Lyžování ve Val di Fiemme

Val di Fiemme je oblast nacházející se v Itálii, kterou vyhledávají milovníci nejen lyžování, ale obecně zimy a také dalších zimních sportů. Oblíbenost tkví hlavně v krásném počasí, které si turisti vychvalují a v cenové dostupnosti služeb.

Za málo peněz hodně muziky

Už od začátku je jasné, že lidé chtějí kvalitní služby za dobré ceny. To ubytování Val di Fiemme splňuje na jedničku. Hosté si mohou vybrat z několika moderně vybavených hotelů, které se nachází přímo v údolí areálu a vše je tedy v dostupné blízkosti. V celé lokalitě jezdí ski busy, jež jsou pro lyžaře zcela zdarma. Kromě lyžování tu na vás také čekají běžkařské stopy, bazény, cesty pro pěší vycházky a plno dalších aktivit, což uvítají jak akční jedinci, tak celé rodiny s dětmi. Do plaveckých a zimních stadionů mají držitelé lyžařské permanentky vstup zdarma.

Vše ale není tak růžové

Výhoda ski busu je zároveň nevýhodou, neboť přeprava na místo určení může být pro některé lyžaře nepohodlná. Nicméně kromě autobusu lze využít také vlastní dopravu a přejíždět tak mezi jednotlivými sjezdovkami. Ačkoliv je ubytovacích míst hodně, lůžka rychle mizí a proto je dobré udělat si rezervaci včas, abyste se vešli do kapacit ve Val di Fiemme. Hotel je nutné rezervovat s několikaměsíčním časovým předstihem. Pokoje si snadno zajistíte na internetu z pohodlí domova.

Jak je to se sjezdovkami

V areálu je k dispozici více jak 155 km sjezdovek. Ne vždy jsou všechny v provozu. Záleží samozřejmě na tom, kolik je kde sněhu. Vlekaři jsou připraveni popřípadě využít služeb umělého zasněžování, nemusíte se tedy bát, že byste si uprostřed sezony neužili lyžování Val di Fiemme. Dostupné tu jsou lyžařské sjezdy několika úrovní a kategorií. Doporučujeme zkusit noční lyžování.

Na závěr ještě dva tipy