Úpa a Rýchory – rady a tipy pro běžkaře

KamZaSněhem.cz přináší zejména zprávy o aktuálních podmínkách - pro oblast Úpa a Rýchory jsou zde.

Na této stránce ale najdete rady, které zůstávají platné dlouhodobě:

Lyžaři radí lyžařům

Mezi zprávami o aktuálních podmínkách se objevily některé odpovědi na dotazy, které mohou pomáhat i po delší době. Přesunuli jsme je sem:

Dotaz Vloženo 25.1.2019 22:03
Ahoj, jako trasu z Pomezek byste doporučili pro začátečníka? Např. okruh Haida, je tam velké převýšení? Jízda z kopce je zatím trochu problém :-) díky
Vloženo 28.1.2019 12:16
Dobrý den.
Okruh Haida zvládnete. Nějaká převýšení tam jsou, ale není to nic hrozného. Je to pohodové lyžování s krásnými výhledy na Sněžku. Určitě vyzkoušejte.
Ještě mohu doporučit trasu z Pomezních bud ke kostelu a pak k Lysečinské boudě. Na trase Vás čeká jen jeden velký "sešup" a to vedle sjezdovky k Červenému kostelu. Ale dá se to, v nejhorším sundáte lyže a kopec sejdete po cestě pěšky. Není to dlouhá cesta. Od kostela určitě vyzkoušejte trasu k Lysečinské boudě. Bude se Vám líbit.
Dotaz Vloženo 13.1.2018 19:55
Zdravím všechny. Chtěl bych poradit jako vūbec neznalému. Je možné se z pomezek dostat na běžkách na Sněžku? Moc děkuji za odpověď
Vloženo 14.1.2018 15:32
Z pomezek se da na Snezku pres Jelenku a potom pres Svorovou horu,ale z Jelenky to je spis turistika nez bezkareni. Nebo se da pres Spaleny mlyn a dale pres Janovy boudy a dal pres Ruzohorky to je na bezkach lepsi.

Našli jste zde rady, které již nejsou aktuální? Nebo mezi aktuálními zprávami leží dlouhodobě platné doporučení, které by se hodilo přesunout sem? Napište nám o tom na info@kamzasnehem.cz, něco s tím uděláme.

Odkazy pro oblast Úpa a Rýchory

Další užitečné odkazy najdete i na úrovni nadřazené oblasti: