Scarab – profil lyžaře

Registrován od 27.1.2021, vložil celkem 9 zpráv.

Vložené příspěvky

Vloženo 13.3.2022 10:38  
Panské pole - rozc. Pod Homolí a zpět (zpět přes Korunku) klasicky
Počásí krásné i když trochu větrné.
Stopy upravené, ale bohužel jen v rámci možností daných kvalitou a množstvím sněhu a počasím (přes den teplo v noci mráz) - takže místy zledovatělé, místy (zejména odpoledne) rozměklé, všude v lese více či méně zasypané jehličím. Na skate to asi celkem šlo, na klasiku velké trápění :-(.
Velké problémy s mazáním - v 9 na Panském poli oranžový SKI-GO XC +3/-2°C - na Anenský vrch a následný sjezd na Mezivrší celkem v pohodě, potom oškrábána vrstva jehličí a přimáznuto stejným voskem - až na Pěticestí to šlo s menšími problémy (na slunečných místech). Na Pěticestí teplota 4°C, oškrábáno jehličí a přemazáno zbytkem už nevyráběného červeného SWIX +5/+1°C (pevný ne klistr) a na tomhle vosku po cca dalších 4 škrábáních jehličí a přimazávání, dojet zbytek. Vzhledem k přemrzlému sněhu a střídání teplot (slunce - stín) a kvality sněhu to více či méně klouzalo a okamžitě se balilo jehličím (do klistru jsem se i z tohoto důvodu jít raději neodvážil).
Pokud nenasněží minimálně 10cm, tak už to z Panského pole příští týden při současných teplotách nepůjde vůbec (zejména klasicky) a z Mezivrší to bude na pováženou. Na skate to možná ještě půjde (sněhu je docela dost), ale na klasiku to nebude ono (mizerný sníh + jehličí).
12:31
12:31
13:53

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Hřeben Orlických Hor
Vloženo 5.3.2022 22:22  
Panské pole (Hanička) - Velká Deštná a zpět (přes Korunku), vše klasicky.
Stopa upravená a na ní cca 5 cm čerstvého prašanu a kupodivu relativně málo lidí (cestou na Korunku vůbec nikdo) :-)
Ráno v 9 teplota na Panském poli cca -1°C a počasí jakoby se sv. Petr rozhodoval ;-), nakonec se rozhodl pro zataženo - cca od 11 hod. začalo sněžit a teplota klesla na cca -3°C, při návratu cca v 15 hodin opět vykouklo slunce, teplota zůstala na cca -3°C. Za mne podmínky na klasiku velmi dobré (na skate už tolik ne - těch 5 cm prašanu mohlo vadit), bylo to trochu pomalejší, ale mazat se dalo bez problémů.
Ráno na Panském poli oranžový SKI-GO XC +3/-2°C (po zkušenosti z minulého týdne, kdy se to balilo jsem s ním více šetřil :-)) - bez problémů se chytil a dojel jsem s ním (na jeho zbytcích) až na V.D. Odpoledne na zpáteční cestě (vzhledem k poklesu teploty) máznuto fialovým SWIXem V45 (čerstvý 0/-3°C; starý -2/-6°C) - docela se chytil a dojel jsem na něm až na Panské pole.
Celkově to bylo fajn, zejména díky čerstvému prašanu, který napadl na upravenou stopu (úprava v pátek, napadl asi v noci), takže na "recyklovaný" starý sníh napadla vrstva čerstvého materiálu (kdyby to tak bylo každý týden, vůbec bych se nezlobil :-))
13:48
13:49
15:43

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Hřeben Orlických Hor
Vloženo 26.2.2022 21:51  
No v sobotu odpoledne tam cca od 15 sněžilo a na Panském poli a Haničce napadly min 3cm nového sněhu (jestli v Rokytnici v té době pršelo nebo sněžilo netuším - myslím, že obojí), otázka je jestli to vydrží (resp. jak a jestli se do zítřka oteplí), každopádně ten dojezd do Rokytnice bude asi hodně na hraně - podle mapy na https://www.destne.info/#/bezky to upravovali jen na Panské pole.

