Panská pole (Hanička) - Velká Deštná a zpět (přes Korunku)
První úsek od parkoviště, cca po odbočku k bunkru, zledovatělý s popraškem sněhu (ale dalo se to), dále přes Mezivrší až Pěticestí OK, stopa na klasiku ucházející (trošku rozšlapaná). Z Mezivrší po Bunkrovce pod Homoli a dále na Velkou Deštnou magistrála více či méně zavátá, stopa na klasiku prošlápnutá (na skejt to moc nebylo). Zpět přes Korunku (pod Homolí - Korunka - Pěticestí) - cesta neprojetá, pouze krásně prošlápnutá (viz poslední foto) - za mne ohromné nadšení, nebylo to o žádném závodění, ale pouze o tichém klouzání krásnou tenkou bílou stopou, tak jako kdysi a kochání se nádhernou Ladovskou zimou všude kolem (cesta ke Korunce chráněná hřebenem, takže skoro bezvětří :-)) - na rozdíl od hřebene.
Z Pěticestí na Mezivrší potom po prošlápnuté bunkrovce - opět tenká bílá stopa v pohodě sjízdná (bohužel kousek od parkoviště jsem potkal partičku mlaďochů bez lyží i bez sněžnic, kteří tu pěknou stopu ničili :-()
Stejné to potom bylo i při objíždění Anenského vrchu po severovýchodním úbočí - jen tenká bílá stopa.
Za celý den jsem potkal relativně málo lidí (zejména na úsecích jen prošlápnutých - ty byly nejhezčí).
Skejťáci dnes zaplakali, zato my klasici se tetelili blahem :-), nebylo to o závodění, ale o užívání si krásné zimní přírody :-) - ale i přesto 40km :-)
Za mne ohromné nadšení, zejména cesta ke Korunce byla parádní.
Celá cesta klasicky, máznout mi stačilo jen jednou a to oranžovým SKI-GO XC -2 - +3°C (teplota dopol. -2, odpol. cca 0)