Brdy a Hřebeny – rady a tipy pro běžkaře

KamZaSněhem.cz dosud lyžařům pomáhalo zejména zprávami o aktuálních podmínkách - pro oblast Brdy a Hřebeny jsou zde.

Hledáte-li rady, které zastarávají výrazně pomaleji, jste tu také správně. Najdete zde:

Tipy na výlety a další články

Hřebenovka na Hřebenech

Kdo si užívá lyžování i bez strojově upravených stop a chtěl by vyrazit na běžkách z Prahy do nejbližších kopců a lesů, jsou pro něj Hřebeny volbou číslo jedna. Pozor, dostatek sněhu zde ale bývá jen zřídka.

Lyžaři radí lyžařům

Mezi zprávami o aktuálních podmínkách se objevily některé odpovědi na dotazy, které mohou pomáhat i po delší době. Přesunuli jsme je sem:

Dotaz Vloženo 13.1.2021 23:08
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda-li se v Brdech někde upravuje stopa rolbou na skate? Případně poradit, kde by to na bruslení bylo nejvhodnější? Děkuji za odpověď.
Vloženo 15.1.2021 6:49
Přímo v Brdech (ani na Hřebenech) se běžkařské trasy strojově neupravují. Kdo má rád skate i na úsecích "přírodně upravených", může místy využívat asfaltových cest s uježděným sněhem. Na Hřebenech jsou vidět ukázky takových dvou úseků ve videu u článku https://www.kamzasnehem.cz/video/hrebeny-2013-01. Můj odhad ale je, že na obstojný skate v těchto místech to chce víc sněhu, než aktuálně napadlo.

Na Podbrdsku se ale nachází i "ski areál" Těškov, kde upravují za dobrých podmínek okruhy na polích a na loukách. Info se nachází na http://www.sparta-cycling.cz/ a tím, že jde primárně pro cyklisty, tak je pro ně při úpravě skate priorita. Jak to tam vypadalo před lety je vidět na starém videu zde https://www.kamzasnehem.cz/video/teskov-2013-01, ale to je z roku, který byl opravdu bohatý na sníh.
Dotaz Vloženo 10.1.2021 21:03
Něco pro naprosté začátečníky v Brdech? není třeba moc km spíše rovina...děkuji:-)
Vloženo 11.1.2021 17:18
Zdravím pro začátečníky je vhodná trasu z Teslín po zelené ke Spálené boudě a dále po žluté k Soudné louce kde odbočit ze žluté tz a jet dále přes Getsemanky k chatě Na Burku a na vrchol Nad Marástkem. Dále také trasa z Orlova směr Pilská nádrž přes haj. U Slaniny. Také je pěkná a nenáročná trasa z park.na hřebeni při cestě Mníšek pod Brdy-Řevnice kde se nechá pohodlně bez velkých sjezdů jet po červené tz směr Skalka-Červený kříž-Na Rovinách- Vrážky.

Našli jste zde rady, které již nejsou aktuální? Nebo mezi aktuálními zprávami leží dlouhodobě platné doporučení, které by se hodilo přesunout sem? Napište nám o tom na info@kamzasnehem.cz, něco s tím uděláme.

Odkazy pro oblast Brdy a Hřebeny