Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko – rady a tipy pro běžkaře

KamZaSněhem.cz přináší zejména zprávy o aktuálních podmínkách - pro oblast Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko jsou zde.

Na této stránce ale najdete rady, které zůstávají platné dlouhodobě:

Lyžaři radí lyžařům

Mezi zprávami o aktuálních podmínkách se objevily některé odpovědi na dotazy, které mohou pomáhat i po delší době. Přesunuli jsme je sem:

Dotaz Vloženo 25.3.2019 21:19
Neznám to moc na Mísečkách. Poradí někdo s ohledem na aktuální situaci?
Vzhledem ke zrušeným autobusům se potřebujeme v neděli dostat z H.Míseček do Špindlu. Běžky+středně těžké batohy+možná ne úplně zkušení běžkaři.
Kterou cestu volit? Případný nedostatek sněhu a dojití pěšky nevadí. Případně nějaký časový odhad.
Tuším, že Vodovodní cestou by to šlo. Může být lepší volba: kolem Harrachovy skály k Benecku a z vršku Labské zpět do Bedřichova? Je ještě nějaká rozumná možnost?
Vloženo 26.3.2019 14:33
Dobrý den Mirku,
nejkratší cesta je Vodovodní, viz zde https://mapy.cz/s/3q8Ot . Sněhu dost, jen v místě bodu 2 již asi budou koukat kameny, pozor. Sjízdnost záleží na stavu sněhu a úpravě. Je tam jeden krátký prudší kopec. Sundat a těch 200m snést? Max. 15 minut. Cca. 2,1 km.

Nebo se nechá jet svážnicí směr Labský důl, zde https://mapy.cz/s/3q8P7 je to 2 km do mírného kopce a pak je poměrně mírný sjezd 3,5 km do Špindlu. Pozor také při přejezdech sjezdovek. Opět záleží na aktuálním stavu sněhu, kterého je dost. Tím stavem sněhu myslím, jestli to jede nebo ne a proběhlou úpravu. Obě cesty jsem jel v neděli večer a bylo to trochu oraniště a zas tak moc to nejelo. ( max. 30 minut)

K.
Dotaz Vloženo 12.2.2019 19:35
Prosim o radu. Mate tip na kratickou relativne rovnou trasu pro predskolni ditko, ktere s radosti objevuje kouzlo bezek? Budeme ve Vitkovicich, neni problem popojet nekam autem. V Krusnych horach je Jeziskova cesta primo pro deti, je neco takoveho v Krkonosich? Dekuji!!!
Vloženo 13.2.2019 8:14
Ahoj. Nejsem místní, ale slyšel jsem, že ve Vrchlabí, hned na příjezdu z Vašeho směru, je nově vzniklé středisko, kde zasněžují a upravují stopy. Je to úplná rovina s nadjezdem přes místní komunikaci. http://www.nabezky.cz/
Dotaz Vloženo 4.2.2019 13:52
Ahoj
dá se někudy skatem vybruslit ze Špindlu na trasy kolem Míseček, resp. Benecka?
Díky moc za odpověď.
Vloženo 5.2.2019 8:30
Ahoj Pavle,

nejblíž je to po Vodovodní, jeď vpravo a sleduj ty, co jedou shora. Používá se teď jako sjezdovka pro začátečníky.
Viz mapa: https://mapy.cz/s/3nNdI
Dotaz Vloženo 9.1.2017 12:12
Chci dát přejezd Krkonoš od Harrachova do Trutnova, nevite nekdo jesli se to nahoře dá projet? na každý mapě je(uprava trati) to jinak...myslel jsem tuhle trasu: Čertova hora - Ručičky - Dvoračky - Vrbatova bouda - Horní Mísečky - Špindlerův Mlýn - Pláň - U Srubu - Stoh - Na Rozcestí - přes Lyščí horu - Lučiny - Václavák - Krausovy boudy - Horní Maršov - býv. Maxova bouda - na Sněžné domky - kolem rozhledny a vrchu Baba...chtel bych to jet na skate
Za cenné rady předem děkuji
Vloženo 9.1.2017 17:46
Zdar, už jsem absolvoval pár přejezdů Krkonoš, bud z Harrachova nebo Rokytnice na Malou Upu,přes Lysou Horu, Labskou Boudu, Martinovku,Petrovku,Špindlerovku,Luční Boudu, Sněžku a na Pomezní boudy, jel jsem to většinou na univerzálních práskačkách ale záleží na podmínkách a sněhu, ale cesta tam i zpět zabrala celý den a musel sem si přivstat po ránu, jinak parádní výlet když vyjde počasí.Ted Brzo se chystám na něco podobného a sehnat partáky je docela obtíž...kdyby jsi měl eventuelně zájem o společnost, ozvi se.
Já osobně bych do Špindlu nesjížděl ale taky to jde ale po těch hřebenech to je prostě lepší
Dotaz Vloženo 23.3.2016 23:13
Jsme s rodinou ve Spindlu a chceme jet na bezky na Misecky. Koukam, ze cena za lanovku Medvedin na 1 jizdu pro rodinu je 780,-. Ctu to dobre? Mate nekdo nejaky tip, jak se tomu vyhnout? Tuto cenu povazuju za spatny vtip.
Vloženo 24.3.2016 7:19
no, pokud máš auto, tak se snad vyplatí jet na Mísečky autem, je to sice 40 km (směr Jilemnice), ale poměr cena x výkon je rozhodně lepší...
Nebo, pokud je nahoře sníh a jste zdatní, udělat celodeňák, vyjet busem na Špindlerovku a odtud přes Labskou na Mísečky. Dolů to pak po sjezdovce sjedete zpět do Špindlu... SKOL :-)
Dotaz Vloženo 24.2.2015 14:20
Ahoj,
můžu se zeptat, jestli v souvislosti se sobotní Krkonoškou 70, dojde k nějaké uzavírce běžkařských tras pro běžné turisty? Obzvlášť mě zajímá trasa z Tetřevých bud na Klínovky.
Díky moc za odpověď.
Vloženo 27.2.2015 22:40
to Pavel: při K70 nic turistům uzavřeno není

Našli jste zde rady, které již nejsou aktuální? Nebo mezi aktuálními zprávami leží dlouhodobě platné doporučení, které by se hodilo přesunout sem? Napište nám o tom na info@kamzasnehem.cz, něco s tím uděláme.

Odkazy pro oblast Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Další užitečné odkazy najdete i na úrovni nadřazené oblasti: