Králický Sněžník – běžky

Archiv zpráv zimy 2016/2017

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Králický Sněžník ze zimní sezóny 2016/2017. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Králický Sněžník - aktuální zprávy

Vloženo 25.3.2017 20:54
Krásně upravená a dopoledne vymrzlá horní trasa magistrály ze Slaměnky k Vilemínce a zpět. Nenechte se odradit mizerným nástupem k lavičkám, většina trasy byla parádní a bude jistě i zítra, protože vydrželo docela chladno i odpoledne. Sníh chybí jen na dvou krátkých vyfoukaných místech, dalších pár desítek metrů je už jen šlupička sněhu, ale zbytek je stále moc pěkný a sníh většinou i čistý a pěkně to frčelo.
Vloženo 14.3.2017 16:23
Lanovkou nahoru a pak po horní cestě a k Mokřinám a lanovkou zase zpět. Díky za čerstvou perfektní úpravu, dopoledne nádherná stopa na klasiku. Ve stinných partiích na tuhý vosk, na sluníčku to rychle měklo a natávalo, takže buď soupaž nebo bruslit nebo šupiny. Ale v dalších dnech už to asi bude na klistr. Zatím jen jedno vyfoukané místo, kde vylézala hlína, jinak skoro všude hromada sněhu, jel jsem na jedničkách. Sezóna tedy ještě nekončí.
Vloženo 11.3.2017 21:18
Okruh Zbojnická dnes parádní, lyže lze reálně nasadit Pod Sršňovkou. Babo raď co mazat - dolní cesta na klistr, horní na tuhý - připadl nový sníh! Obecně horní cesta naprostá paráda, doporučuju.
Vloženo 11.3.2017 20:08
H.Morava - lanovka - včelín - štěrk - za Mokřiny - zpět štěrk - lavičky - po okružní dolů
poprašek na tvrdším podkladu, šikovně upravené, až nečekaně dobré, i když mi to moc nejelo a kde byl slunce/stín tak to cukalo, sjezd příjemný, led jen vyloženě na konci, sundával jsem na dohled od závory
Vloženo 5.3.2017 22:05
Slaměnka - Mokřiny a zpět přes Viléminku na Dolní Moravu. Mokrý sníh, na některých místech mezi Slaměnkou a Sedmi cestama špinavé od jehličí a pak dole od Viléminky do Dolní Moravy místama už téměř nesjízdné, občas led, hodně špíny, někde leze i asfalt. Ale jinak parádní jarní sklouznutí
Vloženo 5.3.2017 20:57
Okruh Zbojnická + Kraličák.
spodní cesta plná jehličí, listí, šišek a místy bez sněhu, horní cesta lepší ale jen po pramen Lipkovského potoka. Pak není sníh.
Odbočka nad Zbojnickou chatou-statní hranice dokonce se stopou pak už jen prošláplé od sněžnic. Z karličáky z5 přes polskou cyklostezku-neprošláplý, ale projeto 4kolkou s pásy jelikož polská army měla pod Malým Sněžníkem bivak :-)
S výhledem počasí to už příští týden nepude.
Vloženo 4.3.2017 19:02
Dnes ráno okruh zbojnická,spodní cesta hodně jehličí a bukvic,místy málo sněhu,vrchní cesta vcelku dobrá,ale vypadá to na poslední běžkování.
Vloženo 28.2.2017 22:51
dnes Stříbrnice - Návrší po asfaltce bez sněhu, dále na Králický Sněžník - starý sníh přemrzlý, ale měkký povolený pomalý, nepropadalo se to a dalo se jít i pěšky
Vloženo 25.2.2017 20:05
Dnes ze Slamníku na Mokřiny a zpět, pak po Jesenické magistrále dolů k závoře.
Na Mokřiny stopa paráda, včera upravena a přes noc lehce poprášena novým sněhem.
Jesenická magistrála už trochu horší, více ledovatá a asi na dvou místech lezou šutry. Někde taky spadané kamení ze svahu, ale vše se dá v poho. objet. Největší oříšek byl se dostat z okruhu Mokřiny na Jesenickou magistrálu. Překonat sjezdovku ze Slamníku byl na běžkách opravdu masakr. Je to hodně ledovaté.
Od Vilemínky k závoře byla stopa plná větviček a šišek, ale nic co by nějak narušilo celkový dojem z dnešního výletu. Super, užili jsme si to !!!
