Lyžování na golfovém hřišti v Berouně

Toto video je záznamem z projíždky na běžkách po běžecké trati upravené na golfovém hřišti v Berouně ze soboty 26.1.2013.

Video je doplňkem ke zprávě o aktuálních sněhových podmínkách pro běžkaře v okolí Prahy. Video je natočeno s použitím kamery primárně určené pro umístění na helmě (tady ale byla připevněna na opasku).

Více o lyžování na golfovém hřišti v Berouně

Berounské golfové hřiště se nachází na severovýchodním okraji města ve čtvrti Beroun - Závodí, na hřebeni vedoucím směrem nad Vráž. Jde o poměrně nové golfové hřiště, otevřené bylo nejspíše v roce 2009. Ostatně na Google mapách je ještě v roce 2013 na místě Beroun Golf Resortu vidět na leteckém snímku staveniště, které jsme přenesli i do videa :-)

Podobně jako na některých dalších golfových hřištích i v Berouně za dobrých sněhových podmínek připravují trať pro běžkaře. V roce 2013 to rozhodně nebylo poprvé, již v roce 2010 se zde lyžovalo, což dokládá i náš archiv zpráv zimy 2009/2010.

Při naší návštěvě v lednu 2013 byla upravena běžecká trať o délce 1,6 km, s možností pohodlného zkrácení o cca 300 metrů. Měla mírně zvlněný, možná spíše rovinatý profil – většina trasy vede podél vybudovaných rybníčků, na trati se nacházelo jediné spíše mírnější stoupání (a následný sjezd). Trať byla upravena jak na bruslení, tak na klasiku. Stopa na klasiku byla mělčí a méně kvalitní, ale to je dané tím, že sněhu moc nenapadlo a místy se objevovala tráva.

Golfové hřiště Beroun je velmi dobře dostupné autem z Prahy – z dálnice D5 se sjede na exitu 14. Pokračuje se po „staré plzeňské“ do Berouna, kde je třeba odbočit těsně před druhým železničním přejezdem doprava. Na další nejbližší křižovatce se odbočuje opět doprava nahoru do kopce, ale stačí koukat po cedulích „Golf“. S parkováním není problém, parkoviště je dostatečně velké. Parkování i lyžování jsou zdarma.