Jakuszyce a okolí – běžky

Archiv zpráv zimy 2009/2010

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Jakuszyce a okolí ze zimní sezóny 2009/2010. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Jakuszyce a okolí - aktuální zprávy

Vloženo 29.3.2010 9:11
Z tratí v Jakuszycích jsme projeli jen malou část. Ve výše položených pasážích byl sníh sice vlhký a pomalý, ale bylo ho dost a na tratích se dalo slušně jezdit oběma styly. Zato na stadiónu v Jakuszycích šlo spíše o vodní lyžování.

Populární turistická cesta z Jakuszyc na Orle už slouží spíš pěším turistům, bruslit se tam nedá, ale klasická stopa je pro turisty použitelná a sněhu ještě dost, i když na pár místech bude asi brzy asfalt v celé šíři cesty.

Cestu z Orle podél Jizery k chatě Górzystów je lepší přenechat pěšákům, od kterých je už tak dost rozdupaná. Jak se vjede na první louku, začínají se objevovat místa bez sněhu a přes velkou louku na konci trasy (asi 1 km od chaty) už se jet nedá vůbec. Odbočili jsme tedy nahoru po modré, sníh tam sice byl a zážitek to byl silný, ale šlo spíš o boj než o lyžování.
Vloženo 11.3.2010 9:00
V Jakuszycích jsem si zalyžoval výborně. Sněhu dle očekávání spousta a množství upravených tratí nadstandardní (jako nepravidelný návštěvník jsem jich takové množství ještě nezažil). Pomohly víkendové závody, pro které bylo upraveno snad 50 km tratí. Část z nich od neděle už upravena nebyla (třeba železnice Jakuszyce - Harrachov), ale pořád se po nich jezdí slušně. Protože se závod jel bruslením, jsou tratě z této kategorie vhodné zejména pro bruslení, klasická stopa tam skoro není. Ovšem hodně (tak 25 km) tratí bylo upraveno čerstvě a naprosto luxusně pro oba styly, navíc tam ani nebylo moc lyžařů. Třetí kategorií jsou místa, kudy trasa závodů nevedla, z nich jsem projel jen úsek od hraničního přechodu nad nádražím Harrachov k Orle. Tam naopak bruslení za moc nestálo, ale klasické stopy vypadaly slušně.
Vloženo 8.3.2010 15:06
Pro turistiku-klasiku zase parádní. Sice byly závody, takže omezený pohyb kolem centra, ale byli jste někdy třeba v úbočí nad rašeliništěm Jizery ? Pod Polanou Izerskou se uhne směrem k ČR (Šwierczynec), po 2,5 km se najede na žlutou turist.značku a po ní zpět ke Gorzystowu. Turisticky lahodné 12-13 km kolečko :) Nahoře prašanu dobrých 15 cm !
Vloženo 22.2.2010 23:14
V Jakuszycích se o víkendu konaly 3 závody ČP v LOBu (lyžařský orieňták). Všechny hlavní trasy jsou krásně upraveny rolbami, to samé platí pro závodní okruhy. Pro zájemce je po lese v okolí stadionu vyjeta poměrně rozsáhlá síť skůtrových cest, která Vám umožní dostat se na místa, která bývají jindy těžko dostupná.
Vloženo 8.2.2010 14:52
PROSTĚ NAPROSTÁ ŠPICA
Vloženo 1.2.2010 10:50
Šli jsme na turistiku-klasiku po trase J.-ubocim Wysoke Kopy-Gorzystow-Orle-J.Prasan byl super,ale za techniku tam byla jen "levna ceska sila".Upraveno bylo jen to zakladni kolem zakladny ..Volame posily:potrebujem dobyt Stog Izerski a Smrk !!diky:)
Vloženo 28.1.2010 20:20
TOP lyžování, vše super, stopy parádně upravené, pevné, super jak na skate, tak na klasiku. Projeto i více cest než jsme byl zvyklý normálně.
Vloženo 9.1.2010 21:31
Stopy upravené, sněhu by mohlo být více, zvláště na otevřených místech vyfoukaný nebo naopak nafoukaný, občas kamínky. Celkem dobré lyžování.
Vloženo 26.12.2009 15:10
Ahoj, před oblevou se dalo lyžovat v Jakuszycích na Orle a zpět, včera cesta na Orle plná vody a vyjetých kolejí od aut. Ale soupažit se dalo:) Dneska už vůbec..:(
Vloženo 14.12.2009 10:34
Cesta J. - Orlov na bruslení OK, 8cm sněhu udusáno, tak že se dá jet, ale občas nějaký kámen či hlína číhají na nepozorné jezdce. Tzn. určitě volte lyže "kameňačky". V neděli tam bylo poměrně dost lidí.
Vloženo 4.11.2009 18:34
V Jakuszycích jsme lyžovali od pátku do neděle. Lyžovat se dalo asi na 2,5km okruhu, každý den to odtávalo víc a víc, takže když jsme v neděli odjížděli, tak to bylo asi poslední lyžovačka než napadne nový sníh.
Vloženo 1.11.2009 21:21
V polských Jakuszycích je pro sportovněji naladěné lyžaře upraveno asi 5 km tratí na bruslení i na klasiku, turistům poslouží i další stopy prošlápnuté lyžaři, jenom se v čerstvém neujetém sněhu nedá moc odrážet hůlkama... Překvapivě nebyla sjízdná oblíbená vrstevnicová cesta z Jakuszyc na Orle (byla upravena pro provoz aut). Jinak sněhu je tam spousta.