Vloženo 19.2.2017 22:31
Dolní Morava - Viléminka - propojka na okruh Zbojnická - okruh a zpět po stejné. Ze začátku místy trochu zledovatělé ale pak už prašan, dalo se na skate i klasiku v pohodě. Propojka od Viléminky na okruh Zbojnická byl trochu zasněžený, rolba to tam projela asi před sněžením, ale občas neuškodí se trochu vyrochnit v čerstvém prašánku. Povedený výlet
Vloženo 12.2.2017 18:16
nasadil jsem bruslení kousek za závorou a jel na Vileminku tam doleva na Zbojnický okruh.Nahoru v pohodě.Za Zbojnickou chatou v tom korytu asi 300 metrů pěšky.Málo sněhu na upravu rolbou.Dále na Hranici Malého Sněžníku, sedlo Pucháč, Pod Klepáč a zpět na Vileminku.Sjezd ze Zbojnického okruhu pěšky asi těch 500 metrů.Takovej kaskadér nejsem.Od Vileminky na Slaměnku a zpět k závoře.Na zbojnickém okruhu trocha jehličí a větviček.Jesenická magistrála super čistá, krásně to jelo a sjezd do údolí bez problému.Žádný led, jen je to trošku rychlejší, ale v pohodě se dá.Díky za skvělou úpravu
Vloženo 9.2.2017 19:48
Dnes večer okruh Zbojnická-rychlá přimrzlá stopa,pěkně to odsejpalo.Stopa po celé trase perfektní.
Vloženo 29.1.2017 17:36
Inverzní mlha. To byl vlastně hlavní nedostatek. Trasa z Písařova, prorolbovaná přesně dle serveru bilestopy.cz. Je tedy znát, že už dlouho nesněžilo, takže podklad je poněkud tvrdší ale díky údržbě stopa dobrá. Směr (zelená) na Čečel silnice, pak červenou na Boudu, sněhu dostatek, na Sevromoravskou chatu zkratkou po modré od Rudolfova pramene. Lidí dost, ale místo se našlo. Pokračujeme na Svatou Trojici a po lyžařské zelené Pod Jeřábku. Stále velmi pěkná stopa. Dál po modré lyžařské k Horní Orlici a po louce kolem Valu na Horní Hedeč. Posezení u Kačenky. Vzhledem k mlze na loukách jsem nepokračovali na Červený Potok ale pod klášterem částečně traverzem do Králík. Nad městem mají najeté na louce stopy pro trénink, pěkné svezení.
Celkový dojem až na mlhu výtečný, hlavně proto, že oblast není tolik přeplněná a potřeba využít, dokud je sníh i v polohách kolem 700 – 800 m.
Vloženo 23.1.2017 22:26
Slaměnka - Sedm cest - Mokřiny - Návrší a zpět přes Jasaní, U čtyř rohů, Sutě, Vyhlídka - Dolní Morava. Stopa pěkná po téměř celé trase, jen sjezd od Mokřin nad zatáčku smrti zledovatělý a na dvou místech vydřeno na asfalt. Ale jinak super, azur a panoramata
Vloženo 23.1.2017 12:44
V sobotu D. Morava - Slaměnka - Návrší - Kladské sedlo - Medvědí Bouda - Paprsek - Petříkov. Celá trasa strojově upravena a sněhu dost. V neděli zpět. Úsek Kunčická hora - Černá rokle - zatáčka pod Kl. sedlem projet jen skútrem a lyžaři - stopa nic moc. Totéž traverz ze zatáčky pod Kladským sedlem směrem k Na rampě. Úsek nad zatáčkou smrti byl v neděli poměrně ledový a místy i lezl asfalt. Paprsek a Návrší v provozu, chata na Kl. sedle byla zavřená. Za mě perfektní.
Vloženo 27.1.2017 18:46
foto z přejezdu D. Morava - Petříkov je zde: http://fachman1203.rajce.idnes.cz/
Vloženo 21.1.2017 20:51
Dnes nejlepší skate letošní zimy na Králickym Sněžníku.Od závory po Jesenický magistrále na Vilemku, Slamník, Sedm cest, okruh Mokřiny, nad zatáčkou, U čtyř rohů, U Johanese, okruh Sněžník a k hotelu Vista a pěšky na dolní parkoviště.Hodně dobře upravené, málo lidí, jelo to výborně, inverzní počasí a nahoře bylo luxusní počasí.Víc takových dnů.Velké Díky za úpravu tratí
Vloženo 9.1.2017 12:08
Z Vojtíškova po modré prošláplá stopa vzhůru cca o délce 1,5 km a projeté i skůtrem až k rozcestí. To na bruslení není, ale na klasiku v pohodě v obou směrech. Od rozcestí pak začíná strojová úprava až po Sedm cest. V sobotu a v neděli jsme tam byli jediní, kdo tam jel, takže nádherná manchaster na bruslení i stopa na klasiku.
