Králický Sněžník – běžky

Archiv zpráv zimy 2013/2014

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Králický Sněžník ze zimní sezóny 2013/2014. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Králický Sněžník - aktuální zprávy

Vloženo 27.1.2014 8:27
Trasa Slaměnka - Mokřiny stále sjízdná. V úseku od Slaměnky k Sedmi cestám místy kamínky a těžko se jim vyhýbá, takže určitě kameňačky. Od Sedmi cest k Mokřinám sněhové podmínky výrazně lepší, sjezdy bezpečné, sníh tvrdý, ale ne ledovatý, s modrým extra žádný problém na odrazu. Stopa na klasiku už je ale docela rozbitá, lepší bruslit. Vzhledem k nádhernému slunečnému počasí to ale bylo 100x lepší než sedět doma. A poznámka na závěr - v příspěvcích z Orliček, Krkonoš, Ovčárny apod. je hodně stížností na rozšlapanou stopu od pěších. To na Dolní Moravě není. Dokonce jsem včera žádného pěšáka nepotkala, jen běžkaře :-)
Vloženo 24.1.2014 19:04
Slaměnka - Mokřiny, je to o něco horší než před týdnem, ale větší část trati tu oblevu přežila. Vzal bych ale kvůli pár vytátým úsekům horší lyže. Leží na tom pár cm prašanu, na extráč to jelo krásně, jen to chce zažehlit gumu dospod, protože se to přeci jen dost sjíždí. Stopa na klasiku na tu bídu celkem fajn, ale bruslení moc nedoporučuju, ten zmrzlý podklad je mimo stopu dost hrbolatý. Dá se jet ještě pár set metrů za Mokřiny, ale dál po červené na hřeben to vůbec nedoporučuju - je tam záludně popráškovaný asfalt a při sjezdu zpět jsem se na něm dole v zatáčce pěkně rozmázl. Ostatní sjezdy na trase bezpečné, ale asi to tam brzy opatrní lyžaři vypluží. Jako všude u nás by pomohlo aspoň 5-10 cm sněhu….
Vloženo 18.1.2014 18:52
Dnes dopoledne trasa Slaměnka - Mokřiny a zpět (celkem to je cca 15km). Nemělo to chybu, na tvrdém podkladu asi 3cm prašanu, azuro, bezvětří, sice čerstvě neupraveno, ale pěkná stopa na klasiku. Kromě nástupu to bylo celé v klidu na dobré lyže. Odpoledne už na slunných místech a tam kde crčela voda ze stromů občas nějaký kamínek nebo vytátý flek. Zpáteční lanovka stojí 100kč a pokud by zde v pondělí moc nepršelo, tak je šance, že tu půjde lyžovat i nadále.
Vloženo 7.1.2014 12:54
Šla jsem pěší túru přes Králický Sněžník, Stříbrnickou, Sušinu a Podbělku. Na hřebenech se sníh vcelku drží, je zmrzlý až ledovatý, na povrchu ležel cca 2 cm poprašek nového sněhu. Sjezdy by rozhodně bezpečné nebyly. Při sestupu z hřebene jsem křížila běžkotrasu Slaměnka - U sedmi cest, vypadala docela upraveně, byly tam i čerstvé stopy lyží. Při té bídě, která je, by asi stálo za to vzít kameňačky a prubnout to. Pokud byste tam někdo byli, dejte zprávu, jak se jezdilo (já to dřív než o víkendu nestihnu).
Vloženo 11.12.2013 14:38
Nemáte někdo info jak to vypadá pro běžky na trase Ramzová-Králičák. Předpokládám, že od Švýcárny po Śerák je trasa sjízdná. Díky za jakékoliv info.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Králický Sněžník