Kam na hory, když v ČR už sníh roztál?

U nás už nejsou podmínky pro lyžování, ale vy byste přesto rádi vyjeli na hory? Poohlédněte se v zahraničí a naplánujte si ještě zimní dovolenou.

Vyrazte do Alp

U nás už začíná to pravé jaro, v cizině se ale pořád ještě najdou místa, kde mají zimní sezónu v plném proudu. Alpy stálé nabízí spoustu otevřených sjezdovek a dostupných míst nejen pro lyžování, ale i další horské aktivity.  

snih-roztal.jpg (47 KB)

Itálie není jen o plážích

Sněhovou nadílku si ještě užijete například v italských Alpách. Na zasněžené sjezdovky vyrazte třeba do střediska Passo Tonale, kde je stále v provozu pár lanovek i sjezdovek. Možná to není nejblíže, ale za ten výhled a jedinečné zážitky to stojí.

Vezměte to do Rakouska

I v Rakouských Alpách je pořád z čeho vybírat. Nejvíce sněhu si užijete ve středisku Stubai, kde jsou v provozu ještě všechny dostupné lanovky. Můžete vyrazit na sjezdovky, na horské túry, ale i na běžecké tratě.

Pokud chcete do Švýcarska

Zamiřte do střediska Brunni, které má stále co nabídnout. Máte rádi běžky? Výborně. Jste spíše pro lyže? I tak si užijete pořád dost sněhu. Další možností je středisko Engelberg nebo Adermatt. Možností je tu spoustu. Je jen na vás, zda máte svá oblíbená místa, nebo hledáte něco nového.

Francie není jen Paříž

Chcete zažít jinou Francii? Zajeďte do místních hor. Třeba takové středisko Courchevel má stále otevřené sjezdovky i lanovky. Pokud vás láká spíše turistika, vyrazte po označených stezkách a užijte si výhledy na horská panoramata.  

Myslete na pojištění

Ať už vyrážíte kamkoliv za hranice, nezapomeňte se dostatečně pojistit. Sjednejte si cestovní pojištění, které zvládnete vyřídit online i v den odjezdu. Pokud plánujete vyrazit autem, myslete i na něj. Dá se jednoduše sjednat i pojištění, ve kterém je zahrnuta technická asistence, oprava auta na místě, odtah, ale i jiné neočekávané poruchy či nehody po celou dobu dovolené.