Vloženo 9.1.2017 12:05
Super. Ze stříbrnického sedla po modré projetaq stopa na klasiku a skialpinisty. Projeto až ke Slamníku a také odbočka po zelené od Babuše dolů na magistrálu. Dne 7.1. upraveno rolbou od tohoto místa až po Zatáčku smrti, dále po magistrále neupravené, nicméně dobře ke svezení, jak na klasiku, tak i bruslení. To platí až po Návrší. Od Návrší smě Sněžník pokračovala 8. 1. strojová neúprava, nicméně na klasiku ok, na bruslení trošku více sněhu, ale také se dalo :-)
Vloženo 9.1.2017 9:38
Hynčice pS - Slaměnka a zpět, strojová úprava a na tom asi 5 cm prašanu, velmi dobré podmínky.
Vloženo 7.1.2017 18:54
Ráno start pod Paprskem, -22°C. Poté lanovkou nahoru na Paprsek a po Medvědí nahoru na Mokřiny.Poté přes Velký Šengen směr Travnatá hora. Z Travnaté hory Pohádkou na Paprsek a dolů přes Milíře na parkoviště. Cca 22Km, kromě Medvědí byla všude čerstvá luxusní stopa, lidí překvapivě (kromě magistrály) velmi málo. Bezvětří, slunce, jedno z nejlepších běžkování za poslední léta.
Vloženo 7.1.2017 15:59
Dnesni trasa "Jesenicka magistrala, okruh Sneznik". Pocasi -16°, slunecno a vetrno. Vyjeli jsme lanovkou a nastoupili na trasu od chaty Slamnenky. Stopa byla jen projeta, podle vpichu pred nami jeli jen 2 lyzari :) Hodne hluboky snih, misty se propadala. Na druhou stranu luxusni vyhledy a liduprazdne hory. Strojove byla stopa upravena priblizne od rozcesti U Vileminky, podel reky az na parkoviste pod sjezdovkou na Dolni Morave (Ski Sneznik) krasny sjezd.
Vloženo 30.12.2016 18:34
Okruh zbojnická konečně po měsíci strojově upraven a stopa perfektní,počasí také.
Vloženo 30.12.2016 18:07
Dneska ze Slaměnky nejdříve směrem na Vilemínku. Stopa jak na klasiku tak na skate perfektní. Pouze v zatáčce pod Podbělkou leze kamení, ale dá se objet. Před padákem na Vilemínku jsem otočil a jel nazpátek. A pak na Mokřiny a zpět, tam je stopa 100% Takže vcelku pěkné svezení. A to počasí, prostě paráda.
Vloženo 29.12.2016 15:44
Okruh zbojnicka dnes ve velmi dobrém stavu.umrzly podklad a na tom tak dva cm prasanu.spokojenost.strojove upraveno.
Vloženo 29.12.2016 0:03
Tak dneska po obědě velké zklamání. Cca. ve 13 hod. z parkoviště pod Klepáčem spodní cestou na Zbojnickou chatu a pak horní zpět. Na webu DM dnes 28.12. slibovali protáhnout všechny trasy a ono nic. Takže pouze lopocení se ve stopě od běžkařů, která byla silně poničena pěšími !!!
Vloženo 17.12.2016 18:28
Dnes jsem jel z Horní Lipky od křížku ke zbojnickej a horní cestou zpátky,stopa od lidí vcelku dobrá a sněhu dost,slunečno a mrazivo.
Vloženo 17.12.2016 8:26
V pátek 16.12. od Slaměnky po Vilemínku sněhu dost. Odpoledne projeto rolbou. Počasí luxusní:-)
Vloženo 5.12.2016 20:21
Dolní Morava: Trasa Vista - Vyhlídka - U včelína - U štěrku - Slaměnka - U laviček - Pod Vileminkou - parkoviště. Nejlepší začátek sezony, jaký si přát. Perfektní stopy, azuro, bezvětří. Všichni, kdo byli, si to museli užít na max. Spěchejte dokud nám to neroztaje. Jediná šmouha na kráse je stopa od traktoru od Mokřin po parkoviště. Super odpoledne.
Vloženo 4.12.2016 18:38
Dnes jsem jel z Horní Lipky od křížku směr Zbojnická,je to projeté od lidí,ale stopa je dobrá a sněhu dost.Prošlápnul jsem to až ke stoupání na horní cestu.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Králický Sněžník