Panské pole - rozc. Pod Homolí a zpět (zpět přes Korunku) klasicky
Počásí krásné i když trochu větrné.
Stopy upravené, ale bohužel jen v rámci možností daných kvalitou a množstvím sněhu a počasím (přes den teplo v noci mráz) - takže místy zledovatělé, místy (zejména odpoledne) rozměklé, všude v lese více či méně zasypané jehličím. Na skate to asi celkem šlo, na klasiku velké trápění :-(.
Velké problémy s mazáním - v 9 na Panském poli oranžový SKI-GO XC +3/-2°C - na Anenský vrch a následný sjezd na Mezivrší celkem v pohodě, potom oškrábána vrstva jehličí a přimáznuto stejným voskem - až na Pěticestí to šlo s menšími problémy (na slunečných místech). Na Pěticestí teplota 4°C, oškrábáno jehličí a přemazáno zbytkem už nevyráběného červeného SWIX +5/+1°C (pevný ne klistr) a na tomhle vosku po cca dalších 4 škrábáních jehličí a přimazávání, dojet zbytek. Vzhledem k přemrzlému sněhu a střídání teplot (slunce - stín) a kvality sněhu to více či méně klouzalo a okamžitě se balilo jehličím (do klistru jsem se i z tohoto důvodu jít raději neodvážil).
Pokud nenasněží minimálně 10cm, tak už to z Panského pole příští týden při současných teplotách nepůjde vůbec (zejména klasicky) a z Mezivrší to bude na pováženou. Na skate to možná ještě půjde (sněhu je docela dost), ale na klasiku to nebude ono (mizerný sníh + jehličí).