Slezské Beskydy a Jablunkovsko – běžky

Archiv zpráv zimy 2014/2015

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Slezské Beskydy a Jablunkovsko ze zimní sezóny 2014/2015. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Slezské Beskydy a Jablunkovsko - aktuální zprávy

Vloženo 20.2.2015 21:25
Jeste jednou Mosty, tentokrat uz jako registrovany. Prekvapilo me minimum bezkaru, za cely den by stacily prsty na obou rukach. Nejvice jich krouzilo u hrbitova v Jablunkove, na ostastnich mistech behem dne jsem jich potkal minimum. I to je duvod, pro pochybuju o serioznosti informaci o upravach stop v tomto regionu. A pri tom bych se tak rad mylil...:-)
Vloženo 20.2.2015 21:01
Mosty u Jablunkova - Girova, dve stopy podle serveru 2 dny stare a mezi nima prostor pro skate. Od Studnicniho kolem sesuvu se to zacalo menit v crosscountry, ale i tak dobry. Sem tam vetve a vlhci snih, ale nelepilo to. Okruh pod Girovou (Komorov-Bukovec-Hrcava-Komorov) znacen jako upraveny, ale je to kec!!! Pouze projeto ctyrkolkou s pasy, ale stopa se tam nekona ani nahodou. Nastesti je to severni strana a je tam spousta snehu. Obcas stopy od koni a sani, ale i tak dobry. Usek Na dilku - Komor.Grun si slunicko upravilo asi nejvice, ale da se to jet cely. Od 15 do 17 jsem dal jeste Mosty - Jablunkov(benzinka) a zpet. Cca 15-25cm snehu, tam vlhky, zpatky uz trochu tuhlo, dve stopy + skate = pekny svezeni. NIcmene ted se divam na net a vidim, ze dnes upravili uplne vsechno. Jen nevim, kdy to stihli, protoze jsem odjizdel pred sestou a zadny pohyb techniky se nekonal! Pokud tam o vikendu vyrazite, neudelate chybu. Ale tu upravu stop jim v zadnym pripade neverte!!!
Vloženo 16.2.2015 11:18
Tak v sobotu jsem byl v Mostech u Jablunkova. Úprava tratí o poznání lepší, ale i tak nic moc. Ten kdo ty tratě upravuje nemá s běžkami asi nic moc společného a bere to jen asi jako komerční záležitost.
Zato v neděli jsem byl v Ostravici na golfovém hřišti, kde byla upravenost úžasná, lidí málo, podmínky po ránu vynikající a dokonce po mě chtěli (spíše nechtěli) peníze za dráhu až po běžkování a to v návaznosti na moji spokojenost s úpravou. Velmi rád jsem přispěl na úpravu. Běžkám zdar :O)))
Vloženo 13.2.2015 14:52
Tak dneska jsem procházel okolí (bydlím v Písku u Jablunkova) Tady v místě není upraveno vůbec nic :O( Je tu malý náznak úpravy na Círovské magistrále, ale zcela nedostačující. Hodně stará úprava a pouze skůtrem, což je při tomto množství sněhu zcela nedostačující!! Zítra jedu na Jablunkov, tak uvidíme :O))
Vloženo 5.2.2015 21:08
Dle dostupných informací byly trasy u Jablunkova upraveny asi někdy o víkendu, alespoň dle GPS záznamu z rolby, který se dá najít tady http://beskydska-magistrala.msregion.cz/zima/ (odkaz je dostupný i z kamzasnehem.cz, sekce "lyžařské odkazy"). Tipoval bych, že to na víkend upraví znovu. Bellardo, budeme rádi, když se pak podělíte, jaké to tam bylo.
Vloženo 5.2.2015 11:11
nezná někdo podmínky na magistrále okolo Jablunkova, jedu tam příští týden a rád bych si těch běžek užil :o)

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Slezské Beskydy a Jablunkovsko