Praha a okolí – běžky

V Praze a jejím blízkém okolí se zpravidla většinu zimy lyžovat nedá, ale přijde-li sněhová nadílka i do nižších poloh, nemusí místní lyžaři jezdit na hory a mohou jít na běžky blíže svému bydlišti. Takové období většinou netrvá dlouho, sníh obvykle brzy roztaje. Rok od roku přibývají i kratší upravené tratě (některé z nich i na umělém sněhu), častěji si ale lyžaři v Praze a okolí musí prošlapávat stopy sami. Do "Prahy a okolí" však řadíme i oblasti, které jsou od Prahy vzdáleny dále, jako je třeba Čertovo břemeno na hranici středních a jižních Čech, kde jsou běžkařské trasy upravovány. To samé platí i pro přírodní park Polánka, který leží nedaleko odtud, ale v našem třídění ho zařazujeme na Vysočinu.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Odkaz: webkamery - Praha a okolí

Nejnovější aktuality ze stopy

Řazení aktualit:

Info ze dne 25.1.
Zdeněk, vloženo 25.1.2018 23:22

Zdravím, dnes jsem na běžkách byl odpoledne. Chtěl jsem vyrážet z Libenic, ale tam se to moc nedalo, tak jsem vyrážel od první křižovatky, kde se stopa kříží se silnicí směrem k Bizonovi. Byla to docela bída, ale projet se to dalo. Od Bizona nahoru k Ounzu už to bylo se sněhem lepší a nahoře ho bylo relativně dost, takže počítám že zítra by se mělo od Bizona nechat vyrazit a nahoře by to sjízdné být mělo. Ale jak to povolilo a potom zmrzlo, tak je to dost ledovatý.

(Odpověď na dotaz uživatele Ondřej z 25.1.: ahoj, pokud budete dnes někdo běžkovat, dejte prosím info, jak vypadají stopy. chtěl bych zítra taky vyběhnout, ale aby byl sníh. díky)

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 24.1.
Lukáš, vloženo 25.1.2018 9:19

Vyjížděl jsem ze zastávky u Brtný na Ounuz. Občas krtince a místama led kolem Aleniny Lhoty k Cunkovu. Bylo to hodně měkký na bruslení. Stopa celkem šla, od Cunkova na Ounuz už bez krtinců. Celou cestu se dalo bruslit. Odjížděl jsem kolem půl 6 a byly 4 stupně.

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 23.1.
Pavla, vloženo 24.1.2018 13:53

trasa Jistebnice-Libenice-Alenina Lhota-Jistebnice sjízdná

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 23.1.
Luboš, vloženo 24.1.2018 11:36

Teslíny-Václavka-U sv. Jana-Praha-Na rovinách-Dolní Padrť-Horní Padrť-Klášter Teslíny-Břízkovec-Teslíny. I přes počínající oteplení dobré svezení. Lehké tání cca do 750mnm. Nad 800m v otevřeném prostoru kolem 30cm sněhu . Zatím se dalo jet i po pluhovaných cestách (Celá Teslínská..) nicméně tam už zanedlouho asi bude problém..Nejhorší úsek kolem sv. Jána (posyp kamínky pod sněhem). Kolem Padrtí sněhu méně(15-20cm) -
, ale větší část pouze vyjeté koleje - takže také zatím OK.
Trasa zde. https://mapy.cz/s/2lpD0
Část po lesních cestách mezi odbočkou z hlavní cesty u Sv. Jána - až křížení s el. vedením pod Prahou jsem čerstvě prošlápl v hlubokém sněhu. Stopa OK, krom jednoho přerušení tekoucí vodou..

> Brdy a Hřebeny

Info ze dne 21.1.
TMa, vloženo 22.1.2018 16:00

JIstebnice-Křivošín a zpět, pěkná dvojstopa projetá rolbou, liduprázdno Na pláni lehce zafouklá jedna stopa. V JIstebnici se musí obejít pokračování na Cunov směrer k centru (soukromý pozemek nyní).

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 21.1.
Lukas, vloženo 22.1.2018 14:51

Libenice- Bizon- Libenice= mírně zvlněná trasa.

(Odpověď na dotaz uživatele Domi z 22.1.: Zdravím, mohl by mi prosím někdo poradit, která část by byla nejvhodnější pro mne jako absolutní začátečnici ? Výchozí bod bych viděla na Borotín. Nemusím jet celé kolo, stačila by vybraná část, klidně pojedu po stejné trase TAM i Zpět.
Děkuji za pomoc.)

