Cestu v zimě upravujete jenom ze tří důvodů: 1) Aby k vám dorazili nějací běžkaři a byl zisk 2) aby se cesta nezavála do té míry, že byste s rolbou už nepřivezli žádné turisty 3) Letos jsem vás viděl jet a upravovat s rolbou jen pokud jste vezli turisty+zásobování. No a pokud byste nejezdili vůbec, ještě teď by byla sjízdná na běžkách celá silnice z Míseček až na Labskou. A věřte, o Velikonocích jste se připravili o stovky až jednotky tisíc běžkařů a desetitisícové zisky jinak v takřka mimosézńě. gratulace, pokud bylo cílem připravit se o zisky.

Hanka, vloženo 16.4.2017 20:59 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Luďku, kde podnikáte? Abychom se my, nenormální běžkaři, co rádi užíváme sněhu do poslední chvíle, Vašemu podniku vyhnuli. Z Vašeho příspěvku čiší tak velká nenávist, až se bojím, že byste mi plivl do čaje.
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 16.4.: ad Luděk: aha, takže každý, kdo na to má jiný názor, než Luděk je nerozumný a nenormální a měl by se dát vyšetřit... Luděk evidentně spolkl všechnu moudrost a tak nám tu nechal kousek Šalamounova hovna, které předevčírem sežral)

Petr, vloženo 16.4.2017 0:20 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Milý Luďku,
samozřejmě každý má svůj úhel pohledu a svou pravdu. O tom, kdy prohrnout, se povede vždy spor. I dle mého názoru letos to ještě nutné nebylo zejména s výhledem počasí v příštích min 10 dnech. A pokud jde o to podnikání a péči Labské boudy o cestu nahoru (nemám informace, zda tomu tak skutečně je), pak to není žádný dar pro běžkaře, ale zcela pragmatický zájem vlastníka Labské, jelikož jinak by tam v zimě nikdo nedorazil a mohli by zavřít...Tedy brzdil bych s těmi ostrými slovy směrem k lyžařům, třeba by se mohli rozhodnout Labskou obejít příště obloukem!

Luděk, vloženo 14.4.2017 21:52 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Přeji krásný večer všem ROZUMNÝM a NORMÁLNĚ smýšlejícím lidem kteří jsou již nedostatkovým zbožím...Každý rok se všudemožně pravidelně kritizuje odhrnutí cest na hřebenech západních krkonoš což signalizuje že nikdo z Vás kritiků nikdy nepodnikal a nepůsobil v této lokalitě poněvadž pokud by jste v této lokalitě někdo měli živnost tak nikdy takové bludy a sračky nepíšete a přístupovou komunikaci by jste vyhrnuli ještě dříve a jelikož o této problematice nic nevíte a jen špiníte tak je zbytečné něco vysvětlovat.Pokud vím tak Labská bouda z vlastních prostředků každou zimu a celou zimu udržuje LYŽAŘSKOU cestu Mísečky-Labská bouda a věřte že pokud by Labská nejezdila tak běžky Vám budou akorát tak k hovnu poněvadž by jste se na nich nahoru zkrátka nedostali a zase by jste blbě žvanili proč není odhrnuto???Takže každý normální člověk by měl pochopit že pod rozbředlým sněhem po kterém již nemůže jezdit pásové sněžné vozidlo se ukrývá asfaltová cesta jinak zvaná přístupová komunikace a pokud někdo nechápe význam přístupová komunikace tak by se měl nechat vyšetřit zda je duševně zdráv aby zbytečně neobtěžoval a nezatěžoval své okolí nesmysly a mnohdy i agresivními výpady zkrátka neotravoval a aby se nechal pro jistotu hospitalizovat.Přeji krásný zbytek večera a prosím zamyslete se nad sebou...

Jbc, vloženo 15.3.2017 14:25

Gabčo, je dobře, že jezdíš vždy v pravé stopě a tak to má být. Takže pro všechny - vždy v pravé stopě. A slunce v duši.

Gabča, vloženo 15.3.2017 12:13

Ještě pro Jbc: Trochu se mi popletly dny :-) Zrcátka ve stopě byly až v pondělí. Ale i v sobotu jsem dotyčnému lyžaři záviděla mázu. Ráno jsem si nebyla jistá, co namazat, tak jsem vytáhla šupiny (vím, že bych to na tomto fóru snad ani neměla přiznávat ;-)) a nebylo to úplně ideální. Takže v pondělí jsem se rozhodla pro "mazačky" a úplně to nedopadlo :-(

Gabča, vloženo 15.3.2017 11:57

Odpověď pro Jbc: Vím, že při nedostatku sněhu se upravuje pouze jedna strana cesty, což v letošní sezoně (díky bohu) nehrozí. Stopy v tomto úseku byly upravovány z pátku na sobotu a jelikož v sobotu bylo celkem málo lidí, byly i kolem 11 hodiny, kdy se to stalo, ve skvělém stavu (když pominu zrcátka ve stopě ;-)). Nicméně ti dávám za pravdu, že při cestě od Buku dolů žádná šipka není, ale při cestě směrem nahoru k Buku šipka je, tudíž dotyčný šel v protisměru. Pokud si dobře pamatuji, tak v loňském roce, kdy se kvůli nedostatku sněhu upravovala pouze jedna polovina cesty, byly šipky sundány a letos znovu nainstalovány. Sjíždím (a všeobecně jezdím) vždy v pravé stopě, neboť se mi z ní tak nějak lépe přibržďuje a vystupuje směrem doleva, v případě, že se přede mnou stane něco nenadálého. Dotyčného lyžaře jsem viděla ve chvíli, kdy jsem stoupala směrem k Buku, takže mně karambol naštěstí nehrozil. Nicméně jsem mu celkem záviděla jeho mázu, neboť prakticky celý úsek vyběhl velkou rychlostí ve stopě a vystoupil z ní až těsně pod vrcholem. Já jsem tentokrát docela promazala :-(

Doporučujeme

Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.