Žďárské vrchy a Novoměstsko: zpráva z 9.2.

Vloženo 9.2.2019 23:03
Dnes start na Studnicích - sjezd lesem na Kuklík je trochu akční, místy jsou ledové plotny, takže je potřeba brzdit s předstihem. Z Kuklíku pak Jimramovský okruh - super lyžování, žádné davy jako na hlavních magistálách. Stopa u Odrance luxusní jako nová, dále směrem k Jimramovu sněhu postupně ubývá. U Jimramovských Pavlovic už místy čouhá tráva a drny, ale stále se dají objet i na pěkných lyžích. Na druhé straně od Jimramova nad Věcovem zpět k Odranci už je stopa dost zafoukaná, ale stále projetá od lyžařů a bez problémů sjízdná jak klasikou tak bruslením. U sjezdovky v Roženeckých Pasekách se dá občerstvit, aktuální nabídka byla svařák a pivo :-)

Večer pak ze Studnic přes Rokytno dolů do NMNM. Zde už bylo znát, že se tu prohnala stáda lyžařů a stopy byly hlavně ve sjezdech dost rozbité - nahoře ještě uhlazené od plužení, což nevadilo, ale dole u NMNM už po dnešním tání rozorané. Ale koukám, že na trasu zrovna vyjela rolba, takže zítra už bude zase nejspíš OK.

Mapa obsahuje polohu 8 fotek. Zbylé fotky z této zprávy (4) údaje o poloze neobsahují.

Oblast: Vysočina Žďárské vrchy a Novoměstsko

Nejnovější zprávy z oblasti Žďárské vrchy a Novoměstsko

Vloženo 25.1.2024 19:53
Ahoj, kdo by si chtěl ještě zalyžovat, tak na ledovci u Fryšavy to stále jde. Podle lesa je dostatek sněhu, 1200m kolo jak na skate, tak i klasika. Jen si musíte dojít pěšky:))
Vloženo 14.1.2024 0:53
Nové Město, Vysočina aréna, odpolední lyžování pro veřejnost. Podmínky velice dobré, pěkné svezení. Takový obvyklý stav, co tam znám z minulosti. Tedy pro sportovce spíš vhodné na skate, pro klasiku ne zcela optimální (stopy pouze někde a ne moc... více
Vloženo 24.12.2023 10:06
Novoměstsko sice dělalo co mohlo a ještě v 11 jezdila rolba, ale dnes ráno už to byla jen totální břečka. Byl bych překvapený, kdyby to do zítřka vydrželo. Jel jsem z Tří Studní na ledovec a zpátky a trvalo mi to hodinu :D Před ledovcem už je v... více
Více zpráv z oblasti Žďárské vrchy a Novoměstsko