Obecná diskuze o lyžování

Nově vytvořené obecné fórum můžete využívat k diskusi o čemkoli lyžařském. Zprávy o aktuálních sněhových podmínkách samozřejmě nadále patří k příslušným běžkařským oblastem. Naopak komentáře, které žádné informace o aktuálních podmínkách neobsahují, můžeme ze stránek se sněhovým zpravodajstvím v jednotlivých oblastech občas přesouvat sem. Stránky se zprávami z oblastní pak budou přehlednější.

V obecné diskusi jsou tedy podmínky pro vkládání příspěvků benevolentnější. Nepatří sem ale neslušné komentáře a reklama, takové zprávy mohou být mazány.

Nejnovější diskusní příspěvky

Kvůli napadaní spamovacím robotem byla obecná diskuze dočasně pozastavena, takže tlačítko pro přidání zprávy zde není úmyslně. Třeba ho to časem přestane bavit a zas ji otevřeme. Děkujeme za pochopení.

Karel, vloženo 28.4.2017 8:28

Karolíno, na hřebenech se vyskytuji často, ale nikdy mě nenapadlo, abych se tam brodil sněhem bez lyží nebo sněžnic. (Mluvím tedy o stavu, kdy je sněhu dostatek.)

Rampušák, vloženo 26.4.2017 19:58 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Karolino dávam palec nahoru.

Karolína, vloženo 26.4.2017 9:58 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Honzík: Včera jsem tam byla a cesta je pouze vyéluhovaná na Vrbotovu boudu. Od Mohyly k Labské je normálně sníh.

Honzík, vloženo 26.4.2017 8:37 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Karolína: On busline jezdí až na Labskou boudu? Já jen že podle fotek na fb je to vypluhováno až k Labské boudě....

Karolína, vloženo 25.4.2017 19:01 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Ahoj, čistě náhodou o tom, že se včera vypluhovala cesta z Míseček na Vrbotovu boudu mám pár informaci. Se včerejším pluhováním cesty nemá Labská nic společného, nýbrž cestu nechala na žádost společnosti Busline vyfrézovat obec Vítkovice. Takže Labská nemá s tím nic společného. Jejich kámenem úrazu je bohužel to, že jako jediní podnikatele v této lokalitě cestu využívají. Tudíž mi jich přišlo už docela líto, že na ně každý nadává, ale nikdo si k tomu nic nezjistí. Mám Labskou boudu ráda kvůli lokalitě i přijemného personálu a vynikajících služeb. Tak mě prosím neukamenujte za jejich zastání. Hezký den

Petr, vloženo 25.4.2017 18:09 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Ahoj. Ano špatně se chodí v hlubokém sněhu, to se stává i jinde, že nám pěšáci řeknou, že se jinde chodit nedá. Ale rolba tratě upravuje pro běžkaře a nikoliv pro pěšáky. Tedy pokud by neprojela, tak ani tam by se pěšákovi, dobře nešlo. Jinak zrovna v těchto místech to po turistických většinou jde, protože to ujezdí skialpinisti. Ja šel (běžel) v zimě takto Labský dolem ze Špindlu na Labskou b. a nebyl sebemeší problem běžět. To samé po žluté na Vrbatu. Ale OK, at jdou po urolbovaném, třeba zrovna na Labskou je to dost široké. Problém je, že takřka žádný pěšák nepujde aspon po kraji, ale rozdupou to všude.Ale nic, to tu nevyřešíme. Pak taky nechápu, že zas tu někdo píše, že není vypluhovano na Labskou, když je. Jen fotek je na FB spousty. Na FB labské b. dal někdo i video s pluhem.Lidi prosím,nepiště voloviny. Asi nevyřešíme ani puhovaní cesty na Labskou boudu. Možná, kdyby se k tomu lidi nevyjadřovali tady, ale všichni to řešili přes KRNAP a pod. Případně psali přímo Labské boudě. Tato věc se řeší na internetu všude možně, ale třeba na FB Labské boudy není skoro nic. Jak říkam, nevim, pokud by se do toho lidi opřeli více, zda by to nemělo řešení, ale já navrhl na FB Labské boudy ,,kompromis" a odepsali, že to zváží. Je to na jejich zdi. Třeba se to bude někomu taky líbit. (třeba ne :o) ) A pak je taky otázka, jak to dopadne... Ahoj všem

