Na Pustevnách od úpravy proběhlé ve čtvrtek okolo poledního připadlo do rána min. 5 cm sněhu a celý den sněžilo dál.

Závodní okruh je jasnou volbou na skate a pro lidi, co chtějí trénovat. Klidně na nové lyže. Stopa na klasiku je tam místy vyjetá od lyžařů.

Pustevny - Martiňák: první 2 km urolbováno nahladko bez stopavače, stopa na tom je vyjetá od lyžařů. Problematických je několik křížení s potoky, projel/objel jsem vše,ale kvůli těmto místům bych příště volil kameňačky. Následuje parádních 3.5 km s vyříznutými stopami na klasiku. Dál už zas bez strojových stop ale bez problémů. Posledních 500m před Martiňákem už rolba nejela a ani by to nešlo, ale ve vyjeté stopě uprostřed kolejí od traktoru se jet dá.

Směrem k chatě Mír má spodní trasa (od zatáčky pod parkovištěm okolo Skalíkovy louky) strojovou stopu na klasiku skoro až k rozcestí Pod Radhoštěm, kde se obě cesty spojují. Horní trasa má strojovou stopu zhruba na polovině, ale i úseky se stopou od lyžařů jsou pěkné. Pokračování směrem k chatě Mír má také jen stopu od lyžařů (na urolbovaném podkladě), o něco horší, ale pořád se dá celkem v pohodě. Rolba to otočila cca 2 km před chatou Mír a protože trasa pokračovala vyjetými kolejemi, otočil jsem to i já. Celá tahle trasa je bez problematických míst. Na skate nevhodné - mimo stopy často rozdupané.

Svážnice do prostředka zrušené velké sjezdovky - nenadchne, neurazí, sněhu dost, stopa na klasiku vyjetá od lyžařů, na skate moc ne, po rolbě tam projelo ještě nějaké auto.

Parkování na Pustevnách stojí 150 Kč, v 9 ráno tam stálo sotva 10 aut. Pak se zaplnilo, převládají pěší výletníci mířící na Radhošť, kam proudí opravdu davy.

GPS záznam trasy: https://www.strava.com/activities/2960603345