Obecná diskuze o lyžování

Nově vytvořené obecné fórum můžete využívat k diskusi o čemkoli lyžařském. Zprávy o aktuálních sněhových podmínkách samozřejmě nadále patří k příslušným běžkařským oblastem. Naopak komentáře, které žádné informace o aktuálních podmínkách neobsahují, můžeme ze stránek se sněhovým zpravodajstvím v jednotlivých oblastech občas přesouvat sem. Stránky se zprávami z oblastní pak budou přehlednější.

V obecné diskusi jsou tedy podmínky pro vkládání příspěvků benevolentnější. Nepatří sem ale neslušné komentáře a reklama, takové zprávy mohou být mazány.

Nejnovější diskusní příspěvky

Kvůli napadaní spamovacím robotem byla obecná diskuze dočasně pozastavena, takže tlačítko pro přidání zprávy zde není úmyslně. Třeba ho to časem přestane bavit a zas ji otevřeme. Děkujeme za pochopení.

Honza, vloženo 2.12.2017 13:31

Zkoušeli jste už vntřní sjezdovku? je to takové jako na normální sjezdovce?

Martin Sajal, vloženo 1.12.2017 18:05

Když už jsem psy přesunul do obecné diskuze, asi bych měl napsat i svůj názor :-)

Z mého pohledu je to hlavně o toleranci - tedy pokud pohyb psů na tratích není zakázán (na Jizerské magistrále tuším je, v Orlických fakt nevím) a "pejskař" je hodně šikovný a pes hodně vychovaný. I v takovém případě to může být nebezpečné, když se se psem potkáte neočekávaně na nevhodném místě. Ale na ta předpokládám top lyžař se psem nepojede, pač si to uvědomuje.

Jinak nějaké okruhy pro psy na lyžích :-) jsou tuším na Vysočině někde od Nového Města výše, přesné místo bych musel hledat.

Jirka66, vloženo 1.12.2017 17:54 , přesunuto z Deštné v Orlických Horách a okolí

To jsme se toho dozvěděli.Na tyto keci slouží ,,Obecná diskuze''.

Luděk, vloženo 1.12.2017 14:27 , přesunuto z Deštné v Orlických Horách a okolí

Přátelé i nepřátelé pejsků...o)§
Mě by spíš zajímalo jak to vypadá po noci a jestli se nechá i na lepších lyžích někde nahoře?

Petra, vloženo 1.12.2017 13:14 , přesunuto z Deštné v Orlických Horách a okolí

Osobně se za pejskaře opravdu nepovažuju. Hovna po svých psech sbírám i na sněhu, moji psi jsou vychovaní. Neskáčou po lidech, nehoní zvěř a ani nepřekáží. Jezdí mushigové závody takže opravdu jsou zvyklí se neplést a uhýbat se bezpečně rychlejším týmům. :) Stejně jako existují bezohlední běžkaři, existují i bezohlední psíčkaři, ale já jím opravdu nejsem. :) Mileráda se s vámi někdy potkám osobně a ráda vás přesvědčím, že já kdo vám ničí stopy to opravdu nejsem. :) Každopádně, pokud jednou někdo udělá okruh speciálně pro mushingové sporty, budu jedině ráda. Někde v Čr to už tuším i je :)

Aleš Balcar, vloženo 1.12.2017 11:57 , přesunuto z Deštné v Orlických Horách a okolí

I já mám psy rád, ale bohužel problém není se psy, ale s pejskaři (chudák pes za nic nemůže), ne se všemi, ale s rapidním nárůstem pejskařů jde ruku v ruce i rapidní nárůst pejskařů idiotů. Aspoň že osvěta se sbíráním exkrementů má nějakej úspěch. O přecpaných útulcích, uvazování psů před markety, vodění psů do restaurací a i všude tam, kde je to zakázáno, obtěžování štěkotem (např. na sídlištích), ochcávání (a následná korozi) plotů a pouličních lamp - o tom všem se člověk bojí i zmínit....

noo, vloženo 1.12.2017 11:18 , přesunuto z Deštné v Orlických Horách a okolí

jsem pejskar,ale taky sim myslim ze tam nemaj psi co delat!neni to o toleranci ,ale o slusnosti!!kdyby tam lital se psem kazdej,tak e to konec

Aleš Sokol, vloženo 1.12.2017 6:35 , přesunuto z Deštné v Orlických Horách a okolí

Jen tvrdím, že psi by do upravený stopy neměli, i podle zákona. Těch opravdu tolerantních a nikoho neobtěžujících je jak šafránu. Až pojedu 40 km/h ve sjezdu, kdo mi zaručí, že Váš pes neudělá nechtíc krok do strany?? A následky nesete vy!! Nemluvě o tom, co dělaj rozjetý hovna a dupání do podkladu. Pokud není tvrdo, větší psi nadělaj stejnou paseku, jako pěšáci. Takže asi tak k tý Vaší super toleranci, pejskaři.

Petra, vloženo 30.11.2017 14:31 , přesunuto z Deštné v Orlických Horách a okolí

Aleši, ráda bych podotkla že psy mám vždy v zápřahu - tj na vodítku. :) A pokaždé když jsem kohokoliv na běžkách potkala a že vás nebylo málo, všichni byli nadšení jakej mám skvělej pohon. ;) Stopu nikomu nerasím, psi mě táhnou a nikoho neobtěžují. Takže asi tak. Ocenila bych trochu tolerance, jelikož já jsem tolerantní k ostatním jak jen to jde. :)

Aleš Sokol, vloženo 30.11.2017 10:24 , přesunuto z Deštné v Orlických Horách a okolí

Ty pěšáci mně taky pijou krev. A Petro, ty psy si dej taky za klobouk, nevěřím, že nebudou nikoho omezovat a ohrožovat. Nikdo na ně není zvědavej!!! A vyhláška mluví jasnou řečí.

Robin Hudeček, vloženo 8.11.2017 23:51

jak zde někdo psal, nejlepší je podle mě Itálie. Ty scenérie, které tam člověk může vidět, nikde jinde neuvidí. Taky když se dívám na seznam letovisek: https://www.nev-dama.cz/zima/italie tak výběr je obrovský a vesměs všechny jsou moderní.

Hana, vloženo 18.10.2017 12:30

Je na adrese Kolbenova 898/11, 190 00 Praha, jmenuje se Freestylekolbenka

Jirka, vloženo 17.10.2017 9:48

Kde je v Praze vnitřní sjezdovka? myslel jsem, že to v Čr není

Milan, vloženo 16.10.2017 17:41

Zkoušel už někdo z Vás tu vnitřní sjezdovku v Praze?

Marek, vloženo 8.9.2017 15:05

Byl už někdo z Vás v té vnitřní sjezdovce v Praze?

Doporučujeme

Lyžařské vosky na Sporticus.cz
Nejširší nabídka vosků, výbava pro servis lyží a další vybavení pro běžecké lyžování i další sporty + prodejna v Bedřichově i v Praze.
Mobilní aplikace Záchranka
Pomůže v případě nouze kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu a zároveň zašle záchranářům vaši přesnou polohu. Pro Android, iOS i Windows Phone.