Hezké jarní lyžování.Na Smědavě v 11 hod již +11°C, bezvětří , slunečno s mráčky.Na parkovišti více aut, ale bylo málo lyžníků ,potkal jsem dva,ale bylo více výletníků.Jel jsem po Štolpišské silnici přes Paulovu paseku na Knejpu, horem okolo tetřívků na křižovatku Čihadla , na Rozmezí, k Jagerovu pomníčku a zpět po stejné trase na Knejpu, po Kasárenské na Soušskou silnici a na Smědavu.Ze Smědavy jsem vzal lyže do rukou a přešel 3 vytátá místa a nasadil jsem je před bunkrem vlevo.Poté se dá jet přes malá vytátá místa až na Knejpu.Knejpa je bez sněhu, ale nad ní je možné pokračovat po hezkém sněhu na Rozmezí a ke křížku, kde končí sníh.Jen posledních cca 200m před křížkem je více jehličí.Okolo Rozmezí je cca 30-50cm sněhu, což je vidět ze strany silnice.Oproti minulé neděli, kdy sjezd z Rozmezí na Čihadla byl životu nebezpečný, tak dnes to byla paráda.Na Rozmezí jsem potkal lyžníka kamaráda, který minulou neděli sdílel stejné pocity v této oblasti a který četl mé reporty a přijel dnes až z Popovic a nelitoval dlouhé cesty a tak jsem se s ním vyfotil.
Kasárenská kupodivu stále drží, mimo vytátého začátku pod Knejpou má jedno cca 20m vytáté místo uprostřed a další místa lze objet nebo přeťapkat.Další vytátá větší místa jsou tradičně u Kůrovce cca 150m a před Smědavou cca 200m.
Tento okruh je v dnešní době asi nejdelší bez většího přenášení a snad nám vydrží až do Velikonoc.
Tak jezděte.
Nejnovější zprávy z oblasti Bedřichov a Jizerská magistrála
Běžkování jsem ukončil předčasně ,tak aspoň posílám pozdrav od M.Everestu, kde je sněhu dost.
Na běžky až v listopadu.
Dnes projeto rudolfov, závory, hřebínek, točna, kneipa, smědava ( na kole). Na běžky je již pozdě, na kolo je ještě brzo ( polovinu cesty z kneipy jsem šel pěšky - led se sněhovou brečkou).
(Odpověď na dotaz uživatele Milan z 3.4.: Zdravim, ma...
více
Souš-Montanie-Darrská-c.Pod Černým vrchem-Kůrovec-Kasárenská-Knajpa-spodem na Čihadla-Rozmezí-zpět horem sjezdKnajpa-Kasárenská-Souš.silnice.
To není apríl, fakt na běžkách.
Akorát co bylo nasněžíno při odjezdu dopo od Montanie při návratu již...
více
» Zobrazit všechny fotky (celkem 27)