Lužické hory: zpráva z 9.2.

Vloženo 10.2.2023 16:44
‼️POZOR na PARKOVANÍ‼️

Řekneme si na rovinu… nejlepší podmínky v okolí Polevska jsou na Polevském vrchu s parkovištěm U Kapličky nad Polevskem.
V lese je ve stopě hodně větviček a jehličí včetně Kočárovky. ALE…

❌ NEDOPORUČUJEME ❌ parkovat na silnici jako dnes. Porušujete silniční předpisy, je omezena šířka vozovky a je omezený průjezd např. hasičů nebo vozidel údržby. Na víkend nám policie hlásila zvýšené kontroly U Kapličky. Hrozí vám zde pokuta policie‼️

Parkoviště 🅿️6 U Kapličky má omezenou kapacitu. Když je plné, využijte záchytné parkoviště 🅿️1 U Fotbalového hřiště, které pro tento účel vybudovala Obec Polevsko - to je obvykle úplně prázdné. Odtud vede stopa k vysílači nad Prácheň i Ke Kapličce. Možné je využít i parkoviště 🅿️4 u sjezdovky (vlek zdarma vyveze běžkaře nahoru na Polevský vrch).

Na víkend plánujeme upravit Polevský vrch a Ledovec rolbou ze sjezdovky pro skate a následně skútrem na klasiku.

Dobré podmínky jsou dále v okolí Luže, na loukách v okolí Hainu a Lückendorfu. Dále pak ze Šébru po tzv. Točně a po Dlouhé míli až na louky u Křížové hory nad Jiřetínem (jsou zde některé úseky rozježděné od aut).

V provozu je Sjezdovka & Bikepark Polevsko. sjezdovka v Obec Horní Podluží a sjezdovka v ASVL Waltersdorf

Užijte si nádherné dny ve stopě, než se výrazně oteplí. Chovejte se k sobě ohleduplně nejen ve stopě. A neparkujte, kde to není povoleno! Děkujeme!
SKOL!
Oblast: Lužické hory Lužické hory

Nejnovější zprávy z oblasti Lužické hory

Vloženo 9.3.2023 10:03
Dnes trasa projeta skútrem.Otepluje se,možná poslední svezení.Skol
Vloženo 8.3.2023 13:18
Dnes dopoledne pohodové svezení po trase Šebr, Pod Ptačincem, Černá brána, po patníkách k rozcestníku Lužická cesta, vpravo spodní cestou až k Chatě Luž a zpět po červené. Nikde nic neprosakovalo a i ledová část před Chatou Luž přikrytá sněhem :)
Vloženo 7.3.2023 21:46
Stozecke sedlo-Pod Ptacincem-Pod Bouřnym-Stozecke sedlo, sníh prašan , chvilema i slunko, mezi Na Milíři a Pod Ptacincem málo sněhu, jinak ok.krasne svezení
Více zpráv z oblasti Lužické hory