Lyžařské vosky na Sporticus.cz

Navazuje na zavedený eshop VOSKY.KAMZASNEHEM.CZ

 

Praha a okolí – běžky

V Praze a jejím blízkém okolí se zpravidla většinu zimy lyžovat nedá, ale přijde-li sněhová nadílka i do nižších poloh, nemusí místní lyžaři jezdit na hory a mohou jít na běžky blíže svému bydlišti. Takové období většinou netrvá dlouho, sníh obvykle brzy roztaje. Rok od roku přibývají i kratší upravené tratě (některé z nich i na umělém sněhu), častěji si ale lyžaři v Praze a okolí musí prošlapávat stopy sami. Do "Prahy a okolí" však řadíme i oblasti, které jsou od Prahy vzdáleny dále, jako je třeba Čertovo břemeno na hranici středních a jižních Čech, kde jsou běžkařské trasy upravovány. To samé platí i pro přírodní park Polánka, který leží nedaleko odtud, ale v našem třídění ho zařazujeme na Vysočinu.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Odkaz: webkamery - Praha a okolí

Nejnovější aktuality ze stopy

Přidat zprávu
Formulář pro přidání zprávy o aktuálních podmínkách - běžky (změnit na sjezdovky)

Vaše jméno, které se zobrazí u této zprávy. Ale byli bychom radši, kdybyste se zaregistrovali a přihlásili, pak nebudete muset jméno pokaždé vyplňovat :-) Jako nepřihlášený uživatel musíte u každé zprávy vyplňovat své jméno. Když se zaregistrujete/přihlásíte, bude vloženo automaticky.

Vyberte oblast, kde jste byli na běžkách

Datum, kdy jste byli v této oblasti lyžovat. Pokud to bylo víc dní po sobě, vyberte poslední den. Zapisujte ve formátu YYYY-MM-DD (např. 2009-12-24). Zprávu více než 9 dní starou sem ani nezkoušejte psát, nepůjde to – chceme informovat o aktuálních podmínkách a ne historických :-)

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně. Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány. Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Kontrolní otázka, proti spamu.

Zkuste popsat aktuální podmínky v místech, kterými jste projeli. Co může zajímat ostatní: Kolik je tam sněhu? Jsou tam nějaká místa bez sněhu? Kde jsou tratě upravené a kde naopak ne? Kde je stopa rozdupaná od chodců? Je někde třeba sníh tak zledovatělý, že je dané místo nebezpečně? Atd. Snažte se psát stručně a věcně.
Nevkládejte sem prosím příspěvky nesouvisející s aktuálními lyžařskými podmínkami, natožpak reklamu apod. Toto fórum je částečně moderované a nevhodné příspěvky budou mazány.
Do formuláře nevkládejte HTML kód, bude automaticky odstraněn.

Řazení aktualit:

Info ze dne 24.1.
Jelda, vloženo 24.1.2017 18:34

Dnes jsme jeli trasu Střezimíř - Borotín - Kostelec - Tábor. Ze Střezimíře do Borotína stopa na klasiku - do Nové Střezimíře velmi pěkná, pak přes les horší a před Borotínem zase pěkná. Z Borotína stopa rolbou (klasika/bruslení) až do Tábora. Úsek Borotín - Kostelec - Radkov kvalitní, pak až ke Svrabovu oranice, vhodná pouze pro běžky, na kterých vám už nezáleží. Od Svrabova do Tábora kvalita slušná.
Díky za parádní úpravu stop (v rámci sněhových možností) a posílám příspěvek.

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 24.1.
Jikra, vloženo 24.1.2017 9:54

Dnes jsem jen probíhal (bez běžek) a mělo by to být dobré, ale kde je víc kořenů nebo jehličnanů tak tam bych se bál. Celkově jsou lepší podmínky než po první sněhové nadílce.
(Odpověď na dotaz uživatele Ivo z 20.1.: Jak to vypadá v Milíčovském lese? Díky moc za info.)

> Praha

Info ze dne 23.1.
Vojta, vloženo 24.1.2017 17:26

Okolí Dolních Břežan - louky a pole směr Lhota, Ohrobec, Libeň, Okrouhlo. Všude prošlápnuté stopy, slušná kvalita, kilometry stop. Ojediněle kouká orba. Nejlepší nástup hřbitov dolní Břežany, nebo cyklotrasa 19A směr Libeň.

> Okolí Prahy

Info ze dne 23.1.
pigi, vloženo 24.1.2017 17:17

Jo a peníze zasílám...

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 23.1.
pigi, vloženo 24.1.2017 17:16

Pondělí - Libenice, OÚNZ, Poštovna, Businy atd. Sice zamračeno, ale bez větru, krásné stopy a vynikající kvalita sněhu, málo lidí, mňam!

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 23.1.
Jikra, vloženo 23.1.2017 14:47

Asfalt kolem Hald na Hájích: Podmínky na bruslední kupodivu velmi dobré. Občas vyčuhuje zledovatělý podklad, ale ten je spíš všude jinde ku prospěchu. Pár míst kde děti a boby natahaly bordel na sníh, ale většina je jen tráva. Mezi haldami opatrně muže tam být občas šutřík. Do lesa se mi po tmě nechce.