Karolína, vloženo 25.4.2017 13:10 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Milý Karle,
jde vidět, že jste asi nikdy po hřebenech neprovozoval pěší turistiku. Tedy je velmi těžké jít dejme tomu po červené na Labskou, kde jsou v zimě nafoukané až 3 metry sněhu, tudíž není zrovna nejjednoduší si touto trasou vyjít na procházku. Navíc my běžkaři nejsme vládci celých hor, tudíž si nemůžeme nárokovat magistrálu jen pro sebe ;-) hezky den

Karel, vloženo 24.4.2017 14:13 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Pro Honzíka, ještě bych k tomu dodal, že by ten majitel mohl vytvořit osvětu mezi pěšími, aby používali žlutou turistickou značku z Míseček na Vrbatovo návrší a pak po červené, aby nedošlo ke střetům s lyžaři. Je to také na Labskou mnohem blíž.

Honzík, vloženo 24.4.2017 8:03 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

jinak nevím, jak se situace zlepšilo, ale dojezd na Horních Mísečkách už stál za houby, protože vypluhovaný asfalt už absorboval hodně slunečního zářezní, a tak je velmi teplý a sníh z něj rychle odtává. Poslední km bylo nutné běžky sundat, páč občas to bylo o sedření skluznice. Plus jsem ocenil posyp kamennou drtí, který tam byl v prosinci aplikován. Zřejmě na uvítanou všem lyžařům. a který teď pod tenkou vrstvou sněhu opět funguje.

Honzík, vloženo 24.4.2017 7:59 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Milá anonymko, prskáme proto, že cestu vypluhovali v době, kdy bylo teplotně nadnormální počasí a zničila se tak poslední cesta v Krkonoších, která byla obstojně na běžky. To, že počasí je nyní teplotně mimořádně podnormální a cesta na Labskou se znovu zafoukala, je jen souhra šťastných náhod. A divím se panu podnikateli. V každém rozhovoru s úspěšnými podnikateli (jako třeba sir Richard Branson) se dočteme, že základním úspěchem podnikání je přeměnit nevýhodu ve výhodu. A mít něco, co konkurence nemá. Takže kdyby pan majitel Labské boudy uvažoval podnikatelsky, nechal protáhnout silnici s jednou stopou na klasikub a zbytek manžestr na bruslení. Propagoval by to obrovské komunitě běžkařů sloganem: Poslední místo v ČR na skate i klasiku. Tak neváhejte a přijeďte. Labská se na vás těší....Spálilo by se x krát méně nafty, ušetřily by se hodiny práce rolbařů a navíc by ta práce=upravení měla smysl pro širokou veřejnost a ne pro jednoho podnikatele. Jenže tím by pan majitel nemohl světu ukázat svou nabubřelost a arogantnost.

Anonymous, vloženo 23.4.2017 18:23 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Zdravim vsechny mile bezkare,
opravdu jsem se pobavila pri tom, kdyz jsem chtela zjistit stav snehu na hrebenech. Mili zlati, v sobotu jsem byla na bezkach a bylo to prima. Snehu vsude hromady. Ale ted mi hlavou vrta, kde jste byli vsichni vy, kdo si stezujete, ze Labska prohrnula cestu?! Snehu jsou vsude kopy a je to super. Takze nechapu proc sedite doma u pocitace prskate, ze nekdo prohrnul cestu a kdyz mate moznost, tak je na hrebenech 98% lidi pesky?! Tohle opravdu nema logiku. Zamyslete se nas sebou. Hezky den

Petr, vloženo 22.4.2017 19:00 , přesunuto z Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice

Proboha, Ludku, co to meleš za bejkárny?! Píšeš, že z Míseček na Labskou není oficialní lyžařská cesta, ale to samozřejmě je. Naopak píšeš, že je z Vosecké na Labskou, pak část na Růžečinu zahradku, ale to se nikdy neupravovalo a není to značená upravovaná trasa. Proboha, nemůeš se trochu zamyslet, než něco napíšeš ?! Nevyjadřuje se k věcem, když o tom nic nevíš, neplácej kraviny, nedělej ze sebe troubu. Se omlouvam za ty slova, ale ty jsi fakt úplně mimo!

