Česká Sibiř - Čertovo břemeno – běžky

Archiv zpráv zimy 2010/2011

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Česká Sibiř - Čertovo břemeno ze zimní sezóny 2010/2011. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Česká Sibiř - Čertovo břemeno - aktuální zprávy

Vloženo 30.1.2011 18:10
Čertovo Břemeno, cca 20km okruh Libenice - Jistebnice - Alenina Lhota. Projeto v pátek rolbou, na každé straně jedna stopa na klasiku.

Tam, kde je dost sněhu, by to bylo téměř perfektní, ale to je sotva na půlce trati. Klasika víceméně v pohodě všude až na pár krátkých useků, stopa drží, při bruslení je třeba dávat pozor na lyže.

Kdyby ještě připadl sníh, bylo by to parádní lyžování, na tvrdém podkladu už by se udržel. Na rekreační sportování jsou tam příjemné, houpavé profily.
Vloženo 31.1.2011 11:02
Čertovo Břemeno, okruh asi 17km, Líbenice - Alenina Lhota, Křivošín, Líbenice. Je to rozhodně na kameňačky. Stopa občas až na drny a uprostřed na bruslení to samé a občas ledové plochy. Pokud trochu připadne v brzké době, tak to budou zase příjemné lehce houpavé nenáročné terény na projížďku. Parkovat se dá třeba na parkovišti u křižovatky v Líbenicích nebo úplně na konci obce Jistebnice, pod hrází(pár míst) nebo v Cunkově U Bizona.
Vloženo 3.1.2011 11:19
V neděli jsem projížděl Českou Sibiř - (upravované stopy "Ćertovo břemeno"), asi 35 km (Střezimíř-Libenice-Javorová skála-Busíny-Jistebnice-okruh přes Brtec zpátky do Jistebnice) Sněhu ještě dost, stopa upravovaná ve čtvrtek. Rolba projíždí až asi 50 km (a navíc skoro stejně tolik skútr a traktor se stopovacím zařízením), několik cm čerstvého prašanu, pevnější podklad, stopy projeté od běžkařů, stopa na klasiku trochu mělčí, dost se bruslilo. Hezká krajina. Od čtvrtka je předpovídaná obleva. Hezká krajina.
www.certovo-bremeno.cz/section.php?id=40 Nová mapka trochu změněných tras na hypertextovém odkazu Nadějkov u sněhového zpravodajství
Vloženo 2.1.2011 22:32
Čertovo břemeno: projel jsem asi 18 km okruh. Jezdím turisticky klasiku, podmínky dobré. Jen mi připadalo, že ty stopy si vyšlapali lidi sami. Nebyly takové strojové, jako bývají např. v Bedřichově.
Vloženo 2.1.2011 11:23
Čertovo břemeno: stopy upravené rolbou, místy ale "díky" silnému větru zaváté. Jezdit se i přesto dá výborně, navátá vrstva není vysoká. Místy ale už bohužel lezou hroudy, chtělo by to vrstvičku nového sněhu aby to bylo úplně dokonalé.
Vloženo 28.12.2010 18:41
Čertovo Břemeno: výborné bruslení plus dvě stopy klasika, sněhu dost, dnes cca -6°C modré nebe, Libenice-Křivošín-Jistebnice-Na Skalce-Alenina Lhota
Vloženo 19.12.2010 18:19
Čertovo břemeno: nádherně upravené na bruslení i 2 stopy na klasiku. Libenice - Borotín - Kostelec - Křivošín - Jistebnice - Cunkov - Libenice. Stálo to za to. Bezvětří, docela teplo, -4°C.
Vloženo 5.12.2010 11:38
Na České Sibiři v pátek odpoledne upravili stopy rolbou i skůtrem - Rolbou byl upraven okruh: Jistebnice - Na skalce - Alenina Lhota - Libenice (zde je připravené parkoviště) - Sychrov - Křivošín - Jistebnice.
Ze Střezimíře jsem viděl upravenou stopu skútrem do Libenic. V Libenici se dá pěkně zaparkovat
Já jsem bruslil ten okruh upravený rolbou, má 16,5 kilometru. Na většině míst pěkné, hlavně odpoledne, kdy už to bruslaři ujezdili a podklad ztvrdl. Pouze na pár místech se rolba dostala až na hliněný podklad, tam je potřeba dát pozor, ale vždy se to dalo objet. Na modré LF Toko to krásně jelo. Stopa na klasiku taky dobrá.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Česká Sibiř - Čertovo břemeno