Hostýnské vrchy – rady a tipy pro běžkaře

KamZaSněhem.cz přináší zejména zprávy o aktuálních podmínkách - pro oblast Hostýnské vrchy jsou zde.

Na této stránce ale najdete rady, které zůstávají platné dlouhodobě:

Lyžaři radí lyžařům

Mezi zprávami o aktuálních podmínkách se objevily některé odpovědi na dotazy, které mohou pomáhat i po delší době. Přesunuli jsme je sem:

Dotaz Vloženo 6.2.2019 10:05
Poradíte někdo pro začínající běžkaře kam z Tesáku a nebo z Trojáku, okruh Čerňava už jsme dali, tak kam dál, kterým směrem, a kolik km je to z Tesáku, nebo Trojáku např. na Hostýn? Děkuji Baruška.
Vloženo 6.2.2019 19:43
V odkazu najdete všechny trasy v Hostýnskách, nejsou náročné. Hlavní je hřebenovka a často na ní budete zápasit z vyfoukanymi místy a naopak s návějemi, užijete si upravenou stopu a jindy zase budete proklínat stopu rozbitou od jiných běžkařů nebo lesní techniky.
http://www.hm52.cz
Dotaz Vloženo 12.1.2019 18:24
Poraďte prosím kratší trasy okolo tesáku. (začátečník). Odjezd i dojezd Tesák. Nebo odjezd a dojezd Troják. děkuji Pavla
Vloženo 12.1.2019 18:45
Tesák (pro Pavlu). Z autobusu s lyžemi v ruce po silnici směr Bystřice, po cca 150m doprava na lesní asfaltovou cestu. Tady už na lyžích a po cca 300 metrech je rozcestník, Čerňava je doleva. Mírný okruh bez plužení či stromečku, pěkných 6km(neměřil jsem, odhaduji). Je to jediný okruh, jinak je to všude tam a zpět.
Dotaz Vloženo 21.1.2017 18:31
zdravím, kde je, prosím, ideální nástup na zmiňovaný okruh Čerňava? Jak je to s jeho obtížností - zvládnou ho i děti cca 10 let, spíše začátečníci? Případně nějaké další aktuální tipy na běžkování na zlínsku? Předem děkuji!
Vloženo 21.1.2017 18:57
Nastup pod Tesakem pod parkovistem cca po 200 m smerem na Bystrici odbocka do prava asfaltka- mozno nechat auto zde nebo na parkovisti Tesaku, okruh pro zacatecniky cca vrstevnice ve vysce 600-750 mnm. Myslim, ze neni zadny server, kde aktualizuji upravenost stop v Hostynkach. Server hm52.cz je zoufalost. Trojak.cz to same zde se nic nedozvite. Zvlastni je, ze jednou za rok stopu projede traktor zrejme zaplaceny mestem Bystrice, ale nikde se to nedozvite, ze stopu projeli...nepochopitelne.
Pokud se nechcete rozcilovat s pesaky, nekvalitnimi stopami stoji za to jet az do Velkych Karlovic- skvele upravovane stopy, nebo na Pustevny- Martinak.

Našli jste zde rady, které již nejsou aktuální? Nebo mezi aktuálními zprávami leží dlouhodobě platné doporučení, které by se hodilo přesunout sem? Napište nám o tom na info@kamzasnehem.cz, něco s tím uděláme.

Odkazy pro oblast Hostýnské vrchy

Další užitečné odkazy najdete i na úrovni nadřazené oblasti: