Železnorudsko – rady a tipy pro běžkaře

Aby KamZaSněhem.cz v oblasti Železnorudsko pomáhalo lyžařům i jinak než zprávami o aktuálních podmínkách, chceme sem časem umístit co nejvíce informací užitečných pro plánování výletů na běžkách.

Zatím tu najdete odkazy na další užitečné weby, které obsahují údaje o stavu stop od jejich upravovatelů, mapy a popisy běžkařských tras nebo další zajímavosti.

Lyžaři radí lyžařům

Dotaz Vloženo 3.1.2019 7:37
Ahoj lyzari. Rad bych se zeptal zkusenych, v kolik je treba byt rano v Bodenmais v sobotu a v nedeli, abych bez potizi zaparkoval? Jsem zvykly vyjizdet z Prahy do Jizerek (Bedrichova), abych tam byl kolem pul devate (deti driv z postele nevykopu), musim totez absolvovat pro Bodenmais? Nebo podobne jako v Jizerkach zacinaji ranni bezkari uz kolem devate odjizdet a po chvii cekani clovek zaparkuje?

Jak jsem pochopil, parkovne a stopu je mozno platit kartou, ze? Nebo je lepsi mit s sebou hotovost?

Predem dekuji za odpoved a pomoc.
Vloženo 3.1.2019 20:28
Pěkný den,
dnes v půl dvanácté na Bretterschachten (Bodenmais) jsme již nezaparkovali. Tak jsme si dali oběd v Bodenmais a kolem jedné již pár volných míst bylo.Včera (středa) v 10,45 tam bylo pár posledních volných míst. Ale to byl všední den. A cesta z Prahy do Jizerek je podstatně kratší než do Bodenmais. Varianta je zaparkovat v Bodenmais a pak pokračovat skibusem na Bretterschachten. Zdravím. JK
Dotaz Vloženo 24.1.2017 10:21
Dobrý den,
máme zaplacený prodloužený víkend od 27.1. v Hojsově Stráži, jedeme poprvé na Šumavu na běžky. Kvůli problémům s achilovkami můžu pouze bruslit a nyní jsem se zklamáním na infocentru v Rudě zjistil, že na železnorudsku jsou všechny tratě upravovány pouze na klasiku.
Prosím místní znalce o radu, kam je třeba z Hojsovky autem popojet, aby se člověk dostal na tratě upravované na bruslení. Díky moc!
Vloženo 24.1.2017 15:08
Sice nejsem místní znalec, ale jeden tip mám: středisko Bretterschachten pod Velkým Javorem v Německu. Ze Železné Rudy je to kousek, výhledy parádní akorát tratě jsou náročnější a za vstup se platí pár Eur (už nevím přesně kolik).

Odkazy pro oblast Železnorudsko

Další užitečné odkazy najdete i na úrovni nadřazené oblasti: