Projezdil jsem téměř vše ve východní části Jizerek mezi Václavíkovou Studánkou, Smědavou a Předělem a byla to paráda. Luxusní stopy i přesto, že se pár dní neupravovalo. Jediná trochu slabší místa jsou na Jizerce mezi Pešákovnou a Pyramidou (na louce pod Pešákovnou pár vytátých míst, ale objet se dají + celý tento úsek bez klasické stopy) a krátký úsek v lese kus od Václavíkovy Studánky, kde je ve stopě místy jehličí a podobné svinstvo. A pak tradičně horší hrbolatý úsek od Václavíkovy Studánky k parkovišti upravený poměrně dávno, ale je krátký, tak to lyžař vydrží.

Z Předělu na Paličník není upraveno, ale nějak ujeto to je, někteří bruslaři se tam vydávali - já ne, protože vyjetá klasická stopa nebyla.

Téměř všude je jen jedna klasická stopa, tak jsem se snažil volit trasu tak, abych jezdil vpravo a nemusel ze stopy vyskakovat - z mé trasy viz https://mapy.cz/s/1hnq6 jsem měl stopu vpravo první cca 3/4 trasy, až na konec Promenádní.

A ještě odpovím na dotaz níže: závisí odkud jedete, třeba z Liberce bych celé hory neobjížděl a skončil v Bedřichově, ale jinak doporučuji Jizerku nebo Václavíkovu Studánku.
(Odpověď na dotaz uživatele Raben z 17.12.: Dobrý den, kde bude nejlepe zítra zaparkovat auto s mozným nastupem do stopy :-) díky)