Slezské Beskydy a Jablunkovsko – běžky

Archiv zpráv zimy 2016/2017

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Slezské Beskydy a Jablunkovsko ze zimní sezóny 2016/2017. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Slezské Beskydy a Jablunkovsko - aktuální zprávy

Vloženo 11.2.2017 21:53
Stopa od Mostů u Jablunkova přes Girovou do Bukovce dva dny projetá, vhodná prý pro klasiku, často ale zledovatělá s mírným popraškem firnu nebo i prašanu. V ostrých lesních zatáčkách a prudších sjezdech tvrdé pády, dnešní běžkování skončilo na pohotovosti s naštípnutým ramenem. Varování horské služby už víckrát nepodceňuju, ať jsou stopy sebečerstvěji projeté nebo neprojeté.
Vloženo 9.2.2017 10:30
Trasa z Javorového na Slavíč - umrzlé, sjezdy nebezpečné , ale ve stopě až překvapivě fajn. Dokonce padal jakýsi poprašek a ten jízdu ve zledovatělé stopě zpomaloval, ale bylo to jen místy. Poslední pul km na Slavíc shrnutý, ale je fajn jak se na umrzlém sněhu da bruslit v lese mezi stromama :-) No ale stejně nejlepší a nejvydatnějsí byl seběh v lyžařských botech po sjezdovce z javorového :-)
Vloženo 28.1.2017 16:02
Dnes Jablunkov Mosty u Jablunkova, tím , že stopy nejsou v lesích a celý den na ně svítí slunce jsou už hodně špatné, vydařené, sněhu málo. Místy tráva a hlína
Vloženo 23.1.2017 19:24
Trasa: Slavíč, zátoka - chata Slavíč
Po rozhrnuté západní úvozové cestě (sem tam kamínek z asfaltového podkladu, sem tam se objevuje asfalt) bez nutnosti sundat běžky, kolem přístřešku Psárky - Emergency Point Nr.30 (následně s jedním vysluněným místem) na počátek severní vrstevnice (konec rozhrnuté cesty - 5. km). Na vrstevnici jsem prošlápnul starou zasněženou stopu (délka 4 km). Následně napojení na severní projetou stopu kolem lesácké chaty Loryška až k chatě Slavíč (11 km). Zpět stejnou cestou kolem lesácké chaty s krásným sjezdem (s jednou nohou ve stopě a s druhou v prašanu) až na počátek úvozové cesty a kilometrovou jízdou k zastávce Slavíč (celkem 19 km).
Pokud se neoteplí a zůstane na trase prašan, tak super trasa.
V případě oteplení je nutno zvolit cestu nahoru prudší cestou severním úbočím.
Vloženo 20.1.2017 9:15
Z Mostů do Hrčavy
Krásná stopa, spousta sněhu, azurová obloha, co víc si přát. Dokonce jsme potkali i dvě jeptišky na běžkách, prostě neodolaly, tak jako my.
Vloženo 14.1.2017 13:59
Z Javorového na Ostrý a dolů na Kozinec.
Stopa zavátá. Neupravuje se již rolbou, jak to bývalo zvykem. Prý se pokazila a město to asi už nedotuje. Škoda.
Prorážení stopy byla fuška. Jinak krásná příroda a sněhu kupa.
Vloženo 13.1.2017 21:13
(Odpověď na dotaz uživatele Vácůav z 13.1.)
Jel jsem na Ostrý od Slavíče, stopa projeta lyžaři, sněhu dostatek. Od chaty Ostrý na chatu Kozinec cesta prohrnuta, ale dá se po ní jet.
Vloženo 6.1.2017 17:10
Z Mostů u Jablunkova přes Jablunkovský průsmyk a Studeničné na Gírovou. Sněhu spousta, na loukách závěje, stopa projetá od běžkařů, ale dnes ji mají strojově upravovat, zítra to bude super.
Vloženo 10.12.2016 14:21
Javorovy-Ostry po hrebeni: prvni 2km rozryte, dal hrebenovka ok. Z Ostreho se sjizdet neda.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Slezské Beskydy a Jablunkovsko