Králický Sněžník – běžky

Archiv zpráv zimy 2015/2016

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Králický Sněžník ze zimní sezóny 2015/2016. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Králický Sněžník - aktuální zprávy

Vloženo 27.3.2016 22:19
Souhlas s Edou, stopa kolem poledne docela změkla. Pěšáku dost hlavně od Slaměnky směrem na Vilemínku. Já jel hned ráno od lanovky k Sedmi cestám a okruh Mokřiny. Ten byl nahoře v poho, ale na sjezdu k zatáčce smrti bacha na vytátá místa, jsou skoro přes celou šířku cesty. Tento úsek jsem musel asi 3x sundat. Od Kaskád stopa OK, jenom už od sluníčka neklouzala. Okruh Sněžník od Slaměnky k Vilemínce paráda, jen pod Uhliskem v jižní zatáčce trošku protáto na podklad. Ale to počasí, to vše vynahradilo - LUXUS.
Vloženo 27.3.2016 21:49
dnes skate udolim - slo nasadit uz pod Vileminkou po Mokriny, ale ...od posledni úpravy 24.3.něco připadlo a několikrát natálo + pěšáci i nějaký dobroděj na fatbiku-trať nebyla v dobrým stavu,když to kolem 11 hod na slunku zmeklo tak aspoň u mě skluz nula.Na webu DM teď info že je to čerstvě projete rolbou tak to bude zitra rano lepši.Mraky lidi kolem Slaměnky- ani ne lyžařů ale vyletniku na "cestu v oblacich"
Vloženo 26.3.2016 18:28
lanovkou z H.Moravy, Mokřiny - Sušina - Podbělka - štěrk a zpátky na lanovku, pár cm čerstvého, po hřebenu jezdí hlavně skialpáci, chvílemi sněžení, teplejší vzduch, jak do toho posvítilo, tak teklo ze stromů
Vloženo 25.3.2016 22:44
Zataženo a drobné snezeni, ale skvěle podminky, jeli jsme od horní stanice lanovky U Slona na Mokriny a zpátky ke Slamence a jeste kus dal. Manchester a jedna stopa, parádní svezeni, málo lidi
Vloženo 25.3.2016 21:49
od závory nad H.Lipkou jsem šel po značce, na cestě k býv.hr.přechodu jsem nasadil, horní cesta od odbočky manžestr s jednou stopou, nádherné svezení, na konci u bývalé boudy jsem neodolal a jel dál přírodou do mikrosedýlka, odtud dolů a po vrstevnicové cestě (kdysi tudy vedla chvíli značka) zpátky ke Zbojnické, (po dolní cestě se někdo jel podívat ke Zbojnické a vzal si na to traktor), já se jel podívat kudy jela rolba z Moravy, prvních 200m a posledních 100m klesací serpentiny jsem nesl, kdyby rolba dala dolů manžestr, tak by byl sjezd příjemnější, dole opět upraveno a kvalita postupně stoupala, zhruba u Vilemíny se to napojilo na stopu z H.Moravy a já se rozhodl zajet si na Slaměnku na polívku, zpátky už hustěji, byť stále drobně, sněžilo (asi 1cm nového), dolů jsem si ani nezaplužil, definitivně jsem sundal tak 500m před závorou na H.Moravě
Vloženo 16.3.2016 20:22
Trasa Staré Město -Návrší - Paprsek - Ramzova
V utery to projela rolba dnes vsak vse zasnezeno takze makacka. 2Km za starekem se dalo jiz nasadit ideální snehove podminky vsak az nad hyncickym vlekem po paprsek jsme si to proslapli sami, po 12hodine se oteplilo bylo to pomalejsi
Bezky jsem sundaval na ramzove pred nádražím
Jinak trasa supr
Vloženo 14.3.2016 14:07
V sobotu od vršku lanovky U Slona přes Slaměnku po magistrále na Mokřiny, nazpátek přes Vilemínku sjízdné až cca 1,5 km před závoru(tam už to teď bude asi čím dál horší). Nahoře paráda, upraveno i na skate, přes den velký rozdíly v počasí, od Slaměnky na Mokřiny slunko a měkký sníh, od Slaměnky směrem na k Vilemínce mlha, mráz a vymrznuto, rychlej sníh. Na vrchu to půjde min. do Velikonoc.