(Odpověď na dotaz uživatele Aleš z 26.2.: Ahoj, nemáte někdo přehled o tom, jak je sjízdnej dojezd od Haničky do Rokytnice? Dle kamery na Farskym kopci už je to asi nic moc :/ Zítra by jsme tam chtěli dojet na vlak.. Díky)
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 13.2.2022 9:20  
Panská pole (Hanička) - Velká Deštná a zpět (přes Korunku), vše klasicky
Parkoviště na Haničce cca v 9:15 skoro plné (nějaká hromadná akce??).
Od parkoviště až cca po bunkr upraveno - zledovatělý sníh s cca 3 cm nového, nad cca 850m potom OK.
Směrem k Velké Deštné přibývalo lidí, stopa tomu bohužel odpovídala (zejména na zpáteční cestě). Zpět přes Korunku - úsek pod Homolí - Korunka - Pěticestí, stopa strojově upravená s cca 6cm čerstvého sněhu - na závětrné straně OH zjevně sněžilo víc (na skate tedy tak na hraně), minimum lidí, prostě paráda (už to sice nebyla taková panenská prošlápnutá stopa jako minulý týden, ale i tak bezva).
Velký díky rolbařům - v rámci sněhových a klimatických možností udělali maximum.
Bohužel se nám rozmohl takový "nešvar", na magistrále se potulují skupinky lidí bez lyží - zjevně neumí číst nebo nechápou význam piktogramů zakazujících vstup bez lyží :-/
Máznout stačilo jen jednou a to oranžovým SKI-GO XC -2 - +3°C (teplota dopol. -2, odpol. cca 0) - kolem poledne na místech, kde svítilo slunce to sice občas podklouzlo, ale dalo se.
11:05
12:45
12:47
14:30

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Hřeben Orlických Hor
Vloženo 6.2.2022 11:12  
Panská pole (Hanička) - Velká Deštná a zpět (přes Korunku)
První úsek od parkoviště, cca po odbočku k bunkru, zledovatělý s popraškem sněhu (ale dalo se to), dále přes Mezivrší až Pěticestí OK, stopa na klasiku ucházející (trošku rozšlapaná). Z Mezivrší po Bunkrovce pod Homoli a dále na Velkou Deštnou magistrála více či méně zavátá, stopa na klasiku prošlápnutá (na skejt to moc nebylo). Zpět přes Korunku (pod Homolí - Korunka - Pěticestí) - cesta neprojetá, pouze krásně prošlápnutá (viz poslední foto) - za mne ohromné nadšení, nebylo to o žádném závodění, ale pouze o tichém klouzání krásnou tenkou bílou stopou, tak jako kdysi a kochání se nádhernou Ladovskou zimou všude kolem (cesta ke Korunce chráněná hřebenem, takže skoro bezvětří :-)) - na rozdíl od hřebene.
Z Pěticestí na Mezivrší potom po prošlápnuté bunkrovce - opět tenká bílá stopa v pohodě sjízdná (bohužel kousek od parkoviště jsem potkal partičku mlaďochů bez lyží i bez sněžnic, kteří tu pěknou stopu ničili :-()
Stejné to potom bylo i při objíždění Anenského vrchu po severovýchodním úbočí - jen tenká bílá stopa.
Za celý den jsem potkal relativně málo lidí (zejména na úsecích jen prošlápnutých - ty byly nejhezčí).
Skejťáci dnes zaplakali, zato my klasici se tetelili blahem :-), nebylo to o závodění, ale o užívání si krásné zimní přírody :-) - ale i přesto 40km :-)
Za mne ohromné nadšení, zejména cesta ke Korunce byla parádní.
Celá cesta klasicky, máznout mi stačilo jen jednou a to oranžovým SKI-GO XC -2 - +3°C (teplota dopol. -2, odpol. cca 0)
10:07
10:07
11:29
11:29

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6) + jejich polohy na mapě

Hřeben Orlických Hor
Vloženo 26.12.2021 20:48  
Hanička - Anenský vrch - Mezivrší - Pěticestí - bunkrovka - pod Homolí - Velká Deštná - a zpět (tentokrát přes Korunku)
Počasí exkluzivní (tep. mezi -10 až -3°C), bezvětří, ideální viditelnost (Krkonoše, Králičák, Rychlebky,...), sníh pod cca 850m mizerný (ledová stopa, ledové plotny + jehličí), nad 850 m paráda, sníh přemrzlý, ale stopy na klasiku celkem kvalitní a v pohodě (bez problémů se dalo mazat, vzhledem k přemrzlému sněhu se máza rychleji sjížděla), na skate myslím taky OK.
Vzhledem k výše uvedenému rozhodně nedoporučuji Haničku (nahoru to ještě jde, dolů po ledě už ne - cca 1,5 km před parkovištěm jsem lyže sundal), raději parkovat na Mezivrší.
Stopa z Haničky až pod Homoli byla starší (21.12. ??), ale ne úplně špatná, dále až na V. Deštnou čerstvá (večer nebo ráno projetá?). Při návratu jsem zjistil, že je kupodivu čerstvě (ráno) projetá i stopa z rozc. pod Homolí až ke Korunce a nahoru na Pěticestí i když to v mapě na destne.info nebo mapy.cz vůbec není uvedeno! Každopádně rolbařům díky.
Lidí, na to jaké byly podmínky, bylo docela málo (samozřejmě se našlo - zejména kolem V. Deštné - pár čuňat, která zřejmě neumí číst nebo nechápou význam slov běžecká cesta, zákaz vstupu bez lyží)
Celkově na to, že je relativně málo sněhu a minulý týden do toho podle výšky více či méně i zapršelo, to vůbec nebylo špatné - bohužel, vzhledem k předpovědi, to asi dlouho nevydrží :-(
Hřeben Orlických Hor