Praha a okolí – běžky

V Praze a jejím blízkém okolí se zpravidla většinu zimy lyžovat nedá, ale přijde-li sněhová nadílka i do nižších poloh, nemusí místní lyžaři jezdit na hory a mohou jít na běžky blíže svému bydlišti. Takové období většinou netrvá dlouho, sníh obvykle brzy roztaje. Rok od roku přibývají i kratší upravené tratě (některé z nich i na umělém sněhu), častěji si ale lyžaři v Praze a okolí musí prošlapávat stopy sami. Do "Prahy a okolí" však řadíme i oblasti, které jsou od Prahy vzdáleny dále, jako je třeba Čertovo břemeno na hranici středních a jižních Čech, kde jsou běžkařské trasy upravovány. To samé platí i pro přírodní park Polánka, který leží nedaleko odtud, ale v našem třídění ho zařazujeme na Vysočinu.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Odkaz: webkamery - Praha a okolí

Nejnovější aktuality ze stopy

Řazení aktualit:

Info ze dne 24.2.
O, vloženo 24.2.2018 16:23

Dneska pekne svezeni Chlistov-Veletin, je tam proslapnuta stopa, snehu neni mnoho a obcas kouka trava. Lidi jezdili i smerem k Ounuzu.

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 23.2.
Honza, vloženo 25.2.2018 17:44

V pátek 23.2. jsme nechali auto u ozdravovny „Brdy“ a vydali se po žluté na Třemšín. Sněhu málo, mezi stromy jen poprašek, tak se šlo bez lyží. Nahoře u křižovatky se zelenou z Teslínů by se dalo jet na běžkách po lesní cestě mezi stopami od pneu v prostředním pruhu (někdo to zkoušel) ale jinak dál 60% cesty s lyžemi v rukách. Tak to nemá cenu je tam vozit. Ale jinak tam bylo pěkně. Na Třemšíně a okolí také jen bez lyží. Jestli ještě něco nenapadne, tak je to tuto zimu konec.

> Brdy a Hřebeny

Info ze dne 23.2.
TMa, vloženo 23.2.2018 18:48

Chlístov-Busíny-Ounuz-Javorová skála-Chlístov-hlavní silnice-Chlístov. Kolem Chlístova prošláplá celkem solidní stopa, až na vyjímky nekouká tráva. Zdá se projeto i na Veletín. Mezi odbočkou k Poštovně a Busíny u lesa zcela bez sněhu, ale objíždí se to stínem po druhé straně. Busíny objíždět normální cestou po louce, která je sice částečně travnatá ale lesem po značce je to ještě horší (pěšky). Les na Ounuz sjízdný. Na louce u cesty pak začíná pěkná najetá dvojstopa rolbou, která pokračuje na oba okruhy. Bohužel klasická stopa na dosti místech je tam protlačena až na hlínu, takže to tam bude tát/vymrzat. Na bruslení je to lepší, tam je větší vrstva sněhu. Sníh na stinných místech za lesíky drží ale na slunečných místech je to horší. Svezení bylo velmi pěkné ale obávám se, že jak je vidět hlína, tak to půjde dolů i při holomrazu. Cesta lesem od Poštovny na louky dobrá, rozhodně daleko lepší než varianta přes Busíny. Jasno, -3°C, 7 lidí za odpoledne.

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 21.2.
Luboš, vloženo 22.2.2018 14:54

Jak na Cunkově nevím, ale včera jsem ujel asi 20 km v prostoru mezi Polánkou a Vodicema, stopa bezproblémová, ve značné části strojově projetá. Viz mapa zde http://www.ospolanka.cz/trasy/#14/49.4575/14.8400

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 21.2.
Víťa, vloženo 22.2.2018 7:58

Jeli jsme od Pilské nádrže po zelené směr Koruna. Pokud nepřipadne, nejezděte tam, je li vám skluznice milá.
(Odpověď na dotaz uživatele Jana z 16.2.: Nevíte někdo jak to vypadá se sněhem v okolí Orlova? Děkuji)

> Brdy a Hřebeny

Info ze dne 21.2.
Standa, vloženo 21.2.2018 20:30

Chlistov – Businy – Ounuz – Poštovna – Chlistov:
Okolo Chlistova na letošní poměry luxus. Stopa lesem k Businám OK. Okolo Busin (vlevo od baráku lesem) trochu náročnější, ale sjízdné. Stoupání lesem na Ounuz kupodivu OK. Na loukách u Ounuzu skvělé. Hospoda u Poštovny zavřená. Cesta lesem od Poštovny přímo na chlistovské louky kupodivu v pohodě. Lyže ani jednou netrpěly! Potkal jsem 4 lyžaře .