Luděk, vloženo 21.4.2017 17:07 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

odpověď pro Karla, vloženo 20.4.2017 9:54-------------------------Nu děkuji že jste mě zařadil mezi miliardáře,zřejmě jste se trefil do černého takže gratuluji a ještě jednou děkuji,jinak jsem byl,jsem a budu strážcem vysílače...Jinak o té disciplinovanosti běžkařů a pěšáků je to zhruba 1 a 1 poněvadž jistě víte že na magistrále Mísečky-Vrbatka-Odbočka pramen Labe se stopa pro běžkaře formou(modulem)nerazí poněvadž jde o cestu která je jiného určení,nicméně není mi známo kde by Krnap přišel k vlastnictví asfaltky Vrbatka-Labská,ale opravdu to nevím tak to nebudu komentovat...No že pěšáci rozdupou stopy tak to bude asi tím že na této trase Mísečky-Vrbatka-Labská žádná oficiální stopa není ražena a ražena nebude v dohledné době(Výjímkou je magistrála Harrachov-Vosecká-Labská louka-Růženčina zahrádka s přerušením U 4 pánů )kde stopu razí Skiareál Harrachov ale není to pravidelně.No tam kde se stopa razí modulem tak ji většina pěšáků respektuje a zásadně po ní nedupe,v mém případě stopu též přeskočím a nevšímám si ji když jdu pěšky...Dále píšete že pěšáci nerespektují že je na horách sníh,že se pletou do dráhy a jiné a můj názor je ten že běžkaři zapomínají že je třeba nyní jaro a že si dělají nároky na sníh na úkor horských chat a to opravdu nejde přeci,podnikání v těchto končinách je opravdu velmi náročné a každý by si to měl vyzkoušet a pochopil by že asfaltová cesta by měla být od toho aby sloužila k původním účelům ke kterým byla postavena a né aby se každý rok opakovali nesmyslné hádky o vyhrnutí je to jak u blbečků na dvorečku přece a stále dokola,kdyby to záleželo na mě tak je cesta vyhrnutá a vyfrézovaná celý rok a běžkař b měl též svojí trať kde by mohl jezdit do aleluja...mimochodem by silnice měla dostat nový povrch letos po odtátí sněhu tak proč nepožádáte Krnap aby Vám povolil vybudovat o jeden byť úzký pruh navíc který by jste si sami upravovali v zimě a bylo by po věčném sporu který je založen na udávání,žalování a jiných podvratných činnostech ze strany nespokojených lyžařů-běžkařů.Bylo by na místě vžít se do role hřebenových boudařů a uvědomit si jak dlouhá cesta je než dostanete třeba pivko,polévku a jiné věci,to už nikdo nevidí že než přijede zásobování (dolu pod hory)tak boudař čeká třeba 2 hodiny oblečen poněvadž nikdy neví kdy a v kolik přesně zásoby dorazí ale to už jsme zase úplně někde jinde-nejednou jsem viděl že turista ať pěší tak běžkař přijede,nejprv všechno zkritizuje,blbě radí,ožere si hubu,pobleje sníh,zase zkritizuje,pak vystřízliví a spokojený odjíždí směr domov a nahoře práce přitom nikdy neustává,maká se celé dny,svátky,bez přestání a tak to je stále dokola vážený pane...

Karel, vloženo 20.4.2017 9:54 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Luďku,
je zajímavé, že ač jste majitelem obrovské firmy (píšete "mému podniku") s takřka monopolním podnikáním a pravděpodobně tedy miliardář, máte zásadní problém s chápáním textu.
Skutečností je, že na pluhování potřebuje Labská povolení KRNAPu, to je neoddiskutovatelný fakt a to povolení neměli, to je informace z KRNAPu. Cesta vede 1. zónou a velkou část cesty KRNAP také vlastní (Od Vrbatovy b. k Labské). Vosecká je sice menší, ale zásobuje bez protažení, jde to, jen se musí chtít... Že občas dochází ke kolizím mezi lyžaři a neukázněnými pěšáky se vůbec nedivím. Lidé nedokáží pochopit, že je na horách sníh a že se lyžuje a rozdupou stopy, plochu na bruslení a ještě se nesmyslně pletou, místo aby alespoň šli po jedné straně. Na sněhu rozdupaném od pěšáků a následně zmrzlém se skutečně lyžuje špatně.

Hanka, vloženo 19.4.2017 14:28 , přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Ano, Luďku, hezky jste se nám tu vychválil, jak jste pro nás nepostradatelný, zatímco někteří běžkaři umí podle Vás jen sračky a měli by se dát vyšetřit. Také nám tu neopomenete najednou sdělit, že oblíbené místečko běžkařů je Váš soukromý majetek a tudíž si sním budete dělat, co chcete. Kdo s tím nesouhlasí, je nenormální. Opravdu nechápu, proč píšete na tyto stránky, tyhle jsou totiž pro běžkaře, aby si mohli předávat informace a dopřát si radost na sněhu.

Doporučujeme

Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.