Vloženo 6.3.2016 21:12
hynčice pod suš-kladské sedlo-paprsek a zpět. sněhu 30-40cm, nazpět už dost mokrý sníh, hlavně sjezd ke kladskému sedlu už byl na hranici sjízdnosti. celkově super a minimum lidí.
Vloženo 6.3.2016 20:54
V sobotu byly ideální podmínky na běžky. Jeli jsme ze Slaměnky směrem k sedmi cestám Mokřiny, výborně urolbováno i pro bruslení. Sice lanovka stojí poměrně dost (150 Kč jedna jízda), ale stálo to za to :)
Vloženo 5.3.2016 20:58
Slamenka smer Vileminka dnes super!! Trochu foukalo nahore ale stopa i sníh exkluzivní, čerstvě urolbovano. Dole u zavory ale beze snehu,lepsi je jet nahoru lanovkou.
Vloženo 4.3.2016 7:58
Situace na Dolní Moravě skvělá. Ve vyšších polohách napadlo dost sněhu. Včera 3/3 nahoře opět sněžilo. Na běžky podmínky úplně super! Určitě na víkend vyrazte, možná poslední skvělé podmínky na běžky. Hlídejte si ale na www.bilestopy.cz, kdy a kde jezdí rolba. Dneska to ale projíždí všechno. My si to tam parádně užili.
Vloženo 2.3.2016 22:51
Slamenka - Stříbrnice (chata Návrší) nahoře jela ráno rolba. super. při sjezdu do údolí jsem chytil pár šutrů. v zatáčce smrti asfalt. rolba tam skončila. chtěl jsem to otočit, ale šel jsem ještě kousek a zase super. sice nebyla strojově řezaná stopa, sníh byl měkčí, ale sněhu dost. potkal jsem lidi z kladského sedla a říkali, že je to pěkně projeté až tam
Vloženo 2.3.2016 16:17
Dnes z D.Moravy údolím na Slaměnku a zpět. Podmínky výborné, ráno jela rolba, kolem oběda začalo dole mrholit, tak se možná v dolních partiích lehce zhoršilo. První cca 2-3km není moc sněhu a na jedničkách je potřeba dávat trochu pozor. Výše až na dva krátké vyfoukané úseky vynikající. Sjezd zpátky k Vylemínce bezpečný, sněhu dost. Jestli ještě přisype, tak budou na víkend podmínky excelentní.
Vloženo 26.2.2016 23:05
Dolni Morava, velmi dobre. Vytatym udolim jsem nechtel slapat, tak sedacka na Slamenku, nahore pohadka. Na Mokriny velmi dobre, az na to ze tam k Prudkemu potoku prijeli hasici tusim s Tatrou, otocili se a zapadli. Stopu zabili a zachranovali sami sebe. Kol pul dvanacte a doufam jeste ted. Stopa jak psano na bezkyDM az pod Susinu, zkusil jsem po vrstevnicove ceste kousek na zapad a traverz mezi bunkry na Podbelku, pohodove, netknuta perina, muldy, pak po hrebeni az k Frantiskove chate, vyslapana stopa. Cestou je to nahoru dolu cili lepe mit na skluznici pasy, jinak nezbyva nez zabrat a ze Susiny, Cerne Kupy a Stribrnicke delat hodne siroke oblouky. Mezi vyvraty. Narocnejsi, ale vyborne vyhledy, byly nejlepsi kolem Stribrnicke na Vetrne pasece. Tady uz jsem miril dolu. K Francisce odbocit z cervene u cedule ve svahu, nez slapat nahoru na rozcesti a pak to schazet zase dolu. Sypkeho snehu tak 15-20 cisel, pluzit se celkem dalo k Snezne chate a pak kolmo dolu, to uz radeji pesky. Po jasnem dni zacalo zvolna snezit. Na ceste uz se jelo fajn, kol kaskady na Morave, sem tam bohuzel skrtaly kaminky az 300m pred rozcestim Pod Vileminkou nutno sundat. Na asfaltce dolu k zavore fajn, dalo se, 5-7cm asi tri kratsi vytata mista a pak 800m od zavory, od odbocky na Mlecny pramen uz nutno po svych.
