Bedřichov a Jizerská magistrála: zpráva z 17.12.

Vloženo 17.12.2016 16:43
Projezdil jsem téměř vše ve východní části Jizerek mezi Václavíkovou Studánkou, Smědavou a Předělem a byla to paráda. Luxusní stopy i přesto, že se pár dní neupravovalo. Jediná trochu slabší místa jsou na Jizerce mezi Pešákovnou a Pyramidou (na louce pod Pešákovnou pár vytátých míst, ale objet se dají + celý tento úsek bez klasické stopy) a krátký úsek v lese kus od Václavíkovy Studánky, kde je ve stopě místy jehličí a podobné svinstvo. A pak tradičně horší hrbolatý úsek od Václavíkovy Studánky k parkovišti upravený poměrně dávno, ale je krátký, tak to lyžař vydrží.

Z Předělu na Paličník není upraveno, ale nějak ujeto to je, někteří bruslaři se tam vydávali - já ne, protože vyjetá klasická stopa nebyla.

Téměř všude je jen jedna klasická stopa, tak jsem se snažil volit trasu tak, abych jezdil vpravo a nemusel ze stopy vyskakovat - z mé trasy viz https://mapy.cz/s/1hnq6 jsem měl stopu vpravo první cca 3/4 trasy, až na konec Promenádní.

A ještě odpovím na dotaz níže: závisí odkud jedete, třeba z Liberce bych celé hory neobjížděl a skončil v Bedřichově, ale jinak doporučuji Jizerku nebo Václavíkovu Studánku.
(Odpověď na dotaz uživatele Raben z 17.12.: Dobrý den, kde bude nejlepe zítra zaparkovat auto s mozným nastupem do stopy :-) díky)

Mapa obsahuje polohu 1 fotek. Zbylé fotky z této zprávy (5) údaje o poloze neobsahují.

Oblast: Jizerské hory Bedřichov a Jizerská magistrála

Nejnovější zprávy z oblasti Bedřichov a Jizerská magistrála

Vloženo 1.2.2023 18:56
Dnes velke kolo ze stadionu přes Hřebínek,od Žďárku po Rozmezí je to hlubší jinak v pohodě svezení na skate.
Vloženo 1.2.2023 14:09
Panelka 40 cm sněhu.
Vloženo 1.2.2023 13:47
Dopoledne od úpravny vody na Bílé Desné směr Protržená, bylo upraveno, přesto jsem potkal rolbu. Od Mariánskohorských bud zapadané, přesto celkem dobře sjízdné až na Knajpu. Zde trochu lepší. Celou dobu sněžilo. Ze Žďárku zpět pres Knejpu směr... více
Více zpráv z oblasti Bedřichov a Jizerská magistrála