Hřeben Orlických Hor: zpráva z 11.4.

Vloženo 11.4.2022 22:04
Trasa Ski centrum Říčky- Zakletý-5C- Korunka - Pod Homolí - V Deštná a späť bunkrovkou.Vynikajúce snehové podmienky- absolútne žiaden lesný binčus -všetko dokonale prekryté novým,síce vlhkým a tupým,snehom.Iba 4 skalní za celý čas. Balzam na nervi po nedeľnej 24 hod šichte v práci.
Východná časť- žiadne známky po niekdajšej úprave rolbou, buď panenský sneh, alebo stopa po jednom predchodcovi,severná trasa cez Korunku je super kompaktná,vysnežená a tam určite i po Veľkej Noci ešte sa bude dať.Južná časť- okolo bunkrov je už hodne mäkká a prepadá sa podklad pri odraze.
Západná časť-jasný rozdiel, súca stopa na klasiku a na skate tiež dobré po úprave z víkendu. Vykrojená stopa na klasiku výrazne mydlovitá,že v najväčšom stúpaní ani moher nedržal a podklzoval.Zato z VD k Pod Homolí to parádne fičalo dolu z kopca. Sumárne- krásne podmienky na ročnú dobu a ešte to i chvíľu vydrží,obzvlášť ak trochu posneží cez VN.

Mapa obsahuje polohu všech 9 fotek.

Oblast: Orlické hory Hřeben Orlických Hor

Nejnovější zprávy z oblasti Hřeben Orlických Hor

Vloženo 7.2.2023 18:09
někdo si děsivě máknul, odstranil popadané a ohnuté stromy a upravil celu obvyklou trasu z Číhalky (ten první půl kilometr za chatou Číhalka do kopce upraven není a leží tam stromy atd ale projet to jde) ....ještě před pár dny to nešlo a člověk si... více
Vloženo 7.2.2023 18:05
Dnes luxus sníh, úprava i počasí. Čerstvá úprava nebyla jen mezi Homolí a Peticestim Říčky tradičně spí. Ale na skate to tam jde. Lepší ke Korunce. Na klasiku téměř bezmazova pohádka, krásně to drží, stačí trochu modrýho
Vloženo 7.2.2023 18:00
Dnes odpo Číhalka - Polomák (Řivnáčovkou) - po Knížecí zpět na Číhalku. Chtěl bych poděkovat za luxusní úpravu celé trasy, hned o víkendu kupuju běžkolepky ;) Slunce, mráz, mega rychlá stopa i manzestr na skate - dnes to bylo za odměnu. DÍKY!!!
Více zpráv z oblasti Hřeben Orlických Hor