Okolí Suchého vrchu a Čenkovic – běžky

Archiv zpráv zimy 2018/2019

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Okolí Suchého vrchu a Čenkovic ze zimní sezóny 2018/2019. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Okolí Suchého vrchu a Čenkovic - aktuální zprávy

Vloženo 2.3.2019 21:00
Když jsem viděl, že nevyjela dnes rolba z Říček, tak jsem po letech zavítal na Suchák.

Mám z toho takové rozporuplné pocity. Sněhu hodně - tahových 20-30 cm všude. Někde i půl metr. Rolbou projeto snad přes 40km stop. No bohužel všechnu snahu rolbařů pokazilo jehličí. To pokazilo minimálně 12km z dnešních 18. Hezkých bylo pár km u okruhu u boudy a pak odbočka od Tří pánů po východní straně suchého vrchu než se člověk dostane k té pro mnoho lidí nesjízdné spádnici.

Na parkovišti bylo sice aut hodně, ale většinu lidí co jsem potkal šla pěšky, což naštěstí nemělo na stopy velký vliv.

Je mi líto, že na Sucháku se můžou přetrhnout a rolbují 2x týdně a výsledek nic moc a jinde zase nevyjedou s rolbou 14 dní.
Vloženo 28.2.2019 7:43
Odpovím si sám - ano 27.2. jsem osobně projel a spokojenost. Bělost sněhu se trošku ztrácí...ale pořád to má skluz a stojí to za to :)

