Železnorudsko – rady a tipy pro běžkaře

KamZaSněhem.cz dosud lyžařům pomáhalo zejména zprávami o aktuálních podmínkách - pro oblast Železnorudsko jsou zde.

Hledáte-li rady, které zastarávají výrazně pomaleji, jste tu také správně. Najdete zde:

Lyžaři radí lyžařům

Mezi zprávami o aktuálních podmínkách se objevily některé odpovědi na dotazy, které mohou pomáhat i po delší době. Přesunuli jsme je sem:

Dotaz Vloženo 3.1.2019 7:37
Ahoj lyzari. Rad bych se zeptal zkusenych, v kolik je treba byt rano v Bodenmais v sobotu a v nedeli, abych bez potizi zaparkoval? Jsem zvykly vyjizdet z Prahy do Jizerek (Bedrichova), abych tam byl kolem pul devate (deti driv z postele nevykopu), musim totez absolvovat pro Bodenmais? Nebo podobne jako v Jizerkach zacinaji ranni bezkari uz kolem devate odjizdet a po chvii cekani clovek zaparkuje?

Jak jsem pochopil, parkovne a stopu je mozno platit kartou, ze? Nebo je lepsi mit s sebou hotovost?

Predem dekuji za odpoved a pomoc.
Vloženo 3.1.2019 20:28
Pěkný den,
dnes v půl dvanácté na Bretterschachten (Bodenmais) jsme již nezaparkovali. Tak jsme si dali oběd v Bodenmais a kolem jedné již pár volných míst bylo.Včera (středa) v 10,45 tam bylo pár posledních volných míst. Ale to byl všední den. A cesta z Prahy do Jizerek je podstatně kratší než do Bodenmais. Varianta je zaparkovat v Bodenmais a pak pokračovat skibusem na Bretterschachten. Zdravím. JK
Dotaz Vloženo 24.1.2017 10:21
Dobrý den,
máme zaplacený prodloužený víkend od 27.1. v Hojsově Stráži, jedeme poprvé na Šumavu na běžky. Kvůli problémům s achilovkami můžu pouze bruslit a nyní jsem se zklamáním na infocentru v Rudě zjistil, že na železnorudsku jsou všechny tratě upravovány pouze na klasiku.
Prosím místní znalce o radu, kam je třeba z Hojsovky autem popojet, aby se člověk dostal na tratě upravované na bruslení. Díky moc!
Vloženo 24.1.2017 15:08
Sice nejsem místní znalec, ale jeden tip mám: středisko Bretterschachten pod Velkým Javorem v Německu. Ze Železné Rudy je to kousek, výhledy parádní akorát tratě jsou náročnější a za vstup se platí pár Eur (už nevím přesně kolik).

Našli jste zde rady, které již nejsou aktuální? Nebo mezi aktuálními zprávami leží dlouhodobě platné doporučení, které by se hodilo přesunout sem? Napište nám o tom na info@kamzasnehem.cz, něco s tím uděláme.

Odkazy pro oblast Železnorudsko

Další užitečné odkazy najdete i na úrovni nadřazené oblasti: