Praha a okolí – běžky

V Praze a jejím blízkém okolí se zpravidla většinu zimy lyžovat nedá, ale přijde-li sněhová nadílka i do nižších poloh, nemusí místní lyžaři jezdit na hory a mohou jít na běžky blíže svému bydlišti. Takové období většinou netrvá dlouho, sníh obvykle brzy roztaje. Rok od roku přibývají i kratší upravené tratě (některé z nich i na umělém sněhu), častěji si ale lyžaři v Praze a okolí musí prošlapávat stopy sami. Do "Prahy a okolí" však řadíme i oblasti, které jsou od Prahy vzdáleny dále, jako je třeba Čertovo břemeno na hranici středních a jižních Čech, kde jsou běžkařské trasy upravovány. To samé platí i pro přírodní park Polánka, který leží nedaleko odtud, ale v našem třídění ho zařazujeme na Vysočinu.

Oblast jsme rozdělili na následující podoblasti:

Odkaz: webkamery - Praha a okolí

Nejnovější aktuality ze stopy

Řazení aktualit:

Info ze dne 8.12.
Petr, vloženo 8.12.2017 7:21

Tak v Brdech na místo sněhu dnes vydatně prší. Sníh ne a ne přijít :-( Včera (četvrtek) v Brdech jasno, nad 700 m poprašek, bílo. Ale Příbram měla +5°C. Tak snad nejvyšší nadělí na Vánoční svátky! SKOL!
Pokud by ještě někdo hledal inspiraci, pak další "Telegrafní trasa" je tady:
http://www.objevbrdy.cz/telegrafni-cesta-2-nase-bezkarska-trasa-pro-sezonu-2017-2018-mapa-uvnitr.html

> Brdy a Hřebeny

Info ze dne 6.12.
Dóča, vloženo 6.12.2017 22:21

Jezdil jsem asi hodinku po loukách u Ounuzu pod Javoří skálou. Najel jsem 5x okruh dlouhý cca 1.5km, takže se člověk i celkem pěkně sveze. Tráva a krtince občas přeleští skluznici. Drží se tam odhadem 5cm souvislého sněhu bez podkladu. Mimo louky a kdekoliv níž se nedá.

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 3.12.
Zdeněk Koč, vloženo 3.12.2017 18:31

Sjezdovku jsem vyšlapal nahoru (ta je uměle vysněžená), na louce mezi Ounuzem a Javorovou skálou je pár cm sněhu ale bez základu, mezi krtinami se ale dalo najet asi kilometrové kolečko. Na kameňačky a první projetí to šlo. A pak zase po sjezdovce dolů.

> Česká Sibiř - Čertovo břemeno

Info ze dne 25.11.
Petr, vloženo 27.11.2017 10:15

Ahoj všem,
co nevidět opět v Brdech nasněží. I letos se podařilo v CHKO Brdy "dojednat" nějaké úlevy, aby se všude nesypal kamínek, neplužilo se na holý asfalt, nerozhazovalo se větvoví. Poučeni z loňské sezóny tak připravujeme vlastní mapky a doporučené cesty po nejhezčích místech v Brdech.
1. běžkařská trasa vede v okolí brdského Kloboučku:
objevbrdy.cz/kloboucska-osmicka-1-nase-bezkarska-trasa-mapa-uvnitr.html

> Brdy a Hřebeny

Doporučujeme

SP KOLO - prodejna kol Specialized - Praha 4
Specialized concept store - prodej kol Specialized i jiných značek + dalšího vybavení pro cyklisty.
Vše od SWIX v Praze - nová prodejna Sporticus
Lyžařské vosky, oblečení, hole a další = nově otevřená prodejna s nejširší nabídkou zboží od značky Swix v Praze. Mimo to další značky vosků, sportovní výživa a mnohem více.