Hřeben Orlických Hor: zpráva z 17.12.

Vloženo 17.12.2022 17:30
Tak Ježíšek v Orlických horách naděloval o týden dříve a nadělil nám SNÍH :-) :-)
Mezivrší - Velká Deštná a zpět (přes Korunku), vše klasicky.
Parkoviště na Mezivrší cca v 8:45 úplně prázdné (4 auta).
Z Mezivrší až pod Homoli čerstvě (!!!) upraveno - jak pro skate tak pro klasiku - celkem cca 30cm sněhu, z toho cca 5 cm napadlo v noci (úprava musela proběhnout až potom).
Z rozcestí Pod Homolí až na V.D. stopa trochu zavátá (úprava v pátek), totéž potom z pod Homole až na Korunku a zpět na Pěticestí.
Teplota ráno na Mezivrší -6°C, na V.D. potom -4°C, sníh krásný, stačila jediná máza Swix V45 (0-3°C / -2--5°C).
Celou trasu minimum lidí (i na V.D.), cestou ke Korunce vůbec nikdo, i při odjezdu po 2. odpoledne bylo na Mezivrší jen pár aut (cesta po silnici nahoru trochu horší, ale dalo se bez řetězů i s předokolkou).
Perfektní zahájení sezony :-), velký dík rolbařům - i při relativně malé sněhové nadílce udělali maximum - na téhle trase by se dalo i na jedničkových lyžích.

Mapa obsahuje polohu všech 18 fotek.

Oblast: Orlické hory Hřeben Orlických Hor

Nejnovější zprávy z oblasti Hřeben Orlických Hor

Vloženo 20.3.2023 10:40
V neděli parádní počasí při klasice na otočku Šerlich - 5cestí. Stopa po páteční úpravě stále slušně znatelná, typické jarní lyžování, ráno tvrdá kluzná stopa, odpoledne mokrý těžký sníh. Ale za mě stále bezvadné běžkování, Od Homole na obě strany... více
Vloženo 20.3.2023 7:07
Včera z Panského pole na Pěticestí a zpět. Prvních 500 metrů hodně ledu a jehličí. Lepší jít spíše pěšky, poté se obcházelo u bunkru Průsek za Anenským vrchem. Cca 10 metrů. Jinak na sněhu jehličí a šišky, takže je to pomalé. Ale myslím si, že do... více
Vloženo 19.3.2023 21:02
Dopoledne z Luisina údolí přes Jelenku na Velkou Deštnou, okolo Velké Deštné a zpět. Občas vytátá místa, ale šla objed. Místy jehličí a šišky, měl jsem raději "šutrovky". Pohodová, ale už jarní vyjížďka.
Více zpráv z oblasti Hřeben Orlických Hor