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 21.2.
Lukas, vloženo 21.2.2018 18:35

Ahoj,
dnes jsem jel od Bizona ke sjezdovce, k Businám- Chlistov- Veletín- zpět k Businám na rozcestí pod Businami a Bizon.
Stoupání od Bizona- prostředek louky nic moc, hodně vidět tráva, ale žádné krtiny. Kolem Ounuzu a sjezdovky na poměry sněhu skvělé svezení. Cesta k Chlistovu a Veletínu výborná. Okolo Chlistova občas zafoukaná stopa. Okolí Busin- louka pod Businami hodně odtátá, s opatrností lze projet, ale běžky trpí. Cesty lese dostatečně pokryté sněhem.
Viděno z auta- Cesta od Bizona k Libenicím se zdá sjízdná, ale místo slabá vrstva sněhu. Cesta od Libenic k Větrovu- zdála se být ve výborném stavu, nebyla v ní vidět tráva.
Resumé- doporučuji zajet, lepší podmínky asi už nebudou.
P.S.- nevít někdo kdy zas bude sněžit :D

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Dotaz
k.vl, vloženo 21.2.2018 10:40

Nevíte prosím někdo, jak je to se sněhem kolem Prahy (myslím kopec :-)), Nepomuku atd. Např. tohle kolečko: https://mapy.cz/s/2pGJ7 - šlo by?

Zodpovědět > Brdy a Hřebeny

Dotaz
Luboš, vloženo 20.2.2018 16:32

Tuto sobotu vyražte do stopy nedaleko Ratibořských Hor : http://www.ospolanka.cz/zavody/cup-2018/
Svezete se ve slušné stopě a mnozí objevíte novou lokalitu v pěkné přírodě.

Zodpovědět > Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 19.2.
Zdenka, vloženo 20.2.2018 12:15

(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 20.2.: Jak to vypadá aktuálně se stopami?) Včera dopoledne malý okruh Chlístov-Skalka-Bizon-Businy krása, mrazivo, azuro, sněhu na hranici sjízdnosti, ale dalo se.

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 18.2.
Pavel, vloženo 18.2.2018 19:23

Od Slaninské hájovny výše jakžtakž použitelné, od Pilské dále po zelené Bor, Pod Korunou... - nádhera a nikde ani noha.

> Brdy a Hřebeny

Info ze dne 18.2.
TMa, vloženo 18.2.2018 18:14

Chlístov-Poštovna-Javorová Skála-Chlístov. Na loukách i lesem prošláplá stopa, krtince nekoukají. Nejlepší svezení na větším okruhu blíž k lanovce. Hospoda u Poštovny zavřená. Lehce pod nulou, zataženo.

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Dotaz
Zdéňa, vloženo 18.2.2018 9:25

Hola hola,je neděle a hezky napadalo.Jak to vypadá se stopou?

Zodpovědět > Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 17.2.
Jiří, vloženo 17.2.2018 19:40

Sněhu sice není dost, ale na lyžování to stačí. Dnes v 18 hodin postupně mizely i holiny z dopoledne. Ti kteří si zítra ráno vyjedou, mohou zkusit okruhy nad sjezdovkou Monínec, rozsáhlé louky kolem Chlistova anebo kolem golfového resortu za Aleninou Lhotou.

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 16.2.
Ondřej Vacek, vloženo 16.2.2018 17:34

Bohužel, ale sněhu zde není dostatek. Více informací na www.facebook.com/ceskasibir/ nebo z nedaleké meteorologické stanice Ješetice www.pocasijesetice.cz


(Odpověď na dotaz uživatele Jirka z 16.2.: Jak to vypadá se sněhem,bude se na víkend upravovat stopa?vypadá to že sněhu bude dost)

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Doporučujeme

SP KOLO - prodejna kol Specialized - Praha 4
Specialized concept store - prodej kol Specialized i jiných značek + dalšího vybavení pro cyklisty.
Vše od SWIX v Praze - nová prodejna Sporticus
Lyžařské vosky, oblečení, hole a další = nově otevřená prodejna s nejširší nabídkou zboží od značky Swix v Praze. Mimo to další značky vosků, sportovní výživa a mnohem více.