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 21.1.
Duky, vloženo 21.1.2018 21:20

Nástup z parkoviště Libenice cca 650mnm. 21.1.2018 cca 15 cm sněhu teplota lehce pod nulou snih na nule. Fialová máza nakonec dobrá. Občas prosakuje voda z luk do stopy, ale nic co by vadilo. Kolečko asi 17 km Libenice- Alenina Lhota-Jistebnice -Libenice. Hezký je úsek Lhota - Jistebnice. https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/859709014200686/

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 21.1.
Zdenka, vloženo 21.1.2018 20:24

Dík za bezva stopy, výbornou bramboračku U Bizona a kávu Na Poštovně.

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 21.1.
Pavlína, vloženo 21.1.2018 20:16

Přijeli jsem na parkoviště v Libenici 14.45 - právě se začala zvedat mlha a opar a trochu mrznout. Trasa super, krásná, U Bizona výborný čaj a v 16 před Jistebnicí vylezlo sluníčko- takže pohádková!!! Díky, krásný zážitek. Stopy krásně projeté a jen jednou za Jistebnicí na poli veliká kaluž.

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 21.1.
Jiří Kadlec, vloženo 21.1.2018 20:11

Teslíny - Nad Maráskem - Třemšín - Štěrbina -Teslíny - Nad Maráskem - Třemšín - Štěrbina - Voltuš - Rožmitál. 20 cm sněhu, nový sníh na starším podkladu, nahoře na Třemšíně i více, pod smrky méně, ale všude sjízdné. Dopoledne bylo těsně pod nulou a chumelilo, hodně se to lepilo, odpoledne paráda. Divoká příroda a hezké klasické stopy prošlápnuté od místních lyžařů. Místy podmáčený terén. Gps záznam první části trasy a fotky na https://strava.com/activities/1368607879

> Brdy a Hřebeny

Info ze dne 21.1.
Lída, vloženo 21.1.2018 18:28

Z Orlova dnes všechny cesty krásně zasněžené, stopy i na bruslení. Problémem je parkování v Orlově, pozor - asi polovina parkoviště pod lesem označena zákazem zastavení, kvůli hydrantu v okolí, vůbec jsme si toho nevšimli a paní z okolní chaty volala policii... Stálo tam asi 20 aut. ☺️Nakonec to dopadlo bez pokuty, naštěstí.

> Brdy a Hřebeny

Info ze dne 21.1.
Michal, vloženo 21.1.2018 18:19

Dnes oblast Borotín-Libenice byla super. Čerstvý sníh, přes poledne lehce mokrý, na rodinou vyjížďku super.

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 21.1.
Ondřej Vacek, vloženo 21.1.2018 0:32

Jsou upraveny nasledující trasy: Libenice-Jistebnice-Ounuz-Libenice a Sychrov-Borotín-Kostelec-Orlov-Sychrov. Panují zde velmi dobré podmínky. Podle nedaleké meteorologické stanice Ješetice zde leží 12 cm. Odpoledne a v noci opět sněžení. Jak se obléct? Sledujte aktuální počasí a předpověď na České Sibiři: www.pocasijesetice.cz nebo se připojte ke skupině Počasí na České Sibiři: https://facebook.com/ceskasibir/ Přeji Vám přijemný zážitek na běžkách na Čertově Břemeni!

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 20.1.
Tomas V, vloženo 20.1.2018 20:49

Libenice-Cunkov-Ounuz-Cunkov-Libenice. Parada. Jen kolem Cunkova ve stope obcas voda a hlina. Ale nic hroznyho. Moc diky za udrzbu stop. Dnes paradni svezeni.

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 20.1.
Jakub, vloženo 20.1.2018 18:22

Na níže uvedené trase bylo stále dost sněhu, na silnicích spíš led s tenkou vrstvou sněhu. Trasa ale není značená, takže dobrou mapu sebou, jinak se snadno ztratíte (jako my). V krásně, nejlepší část cesty vede přes hráz přehrady.

> Brdy a Hřebeny

Doporučujeme

SP KOLO - prodejna kol Specialized - Praha 4
Specialized concept store - prodej kol Specialized i jiných značek + dalšího vybavení pro cyklisty.
Vše od SWIX v Praze - nová prodejna Sporticus
Lyžařské vosky, oblečení, hole a další = nově otevřená prodejna s nejširší nabídkou zboží od značky Swix v Praze. Mimo to další značky vosků, sportovní výživa a mnohem více.