Vloženo 26.2.2016 14:02
https://www.facebook.com/bezkyDM/
Vloženo 20.2.2016 22:55
Jel jsem Jesenickou magistrálu od horního parkoviště pod Sušinu a zpět. Po Vilemínku ledovka a jedno vytáté místo asi 500 m od rozcestí s turistickou. Od Vilemínky i stopa pro klasiku a perfektní podmínky. Jen nahoře trochu foukalo.
Vloženo 20.2.2016 18:41
Dnes od Slaměnky na Mokřiny klasika - pecka - ostře řízlá stopa - dobrá práce - 3, máza VR45 - bylo to na závoďačky....držela...uvidíme co s tím udělá avizovaná obleva
Vloženo 20.2.2016 17:25
Horni část okruhu zbojnicka perfektní.20-30cm sněhu.1stopa strojova.ze sedla puchacza na schronisko turistická stopa.skvele bezkovani.
Vloženo 14.2.2016 19:50
horní část okruhu Zbojnická 20-30cm sněhu, 1 stopa strojovka, bruslit se dá jen občas, celkově super. ve spodní části občas šutr a teklo do toho ze stromů, dojezd k parkovišti už přes kaluže.
Vloženo 13.2.2016 22:21
dnes z Horní Moravy, potvrzuji kolegu, nejlepší nad Sklenným, včelín - štěrk
na druhé straně to vypadá od křížku taky jetelně
Vloženo 13.2.2016 19:05
Musím říct, že dneska paráda. Projel jsem magistrálu a Mokřiny a normálně letos nejlepší lyžovačka. Sněhu dostatek. Mokřiny u zatáčky Smrti horší, tam to bylo na sundání asi 500m, od Jasaní nahoru ke 4 rohům rozdupadné od pěšáků - tam měli asi nějaký sraz či co - ale ve stopě naštěstí nepochodovali. Pár vyfoukaných míst na magistrále, ale jinak super. Červený Swix V60 držel jak přibitý. Dole Od závory to bylo trochu ledovaté, ale od 900m super svezení.
Vloženo 5.2.2016 12:23
(Odpověď na dotaz uživatele Touš z 5.2.: Jak to vypadá aktuálně na Dolní Moravě?)
upravuji cast Jesenicke magistraly, okruh v udoli, Zbojnicka pry taky sjizdna. viz. jejich Fb https://www.facebook.com/bezkyDM
Vloženo 3.2.2016 15:36
pátek pod Klepáčem kolem Zbojnické chaty, místy stopa, na hřebeni prý nic moc. Sobota- ze Slamněnky směr sedmicestí: o něco lepší, ale místy ledové plotny (potoky). Teplota nad nulou, jen pár sklaních běžkařů.
Vloženo 17.1.2016 8:46
Jeli jsme hřeben od Slamníku přes Podbělku a dál po modré značce do Stříbrnického sedla. Přes Sněžník na polskou Chatu pod Sněžníkem a potom neznačenými průseky dolů k rozcestí pod Vilemínkou. Po trase asi 40 cm sněhu, po lesních cestách místy prošlápnuté stopy, sníh nestabilizovaný prašan takže místy hlavně na Sněžníku lezou kameny a na hřebeni kolem Podbělky a Sušiny trčí borůvčí. Trasa při opatrnosti sjízdná. Od rozcestí Pod Vilemínkou k parkovišti v Dolní Moravě krásná stopa na klasiku.
Vloženo 16.1.2016 17:56
Dolní Morava-pod Vilemínkou-Slaměnka a dolu. Včera večer projeto rolbou. Přes noc to trochu zapadalo, nicméně i tak zůstala stopa poměrně kvalitní. Jen nahoře trochu závěje, ale nic hrozného.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Králický Sněžník