> Praha

Info ze dne 22.1.
Jirka, vloženo 24.1.2017 17:32

Krasna bezkarska nedele.Davam pochvalu a posilam penize

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 22.1.
Dana/C, vloženo 24.1.2017 9:18

Přírodní park Hornopožárský les - od parkování na okraji obce Skalsko u silnice ve směru na Markvart - dalo by se i od autobusu ze zastávky Markvart. Přímo na louce u silnice kvalitně vyběhané kolečko na klasiku cca 1 km dlouhé. Lesem po značkách i neznačených cestách na okraj Těptína, na Panskou skálu a přes hájovnu Horní Požáry zpět na okraj Skalska. Všude slušně vyběhané stopy na klasiku, některé hlavnější cesty protažené nebo projeté náklaďákem, ale neposypané a i po nich se na běžkách dá, lesní silnice u Horních Požárů (modrá zn.) trochu zledovatělá, ale přijatelná.

> Okolí Prahy

Info ze dne 22.1.
Honza, vloženo 24.1.2017 8:03

Mezi Nepomukem a Zalány je mezi silnicí a lesem krásný okruh cca 3,5 km. Celý den na sluníčku, prostě paráda... Stopy vedly i dolu pod silnici, ale tam jsem nebyl...

> Brdy a Hřebeny

Info ze dne 22.1.
Levitující, vloženo 23.1.2017 14:06

Běžkování na Kladensku:
Klasika a skate asi nejlepší na Záplavách (pro Nekladeňáky Turyňský rybník = Záplavy je asi 2 km dlouhá vodní plocha) - dostatek sněhu, čisté stopy.

Cyklostezka Kladno - Tuchlovice: zejména v lesních úsecích horší špinavá stopa. Potřebovalo by připadnout.
Tip na skate od jednoho včerejšího běžkaře: Lesní silnice z Bratronic směrem na Chýňavu (pro ty, kteří jezdí na kolečkových bruslích v létě, ví)

> Okolí Prahy

Info ze dne 22.1.
HonzaB, vloženo 23.1.2017 1:30

Původně to vypadalo na takový klasický okruh z Teslína kolem Horního Padrťského rybníka, tj. nejprve po zelené turistické značce přes Břízkovec a pak po červené značce až km hráz rybníka. Tahle část cesty není úplná běžkařská idea. Cesta je dost protažena a i když je zde jistý náznak stop, moc dobře se v nich nejede. O mnohem lepší byla stopa po přejetí přes hráz Horního Padrťského rybníku (za současného stavu se dá jet i po rybníku) . Ale jakmile se člověk po cca 3 km přiblížil k rozcestí Václavka, skupina běžkařů nás varovala před pokračováním v cestě, že kus trasy ve směru na Teslíny je kvůli práci dřevařů dost nepoužitelný. Vrátili jsme se proto kousek k okraji Horního Padrťského rybníka a pak pokračovali po jeho okraji, kde jsme se místy museli prodírat rákosím. Ale stopa zde furt nějaká byla, i když to bylo takové trošku dobrodružnější. Ale jinak fakt super zimní romantika. Pokud si chcete užít na běžkách klasiku, vyplatí se v těchto končinách jezdit mimo značené trasy. Stop je zde docela dost. Jinak mě ale fakt mrzí, kolik větších cest je protaženo a místy i posypáno. Docela rád bych pochopil, proč se tak děje. Dost to totiž kazí jinak super zdejší zimní poetiku.

> Brdy a Hřebeny

Info ze dne 22.1.
konarix, vloženo 22.1.2017 21:56

Střezimíř-Moninec-Jistebnice-Tábor: Výborně upravené tratě, dostatek sněhu, který na slunci nijak zvlášť nepovoloval, na večer byl pěkně rychlý. Podklad se objevoval spíš jen dole na spojce do Tábora, i tam to (vyjma jednoho krátkého úseku) bylo slušně hratelné. Na severní magistrále po poledni davy, jinak to šlo. Do Střezimíře protažena stopa na klasiku, čili v pohodě i vlakem s nástupem na 600 mnm. Byl jsem v oblasti poprvé a i když jsem tu četl chvály, skutečnost dosti předčila očekávání (@Dji mě inspiroval poslat taky pár kaček).

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 22.1.
RaK, vloženo 22.1.2017 21:18

Ladronka - moc krasne svezeni,cely okruh je zmrzly a da se bruslit.Jen v jednom miste asfaltove fleky (da se bez problemu objet po kraji) a v zadni casti u tunelu je ve 2 mistech posypan pruh 1m kaminky (nemam slov!),takze pretapat. Stopy na klasiku take vypadaly pekne.

> Praha

Info ze dne 22.1.
Mates, vloženo 22.1.2017 20:15

Dnes jsem jel z Ondřejova směr Třemblat, Myšlín a Struhařov. Byl jsem tu poprvé a mile mě to překvapilo. U Třemblatu na pláních pěkné okruhy upravené na klasiku, jinde mnoho stop vyjetých od lidí. Potkal jsem hodně běžkařů, tak byly skoro všude stopy. Paráda.

> Ladův kraj

Info ze dne 22.1.
Joh.Krause, vloženo 22.1.2017 18:48

Skiareál Těškov - rolbou upravené okruhy na loukách výborné, v lesích kolem Radče vyjeté stopy. Vypluhovaným silničkám do příštího sněhu se raději vyhnout. Sjezd po červené značce z Radče do Těškova až na asi třicetimetrový úsek v horní části s kamínky dobrý.

> Brdy a Hřebeny

Doporučujeme

SP KOLO - prodejna kol Specialized - Praha 4
Specialized concept store - prodej kol Specialized i jiných značek + dalšího vybavení pro cyklisty.
Vše od SWIX v Praze - nová prodejna Sporticus
Lyžařské vosky, oblečení, hole a další = nově otevřená prodejna s nejširší nabídkou zboží od značky Swix v Praze. Mimo to další značky vosků, sportovní výživa a mnohem více.

Kulturní akce - Praha

Načítám data...
Další kulturní akce v Praze