(Odpověď na dotaz uživatele vašek z 25.2.: Dle webu http://ski.ttnet.cz/ projeli v pátek 22.2. rolbou což je záslužné.
Jak to vypadá s postupným táním sněhu- ?dá se ještě udělat kolečko kolem Sucháku a dokončit 8ku kolem Bukovky? Zel byz nového sněhu to nebude žádné svezení, ale za pobyt na sluníčku na zbytcích sněhu stojí za to. Díky za info o průjezdnosti :-)
V)
Vloženo 28.2.2019 7:42
Je třeba pochválit rolbaře, kteří 26.2. projeli co mohli - klasická 8 kolem Suchaku a Bukovky super vyfrézováno.
Dle možností sněhu a "najehličeno" jsou podmínky odpovídající. Nikde není led, nelezou kameny.
Stopa je samozřejmě pomalejší tak 30% trasy hodně brání skluzu, zbytek jede super. Překvapilo mne k tak vysokým teplotám co je tam ještě hodně sněhu. Tak SKOL do stopy a užít sluníčka :-)
Vloženo 26.2.2019 15:02
Jel jsem před polednem kousek za rolbou v oblasti Bukovky. Bylo znát, že v noci nemrzlo, sníh začíná hodně povolovat a je těžký. Sněhu je dostatek, ale objevují se klacky a větvičky po předchozích polomech, tak pozor na lepších lyžích. Sníh je samozřejmě většinou špinavý, ale úprava aspoň trochu schovala jehličí.
Vloženo 15.2.2019 14:48
Dnes opět okolo Sucháku, stopa na sluníčku měkká a pomalá ve stínu přimrzlá a rychlá. Sjezd byl v úsecích, kde se střídal stín a sluníčko, docela mazec.
Jinak počasí super, konečně krásně, bohužel na úkor kvality stop.
Vloženo 14.2.2019 23:16
Dnes jsem projel vše okolo Sucháku a Bukovky. Počasí jako v prádelně - mlha a +3°C sníh mokrý a těžký. Pod stromy ve stopě občas mokro, větvičky a jehličí, ale byly i úseky, kde to bylo krásně čisté, hlavně okruh Těchonínským lesem byl docela OK.
Snad obleva se sněhem moc nezacvičí, aby sezóna neskončila tak brzy.
Vloženo 13.2.2019 22:22
Z Hoblovny okolo Bukovky přes sedlo na Suchák. Pak okruh k Boudě a dolů do Jablonného.
Vzhledem k celkem silnému větru jsem čekal špinavou stopu plnou jehličí a větviček, ale naopak stopa čistá s čerstvým cca 5cm popraškem. Pod ním ledová krusta, takže skate bylo dost rychlé svezení.
Klasika asi spíše na klistr.
Sjezd z Jamného do Jablonného už jsem musel objíždět vytátá místa, ale nahoře paráda.
Vloženo 1.2.2019 18:53
Králíky - Jeřáb - Severomoravská chata - Šanov (Červená Voda): Dobré běžkování, sněhu dost, na většině trasy solidní stopy
Vloženo 27.1.2019 20:44
Hedeč - Trojice - Hrubý les - okolo Čečele a zpět přes Severomoravskou, prořezané, čerstvý manžestr, krásné svezení, jen v úseku rozcestí před Čečelem - odbočka na Stráž/Jakubovice leží dva stromy, takže rolba vycouvala
Vloženo 24.1.2019 11:20
Šťíty-Červenovodské sedlo stranou od Čenkovic-suchý vrch a zpět stranou k Červené vodě. Komplet upravené - vždy jedna stopa na klasiku+ pás na bruslení. Po loukách nad Štíty krusta - super na skate! V místech kde minulý týden spadly stromy a větve je více větviček- nic hrozného - spíše na straně k Červené Vodě. Super svezení, děkuji za úpravu stop a odklízení polomů- musela to být dřina.
Vloženo 21.1.2019 7:04
V neděli Cotkytle-Heřm-Rýdro po loukách bez stopy, les Rýdro-Valte pár horších míst a stopa (spíš ujetý sníh) od běžkařů, hodně tvrdý sníh, dál po louce, v lese kolem Bukové hory rolbou upraveno, pár horších míst a sjezd na sedlo nic moc. Dál na Hvězdu a východní cestou na Bradlo a k Boudě (skvělá stopa od rolby a čistý sníh), odtud turistickou stopou k Převrácenému bunkru a na Kolotoč, po žluté značce (pár obcházení spadlých stromů) na Krulišovu cestu a zpět do Cotkytle. Nejhorší úsek byl sjezd od rozcestí Strážka-Nad Valteřicemi dolů lesem, tam jsem sundal lyže a sešel to, tvrdý sníh a dost stromů. Jinak paráda. Pokud někdo hledá co nej podmínky a je háklivý na lyže, tak v této oblasti určitě ze sedla na Suchák.
Vloženo 19.1.2019 18:44
Ze sedla na Suchak a kolem stopa na klasiku paradni a hlavně čistá,, zkusil jsem ještě na Bukovku, ale ve stopě i mimo stopu spousta jehličí. Zdar
Vloženo 17.1.2019 15:18
Dnes kolem poledne 2x ze sedla na Suchák, páteřní trasa krásně upravená, sem tam jsme ještě odtahovali nově spadlé větve, hodně se oteplovalo, tak dávejte pozor, aby vám ještě nespadlo něco na hlavu. Rolba pracovala na Bukovce, uvidíme co se podaří ještě zprůjezdnit.
Vloženo 12.1.2019 14:32
Dnes trasa Štíty-Bukovka-Suchák-Lichkov.Úsek Štíty-Rýdrovice kompletně zavátý sněhem,místy jsem se i bořil.Navíc vichr a bílá tma.Dále na Valteřice už byla stopa prošláplá od běžkařů,co tam šli předemnou.V okolí Bukovky a Sucháku už jsou stopy v pohodě a parádní běžkování, v lese téměř nefoukalo a mlha jen místy. V Lichkově se dá na běžkách dojet až k hlavní silnici.
Vloženo 8.1.2019 23:48
Opět jsem se dnes "úspěšně" vyhnul strojové úpravě stop a tak jsem si mohl na skate lyžích "vychutnat" krásu zasněžených a jindy perfektně upravených tras okolo Bukovky a Sucháku a to pouze ve klasické stopě prošláplých od bežkařů.
Tím chci říct, že dnešní běžky na skate rozhodně nebyly, stopa byla zasypaná 10 cm prašanu.
Klasika byla v pohodě, lidí minimum, takže jsem se do toho pustil a jsem viceméně spokojen.
Vloženo 6.1.2019 22:48
Dnes odpoledne ze Sucháku na Boudu, Sedlo, Okolo Bukovky a zpět na Suchák. Zataženo s jemným sněžením a -5°C. Sněhu konečně dost i na "A" lyže. Upraveno údajně včera, takže stopa na skate zasypaná 5-10 cm prašanu.
Klasika byla prošláplá od lidí, kterých bylo opravdu hodně. Unaven a spokojen :-)
Vloženo 5.1.2019 18:41
Trasa, sedlo nad Výprachticemi směr Buková hora - Červenovodské sedlo - Suchák a zpět, sněhu dost, +- 2 st.,trasa projeta rolbou ráno v cca 9,30, sněžení, občas mrholení, odhadem 22 km.
Vloženo 21.12.2018 14:30
Z Červenovodského sedla okruh kolem Sucháku je výborný ale pouze na klasiku. Sněhu je dost, stopy vyšlapané běžkaři. Rolbou zatím neupraveno.
Vloženo 20.12.2018 8:39
Včera v podvečer kolem Bukovky. Najeto před několika dny, na další úpravu by potřebovalo připadnout. Většinou jedna - lepší turistická - stopa krajem nebo prostředkem. Vzhledem ke sněhovým podmínkám na klasiku dobrý.
Vloženo 15.12.2018 15:32
Převáž-Č.sedlo -Suchý Vrch.stopa projeta od lidí, sem tam nějaký kamínek, jěště by to chtělo 10cm.nerolbováno.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Okolí Suchého vrchu a Čenkovic