Potvrzuji, Jesenická magistrála ze Slaměnky na Dolní Moravu je ve vynikajícím stavu až k odbočce na okruh Zbojnická, pro skate i klasiku. Nahoře v jednom místě, kde je silvestrovský vítr různě vyfoukal a nafoukal sníh, se hodí dát pozor na kamínky, ale to je jen kraťoučký úsek, v pohodě na dobré lyže. Zbylé cca 3 km k závoře sice bez čerstvé úpravy (stejně by nepomohla) a strojové stopy, ale i tak ok.

Spojka na okruh Zbojnická: problém je stoupání Hlubokým dolem, spodní cca pětina toho stoupání je směrem dolů na běžkách nesjízdná (viz nejhnusnější foto), nahoru jsem to vyšel bez sundání, zbytek v pluhu sjel, ale není to kdovíjaký zážitek. Spodní část spojky pěkně urolbovaná bez stopy, ještě je tam manšestr takže na skate se starými lyžemi ideál, jsou tam asi 3 místa, kde je kvůli nedostatku sněhu potřeba hodně zpomalit a pár úseků s kamínky.

Okruh Zbojnická včetně spojky k hranici na cca 3/4 délky (zhruba nad 950 m n.m.) paráda včetně strojové stopy na klasiku, zbytek bez stopy a na pár místech kamínky. Sjezd ke Zbojnické chatě sjízdný v pluhu jen pro magory jako jsem já, protože moc podupáno a pár šutrů je tam taky, ale to by mi asi místní znalci řekli, že ten okruh se má jezdit proti směru hodinových ručiček :-) Spojka k parkovišti pod Klepáčem podobná jako spodní část Zbojnické. Dál jsem nejel, podle mě tam rolba jen přejížděla a neupravovala.

GPS záznam včetně polohy některých fotek na https://www.strava.com/activities/2973528984