Slezské Beskydy a Jablunkovsko – běžky

Archiv zpráv zimy 2018/2019

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Slezské Beskydy a Jablunkovsko ze zimní sezóny 2018/2019. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Slezské Beskydy a Jablunkovsko - aktuální zprávy

Vloženo 6.2.2019 19:48
Morávka - Sviňorky okruh OK, nově udělána strojová stopa, někdy ale bylo lepší jet mimo, podklad pevný, takže tyčky se neboří, padlý strom odstraněn. Velké díky za úpravu! Cesta z rozcestí Pod Malým Travným směr na Visalaje totálně shrnuta, takže bez stopy a skoro i bez sněhu!
Vloženo 31.1.2019 21:01
Trasa Jablunkov - Mosty u J. (skiareál) - chata Studeničné

Perfektně upravená trasa vede již z Jablunkova. Je možno zaparkovat na benzince nebo u hřbitova (projdete zadem kolem pohřební služby a kamenictví) a ihned možno nasadil lyže.
Mezi benzinkou a hřbitovem jsou 2 naprosto ploché a nádherné okruhy (cca 1000 a 500 m - vhodné i pro děti a začátečníky). Vlastní trasa vede teda pěkně do kopce až k areálu. Místy jsou až 4 stopy pro klasiku / ve větších stoupáních je vždy aspoň jedna/. Sněhu tak cca metr.
V areálu SkiMosty je nepříjemné, že musíte překřížit sjezdové trati a vyhnout se jak lyžařům jedoucím dolů, tak na pomách nahoru (hlavně při cestě zpět je to dost nebezpečné, protože vede z kopce). Pak až chatě Studeničné - vše perfektně upraveno. Žádné popadané stromy, pouze kolem chaty je to trochu rozbité. Za mně pět hvězdiček :-D
Vloženo 30.1.2019 20:58
Morávka - Sviňorky, k popisu níže přidávám pár fotek.
14:19
15:24

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Vloženo 30.1.2019 18:36
Morávka - Sviňorky. Okruh OK, pořádná stopa začíná od rozcestí Kobzok, jel (šel) jsem pak stoupáním vpravo, v půlce už pějná stopa na běžkování až na rozcestí Pod Malým Travným. Dále jsem pokračoval pěknou stopou až na další rozcestí Úbočí po Travným. Cestou spadlý jeden strom, pod kterým se dá projet. Z rozcestí Pod Malým Travným jeli dva chlapíci směrem na Visalaje, takže i tam nějaká stopa bude. Z Úbočí pod Travným jsem se (blbec) vydal nahoru na Travný. Fakt nedoporučuji, snad leda masochistům. Stopa tam tak po 3 lidech byla, ale podklad oproti okruhu měkký, tyčky se bořily, takže to byl spíš skialpinismus. Cestou několik spadlých stomů, ale nebylo třeba sundat běžky. Nejhorší přišlo asi 300 m před vrcholem Travného. Cca 15 spadlých stromů a tam už bylo třeba sundat běžky. Bořil jsem se až po koule a nahoře toho měl fakt dost. Zpátky na rozcestí Úbočí, pak vpravo na pokračování okruhu, místy tam byly i dvě stopy, ale v nižších pasážích už to bylo i dost tvrdé (přimrzlé). Nahoře to není ani na pěší procházku, fakt se člověk boří, je tam 1,5 m sněhu. Na prochajdu i se psy můžu doporučit trasu od pekárny v Dolní Lomné nahoroukolem Polany, pak pokračovat po cestě k rozcestí na Kozubovou a krásně se dá dojít až na Kamenité, kde bylo i včera do 17:00 otevřeno. Tam i zpět 15 km.
Vloženo 23.1.2019 17:02
Trasa Mosty-Gírová-Hrčava a z5, stopa byla ale už něco pamatuje. Borec na 4kolce si to projel po stopě a vůbec mu to nevadilo, bezohlednost je třeba trestat na místě, tyčkou přes záda.
Vloženo 19.1.2019 21:18
Javorovy - Ostrý - winter classic - turistická stopa, 24 popadanych stromu, které podlezate a prelezate , hůlky se boří metr hluboko - sousta sněhu , málo lidi a na Ostrém super kuchyně - bezkovani to není ale velmi náročná zimní turistika luxus
Vloženo 12.1.2019 21:09
Dolem si to nedovolili, ale hřebenovku dneska "prošlápli", metrové díry....škoda, dopoledne to bylo ještě boží
Vloženo 12.1.2019 20:49
Trasa Řeka-Šindelná-Kalužný-spodem na Javorový a zpět do Řeky. Stopa projetá běžkaři ale problémem je množství sněhu 100cm takže tyčky se boří hodně hluboko. Má to ale jednu výhodu, nejsou tam pěší turisté protože bez lyží to nejde.
Vloženo 6.1.2019 22:04
Dnes, Javorový - Ostrý, stopa vyjetá běžkaři - pohádková zima (chtělo by to upravit stopy a bude to Paráda!!!).

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Slezské Beskydy a Jablunkovsko