Východní Krušné hory: zpráva z 21.1.

Vloženo 21.1.2024 16:41
Klíny - Klínská brána - kolečko přes Jelení hlavu - Schwartenbergloipe nad Seiffenem a přes Klínskou bránu zase zpět. Parkování na Rašově (P3), ale dalo by se i nahoře na P4 (parkoviště neupravené, ale sjízdné). Přibližovačka za obecním úřadem ke Klínské oboře místy trochu backcountry, jestli začne ubývat sníh, bude to špatné. Od větrníků přes Desítku až na Klínskou bránu pěkně upravené, dá se skate i klasika, ale určitě doporučuji starší lyže. Hlavně v lesních úsecích je málo sněhu a na mnoha místech čouhají šutříky. Z tohoto pohledu tradičně riziková místa i při sjezdech z Jelení hlavy, lepší varianta za mě jet ve směru hodinových ručiček. Na německé straně krásně prořízlá stopa, ale sněhu taky méně a čím blíž k Seiffenu, tím víc listí a hlíny ve stopě. Překvapivě málo lidí, hlavně na Jelení hlavu a Schwartenbergloipe jsem jel místy skoro sám. SKOL!

Mapa obsahuje polohu všech 3 fotek.

Oblast: Krušné hory Východní Krušné hory

Nejnovější zprávy z oblasti Východní Krušné hory

Vloženo 21.4.2024 13:56
Moldava nádraží, mostek Zaunhaus, Rehefeld. Pěkně bílo, ale na běžky to není, jen sem tam se najde ve stínu 100m v kuse. Navíc v poledne už bylo dost teplo.
10:25
11:01
11:05
Vloženo 28.1.2024 6:23
Dobrý den, je po sněhu. Kdyby se dalo na ski, jistě tu bude dost příspěvků. (Odpověď na dotaz uživatele Ir z 27.1.: Dobrý den, můžu se zeptat na stav z dnešního dne Cínovec-Vitiska?děkuji za info)
Vloženo 23.1.2024 22:41
Podvečerní ježdění mezi Komárkou, Cínovcem a Vitiškou, stopy vymrzlé a rychlé. U Sedmihůrské vyhlídky kouká asfalt, ale ještě nebylo nutné jet příkopem, ve sjezdu od Cínovce na Sedmihůrskou silnici občas vykukují kamínky ale nebylo jich mnoho,... více
Více zpráv z oblasti Východní Krušné hory