Tisá a Děčínský Sněžník – běžky

Archiv zpráv zimy 2023/2024

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Tisá a Děčínský Sněžník ze zimní sezóny 2023/2024. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Tisá a Děčínský Sněžník - aktuální zprávy

Vloženo 21.1.2024 20:50
Dnes Sněžník, na klasických tratích stopy dobré, ale pokud zaprší, bude to nesjízdné.
Vloženo 21.1.2024 17:02
Z Tisé od autobusu směrem k Petrovicím sněhu málo a ještě projeto rolbou, která to totálně zničila až na zem. Takže u rybníčka skoro bez sněhu. U Petrovic sněhu víc, dál k Ostrovu taky nic moc. Od Ostrova k chatě u skal jakž takž, tady je sněhu víc. Celkově dost zoufalé podmínky, navíc silný vítr. Nakonec 20 km skoro bez sundávání lyží, ale sjezdy jsou jen pro otrlé. Lyže trpí, takže berte céčkové. Po oblevě bude sníh hned pryč.
Vloženo 8.12.2023 19:50
V okolí Tisé všechny cesty upravené od lesáků.Od turistické chaty směr Sněžník slušné svezení ve stopě až na posledních cca.1200m,které opět vylepšil trakor.Dá se jet souběžnou stopou nad silnicí.Jen jsem nepochopil,proč jel traktor ze silnice na upravenou stopu a po ní do Sněžníku,když tam mohl jet po asfaltové silnici.Pro některé blbečky je ničení běžeckých stop něco jako bourání báboviček dětem.
Vloženo 7.12.2023 9:36
Ahoj všem milovníkům bílé stopy.
Nedalo mně a po všech našich zkušenostech s ničením běžkařských stop LČR v oblasti Tisá - Děčínský Sněžník, jsem se obrátil na obor cestovního ruchu a turistiky ÚK.
Zde je odpověď náměstka hejtmana ÚK Mgr. Jiřího Řeháka:
Děkujeme za váš podnět, komplikace v oblasti úpravy lyžařských tras v oblasti Tisá – Sněžník registrujeme také.
Po jednání s oblastním ředitelem Lesy ČR v Teplicích se nám podařilo uzavřít kompromisní dohody prakticky v celých Krušných a Lužických horách, bohužel jednání o zmiňované oblasti, které proběhlo v minulých dnech, je komplikovanější, protože existuje jakási historická dohoda o tom, že Lesy ČR mohou magistrálu využívat k lesní činnosti. Nicméně v tuto chvíli do toho vstoupí Ústecký kraj, který v minulé dohodě nefiguroval, a pokusí se uzavřít novou dohodu tak, aby byl kompromis pro lyžaře přijatelnější, než je tomu dosud.

Tak teď už nám nezbývá nic jiného než čekat a věřit v brzké a rozumné vyřešení dané situace.
Vloženo 2.12.2023 14:21
Ráno se objevilo na fc vyjádření k situaci na Sněžníku - likvidace běžeckých tras. Je to prý výsledek jednání s LČR. Účastníci tohoto jednání snad ani neví co odsouhlasili. Proč se ničí trasa vedená jako krušnohorská lyžařská magistrála. Proč přemýšlet a hledat vhodné řešení. Jak typické pro některé zodpovědné pracovníky. Těžba dřeva, krmení zvěře je běžná skutečnost, která tu existovala i dříve. Jen o pracovních postupech rozhodovali lidé kteří brali ohled i na ostatní.
Vloženo 1.12.2023 22:50
Edit - dnes to lesáci za hotelem Sněžník opět protáhli pluhem až na šutry. Tohle je skutečně cílená likvidace zdejších lyžařských stop. Vážení úředníci města, je vám to putna, nebo to konečně začnete řešit?
Vloženo 30.11.2023 12:08
Běžkovat se dá jak bylo někde uvedeno. Jen to chce nadhled a optimismus. Lesák opět nezklamal. Neděle 26.11. paráda. Aby nadšení netrvalo dlouho 27.11 část cyklotrasy směrem od Sněžníku seškrábnutá buldozerem na hlínu. 29.11. jedeme tedy směr Oborský rybník. Opět část trasy seškrábnutá na hlínu. Důvod??? Trasa od turistické chaty směr Rájec projeta autem. Takže ano, dá se ale s sebou hodně pozitivní nálady. O pěšácích a psech ve stopě už se ani nezmiňují.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Tisá a Děčínský Sněžník