Přírodní park Polánka a okolí – běžky

Archiv zpráv zimy 2012/2013

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Přírodní park Polánka a okolí ze zimní sezóny 2012/2013. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Přírodní park Polánka a okolí - aktuální zprávy

Vloženo 22.2.2013 5:38
Včera večer jsme upravili stopy mimo les v okolí Hartvíkova zhruba tak, jak je vyznačeno v mapě. (http://www.ospolanka.cz/trasy/). Kvalita stop je pěkná, pouze v jednom místě byl skútr divočákem a myslivci zahnán na oranici - nutno objet. Dnes prozkoumáme aktuální sněhové podmínky pro vedení závodních tratí zítřejšího závodu Polánka Cup a večer budeme informovat.
Vloženo 17.2.2013 5:46
Oteplení neprospělo okruhu na Oblajovice, kde je méně sněhu. Lepší variantou je okruh nad kostelem k rybníku Jetišov + některý z okruhů, který vyšlápli celkem pěkně běžkaři (v lese i mimo něj). Je prošlápnutá stopa z Rodné a po silničce od myslivny Polánka do Hartvíkova (bez záruky - jistější je dojet autem na parkoviště v Hartvíkově).
Vloženo 14.2.2013 13:44
Nově projetý okruh mezi Hartvíkovem a Oblajovicemi stojí za projetí. Část za můstkem k Oblajovicím se zavívá a místy vykukuje tráva, ale běžky neodřete. U můstku můžete přestoupit do zpáteční stopy a potom bude váš okruh téměř po rovině a jen s kvalitní stopou. Můžete navázat na okruh od parkoviště ke kostelu a k lesu.
V sobotu 23.2. se bude v Hartvíkově konat závod v běhu na lyžích klasickou technikou, Polánka Cup 2013, určený nejširší amatérské veřejnosti všech věkových kategorií. Bližší informace: www.ospolanka.cz.
Vloženo 8.2.2013 7:22
V letošní nevydařené zimě si vážíme každého kousku sněhu a proto jsme včera večer protáhli od parkoviště na kraji Hartvíkova 2 km okruh po loukách. Jinde to, bohužel, možné není.
Vloženo 25.1.2013 12:59
Okruhy u Smilových Hor a Stojslavic jsou stále pěkné, běžkaři prošlapali i trasu do Pojbuk (jakoby věděli, že o víkendu zde bude otevřená hospoda již od 13:00). Také po stopě z Blaničky do Pojbuk se jede pěkně a trasa přes Blatnice je slušně prošlapaná od běžkařů. V lese na Polánce zůstávají nejlepší široké zpevněné cesty.
Vloženo 23.1.2013 11:28
10 km okruh Slapsko - Oldřichov stojí určitě za projetí, krásné dlouhé rovinky, jen občas tráva ve stopě, dá se snadno objet bez újmy na lyžích.
Vloženo 23.1.2013 13:31
Stálo to za to, jel jsem od Bouřelky do Leštiny a zpět akorát pod Moravčem k rybníku Dolíška je to krkolomné,chtělo by svéct stopu doprava nebo doleva.Jinak stopa dobrá občas krtinec nebo tráva.
Vloženo 18.1.2013 13:28
Podle cerstvych zprav (nejen) z Hartivkova, je alespon nekde (louky, siroke lesni cesty) snehu dost
a tak urcite nejake stopy projedeme. Pravdepodobne nebude mozne ci vhodne upravit vsechny trasy - na oranice a uzke lesni cesty je snehu nejspis jeste malo a da se prepokladat, ze se stopy budou hodne zafoukavat.
O detailech planovaneho upravovani Vas budeme informovat behem dnesniho odpoledne/vecera. http://www.ospolanka.cz/

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Přírodní park Polánka a okolí